2018 PaddleNSW Myall Classic

Saturday, September 22, 2018 08:01 (GMT+10) - Start list

Race info
Sport: Paddling
Location: Tea Gardens, Australia
Start type: Manual wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 61
Updated: Saturday, September 22, 2018 17:27 (GMT+10)
Organized by: PaddleNSW
Race website: www.paddlensw.org.au

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Age Gender Start time
100 Andrew Pearse / Robert Roes Nil  47km Open C2 55 M +0:00
101 Anne Moore / Charly Wellard Newy Paddlers  47km Open Female Doubles 60 F +0:00
102 Ben Routley / Stephen Routley FCC  47km Open C2 53 M +0:00
103 Colin Campbell / Ross Bloore Avalon Beach SLSC  47km Masters 50+ Doubles 70 M +0:00
104 Craig Ellis / Richard Yates Lane Cove River Kayakers  47km Open Doubles 47 M +0:00
105 Darren Williams / Reece Williams Lane Cove  47km VJ (35+ & U18) 15 M +0:00
106 David Goodie / Stuart Myers Nil  47km Masters 50+ Doubles 57 M +0:00
107 Deb / Jeff Buchan Sutherland Shire Canoe Club  47km Masters 50+ Doubles 59 M +0:00
108 Helen Tongway / Ian Davey BGCC  47km Masters 50+ Doubles 68 M +0:00
109 Kate Dawson / Steve Dawson SSCC  47km Open C2 45 M +0:00
110 Peter Matthews 580 Club  47km Masters 50+ Male Single 60 M +0:00
111 Kim Navera ACCA  47km Open Male Single 33 M +0:00
112 Craig Salkeld Lane Cove  47km Masters 50+ Male Single 53 M +0:00
113 Chris Johnson Lane Cove River Kayakers  47km Open Male Single 48 M +0:00
114 Jonathan Papalia Manly Warringah Kayak Club  47km Open Male Single 49 M +0:00
115 Jenny-Lee Scharnboeck N/A  47km Open Female Single 45 F +0:00
116 Bernie Edstein NEWY  47km Masters 50+ Male Single 50 M +0:00
117 Elizabeth Van Reece Newy Paddlers  47km Masters 50+ Female Single 55 F +0:00
118 Guy Holloway Newy Paddlers  47km Masters 50+ Male Single 54 M +0:00
119 Justin Quinn Newy Paddlers  47km Open Male Single 48 M +0:00
120 Steve Phillis Nil  47km Open Male Single 50 M +0:00
121 Sebastian Rudkin No Club Or School  47km Open Male Single 47 M +0:00
122 Pierre Moens None  47km Masters 50+ Male Single 54 M +0:00
123 Stanley Kreis Sunshine Coast Paddle Sport  47km Masters 50+ Male Single 59 M +0:00
124 GREGORY CAIRNS Sunshine Coast Paddlers  47km Masters 50+ Male Single 61 M +0:00
125 John Denyer Sutherland Shire Canoe Club  47km Open Male Single 49 M +0:00
126 Andrew Giardini Sydney  47km Masters 50+ Male Single 51 M +0:00
127 Richard Barnes Sydney University Canoe Club  47km Masters 50+ Male Single 57 M +0:00
128 Brad Butler Victor Harbor  47km Masters 50+ Male Single 55 M +0:00
129 Mark Sundin Sutherland Shire Canoe Club  47km Open Male Single 48 M +0:00
200 Trevor Nichols Lane Cove  47km Open Male Single 45 M +58:02
201 Adam Carter / Gary Reed Cronulla Sutherland Kayak Club  47km Open Doubles 46 M +58:02
202 Albert Cobb / Geoff Dawes BWP  47km Masters 50+ Doubles 68 M +58:02
204 Anjie L, Jana O, Gaye F, Wendy A LCRK  47km K4/OC6/Other 46 F +58:02
205 Brendan Trewartha / Peter Fitzgerald Lane Cove River Kayakers  47km Open Doubles 48 M +58:02
206 Cameron Tunbridge / Ronald Gene Burns Central Coast Paddlers  47km Open Doubles 53 M +58:02
207 Campbell Saunders / Stephen Morrow Brisbane Water Paddlers  47km Open Doubles 44 M +58:02
208 Caroline Marschner / Mark Hempel Lane Cover River Kayaker  47km Open Doubles 34 M +58:02
209 Gareth Stokes / Peter Faherty Sutherland Shire  47km Open Doubles 45 M +58:02
210 Greg Smith / Stephen Monger Brisbane Waters Paddlers  47km Masters 50+ Doubles 58 M +58:02
211 Guy Robinson / Richard Robinson Mwkc  47km VJ (35+ & U18) 13 M +58:02
212 Marg Cook / Rob Cook Central Coast  47km Masters 50+ Doubles 65 M +58:02
213 Mitch Coffey / Suzie Rhydderch LCRK Club  47km Open Doubles 34 M +58:02
214 Seth Berrange Manly Warringah  47km Open Male Single 32 M +58:02
215 Naomi Johnson / Sophie Johnson Lane Cove River Kayakers  47km Open Female Doubles 27 F +58:02
216 Patricia Ashton / Robert Collins Burley Griffin Canoe Club  47km Masters 50+ Doubles 70 M +58:02
217 Scott Harris / Terry Reilly Mwkc  47km Masters 50+ Doubles 68 M +58:02
218 Richard Fox BGCC  47km Masters 50+ Male Single 54 M +58:02
219 Mick Carroll CCP  47km Masters 50+ Male Single 52 M +58:02
220 Tom Simmat Lane Cove  47km Masters 50+ Male Single 70 M +58:02
221 Tony Hystek Lane Cove  47km Masters 50+ Male Single 62 M +58:02
222 Ruby Ardren Lane Cove River Kayakers  47km Open Female Single 43 F +58:02
224 Rodrigo Matamala Lane Cove River Kayakers  47km Open Male Single 36 M +58:02
225 David Young Lane Cove River Kayakers  47km Masters 50+ Male Single 58 M +58:02
226 Peter Manley LCRK  47km Masters 50+ Male Single 53 M +58:02
227 Jeremy Spear LCRK  47km Masters 50+ Male Single 56 M +58:02
228 James Pralija LCRK  47km Open Male Single 29 M +58:02
230 Timothy Harrington Manly Warringah  47km Masters 50+ Male Single 58 M +58:02
231 James Harrington Manly Warringah  47km Open Male Single 22 M +58:02
232 Jason Ware Penrith Valley Canoeing  47km Open Male Single 49 M +58:02
233 Jules Hall Shark Island Paddlers  47km Masters 50+ Male Single 53 M +58:02