TNR - May 1 - Figure Eight

Tuesday, May 1, 2018 7:01 PM (GMT-7) - Final results

Race info
Sport: Paddling
Location: North Vancouver, BC, Canada
Start type: Manual wave start
Wave grouping: By distance or category
Racers: 101
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 2.9
Updated: Wednesday, May 2, 2018 9:33 AM (GMT-7)
Organized by: Deep Cove Outdoors
Race website: http://www.deepcovekayak.com/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Long Course - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1795Gareth Tudor'Jones HPKM 27:53.9--100%25.99%24.40%12.4
2126Katja And Jeff HPDKF/M 27:57.6+0:03.7+0.22%99.78%25.82%24.23%12.3
3115Shane Martin/Linda/Alex PKDKF/M 28:32.7+0:38.8+2.32%97.73%24.27%22.65%12.1
41Bob Putnam HPKM 28:34.4+0:40.5+2.42%97.64%24.20%22.57%12.1
5100Wes Hammer HPKM 28:40.2+0:46.3+2.77%97.31%23.94%22.31%12.0
666Daryl RemmlerHTC HPKM 28:41.4+0:47.5+2.84%97.24%23.89%22.26%12.0
716Ty Gee/Ruby Gee HPDKF/M 28:46.0+0:52.1+3.11%96.98%23.68%22.05%12.0
8250Seth Putnam-Rea HPKM 29:45.9+1:52.0+6.69%93.73%21.03%19.34%11.6
95Warren Bruce HPKM 29:51.9+1:58.0+7.05%93.41%20.77%19.07%11.6
103Mike Gill HPKF/M 30:00.1+2:06.2+7.54%92.99%20.41%18.70%11.5
1163Lucas Putnam Rea HPKM 30:04.9+2:11.0+7.83%92.74%20.19%18.49%11.5
12355Mike Fitzmaurice HPKM 30:06.4+2:12.5+7.92%92.66%20.13%18.42%11.5
1359Scott Wanless HPKM 30:07.6+2:13.7+7.99%92.60%20.07%18.36%11.5
14233Jonathan Sy HPKM 30:27.7+2:33.8+9.19%91.59%19.19%17.46%11.3
15172Peter Gumplinger / Silke Gumplinger HPDKF/M 30:44.5+2:50.6+10.19%90.75%18.44%16.70%11.2
1677John George HPKM 30:46.0+2:52.1+10.28%90.68%18.38%16.63%11.2
1770Sean Hulscher HPKM 30:49.1+2:55.2+10.47%90.53%18.24%16.49%11.2
18300Paul HansenHTC HPKM 31:15.6+3:21.7+12.05%89.25%17.07%15.29%11.0
1949Matt Kelly HPKM 31:17.4+3:23.5+12.16%89.16%16.99%15.21%11.0
2011Dion Maxwell HPKM 31:36.8+3:42.9+13.32%88.25%16.13%14.33%10.9
2123Rene Chong HPKM 32:14.2+4:20.3+15.55%86.54%14.48%12.65%10.7
2214Steve Juranovics HPKM 32:24.2+4:30.3+16.15%86.10%14.04%12.19%10.6
2342Neil Muncey HPKM 32:26.3+4:32.4+16.27%86.00%13.94%12.10%10.6
24305Tony Hodanic OC1M 32:29.7+4:35.8+16.48%85.85%13.79%11.95%10.6
2569Jamie Sterling HPKM 33:22.4+5:28.5+19.62%83.59%11.46%9.57%10.3
2665David Kvick HPKM 33:28.5+5:34.6+19.99%83.34%11.19%9.29%10.3
27104Corky ArmstrongHTC HPKM 33:29.2+5:35.3+20.03%83.31%11.16%9.26%10.3
2824Gary Cassulis HPKM 33:29.8+5:35.9+20.07%83.29%11.13%9.23%10.3
29456Russ Stothers HPKM 33:30.7+5:36.8+20.12%83.25%11.09%9.19%10.3
306Cynthia Wonham HPKF 33:31.4+5:37.5+20.16%83.22%11.06%9.16%10.3
3129Jodi Boates HPKF 33:32.1+5:38.2+20.20%83.19%11.03%9.13%10.3
32181Yoel Guttmann HPKM 33:32.6+5:38.7+20.23%83.17%11.01%9.10%10.3
3330Trista Bilmer HPKF 33:34.1+5:40.2+20.32%83.11%10.94%9.04%10.3
3448Jim Smith HPKM 34:17.5+6:23.6+22.92%81.36%9.03%7.08%10.1
3553Eric Broberg HPKM 34:26.9+6:33.0+23.48%80.99%8.61%6.65%10.0
3636Brian Page HPKM 34:46.9+6:53.0+24.67%80.21%7.73%5.75%9.9
37760Ken Asano OC1M 35:02.3+7:08.4+25.59%79.62%7.04%5.05%9.8
38460Jason Bennett SUP 14'M 35:27.1+7:33.2+27.07%78.69%5.95%3.93%9.7
3950Dave Morris HPKM 35:33.1+7:39.2+27.43%78.47%5.68%3.66%9.7
402Mike Darbyshire SUP 14'M 35:37.8+7:43.9+27.71%78.30%5.47%3.45%9.7
4132Amy Harris HPKF 35:50.9+7:57.0+28.50%77.82%4.90%2.86%9.6
42351Matt Abbott SUP 14'M 35:57.4+8:03.5+28.88%77.59%4.61%2.57%9.6
43396David D Roddan HPKM 36:17.7+8:23.8+30.10%76.87%3.71%1.65%9.5
4460Geordie Goodman SUP 14'M 36:34.5+8:40.6+31.10%76.28%2.97%0.89%9.4
4581Davide Cina SUP 14'M 36:42.2+8:48.3+31.56%76.01%2.63%0.54%9.4
4615Adam GerbrechtDART SUP 14'M 36:47.1+8:53.2+31.85%75.84%2.41%0.32%9.4
47357Spencer Jones/Nate Hendricks DSKM 36:54.2+9:00.3+32.28%75.60%2.10%0.00%9.3
4882Gary Parsons SUP 14'M 37:17.3+9:23.4+33.66%74.82%1.08%-1.04%9.3
4961Clay Ronaghan HPKM 37:29.0+9:35.1+34.36%74.43%0.56%-1.57%9.2
509Evan Gerbrecht SUP 14'M 37:39.3+9:45.4+34.97%74.09%0.10%-2.04%9.2
51439Tara Merrie PKF 37:39.7+9:45.8+35.00%74.08%0.08%-2.05%9.2
52157Shannon Bell Parsons SUP 14'F 37:40.8+9:46.9+35.06%74.04%0.04%-2.10%9.2
534Tim Quarles SUP 14'M 37:44.9+9:51.0+35.31%73.91%-0.15%-2.29%9.1
54346Luke Johnson PKM 37:47.5+9:53.6+35.46%73.82%-0.26%-2.41%9.1
5572Stephen Lambie HPKM 38:00.6+10:06.7+36.24%73.40%-0.84%-3.00%9.1
56102Dan Bisalputra PKM 38:14.7+10:20.8+37.09%72.95%-1.46%-3.64%9.0
57390Ben Wright SUP 14'M 38:19.9+10:26.0+37.40%72.78%-1.69%-3.87%9.0
5834Dwayne Lotnick SUP 14'M 38:24.5+10:30.6+37.67%72.64%-1.90%-4.08%9.0
59444Steve Esselaar SUP 14'M 38:40.7+10:46.8+38.64%72.13%-2.61%-4.81%8.9
60615Greg Gjerdalen SUP 14'M 38:46.8+10:52.9+39.00%71.94%-2.88%-5.09%8.9
61395Imre Mihalik SUP 14'M 39:27.4+11:33.5+41.43%70.71%-4.68%-6.92%8.7
6290Tom Hoskin HPKM 39:36.0+11:42.1+41.94%70.45%-5.06%-7.31%8.7
6333Kelvin Humenny SUP 14'M 39:36.1+11:42.2+41.95%70.45%-5.06%-7.31%8.7
64490Chris Fibich Single CanoeM 39:51.8+11:57.9+42.89%69.98%-5.76%-8.02%8.7
65344Mike Bremner SUP 14'M 39:53.2+11:59.3+42.97%69.94%-5.82%-8.08%8.6
66366Anastacio Leiva PKM 39:56.8+12:02.9+43.19%69.84%-5.98%-8.25%8.6
677Warren Stanhope SUP 14'M 40:09.1+12:15.2+43.92%69.48%-6.52%-8.80%8.6
68303Nima Mostaghimi SUP 14'M 40:28.5+12:34.6+45.08%68.93%-7.38%-9.68%8.5
6917John Joyce PKM 40:30.4+12:36.5+45.19%68.87%-7.46%-9.76%8.5
70608Alison Wood SUP 14'F 40:33.2+12:39.3+45.36%68.79%-7.59%-9.89%8.5
71363Andrew Celmainis SUP 14'M 40:59.9+13:06.0+46.96%68.05%-8.77%-11.10%8.4
72467Chris Welsh HPKM 41:06.5+13:12.6+47.35%67.87%-9.06%-11.39%8.4
73477Colleen Cannon HPKF 41:10.2+13:16.3+47.57%67.76%-9.22%-11.56%8.4
74408Shauna Magowan SUP 14'F 41:17.7+13:23.8+48.02%67.56%-9.55%-11.90%8.4
7583Tania Hulscher HPKF 41:57.2+14:03.3+50.38%66.50%-11.30%-13.68%8.2
76612Fred Feuermann Prone UnlimitedM 42:04.5+14:10.6+50.82%66.31%-11.62%-14.01%8.2
77353Oliver Steffen SUP 14'M 42:42.8+14:48.9+53.10%65.32%-13.32%-15.74%8.1
78401Joel PerkinsDART Prone 12'M 44:06.8+16:12.9+58.12%63.24%-17.03%-19.54%7.8
79211Carmen Merkel SUP 12'6""F 44:10.5+16:16.6+58.34%63.15%-17.19%-19.70%7.8
80412Krista Cline SUP 12'6""F 44:29.0+16:35.1+59.45%62.72%-18.01%-20.54%7.8
81147Liliana Bernhard/Stephan Bernhard DSKF/M 44:42.4+16:48.5+60.25%62.40%-18.61%-21.15%7.7
8241Lisa Macleay PKF 45:19.7+17:25.8+62.48%61.55%-20.25%-22.83%7.6
83609Scott Burton Prone UnlimitedM 46:28.1+18:34.2+66.56%60.04%-23.28%-25.92%7.4
84239Joe Wright SUP 12'6""M 46:44.6+18:50.7+67.55%59.68%-24.01%-26.66%7.4
85953Teresa Dobson SUP 14'F 47:11.6+19:17.7+69.16%59.11%-25.20%-27.88%7.3
8674Michelle O'neill SUP 12'6""F 47:19.7+19:25.8+69.65%58.95%-25.56%-28.25%7.3
8784Peter Allen SUP UnlimitedM 48:20.0+20:26.1+73.25%57.72%-28.23%-30.97%7.1
8846Julie Mayor SUP 12'6""F 50:25.8+22:31.9+80.76%55.32%-33.79%-36.65%6.8
8998Duncan Campbell SKM 50:51.7+22:57.8+82.31%54.85%-34.93%-37.82%6.8
90144Jen Kennett SUP 14'F 53:02.7+25:08.8+90.14%52.59%-40.73%-43.74%6.5
9175Sandee Doxtdator SKF 54:32.0+26:38.1+95.47%51.16%-44.68%-47.77%6.3
92443Suzanne Malfair SUP 12'6""F 1:00:21.2+32:27.3+116.33%46.23%-60.12%-63.54%5.7
93409Chris Read Prone 12'M 1:04:56.8+37:02.9+132.80%42.96%-72.30%-75.99%5.3
  • Long Course - DSK
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1357Spencer Jones/Nate HendricksDSKM 36:54.2--100%9.56%9.56%9.3
2147Liliana Bernhard/Stephan BernhardDSKF/M 44:42.4+7:48.2+21.15%82.55%-9.56%-9.56%7.7
  • Long Course - HPDK
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1126Katja And JeffHPDKF/M 27:57.6--100%4.10%2.80%12.3
216Ty Gee/Ruby GeeHPDKF/M 28:46.0+0:48.4+2.89%97.20%1.34%0.00%12.0
3172Peter Gumplinger / Silke GumplingerHPDKF/M 30:44.5+2:46.9+9.95%90.95%-5.44%-6.87%11.2
  • Long Course - HPK
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1795Gareth Tudor'Jones HPKM 27:53.9--100%16.04%16.53%12.4
21Bob Putnam HPKM 28:34.4+0:40.5+2.42%97.64%14.01%14.51%12.1
3100Wes Hammer HPKM 28:40.2+0:46.3+2.77%97.31%13.72%14.22%12.0
466Daryl RemmlerHTC HPKM 28:41.4+0:47.5+2.84%97.24%13.66%14.16%12.0
5250Seth Putnam-Rea HPKM 29:45.9+1:52.0+6.69%93.73%10.42%10.95%11.6
65Warren Bruce HPKM 29:51.9+1:58.0+7.05%93.41%10.12%10.65%11.6
73Mike Gill HPKF/M 30:00.1+2:06.2+7.54%92.99%9.71%10.24%11.5
863Lucas Putnam Rea HPKM 30:04.9+2:11.0+7.83%92.74%9.47%10.00%11.5
9355Mike Fitzmaurice HPKM 30:06.4+2:12.5+7.92%92.66%9.39%9.93%11.5
1059Scott Wanless HPKM 30:07.6+2:13.7+7.99%92.60%9.33%9.87%11.5
11233Jonathan Sy HPKM 30:27.7+2:33.8+9.19%91.59%8.33%8.86%11.3
1277John George HPKM 30:46.0+2:52.1+10.28%90.68%7.41%7.95%11.2
1370Sean Hulscher HPKM 30:49.1+2:55.2+10.47%90.53%7.25%7.80%11.2
14300Paul HansenHTC HPKM 31:15.6+3:21.7+12.05%89.25%5.92%6.47%11.0
1549Matt Kelly HPKM 31:17.4+3:23.5+12.16%89.16%5.83%6.39%11.0
1611Dion Maxwell HPKM 31:36.8+3:42.9+13.32%88.25%4.86%5.42%10.9
1723Rene Chong HPKM 32:14.2+4:20.3+15.55%86.54%2.98%3.55%10.7
1814Steve Juranovics HPKM 32:24.2+4:30.3+16.15%86.10%2.48%3.05%10.6
1942Neil Muncey HPKM 32:26.3+4:32.4+16.27%86.00%2.38%2.95%10.6
2069Jamie Sterling HPKM 33:22.4+5:28.5+19.62%83.59%-0.44%0.15%10.3
2165David Kvick HPKM 33:28.5+5:34.6+19.99%83.34%-0.74%-0.15%10.3
22104Corky ArmstrongHTC HPKM 33:29.2+5:35.3+20.03%83.31%-0.78%-0.19%10.3
2324Gary Cassulis HPKM 33:29.8+5:35.9+20.07%83.29%-0.81%-0.22%10.3
24456Russ Stothers HPKM 33:30.7+5:36.8+20.12%83.25%-0.85%-0.26%10.3
256Cynthia Wonham HPKF 33:31.4+5:37.5+20.16%83.22%-0.89%-0.30%10.3
2629Jodi Boates HPKF 33:32.1+5:38.2+20.20%83.19%-0.92%-0.33%10.3
27181Yoel Guttmann HPKM 33:32.6+5:38.7+20.23%83.17%-0.95%-0.36%10.3
2830Trista Bilmer HPKF 33:34.1+5:40.2+20.32%83.11%-1.02%-0.43%10.3
2948Jim Smith HPKM 34:17.5+6:23.6+22.92%81.36%-3.20%-2.60%10.1
3053Eric Broberg HPKM 34:26.9+6:33.0+23.48%80.99%-3.67%-3.06%10.0
3136Brian Page HPKM 34:46.9+6:53.0+24.67%80.21%-4.68%-4.06%9.9
3250Dave Morris HPKM 35:33.1+7:39.2+27.43%78.47%-6.99%-6.37%9.7
3332Amy Harris HPKF 35:50.9+7:57.0+28.50%77.82%-7.89%-7.25%9.6
34396David D Roddan HPKM 36:17.7+8:23.8+30.10%76.87%-9.23%-8.59%9.5
3561Clay Ronaghan HPKM 37:29.0+9:35.1+34.36%74.43%-12.81%-12.14%9.2
3672Stephen Lambie HPKM 38:00.6+10:06.7+36.24%73.40%-14.39%-13.72%9.1
3790Tom Hoskin HPKM 39:36.0+11:42.1+41.94%70.45%-19.18%-18.48%8.7
38467Chris Welsh HPKM 41:06.5+13:12.6+47.35%67.87%-23.72%-22.99%8.4
39477Colleen Cannon HPKF 41:10.2+13:16.3+47.57%67.76%-23.90%-23.17%8.4
4083Tania Hulscher HPKF 41:57.2+14:03.3+50.38%66.50%-26.26%-25.52%8.2
  • Long Course - OC1
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1305Tony HodanicOC1M 32:29.7--100%3.77%3.77%10.6
2760Ken AsanoOC1M 35:02.3+2:32.6+7.83%92.74%-3.77%-3.77%9.8
  • Long Course - PK
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1439Tara MerriePKF 37:39.7--100%5.64%3.67%9.2
2346Luke JohnsonPKM 37:47.5+0:07.8+0.35%99.66%5.32%3.34%9.1
3102Dan BisalputraPKM 38:14.7+0:35.0+1.55%98.47%4.18%2.18%9.0
4366Anastacio LeivaPKM 39:56.8+2:17.1+6.07%94.28%-0.08%-2.18%8.6
517John JoycePKM 40:30.4+2:50.7+7.55%92.98%-1.49%-3.61%8.5
641Lisa MacleayPKF 45:19.7+7:40.0+20.36%83.09%-13.57%-15.94%7.6
  • Long Course - PKDK
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1115Shane Martin/Linda/AlexPKDKF/M 28:32.7--100%0.00%0.00%12.1
  • Long Course - Prone 12'
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1401Joel PerkinsDART Prone 12'M 44:06.8--100%19.10%19.10%7.8
2409Chris Read Prone 12'M 1:04:56.8+20:50.0+47.23%67.92%-19.10%-19.10%5.3
  • Long Course - Prone Unlimited
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1612Fred FeuermannProne UnlimitedM 42:04.5--100%4.96%4.96%8.2
2609Scott BurtonProne UnlimitedM 46:28.1+4:23.6+10.44%90.55%-4.96%-4.96%7.4
  • Long Course - Single Canoe
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1490Chris FibichSingle CanoeM 39:51.8--100%0.00%0.00%8.7
  • Long Course - SK
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
198Duncan CampbellSKM 50:51.7--100%3.48%3.48%6.8
275Sandee DoxtdatorSKF 54:32.0+3:40.3+7.22%93.27%-3.48%-3.48%6.3
  • Long Course - SUP 12'6""
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1211Carmen MerkelSUP 12'6""F 44:10.5--100%9.70%6.08%7.8
2412Krista ClineSUP 12'6""F 44:29.0+0:18.5+0.70%99.31%9.07%5.43%7.8
3239Joe WrightSUP 12'6""M 46:44.6+2:34.1+5.81%94.51%4.45%0.62%7.4
474Michelle O'neillSUP 12'6""F 47:19.7+3:09.2+7.14%93.34%3.25%-0.62%7.3
546Julie MayorSUP 12'6""F 50:25.8+6:15.3+14.16%87.60%-3.09%-7.22%6.8
6443Suzanne MalfairSUP 12'6""F 1:00:21.2+16:10.7+36.62%73.19%-23.37%-28.31%5.7
  • Long Course - SUP 14'
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1460Jason Bennett SUP 14'M 35:27.1--100%10.21%8.34%9.7
22Mike Darbyshire SUP 14'M 35:37.8+0:10.7+0.50%99.50%9.76%7.88%9.7
3351Matt Abbott SUP 14'M 35:57.4+0:30.3+1.42%98.60%8.93%7.04%9.6
460Geordie Goodman SUP 14'M 36:34.5+1:07.4+3.17%96.93%7.36%5.44%9.4
581Davide Cina SUP 14'M 36:42.2+1:15.1+3.53%96.59%7.04%5.11%9.4
615Adam GerbrechtDART SUP 14'M 36:47.1+1:20.0+3.76%96.38%6.83%4.90%9.4
782Gary Parsons SUP 14'M 37:17.3+1:50.2+5.18%95.07%5.56%3.59%9.3
89Evan Gerbrecht SUP 14'M 37:39.3+2:12.2+6.22%94.15%4.63%2.65%9.2
9157Shannon Bell Parsons SUP 14'F 37:40.8+2:13.7+6.29%94.09%4.56%2.58%9.2
104Tim Quarles SUP 14'M 37:44.9+2:17.8+6.48%93.92%4.39%2.40%9.1
11390Ben Wright SUP 14'M 38:19.9+2:52.8+8.12%92.49%2.91%0.90%9.0
1234Dwayne Lotnick SUP 14'M 38:24.5+2:57.4+8.34%92.30%2.72%0.70%9.0
13444Steve Esselaar SUP 14'M 38:40.7+3:13.6+9.10%91.66%2.03%0.00%8.9
14615Greg Gjerdalen SUP 14'M 38:46.8+3:19.7+9.39%91.42%1.78%-0.26%8.9
15395Imre Mihalik SUP 14'M 39:27.4+4:00.3+11.30%89.85%0.06%-2.01%8.7
1633Kelvin Humenny SUP 14'M 39:36.1+4:09.0+11.71%89.52%-0.30%-2.39%8.7
17344Mike Bremner SUP 14'M 39:53.2+4:26.1+12.51%88.88%-1.03%-3.12%8.6
187Warren Stanhope SUP 14'M 40:09.1+4:42.0+13.26%88.29%-1.70%-3.81%8.6
19303Nima Mostaghimi SUP 14'M 40:28.5+5:01.4+14.17%87.59%-2.52%-4.65%8.5
20608Alison Wood SUP 14'F 40:33.2+5:06.1+14.39%87.42%-2.71%-4.85%8.5
21363Andrew Celmainis SUP 14'M 40:59.9+5:32.8+15.65%86.47%-3.84%-6.00%8.4
22408Shauna Magowan SUP 14'F 41:17.7+5:50.6+16.48%85.85%-4.59%-6.77%8.4
23353Oliver Steffen SUP 14'M 42:42.8+7:15.7+20.48%83.00%-8.19%-10.43%8.1
24953Teresa Dobson SUP 14'F 47:11.6+11:44.5+33.12%75.12%-19.53%-22.01%7.3
25144Jen Kennett SUP 14'F 53:02.7+17:35.6+49.63%66.83%-34.35%-37.14%6.5
  • Long Course - SUP Unlimited
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
184Peter AllenSUP UnlimitedM 48:20.0--100%0.00%0.00%7.1
  • Short Course - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1348Rachel And DudleyDSKF/M 29:37.8--100%17.87%22.53%8.1
2120Stacey WyattPKF 30:01.2+0:23.4+1.32%98.70%16.79%21.51%8.0
3358Mark HuskenSUP 14'F 32:25.4+2:47.6+9.43%91.38%10.13%15.23%7.4
4347Dave HetheringtonSUP 14'M 37:28.4+7:50.6+26.47%79.07%-3.87%2.03%6.4
5487John ManningSUP 14'M 39:01.4+9:23.6+31.70%75.93%-8.16%-2.03%6.2
6255Caleb PodmoreSUP 12'6""M 39:25.3+9:47.5+33.05%75.16%-9.27%-3.07%6.1
7420Rupert JasperProne 12'M 40:15.2+10:37.4+35.85%73.61%-11.57%-5.24%6.0
8252Katie WeinsteinSUP Surf 12'2""F 40:22.6+10:44.8+36.27%73.38%-11.92%-5.56%5.9
  • Short Course - DSK
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1348Rachel And DudleyDSKF/M 29:37.8--100%0.00%0.00%8.1
  • Short Course - PK
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1120Stacey WyattPKF 30:01.2--100%0.00%0.00%8.0
  • Short Course - Prone 12'
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1420Rupert JasperProne 12'M 40:15.2--100%0.00%0.00%6.0
  • Short Course - SUP 12'6""
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1255Caleb PodmoreSUP 12'6""M 39:25.3--100%0.00%0.00%6.1
  • Short Course - SUP 14'
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1358Mark HuskenSUP 14'F 32:25.4--100%10.70%13.48%7.4
2347Dave HetheringtonSUP 14'M 37:28.4+5:03.0+15.58%86.52%-3.21%0.00%6.4
3487John ManningSUP 14'M 39:01.4+6:36.0+20.36%83.09%-7.48%-4.14%6.2
  • Short Course - SUP Surf 12'2""
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1252Katie WeinsteinSUP Surf 12'2""F 40:22.6--100%0.00%0.00%5.9