2017 10km State Championship

Sunday, January 8, 2017 09:31 (GMT+8) - Start list

Race info
Sport: Paddling
Location: Chidlow, Australia
Start type: Interval wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 49
Updated: Sunday, January 8, 2017 14:58 (GMT+8)
Organized by: MarathonWA
Race website: http://www.wa.canoe.org.au/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Age Gender Start time
101 Brett McDonald 45+/K1  10km 45+/K1 48 M +0:00
102 Gary Clarke 45+/K1  10km 45+/K1 46 M +0:00
103 Joe Dowse 45+/K1  10km 45+/K1 49 M +0:00
105 Ronald Lachenicht 45+/K1  10km 45+/K1 47 M +0:00
112 Trevor Longwood 45+/K1  10km 45+/K1 49 M +0:00
115 Darryl Long 55+/K1  10km 55+/K1 55 M +0:00
116 John Hilton 55+/K1  10km 55+/K1 56 M +0:00
117 Mark Lawson 55+/K1  10km 55+/K1 59 M +0:00
118 Peter Martin 55+/K1  10km 55+/K1 64 M +0:00
119 Terry Bolland 65+/K1  10km 55+/K1 66 M +0:00
121 Josh Kippin Open/K1  10km Open/K1 27 M +0:00
122 Kristopher Smith 35+/K1  10km Open/K1 39 M +0:00
125 Lee Davey Open/K1  10km Open/K1 32 M +0:00
126 Matthew Dean Open/K1  10km Open/K1 26 M +0:00
127 Luke Egger U16/K1  10km U16/K1 15 M +0:00
128 Seth Cox U16/K1  10km U16/K1 16 M +0:00
129 Tom Green U16/K1  10km U16/K1 16 M +0:00
132 Kye Buytels U18/K1  10km U18/K1 17 M +0:00
134 Matthew Greed U18/K1  10km U18/K1 17 M +0:00
136 Nicholas Greed U18/K1  10km U18/K1 17 M +0:00
204 Daniel Smee 45+/OS1  10km 45+/OS1 50 M +1:00
205 David Martin 45+/OS1  10km 45+/OS1 45 M +1:00
207 Mathew Spencer 45+/OS1  10km 45+/OS1 48 M +1:00
208 Ramon Andersson 45+/OS1  10km 45+/OS1 54 M +1:00
209 Simon O'Sullivan 45+/OS1  10km 45+/OS1 45 M +1:00
210 Stuart Kirby 45+/OS1  10km 45+/OS1 47 M +1:00
212 Alan Morbey 55+/MS1  10km 55+/MS1 62 M +1:00
214 Jan Van Maanen 65+/MS1  10km 55+/MS1 70 M +1:00
215 John Breed 65+/MS1  10km 55+/MS1 65 M +1:00
217 Martin Watson 55+/MS1  10km 55+/MS1 61 M +1:00
219 Peter Liddle 55+/MS1  10km 55+/MS1 58 M +1:00
222 Chris Watson 55+/OS1  10km 55+/OS1 56 M +1:00
225 David Griffiths 55+/OS1  10km 55+/OS1 62 M +1:00
226 Warren Southwell 55+/OS1  10km 55+/OS1 60 M +1:00
228 Chris Kirkby 35+/OS1  10km Open/OS1 36 M +1:00
229 Michael Liddle Open/OS1  10km Open/OS1 25 M +1:00
232 Thomas Rogan 35+/OS1  10km Open/OS1 43 M +1:00
301 Anne/Helen Warger/Breed 55+/LK2  10km 45+/K2 56 F +2:00
305 Anne/Ray Crouch/Smith 45+/MK2  10km 45+/K2 48 F/M +2:00
306 Cynthia/Stephen Coward/Coward 45+/MK2  10km 45+/K2 50 F/M +2:00
308 Dan/Ray E Smith/Smith 45+/OS2  10km 45+/K2 45 M +2:00
309 Bonnie Metzke Open/LK1  10km Open/LK1 33 F +2:00
312 Bronwyn Martin U23/LK1  10km Open/LK1 21 F +2:00
314 Harriette Alexis U16/LK1  10km Open/LK1 15 F +2:00
315 Michelle Lachenicht U23/LK1  10km Open/LK1 21 F +2:00
317 Shania Smee U18/LK1  10km Open/LK1 17 F +2:00
318 Jane Liddle 55+/LK1  10km 45+/LK1 56 F +2:00
319 Judy Darbyshire 55+/LK1  10km 45+/LK1 63 F +2:00
321 Kathy Mallory 45+/LK1  10km 45+/LK1 47 F +2:00