TNR #3 - April 20-25 2021

Tuesday, April 20, 2021 1:00 AM (GMT-7) - Sunday, April 25, 2021 11:59 PM (GMT-7) - Preliminary results

Race info
Sport: Paddling
Location: North Vancouver, BC, Canada
Start type: Individual start
Racers: 92
Timing mode: Virtual race
Updated: Sunday, April 25, 2021 10:43 PM (GMT-7)
Organized by: Coast Outdoors
Race website: https://www.facebook.com/groups/545019552662749

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

TNR #3 - April 20-25 2021

  • 7km Local - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Shane MartinHPKM 33:55--100%25.78%19.88%01:00:00
2-Seth Putnam-ReaHPKM 34:04+0:09+0.44%99.56%25.45%19.53%01:00:00
3-Chris DobrovolnyHPKM 34:10+0:15+0.74%99.27%25.23%19.29%01:00:00
4-Dari FisherHPKM 34:27+0:32+1.57%98.45%24.61%18.62%01:00:00
5-Steve EsselaarHPKM 34:28+0:33+1.62%98.40%24.58%18.58%01:00:00
6-Steve JuranovicsHPKM 34:58+1:03+3.10%97.00%23.48%17.40%01:00:00
7-Warren BruceHPKM 35:00+1:05+3.19%96.90%23.41%17.32%01:00:00
8-Bob PutnamHPKM 35:07+1:12+3.54%96.58%23.16%17.05%01:00:00
9-Daryl RemmlerHPKM 35:08+1:13+3.59%96.54%23.12%17.01%01:00:00
10-David KvickHPKM 37:09+3:14+9.53%91.30%18.71%12.24%01:00:00
11-Scott WanlessHPKM 37:11+3:16+9.63%91.21%18.63%12.17%01:00:00
12-Rene ChongHPKM 37:26+3:31+10.37%90.61%18.09%11.57%01:00:00
13-Kelvin HumennyOC1M 37:40+3:45+11.06%90.04%17.58%11.02%01:00:00
14-Brian And Tristabilmer@Gmail.ComHPDKF/M 38:04+4:09+12.24%89.10%16.70%10.08%01:00:00
15-Jonathan SyHPKM 40:25+6:30+19.16%83.92%11.56%4.53%01:00:00
16-Matthew KellyHPKM 40:45+6:50+20.15%83.23%10.83%3.74%01:00:00
17-Trista BilmerHPKF 41:05+7:10+21.13%82.56%10.10%2.95%01:00:00
18-Brian PageHPKM 41:12+7:17+21.47%82.32%9.84%2.68%01:00:00
19-Jodi BoatesHPKF 42:06+8:11+24.13%80.56%7.87%0.55%01:00:00
20-David MorrisHPKM 42:20+8:25+24.82%80.12%7.36%0.00%01:00:00
21-Linda WarrenHPKF 43:02+9:07+26.88%78.81%5.83%-1.65%01:00:00
22-Ken AsanoOC1M 43:05+9:10+27.03%78.72%5.72%-1.77%01:00:00
23-Evan GerbrechtSUP 14M 45:17+11:22+33.51%74.90%0.91%-6.97%01:00:00
24-Doug Chalmers/ Julie FlemmingDSKF/M 45:51+11:56+35.18%73.97%-0.33%-8.31%01:00:00
25-Linas AntanaviciusPKM 47:32+13:37+40.15%71.35%-4.01%-12.28%01:00:00
26-Imre MihalikSUP 14M 47:40+13:45+40.54%71.15%-4.31%-12.60%01:00:00
27-Jason BennettSUP 14M 48:33+14:38+43.14%69.86%-6.24%-14.69%01:00:00
28-Karly DarbyshireSUP 14F 49:00+15:05+44.47%69.22%-7.22%-15.75%01:00:00
29-Rolph Young-HotzSKM 51:35+17:40+52.09%65.75%-12.88%-21.85%01:00:00
30-Greg KabatoffSUP 14M 52:28+18:33+54.69%64.64%-14.81%-23.94%01:00:00
31-Peter AllenSUP 14M 52:47+18:52+55.63%64.26%-15.50%-24.69%01:00:00
32-Stu BoyceSUP 14M 54:23+20:28+60.34%62.37%-19.00%-28.46%01:00:00
33-Irfhan MirzaSKM 54:41+20:46+61.23%62.02%-19.66%-29.17%01:00:00
34-Thomas SmithSUP 14M 57:02+23:07+68.16%59.47%-24.80%-34.72%01:00:00
35-Martin RotherHPKM 57:06+23:11+68.35%59.40%-24.95%-34.88%01:00:00
36-Mon Jef PeetersSUP<12'M 1:01:55+28:00+82.56%54.78%-35.49%-46.26%01:00:00
37-Mark & Will Hatton SchuurmanCanoeM 1:04:38+30:43+90.57%52.48%-41.43%-52.68%01:00:00
38-Isaak NebelSUP 12'6"M 1:19:30+45:35+134.40%42.66%-73.97%-87.80%01:00:00
38-Nathalie NebelSKF 1:19:30+45:35+134.40%42.66%-73.97%-87.80%01:00:00
  • 7km Local Female - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Trista BilmerHPKF 41:05--100%19.35%4.53%01:00:00
2-Jodi BoatesHPKF 42:06+1:01+2.47%97.59%17.36%2.17%01:00:00
3-Linda WarrenHPKF 43:02+1:57+4.75%95.47%15.53%0.00%01:00:00
4-Karly DarbyshireSUP 14F 49:00+7:55+19.27%83.84%3.81%-13.87%01:00:00
5-Nathalie NebelSKF 1:19:30+38:25+93.51%51.68%-56.06%-84.74%01:00:00
  • 7km Local Female - HPK
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Trista BilmerHPKF 41:05--100%2.35%2.41%01:00:00
2-Jodi BoatesHPKF 42:06+1:01+2.47%97.59%-0.07%0.00%01:00:00
3-Linda WarrenHPKF 43:02+1:57+4.75%95.47%-2.28%-2.22%01:00:00
  • 7km Local Female - SK
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Nathalie NebelSKF 1:19:30--100%0.00%0.00%01:00:00
  • 7km Local Female - SUP 14
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Karly DarbyshireSUP 14F 49:00--100%0.00%0.00%01:00:00
  • 7km Local Male - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Shane MartinHPKM 33:55--100%24.82%18.79%01:00:00
2-Seth Putnam-ReaHPKM 34:04+0:09+0.44%99.56%24.49%18.44%01:00:00
3-Chris DobrovolnyHPKM 34:10+0:15+0.74%99.27%24.26%18.20%01:00:00
4-Dari FisherHPKM 34:27+0:32+1.57%98.45%23.64%17.52%01:00:00
5-Steve EsselaarHPKM 34:28+0:33+1.62%98.40%23.60%17.48%01:00:00
6-Steve JuranovicsHPKM 34:58+1:03+3.10%97.00%22.49%16.28%01:00:00
7-Warren BruceHPKM 35:00+1:05+3.19%96.90%22.42%16.20%01:00:00
8-Bob PutnamHPKM 35:07+1:12+3.54%96.58%22.16%15.92%01:00:00
9-Daryl RemmlerHPKM 35:08+1:13+3.59%96.54%22.12%15.88%01:00:00
10-David KvickHPKM 37:09+3:14+9.53%91.30%17.65%11.05%01:00:00
11-Scott WanlessHPKM 37:11+3:16+9.63%91.21%17.58%10.97%01:00:00
12-Rene ChongHPKM 37:26+3:31+10.37%90.61%17.02%10.38%01:00:00
13-Kelvin HumennyOC1M 37:40+3:45+11.06%90.04%16.51%9.82%01:00:00
14-Jonathan SyHPKM 40:25+6:30+19.16%83.92%10.41%3.23%01:00:00
15-Matthew KellyHPKM 40:45+6:50+20.15%83.23%9.67%2.43%01:00:00
16-Brian PageHPKM 41:12+7:17+21.47%82.32%8.67%1.36%01:00:00
17-David MorrisHPKM 42:20+8:25+24.82%80.12%6.16%-1.36%01:00:00
18-Ken AsanoOC1M 43:05+9:10+27.03%78.72%4.50%-3.15%01:00:00
19-Evan GerbrechtSUP 14M 45:17+11:22+33.51%74.90%-0.38%-8.42%01:00:00
20-Linas AntanaviciusPKM 47:32+13:37+40.15%71.35%-5.36%-13.81%01:00:00
21-Imre MihalikSUP 14M 47:40+13:45+40.54%71.15%-5.66%-14.13%01:00:00
22-Jason BennettSUP 14M 48:33+14:38+43.14%69.86%-7.62%-16.24%01:00:00
23-Rolph Young-HotzSKM 51:35+17:40+52.09%65.75%-14.34%-23.50%01:00:00
24-Greg KabatoffSUP 14M 52:28+18:33+54.69%64.64%-16.30%-25.62%01:00:00
25-Peter AllenSUP 14M 52:47+18:52+55.63%64.26%-17.00%-26.38%01:00:00
26-Stu BoyceSUP 14M 54:23+20:28+60.34%62.37%-20.55%-30.21%01:00:00
27-Irfhan MirzaSKM 54:41+20:46+61.23%62.02%-21.21%-30.93%01:00:00
28-Thomas SmithSUP 14M 57:02+23:07+68.16%59.47%-26.42%-36.55%01:00:00
29-Martin RotherHPKM 57:06+23:11+68.35%59.40%-26.57%-36.71%01:00:00
30-Mon Jef PeetersSUP<12'M 1:01:55+28:00+82.56%54.78%-37.25%-48.24%01:00:00
31-Mark & Will Hatton SchuurmanCanoeM 1:04:38+30:43+90.57%52.48%-43.27%-54.75%01:00:00
32-Isaak NebelSUP 12'6"M 1:19:30+45:35+134.40%42.66%-76.22%-90.34%01:00:00
  • 7km Local Male - Canoe
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Mark & Will Hatton SchuurmanCanoeM 1:04:38--100%0.00%0.00%01:00:00
  • 7km Local Male - HPK
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Shane MartinHPKM 33:55--100%10.59%3.46%01:00:00
2-Seth Putnam-ReaHPKM 34:04+0:09+0.44%99.56%10.19%3.04%01:00:00
3-Chris DobrovolnyHPKM 34:10+0:15+0.74%99.27%9.93%2.75%01:00:00
4-Dari FisherHPKM 34:27+0:32+1.57%98.45%9.18%1.94%01:00:00
5-Steve EsselaarHPKM 34:28+0:33+1.62%98.40%9.14%1.90%01:00:00
6-Steve JuranovicsHPKM 34:58+1:03+3.10%97.00%7.82%0.47%01:00:00
7-Warren BruceHPKM 35:00+1:05+3.19%96.90%7.73%0.38%01:00:00
8-Bob PutnamHPKM 35:07+1:12+3.54%96.58%7.42%0.05%01:00:00
9-Daryl RemmlerHPKM 35:08+1:13+3.59%96.54%7.38%0.00%01:00:00
10-David KvickHPKM 37:09+3:14+9.53%91.30%2.06%-5.74%01:00:00
11-Scott WanlessHPKM 37:11+3:16+9.63%91.21%1.97%-5.83%01:00:00
12-Rene ChongHPKM 37:26+3:31+10.37%90.61%1.32%-6.55%01:00:00
13-Jonathan SyHPKM 40:25+6:30+19.16%83.92%-6.55%-15.04%01:00:00
14-Matthew KellyHPKM 40:45+6:50+20.15%83.23%-7.43%-15.99%01:00:00
15-Brian PageHPKM 41:12+7:17+21.47%82.32%-8.61%-17.27%01:00:00
16-David MorrisHPKM 42:20+8:25+24.82%80.12%-11.60%-20.49%01:00:00
17-Martin RotherHPKM 57:06+23:11+68.35%59.40%-50.53%-62.52%01:00:00
  • 7km Local Male - OC1
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Kelvin HumennyOC1M 37:40--100%6.71%6.71%01:00:00
2-Ken AsanoOC1M 43:05+5:25+14.38%87.43%-6.71%-6.71%01:00:00
  • 7km Local Male - PK
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Linas AntanaviciusPKM 47:32--100%0.00%0.00%01:00:00
  • 7km Local Male - SK
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Rolph Young-HotzSKM 51:35--100%2.92%2.92%01:00:00
2-Irfhan MirzaSKM 54:41+3:06+6.01%94.33%-2.92%-2.92%01:00:00
  • 7km Local Male - SUP 12'6"
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Isaak NebelSUP 12'6"M 1:19:30--100%0.00%0.00%01:00:00
  • 7km Local Male - SUP 14
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Evan GerbrechtSUP 14M 45:17--100%11.50%13.69%01:00:00
2-Imre MihalikSUP 14M 47:40+2:23+5.26%95.00%6.84%9.15%01:00:00
3-Jason BennettSUP 14M 48:33+3:16+7.21%93.27%5.11%7.47%01:00:00
4-Greg KabatoffSUP 14M 52:28+7:11+15.86%86.31%-2.54%0.00%01:00:00
5-Peter AllenSUP 14M 52:47+7:30+16.56%85.79%-3.16%-0.60%01:00:00
6-Stu BoyceSUP 14M 54:23+9:06+20.10%83.27%-6.29%-3.65%01:00:00
7-Thomas SmithSUP 14M 57:02+11:45+25.95%79.40%-11.47%-8.70%01:00:00
  • 7km Local Male - SUP<12'
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Mon Jef PeetersSUP<12'M 1:01:55--100%0.00%0.00%01:00:00
  • 7km Local COED - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Brian And Tristabilmer@Gmail.ComHPDKF/M 38:04--100%9.28%9.28%01:00:00
2-Doug Chalmers/ Julie FlemmingDSKF/M 45:51+7:47+20.45%83.02%-9.28%-9.28%01:00:00
  • 7km Local COED - DSK
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Doug Chalmers/ Julie FlemmingDSKF/M 45:51--100%0.00%0.00%01:00:00
  • 7km Local COED - HPDK
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Brian And Tristabilmer@Gmail.ComHPDKF/M 38:04--100%0.00%0.00%01:00:00
  • 7km Non-Local - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Jonathan Sy (Bike)BIKEM 11:54--100%87.75%73.56%01:00:00
2-Veronika Juranovics (Bike)BIKEF 23:56+12:02+101.12%49.72%75.37%46.81%01:00:00
3-Antonia JuranovicsBIKEF 31:19+19:25+163.17%38.00%67.77%30.41%01:00:00
4-Jason RusuHPKM 33:08+21:14+178.43%35.92%65.90%26.37%01:00:00
5-Lisa BrownROW ERGF 34:54+23:00+193.28%34.10%64.08%22.44%01:00:00
6-Connor CursonHPKM 36:34+24:40+207.28%32.54%62.36%18.74%01:00:00
7-Ewan MacKenzieHPKM 37:40+25:46+216.53%31.59%61.23%16.30%01:00:00
8-Rob SutherlandSKM 37:51+25:57+218.07%31.44%61.04%15.89%01:00:00
8-Rob L SutherlandHPKM 37:51+25:57+218.07%31.44%61.04%15.89%01:00:00
10-Greg MillerHPKM 37:54+26:00+218.49%31.40%60.99%15.78%01:00:00
11-Should've Gone FishinHPDKF/M 37:56+26:02+218.77%31.37%60.96%15.70%01:00:00
12-Robbie MagusV1M 38:04+26:10+219.89%31.26%60.82%15.41%01:00:00
13-Jess KingHPKF 38:06+26:12+220.17%31.23%60.79%15.33%01:00:00
14-Thyra Carroll (Speed Leech)SKF 39:07+27:13+228.71%30.42%59.74%13.07%01:00:00
15-Luca BHPKM 39:17+27:23+230.11%30.29%59.57%12.70%01:00:00
16-Don MulhallHPKM 39:53+27:59+235.15%29.84%58.95%11.37%01:00:00
17-Daniele FerrarettoOC1M 40:24+28:30+239.50%29.46%58.42%10.22%01:00:00
18-Tatjana BaehrHPKF 40:29+28:35+240.20%29.39%58.33%10.04%01:00:00
19-Linas Antanavicius - RowROWM 40:44+28:50+242.30%29.21%58.08%9.48%01:00:00
20-Claudia TarrHPKF 41:23+29:29+247.76%28.76%57.41%8.04%01:00:00
21-Justine Laprun 2HPKF 41:31+29:37+248.88%28.66%57.27%7.74%01:00:00
22-Trista E BilmerRUNF 41:59+30:05+252.80%28.34%56.79%6.70%01:00:00
23-Karen & Lina ZapakasHPDKF 42:54+31:00+260.50%27.74%55.85%4.67%01:00:00
24-James StewartHPKM 43:00+31:06+261.34%27.67%55.74%4.44%01:00:00
25-Brendan CursonOC1M 43:43+31:49+267.37%27.22%55.01%2.85%01:00:00
26-Jason DabornOC1M 43:45+31:51+267.65%27.20%54.97%2.78%01:00:00
27-Gus OliveiraOC1M 45:00+33:06+278.15%26.44%53.69%0.00%01:00:00
28-Nathalie Chan King ChoyRUNF 47:33+35:39+299.58%25.03%51.06%-5.67%01:00:00
29-Doug ThomasSUP 14M 47:59+36:05+303.22%24.80%50.61%-6.63%01:00:00
30-Joe WrightSUP 14M 48:23+36:29+306.58%24.60%50.20%-7.52%22:00:15
31-Pam WattscornallOC1F 50:04+38:10+320.73%23.77%48.47%-11.26%01:00:00
32-Justine LaprunOC1F 50:41+38:47+325.91%23.48%47.84%-12.63%01:00:00
33-Philippa 2 WallRUNF 50:49+38:55+327.03%23.42%47.70%-12.93%01:00:00
34-Susanne SchloeglHPKF 52:41+40:47+342.72%22.59%45.78%-17.07%01:00:00
35-Luke MoranCanoeM 53:25+41:31+348.88%22.28%45.02%-18.70%01:00:00
36-Veronika JuranovicsHPKF 55:54+44:00+369.75%21.29%42.47%-24.22%01:00:00
37-Philippa WallSKF 57:22+45:28+382.07%20.74%40.96%-27.48%01:00:00
38-Hong ChinPKM 58:43+46:49+393.42%20.27%39.57%-30.48%01:00:00
39-Mike BremnerSUP 14M 59:00+47:06+395.80%20.17%39.28%-31.11%01:00:00
40-Brad RoarkProne StockM 1:01:20+49:26+415.41%19.40%36.87%-36.30%01:00:00
41-Shona ThomasSUP 14F 1:03:44+51:50+435.57%18.67%34.40%-41.63%01:00:00
42-Karen LaiOC1F 1:06:55+55:01+462.32%17.78%31.13%-48.70%01:00:00
43-Klara SchwabSUP 14F 1:07:54+56:00+470.59%17.53%30.12%-50.89%01:00:00
44-Estelle MathesonSUP 14F 1:08:03+56:09+471.85%17.49%29.96%-51.22%01:00:00
45-Stephan BernhardDSKF/M 1:11:00+59:06+496.64%16.76%26.93%-57.78%01:00:00
46-John GerbrechtBIKEM 1:15:00+1:03:06+530.25%15.87%22.81%-66.67%01:00:00
46-Evan C GerbrechtBIKEM 1:15:00+1:03:06+530.25%15.87%22.81%-66.67%01:00:00
48-Cecilia SunOC1F 1:17:00+1:05:06+547.06%15.45%20.75%-71.11%01:00:00
49-Sarah SinananSUP 14F 1:20:29+1:08:35+576.33%14.79%17.16%-78.85%01:00:00
50-Suzanne MalfairSUP<12'F 1:23:45+1:11:51+603.78%14.21%13.80%-86.11%01:00:00
51-Shauna MagowanProne UnlimitedF 1:29:06+1:17:12+648.74%13.36%8.30%-98.00%01:00:00
52-Sean GibsonSUP 14M 1:52:26+1:40:32+844.82%10.58%-15.72%-149.85%01:00:00
53-Dan HundOC1M 41:45:00+41:33:06+20950.42%0.48%-2478.19%-5466.67%01:00:00
  • 7km Non-Local Female - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Veronika Juranovics (Bike)BIKEF 23:56--100%55.27%52.78%01:00:00
2-Antonia JuranovicsBIKEF 31:19+7:23+30.85%76.42%41.47%38.21%01:00:00
3-Lisa BrownROW ERGF 34:54+10:58+45.82%68.58%34.77%31.14%01:00:00
4-Jess KingHPKF 38:06+14:10+59.19%62.82%28.79%24.83%01:00:00
5-Thyra Carroll (Speed Leech)SKF 39:07+15:11+63.44%61.18%26.89%22.82%01:00:00
6-Tatjana BaehrHPKF 40:29+16:33+69.15%59.12%24.34%20.12%01:00:00
7-Claudia TarrHPKF 41:23+17:27+72.91%57.83%22.66%18.35%01:00:00