Race 1 - One way to Wagga Beach

Saturday, February 20, 2021 10:30 (GMT+11) - Final results

Race info
Sport: Paddling
Location: East Wagga Wagga, Australia
Start type: Interval wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 100
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 4.5
Team scoring: Points
Updated: Wednesday, March 10, 2021 22:10 (GMT+11)
Organized by: PaddleNSW
Race website: www.paddlensw.org.au
Race notes
What a great way to return to Marathon racing, and to start the 2021 Series !

Well done Wagga Bidgee Canoe Club for providing a unique race, offering some interesting challenges, and all with a wonderful emphasis on paddler safety.

Can’t wait to see this race again next year.
Show more Show less

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Team winners

  • right arrow imageClick on a green category name to see full results
 Division 1 - 20km (<1:38) Winner Winning points Total teams
 Overall Lane Cove 99 3
 Division 10 - 10km (0:55-1:00) Winner Winning points Total teams
 Overall Burley Griffin 50 3
 Division 10 - 10km Ranking Winner Winning points Total teams
 Overall Burley Griffin 99 1
 Division 11 - 10km (1:00-1:05) Winner Winning points Total teams
 Overall Burley Griffin 50 2
 Division 11 - 10km Ranking Winner Winning points Total teams
 Overall Other 50 1
 Division 12 - 10km (>1:05) Winner Winning points Total teams
 Overall Penrith 97 3
 Division 12 - 10km Ranking Winner Winning points Total teams
 Overall Burley Griffin 99 3
 Division 13 - 5km Winner Winning points Total teams
 Overall Burley Griffin 98 2
 Division 2 - 20km (1:38-1:45) Winner Winning points Total teams
 Overall Lane Cove 92 6
 Division 2 - 20km Ranking Winner Winning points Total teams
 Overall Burley Griffin 98 2
 Division 3 - 20km (1:45-1:50) Winner Winning points Total teams
 Overall Lane Cove 97 4
 Division 3 - 20km Ranking Winner Winning points Total teams
 Overall Wagga Bidgee 50 2
 Division 4 - 20km (1:50-1:55) Winner Winning points Total teams
 Overall Sutherland Shire 95 5
 Division 5 - 20km (1:55-2:00) Winner Winning points Total teams
 Overall Burley Griffin 98 3
 Division 5 - 20km Ranking Winner Winning points Total teams
 Overall Hunter Valley 50 4
 Division 6 - 20km (2:00-2:10) Winner Winning points Total teams
 Overall Penrith 98 5
 Division 6 - 20km Ranking Winner Winning points Total teams
 Overall Burley Griffin 50 1
 Division 7 - 20km (2:10-2:25) Winner Winning points Total teams
 Overall Sutherland Shire 50 2
 Division 8 - 15km Winner Winning points Total teams
 Overall Brisbane Waters 98 6
 SUP - 15km Winner Winning points Total teams
 Overall Other 50 1
 SUP - 5km Winner Winning points Total teams
 Overall Wagga Bidgee 50 1