2016 Peel Paddle 50

Sunday, June 5, 2016 08:41 (GMT+8) - Start list

Race info
Sport: Paddling - kayak
Location: Ravenswood, Australia
Start type: Interval wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 33
Updated: Sunday, June 5, 2016 18:40 (GMT+8)
Organized by: MarathonWA
Race website: http://www.wa.canoe.org.au/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Age Gender Start time
101 Doug Hodson OS1 - AKC  C Relay Wave 1 60 M +0:00
102 Hugh Trivett OS1 - AKC  C Relay Wave 1 52 M +0:00
103 Mark Sedgwick OS1 - AKC  C Relay Wave 1 52 M +0:00
115 Baillie Liddle K1 - AKC  C Relay Wave 1 29 F +0:00
116 Erica Mcknight OS1 - AKC  C Relay Wave 1 48 F +0:00
117 Jane Liddle OS1 - AKC  C Relay Wave 1 55 F +0:00
118 Steve Egger K1 - CRCC  C Relay Wave 1 53 M +0:00
119 Luke Egger K1 - CRCC  C Relay Wave 1 14 M +0:00
120 Spencer King OS1 - IOP  C Relay Wave 1 41 M +0:00
125 Ian Thompson OS1 - MOC  C Relay Wave 1 60 M +0:00
126 Steven Ashford OS1 - Event  C Relay Wave 1 57 M +0:00
127 Paul Devonport OS1 - MOC  C Relay Wave 1 48 M +0:00
134 Malcolm Goodall OS1 - CRCC  C Relay Wave 1 52 M +0:00
135 Louis Botes OS1 - CRCC  C Relay Wave 1 60 M +0:00
136 David Griffiths OS1 - CRCC  C Relay Wave 1 61 M +0:00
204 Warren Southwell OS1 - AKC  A Full Course Single Wave 2 59 M +2:00
205 Michael Liddle K1 - AKC  A Full Course Single Wave 2 24 M +2:00
206 Glen Stewart OS1 - AKC  A Full Course Single Wave 2 53 M +2:00
207 Brett Mcdonald K1 - AKC  A Full Course Single Wave 2 47 M +2:00
208 John Hilton K1 - AKC  A Full Course Single Wave 2 55 M +2:00
209 Peter Gigengack OS1 - Event  A Full Course Single Wave 2 32 M +2:00
210 Chris Watson OS1 - AKC  A Full Course Single Wave 2 55 M +2:00
212 Rob Jarrett OS1 - AKC  A Full Course Single Wave 2 51 M +2:00
214 Anne Harris OS1 - AKC  A Full Course Single Wave 2 44 F +2:00
215 David Martin K1 - AKC  A Full Course Single Wave 2 44 M +2:00
217 Mike Drok K1 - AKC  A Full Course Single Wave 2 43 M +2:00
219 Peter Liddle K1 - AKC  A Full Course Single Wave 2 57 M +2:00
220 Josh Kippin K1 - AKC  A Full Course Single Wave 2 26 M +2:00
222 Simon Roll K1 - AKC  A Full Course Single Wave 2 36 M +2:00
224 Barry Hone SP1 - Event  A Full Course Single Wave 2 58 M +2:00
306 Matt/Ben Coutts/Dallin K2 - Event  B Full Course Team Boat Wave 3 34 M +4:00
308 Mk/Mt/Brt Hrdie/Smith/Bullr K3 - MOC  B Full Course Team Boat Wave 3 47 M +4:00
309 Darryl/Paul Long/Genovesi K2 - AKC  B Full Course Team Boat Wave 3 54 M +4:00