2018 Marathon 04 Canning River Race

Sunday, February 11, 2018 08:30 (GMT+8) - Start list

Race info
Sport: Paddling
Location: Mount Pleasant, Australia
Start type: Interval wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 58
Updated: Sunday, February 11, 2018 12:53 (GMT+8)
Organized by: Marathon WA
Race website: http://www.paddlewa.asn.au/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Age Gender Start time
101 Alistair Fox 45+/K1 - BPC  14 km 1.4 Div 4 Wave 1 45 M +0:00
102 Bae Hooper 45+/LLP1 - IOP  14 km 1.4 Div 4 Wave 1 45 F +0:00
103 Charmaine Starling 45+/LK1 - AKC  14 km 1.4 Div 4 Wave 1 51 F +0:00
104 Clare O'Callaghan U16/LK1 - CLBC  14 km 1.4 Div 4 Wave 1 15 F +0:00
105 Dallas Rodgers 55+/OS1 - SCC  14 km 1.4 Div 4 Wave 1 55 M +0:00
106 Elizabeth O'Callaghan U18/LK1 - CLBC  14 km 1.4 Div 4 Wave 1 17 F +0:00
107 Emanuel Carabott 35+/LP1 - AKC  14 km 1.4 Div 4 Wave 1 41 M +0:00
108 Gabrielle O'Callaghan U12/LK1 - CLBC  14 km 1.4 Div 4 Wave 1 12 F +0:00
109 Harriette Alexis U16/LK1 - BPC  14 km 1.4 Div 4 Wave 1 16 F +0:00
110 Joe Wilson 65+/OS1 - CRCC  14 km 1.4 Div 4 Wave 1 76 M +0:00
111 John Breed 65+/WWK1 - AKC  14 km 1.4 Div 4 Wave 1 66 M +0:00
112 Judy DARBYSHIRE 55+/LK1 - AKC  14 km 1.4 Div 4 Wave 1 64 F +0:00
113 Lloyd Noel 65+/OS1 - CRCC  14 km 1.4 Div 4 Wave 1 71 M +0:00
114 Rod Hale 55+/OS1 - CLBC  14 km 1.4 Div 4 Wave 1 62 M +0:00
115 Susan Stott 45+/LOS1 - SCC  14 km 1.4 Div 4 Wave 1 53 F +0:00
116 Veronica Haarmann Open/LTK1 - AKC  14 km 1.4 Div 4 Wave 1 24 F +0:00
117 Wendy Burdett 45+/LOS1 - AKC  14 km 1.4 Div 4 Wave 1 54 F +0:00
118 Jane Liddle 55+/LMS1 - AKC  14 km 1.4 Div 4 Wave 1 56 F +0:00
119 Cam Craigie 35+/LP1 - IOP  14 km 1.4 Div 4 Wave 1 42 M +0:00
120 Steven Stasiuk 35+/K1 - AKC  14 km 1.4 Div 4 Wave 1 41 M +0:00
201 Chris Hollier 55+/OS1 - AKC  14 km 1.3 Div 3 Wave 2 57 M +2:00
203 Gary Kilian 55+/OS1 - CRCC  14 km 1.3 Div 3 Wave 2 59 M +2:00
204 Jan Van Maanen 65+/MS1 - AKC  14 km 1.3 Div 3 Wave 2 71 M +2:00
205 Kristopher SMITH 35+/K1 - AKC  14 km 1.3 Div 3 Wave 2 40 M +2:00
207 Malcom Goodall 45+/OS1 - CRCC  14 km 1.3 Div 3 Wave 2 54 M +2:00
208 Mark Turnbull 45+/OS1 - AKC  14 km 1.3 Div 3 Wave 2 54 M +2:00
209 Matthew Jones 45+/OS1 - AKC  14 km 1.3 Div 3 Wave 2 46 M +2:00
210 Nathan Jamieson Open/K1 - AKC  14 km 1.3 Div 3 Wave 2 34 M +2:00
211 Peter MARTIN 65+/K1 - AKC  14 km 1.3 Div 3 Wave 2 65 M +2:00
301 Andrew Hewlett 55+/K1 - SCC  14 km 1.2 Div 2 Wave 3 55 M +4:00
302 Bernard Hoffmann 55+/K1 - AKC  14 km 1.2 Div 2 Wave 3 57 M +4:00
303 Martin Watson 55+/MS1 - AKC  14 km 1.2 Div 2 Wave 3 62 M +4:00
304 Peter Liddle 55+/K1 - AKC  14 km 1.2 Div 2 Wave 3 59 M +4:00
305 Robert Barratt Open/K1 - AKC  14 km 1.2 Div 2 Wave 3 29 M +4:00
306 Ron Clarke 65+/OS1 - AKC  14 km 1.2 Div 2 Wave 3 67 M +4:00
307 Simon O'Sullivan 45+/OS1 - CRCC  14 km 1.2 Div 2 Wave 3 46 M +4:00
308 Steve Bolger 55+/MS1 - AKC  14 km 1.2 Div 2 Wave 3 56 M +4:00
309 Baillie Liddle Open/LK1 - AKC  14 km 1.2 Div 2 Wave 3 30 F +4:00
310 Ben Hoy 35+/OS1 - IOP  14 km 1.2 Div 2 Wave 3 40 M +4:00
311 Francis Nolan 45+/K1 - AKC  14 km 1.2 Div 2 Wave 3 54 M +4:00
401 Andy Heartcliffe 35+/K1 - PP  14 km 1.1 Div 1 Wave 4 38 M +6:00
402 Brett McDonald 45+/OS1 - AKC  14 km 1.1 Div 1 Wave 4 49 M +6:00
403 Darryl Long 55+/K1 - AKC  14 km 1.1 Div 1 Wave 4 56 M +6:00
404 John Hilton 55+/K1 - AKC  14 km 1.1 Div 1 Wave 4 57 M +6:00
405 Mark Lawson 55+/K1 - AKC  14 km 1.1 Div 1 Wave 4 60 M +6:00
406 Tom Green U18/K1 - CRCC  14 km 1.1 Div 1 Wave 4 17 M +6:00
407 Luke Dooley U18/K1 - AKC  14 km 1.1 Div 1 Wave 4 17 M +6:00
408 Thomas Rogan 35+/K1 - AKC  14 km 1.1 Div 1 Wave 4 44 M +6:00
501 Anne/Helen Warger/Breed 55+/LK2 - AKC  14 km 2. All Doubles K2 K3 K4 Wave 5 57 F +8:00
502 Anne/Ray Crouch/Smith 45+/MixK2 - IOP  14 km 2. All Doubles K2 K3 K4 Wave 5 49 F/M +8:00
503 Clare/Jane Pankhurst/Pankhurst U23/LK2 - AKC  14 km 2. All Doubles K2 K3 K4 Wave 5 17 F +8:00
504 Cynthia/Stephen Coward/Coward 45+/MixK2 - CRCC  14 km 2. All Doubles K2 K3 K4 Wave 5 51 F/M +8:00
505 Hugh/Mark Trivett/Sedgwick 45+/OS2 - AKC  14 km 2. All Doubles K2 K3 K4 Wave 5 54 M +8:00
506 Kathy/Ronald Mallory/Lachenicht 45+/MixK2 - CLBC  14 km 2. All Doubles K2 K3 K4 Wave 5 48 F/M +8:00
507 Maya/David Elston/Worthy 45+/MixK2 - AKC  14 km 2. All Doubles K2 K3 K4 Wave 5 54 F/M +8:00
508 Nicky/Chris Taylor/Watson 55+/MixK2 - AKC  14 km 2. All Doubles K2 K3 K4 Wave 5 56 F/M +8:00
509 Peter/Vlad/Spencer Kioutis/King/Vanek 35+/K3 - AKC/IOP  14 km 2. All Doubles K2 K3 K4 Wave 5 43 M +8:00
510 Wendy/Mike Drok/Drok 35+/MixK2 - AKC  14 km 2. All Doubles K2 K3 K4 Wave 5 43 F/M +8:00