TNR - June 6 - Garage Guru Race

Tuesday, June 6, 2017 6:58 PM (GMT-7) - Start list

Race info
Sport: Paddling
Location: North Vancouver, BC, Canada
Start type: Manual wave start
Wave grouping: By distance or category
Racers: 76
Updated: Wednesday, June 14, 2017 8:43 AM (GMT-7)
Organized by: Deep Cove Outdoors
Race website: http://www.deepcovekayak.com/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Gender Start time
10 Rozanne Pilbeam   Long Course HPK +0:00
13 Katja Rademacher   Long Course HPK F +0:00
14 Jeff Raymond   Long Course HPK M +0:00
17 John Joyce   Long Course PK M +0:00
23 Rene Chong   Long Course HPK M +0:00
30 Trista Bilmer   Long Course HPK F +0:00
32 Amy Harris   Long Course HPK +0:00
35 Bruce Mc Taggart   Long Course HPK M +0:00
37 Martin Rother   Long Course HPK M +0:00
41 Lisa Macleay   Long Course PK F +0:00
42 Neil Muncey   Long Course HPK +0:00
45 Rod Hope HTC  Long Course HPK M +0:00
49 Matt Kelly   Long Course HPK M +0:00
50 Dave Morris   Long Course HPK M +0:00
53 Eric Broberg   Long Course HPK M +0:00
61 Clay Ronaghan   Long Course HPK M +0:00
65 David Kvick   Long Course HPK M +0:00
66 Daryl Remmler HTC  Long Course HPK M +0:00
69 Jamie Sterling   Long Course HPK +0:00
70 Sean Hulscher   Long Course HPK M +0:00
75 Sandee Doxtdator   Short Course SK F +0:00
80 Peter Hanzely   Long Course PK M +0:00
83 Tania Hulscher   Long Course HPK M +0:00
88 Marshall House   Long Course HPK M +0:00
90 Tom Hoskin   Long Course HPK M +0:00
98 Duncan Campbell   Short Course SK M +0:00
100 Wes Hammer   Long Course HPK M +0:00
101 Philippa Wall   Long Course PK F +0:00
102 Dan Bisalputra   Long Course PK M +0:00
115 Shane Martin   Long Course HPK M +0:00
120 Stacey Wyatt   Short Course PK +0:00
125 Linas Antanavicius   Long Course HPK M +0:00
147 Liliana / Stephan / Julia   Long Course DSK F +0:00
172 Peter Gumplinger / Bruno   Long Course HPDK M +0:00
181 Yoel Guttmann   Long Course HPK M +0:00
233 Jonathan Sy   Long Course HPK M +0:00
277 Stanley Proboszcz   Long Course SK +0:00
279 John Lawless   Long Course SK +0:00
285 Anastacio Leiva   Long Course PK +0:00
300 Paul Hansen HTC  Long Course HPK M +0:00
327 Jay Inouye   Long Course HPK M +0:00
343 Kahlyn Adie   Long Course PK F +0:00
456 Russ Stothers   Long Course HPK M +0:00
642 Linda Warren/Alex   Short Course PK F +0:00
970 Tyson Lehmann   Long Course HPK M +0:00
979 Mike Fitzmaurice   Long Course HPK M +0:00
2 Mike Darbyshire   Long Course Prone 12'6'' M +0:42
4 Tim Quarles   Long Course SUP 14' M +0:42
7 Warren Stanhope   Long Course SUP 14' M +0:42
18 Isy Humenny DART  Long Course SUP 12'6" F +0:42
24 Gary Cassulis   Long Course Prone 14' M +0:42
25 Don Kennett   Short Course SUP 12'6" +0:42
28 Klara Schwab   Short Course SUP 12'6" +0:42
33 Kelvin Humenny   Long Course SUP 14' M +0:42
74 Michelle O'neill   Long Course SUP 12'6" F +0:42
84 Peter Allen   Long Course SUP 14' M +0:42
92 Tom Murphy   Long Course SUP 14' +0:42
165 Steve Esselaar   Long Course SUP 14' +0:42
167 Christopher Gravel   Long Course SUP 14' M +0:42
180 Barry Clemiss   Long Course SUP 14' M +0:42
186 Richard Wong   Long Course SUP 12'6" +0:42
199 Matt Abbott   Long Course SUP 14' M +0:42
211 Carmen Merkel   Long Course SUP 12'6" F +0:42
269 Caleb Podmore   Short Course SUP 14' +0:42
273 Shannon Van Baalen   Long Course Rowing +0:42
274 Joe Wright   Short Course SUP 12'6" +0:42
276 Owen Wright   Long Course SUP 12'6" +0:42
280 Kathleen Saini   Short Course SUP 14' +0:42
284 Michael Gilbert   Long Course SUP 14' +0:42
303 Nima Mostaghimi   Short Course SUP 14' +0:42
401 Joel Perkins DART  Long Course Prone 12'2" M +0:42
443 Suzanne Malfair   Short Course SUP 12'6" F +0:42
460 Jason Bennett   Long Course SUP 14' M +0:42
467 Ben Wright   Long Course SUP 14' M +0:42
612 Fred Feuermann   Long Course Prone Unlimited M +0:42
771 Greg Kabatoff   Long Course SUP 14' +0:42