Harbour Series 3 - Tingira Cup

Saturday, March 24, 2018 09:00 (GMT+11) - Start list

Race info
Sport: Paddling
Location: Rose Bay, Australia
Start type: Interval wave start
Wave grouping: By distance
Racers: 108
Updated: Monday, July 9, 2018 10:39 (GMT+11)
Organized by: PaddleNSW Open Water
Race website: www.paddlensw.org.au

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Year of birth Gender Start time
103 Jules Hall   Long Course SurfSki 50+ M +0:00
104 Tom Jones   Long Course SurfSki 60+ M +0:00
105 Anne Moore   Long Course SurfSki 60+ F +0:00
107 Brett Shepherd   Long Course SurfSki 50+ M +0:00
117 Dave Coward   Long Course SurfSki 40+ M +0:00
118 Suzie Rhydderch   Long Course SurfSki Open (19-39) F +0:00
128 Pete Conway   Long Course SurfSki 40+ M +0:00
129 Jane Cichero   Long Course SurfSki 50+ F +0:00
130 David Donkin   Long Course SurfSki 50+ M +0:00
132 Mitchell Coffey   Long Course SurfSki Open (19-39) M +0:00
133 Graham Dadd   Long Course SurfSki 40+ M +0:00
134 Jeremy Spear   Long Course SurfSki 50+ M +0:00
135 Georgia Sinclair   Long Course SurfSki U18 F +0:00
140 Steve Newsome   Long Course OC1 50+ M +0:00
141 Julie Wilcsek   Long Course SurfSki 40+ F +0:00
144 Rodrigo Matamala   Long Course SurfSki Open (19-39) M +0:00
145 Lindsay Frost   Long Course SurfSki 50+ M +0:00
146 Gary Hancock   Long Course SurfSki 60+ M +0:00
147 Neil Wiblin   Long Course SurfSki 50+ M +0:00
149 Eitan Bienstock   Long Course SurfSki 50+ M +0:00
151 Tony Haines   Long Course SurfSki 50+ M +0:00
152 Merry Sugiarto   Long Course OC1 40+ F +0:00
153 Todd Boreland   Long Course SurfSki 50+ M +0:00
155 Nina Malmstrom   Long Course SurfSki Open (19-39) F +0:00
157 Lee Wright Duncan Ross SIP2  Long Course SurfSki Double 60+ M +0:00
159 Bruce Sinclair   Long Course SurfSki 50+ M +0:00
161 Jamie McCrudden   Long Course SurfSki 40+ M +0:00
162 Gary Africa   Long Course SurfSki 40+ M +0:00
164 Genghis Kim   Long Course SurfSki Open (19-39) M +0:00
165 John Lee   Long Course SurfSki 50+ M +0:00
166 Jason Hardy   Long Course SurfSki 40+ M +0:00
167 Steven Sey   Long Course SurfSki 40+ M +0:00
168 Peter Faherty Gareth Stokes Team Hobbits  Long Course SurfSki Double Open M +0:00
174 David Young   Long Course SurfSki 50+ M +0:00
175 Garry Gilchrist   Long Course SurfSki 60+ M +0:00
176 Ben Constable   Long Course SurfSki Open (19-39) M +0:00
179 Stewart O'Regan   Long Course SurfSki 40+ M +0:00
184 James Pralija   Long Course SurfSki Open (19-39) M +0:00
186 Bruce Dailey   Long Course SurfSki 40+ M +0:00
187 Greg Dolgopolov Tony King Rushcutters V8D  Long Course SurfSki Double 50+ M +0:00
188 David Edelman   Long Course SurfSki 40+ M +0:00
189 Paul Richardson   Long Course SurfSki 50+ M +0:00
196 Michael McKeogh   Long Course SurfSki 50+ M +0:00
199 Luke Horder Tim Prowse Sydney Harbour  Long Course SurfSki Double Open M +0:00
210 Andrew Davidson Stephanie Vounou ACCA Scotch  Long Course OC2 Open (19-39) M +0:00
211 Dean Gardiner Rob Bird Oceanpaddler  Long Course SurfSki Double Open 1985 M +0:00
212 Matt Portman Jen Portman Portman Power  Long Course SurfSki Double 50+ M +0:00
214 Chris Harmsen Karen Harmsen Team Harmsen  Long Course SurfSki Double 50+ M +0:00
216 Tommy Woodriff Bruce Hopkins Bondi Rescue  Long Course SurfSki Double 40+ M +0:00
314 Quona Young   Long Course SurfSki 50+ F +0:00
315 Sarah Davis   Long Course SurfSki 40+ F +0:00
319 Adam Harding   Long Course SurfSki 50+ M +0:00
320 Al Beacham   Long Course SurfSki 40+ M +0:00
321 Andrew Tyrrell   Long Course SurfSki 40+ M +0:00
322 Bill Wilson   Long Course SurfSki 50+ M +0:00
323 Brendan Levell   Long Course SurfSki 50+ M +0:00
324 Brendan Crowe   Long Course SurfSki Open (19-39) M +0:00
325 Brett Levings   Long Course SurfSki 50+ M +0:00
327 David Conner   Long Course SurfSki 40+ M +0:00
329 David Heathcote   Long Course SurfSki 50+ M +0:00
330 Duncan Paradice   Long Course SurfSki Open (19-39) M +0:00
331 Gary Trotter   Long Course SurfSki 60+ M +0:00
332 Graeme Jeffries   Long Course SurfSki 50+ M +0:00
333 Greg Cardwell   Long Course SurfSki 50+ M +0:00
334 Hugh Giddings   Long Course SurfSki Open (19-39) M +0:00
335 Ian Manovel   Long Course SurfSki 40+ M +0:00
336 Ian Kennerley   Long Course SurfSki 40+ M +0:00
337 Jakub Obr   Long Course SurfSki Open (19-39) M +0:00
338 Jason Gavin   Long Course SurfSki 40+ M +0:00
339 Kevin O'Connor   Long Course SurfSki 50+ M +0:00
340 Mal Odgers   Long Course SurfSki 50+ M +0:00
341 Mark Slot   Long Course SurfSki 50+ M +0:00
342 Mathew Barnes   Long Course SurfSki 40+ M +0:00
343 Mike Retter   Long Course SurfSki 50+ M +0:00
344 Nicholas Hyde   Long Course SurfSki 40+ M +0:00
345 Petr Balcarek   Long Course SurfSki 40+ M +0:00
346 Richard Rubenach   Long Course SurfSki 50+ M +0:00
347 Ross Walker   Long Course SurfSki 50+ M +0:00
349 Timothy Harrington   Long Course SurfSki 50+ M +0:00
351 Cameron Duncan   Long Course SurfSki 50+ M +0:00
365 Earl Evans   Long Course SurfSki 50+ M +0:00
368 Rob Buckley   Long Course SurfSki Open (19-39) M +0:00
413 Marone Fine   Long Course SurfSki 40+ F +0:00
414 Sue Fine   Long Course SurfSki 50+ F +0:00
425 Paul Havard   Long Course SLSA Spec Ski 50+ M +0:00
704 Tim Hookins   Long Course SurfSki 60+ M +0:00
708 Cade Barnes   Long Course SurfSki 40+ M +0:00
709 Stephen Reitz   Long Course SurfSki 50+ M +0:00
714 Kayleene Eagles   Long Course OC1 Open (19-39) F +0:00
716 Rozanne Green   Long Course SurfSki 50+ F +0:00
722 Ben Smith   Long Course SurfSki 50+ M +0:00
727 Angela Armitage   Long Course SurfSki 40+ F +0:00
734 Ross Clarke   Long Course SurfSki 60+ M +0:00
738 Montannah Murray   Long Course SurfSki Open (19-39) F +0:00
748 Andrew Wilkinson   Long Course SurfSki Open (19-39) M +0:00
751 Rob Cook   Long Course SurfSki 60+ M +0:00
754 Geordie Clark   Long Course SurfSki 50+ M +0:00
755 Dave Neal   Long Course SurfSki 50+ M +0:00
757 Michael Chang   Long Course SurfSki 50+ M +0:00
759 Sam Mitchell   Long Course SurfSki 40+ M +0:00
762 Steve Fryer   Long Course SurfSki 50+ M +0:00
764 Paddlepop Gillett   Long Course SurfSki 60+ M +0:00
777 Justin Borthwick   Long Course SurfSki 40+ M +0:00
779 Ian Thorley   Long Course SurfSki 60+ M +0:00
786 Justin Ryan   Long Course SurfSki 50+ M +0:00
789 Darren Tye   Long Course SurfSki 40+ M +0:00
792 Mario Vesely   Long Course SurfSki 40+ M +0:00
793 Paul Smyth   Long Course SurfSki 50+ M +0:00