2014 Marathon 02 Moore River

Sunday, November 16, 2014 09:34 (GMT+8) - Start list

Race info
Sport: Paddling - kayak
Location: Guilderton, Australia
Start type: Interval wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 89
Updated: Sunday, November 16, 2014 21:57 (GMT+8)
Organized by: MarathonWA
Race website: http://www.wa.canoe.org.au/
Race notes
Photo....Lesley Stillman
Show more Show less

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Age Gender Start time
28 Shannon/Brendan Reynolds/Rice K2/Open - BPC/IOP  Default AA/Mixed Doubles Open 19 F/M +0:00
17 Bronwyn/Steve Martin/Bird K2/Open - AKC / CLBC  Default AA/Mixed Doubles Open 19 F/M +0:00
30 Yale/Reece Steinepreis/Baker K2/Open - BPC/IOP  Default AA/Mixed Doubles Open 17 F/M +0:00
13 Alana/Jesse Nicholls/Phillips K2/Open - BPC  Default AA/Mixed Doubles Open 28 F/M +0:00
19 Jaime/Todd Roberts/Brewer K2/Open - BPC  Default AA/Mixed Doubles Open 24 F/M +0:00
27 Phoebe/Ramon George/Andersson K2/Open - BPC/AKC  Default AA/Mixed Doubles Open 22 F/M +0:00
16 Asa/Nicholas Nowell/Wroe K2/Open - BPC  Default AA/Mixed Doubles Open 16 F/M +0:00
20 Jenni/Mark Bateman/Lawson K2/Open - BPC/AKC  Default AA/Mixed Doubles Open 36 F/M +0:00
5 Judy/Rob Darbyshire/Roll K2/45+ - AKC  Default AA/Mixed Doubles 45+ 61 F/M +0:00
38 Yasemin/Kye Ray/Buytels K2/U18 - BPC/AKC  Default AA/Mixed Doubles U18 13 F/M +0:00
29 Wendy/Michael Drok/Drok K2/Open - AKC  Default AA/Mixed Doubles Open 39 F/M +0:00
140 Lee Davy K1/Open - SCC  Default A/Div 1 29 M +0:00
37 Tyler/Caleb Armenti/Bushby K2/U18 - AKC  Default AA/Mixed Doubles U18 15 F/M +0:00
26 Nikky/Bryan Lee/Lee K2/Open - PCPC/IOP  Default AA/Mixed Doubles Open 26 F/M +0:00
4 Agnes/Peter Pajor/Martin K2/45+ - AKC / CLBC  Default AA/Mixed Doubles 45+ 45 F/M +0:00
31 Kelly/Dene Waru/Waru K2/Open - EVENT  Default AA/Mixed Doubles Open 19 F/M +0:00
8 Alaine/Terry Davin/Boland K2/45+ - AKC  Default AA/Mixed Doubles 45+ 58 F/M +0:00
35 River/Kobe Armenti/Wilson K2/U18 - AKC  Default AA/Mixed Doubles U18 13 F/M +0:00
6 Maya/John Elston/Tomczak K2/45+ - AKC  Default AA/Mixed Doubles 45+ 50 F/M +0:00
9 Julie/Colin Morgan/Grimshaw C2/45+ - AKC  Default AA/Mixed Doubles 45+ 57 F/M +0:00
139 Nick/Sam Pond/McTigue K2/Open - BPC  Default A/Div 1 18 M +2:00
105 Anthony/Ben Carbone/Harris K2/U18 - BPC/AKC  Default A/Div 1 16 M +2:00
112 Andrew Roy K1/Open - EVENT  Default A/Div 1 21 M +2:00
115 Jordan/Luke Ringrose/Morton K2/U18 - BPC  Default A/Div 1 17 M +2:00
102 Brodie Holmes K1/Open - BPC  Default A/Div 1 29 M +2:00
101 Brett Mcdonald K1/45+ - CLBC  Default A/Div 1 45 M +2:00
116 Andy Heartcliffe K1/Open - AC Direct  Default A/Div 1 34 M +2:00
117 Brad Stewart K1/Open - AKC  Default A/Div 1 29 M +2:00
120 Rob Hosking K1/35+ - AC Direct  Default A/Div 1 39 M +2:00
205 John Carroll OS1/35+ - EVENT  Default B/Div 2 35 M +2:00
103 John Hilton K1/45+ - AKC  Default A/Div 1 53 M +2:00
204 Glen Stewart OS1/45+ - AKC  Default B/Div 2 51 M +2:00
119 Patrick Tullock K1/55+ - AKC  Default A/Div 1 60 M +2:00
214 Rohan Eyles OS1/45+ - AKC  Default B/Div 2 46 M +2:00
210 Paul Paardekooper K1/45+ - AC Direct  Default B/Div 2 51 M +2:00
207 Matthew Greed K1/U16 - AKC  Default B/Div 2 14 M +2:00
221 Warren Southwell OS1/55+ - AKC  Default B/Div 2 57 M +2:00
118 Martin Watson K1/55+ - AKC  Default A/Div 1 58 M +2:00
208 Michael Leahy K1/45+ - AKC  Default B/Div 2 49 M +2:00
209 Nicholas Greed K1/U16 - AKC  Default B/Div 2 14 M +2:00
219 Steve Cashion K1/45+ - AKC  Default B/Div 2 50 M +2:00
203 Christopher/Lawrence Greed/Greed K2/Open - AKC  Default B/Div 2 16 M +2:00
212 Rob Riggir MS1/55+ - EVENT  Default B/Div 2 62 M +2:00
215 Steve Egger K1/45+ - CRCC  Default B/Div 2 51 M +2:00
217 Steve Bolger OS1/45+ - EVENT  Default B/Div 2 52 M +2:00
222 John Breed MS1/55+ - AKC  Default B/Div 2 62 M +2:00
330 Ken Ringrose K1/ 45+ - CRCC  Default C/Div 3 52 M +4:00
327 Jeff/Mitch Stone/Garbutt K2/45+ - CRCC  Default C/Div 3 52 M +4:00
318 Simon O'sullivan OS1/35+ - CRCC  Default C/Div 3 42 M +4:00
323 Zacchary Ashby K1/U16 - AKC  Default C/Div 3 16 M +4:00
338 Jan van Maanen MS/65+ - AKC  Default C/Div 3 67 M +4:00
306 Dave Tupling MS/65+ - AKC  Default C/Div 3 66 M +4:00
320 Shania Smee K1/U14 - BPC  Default C/Div 3 14 F +4:00
312 Chris Clarke K1/45+ - AKC  Default C/Div 3 50 M +4:00
322 Vincent Linardi MS/55+ - AKC  Default C/Div 3 63 M +4:00
319 Simon Walker MS/55+ - SCC  Default C/Div 3 57 M +4:00
339 Alan Morbey MS/55+ - AKC  Default C/Div 3 59 M +4:00
337 Michael Liddle OS1/Open - AKC  Default C/Div 3 22 M +4:00
333 Bonnie Metzke K1/Open - AKC  Default C/Div 3 30 F +4:00
308 Doug Hodson OS1/55+ - AKC  Default C/Div 3 58 M +4:00
328 Greg Fisher OS1/45+ - EVENT  Default C/Div 3 54 M +4:00
314 Kristopher Smith K1/35+ - EVENT  Default C/Div 3 36 M +4:00
332 Baillie Liddle K1/Open - AKC  Default C/Div 3 27 F +4:00
302 Attila Kaplan C1 - CLBC  Default C/Div 3 48 M +4:00
324 Derek Amy K1/55+ - AKC  Default C/Div 3 55 M +4:00
331 Ray Smith OS1/45+ - EVENT  Default C/Div 3 45 M +4:00
335 Dylan Smee K1/U14 - BPC  Default C/Div 3 13 M +4:00
340 Louis Botes OS1/55+ - CRCC  Default C/Div 3 58 M +4:00
334 Daniel Smee K1/45+ - BPC  Default C/Div 3 47 M +4:00
301 Alistair/Brett Fox/Watson K2/Open - CLBC  Default C/Div 3 41 M +4:00
317 Chris Kirkby OS1/Open - AKC  Default C/Div 3 33 M +4:00
321 Timothy Feasey K1/U14 - AKC  Default C/Div 3 13 M +4:00
325 Jason Gardner MS/45+ - AKC  Default C/Div 3 44 M +4:00
413 Luke Egger K1/U12 - CRCC  Default D/Div 4 12 M +6:00
426 Michael Steicke K1/U14 - AKC  Default D/Div 4 14 M +6:00
429 Craig Metzke OS1/35+ - AKC  Default D/Div 4 36 M +6:00
409 Greg/Paul Murphy/Hannigan K2/45+ - AKC  Default D/Div 4 48 M +6:00
422 Anne/Helen Warger/Breed K2/45+ - AKC  Default D/Div 4 53 F +6:00
408 Duncan Ray K1/45+ - BPC  Default D/Div 4 50 M +6:00
402 Chris Hollier MS/45+ - EVENT  Default D/Div 4 53 M +6:00
411 Jarrod Eaves LP/Open - EVENT  Default D/Div 4 30 M +6:00
410 Patrick Irwin WWK1/55+ - AKC  Default D/Div 4 65 M +6:00
424 Anthony Fry MS/55+ - AKC  Default D/Div 4 58 M +6:00
419 Rod Hale LP/55+ - CLBC  Default D/Div 4 58 M +6:00
417 Murray Corp MS/55+ - AKC  Default D/Div 4 63 M +6:00
428 Mitchell Hale LP/Open - CLBC  Default D/Div 4 24 M +6:00
418 Ray E Smith OS1/65+ - AKC  Default D/Div 4 74 M +6:00
439 Nicole Stillman K1/U12 - AKC  Default D/Div 4 12 F +6:00
425 Barbara Cammell sundry - AKC  Default D/Div 4 59 F +6:00