TNR-May 13-Bedwell Bay+SUP Course

Tuesday, May 13, 2014 7:04 PM (GMT-7) - Start list

Race info
Sport: Paddling
Location: North Vancouver, BC, Canada
Start type: Manual wave start
Wave grouping: By distance
Racers: 77
Updated: Thursday, May 22, 2014 2:40 PM (GMT-7)
Organized by: Deep Cove Outdoors
Race website: http://www.deepcovekayak.com/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Gender Start time
519 Corey Hamilton   Bedwell Bay Light HPK Bedwell Bay Light M 0:00
115 Shane Martin   Bedwell Bay Light HPK Bedwell Bay Light M 0:00
666 Warren Bruce   Bedwell Bay Light HPK Bedwell Bay Light M 0:00
19 Greg Hope/Rod Hope HTC  Bedwell Bay Light HPDK Bedwell Bay Light M 0:00
37 Martin Rother   Bedwell Bay Light HPK Bedwell Bay Light M 0:00
8 Chris Dobrovolny   Bedwell Bay Light HPK Bedwell Bay Light M 0:00
456 Russ Stothers   Bedwell Bay Light HPK Bedwell Bay Light M 0:00
7 Micky Mcdonald   Bedwell Bay Light HPK Bedwell Bay Light M 0:00
81 Tim Baillie   Bedwell Bay Light HPK Bedwell Bay Light M 0:00
104 Corky Armstrong HTC  Bedwell Bay Light HPK Bedwell Bay Light M 0:00
670 Sean Hulscher   Bedwell Bay Light HPK Bedwell Bay Light M 0:00
292 Sam Goheen   Bedwell Bay Light HPK Bedwell Bay Light M 0:00
450 Bruno Bagneres   Bedwell Bay Light HPK Bedwell Bay Light M 0:00
13 Katja Rademacher   Bedwell Bay Light HPK Bedwell Bay Light F 0:00
494 Linda Warren   Bedwell Bay Light HPK Bedwell Bay Light F 0:00
630 Jim Smith   Bedwell Bay Light HPK Bedwell Bay Light M 0:00
639 Will Schuurman   Bedwell Bay Light HPK Bedwell Bay Light M 0:00
20 Gary Cassulis/ Andrea   Bedwell Bay Light HPDK Bedwell Bay Light F/M 0:00
669 Corbie Miller   Bedwell Bay Light Outrigger Bedwell Bay Light M 0:00
6 Cynthia Wonham   Bedwell Bay Light HPK Bedwell Bay Light F 0:00
88 Marshall House   Bedwell Bay Light HPK Bedwell Bay Light M 0:00
525 Linas Antanavicius   Bedwell Bay Light PK Bedwell Bay Light M 0:00
61 Clay Ronaghan   Bedwell Bay Light HPK Bedwell Bay Light M 0:00
700 Tom Hoskin   Bedwell Bay Light HPK Bedwell Bay Light M 0:00
327 Jay Inouye   Bedwell Bay Light HPK Bedwell Bay Light M 0:00
653 Dmitri Oguz   Bedwell Bay Light SK Bedwell Bay Light M 0:00
631 SP Smith   Bedwell Bay Light HPK Bedwell Bay Light F 0:00
627 Iona Fisher   Bedwell Bay Light PK Bedwell Bay Light F 0:00
102 Dan Bisalputra   Bedwell Bay Light HPK Bedwell Bay Light M 0:00
351 Andrew King   Bedwell Bay Light PK Bedwell Bay Light M 0:00
373 Duhane Lam / Tomi J   Bedwell Bay Light Canoe Bedwell Bay Light F/M 0:00
17 John Joyce   Bedwell Bay Light PK Bedwell Bay Light M 0:00
67 Gary Coulter   Bedwell Bay Light PK Bedwell Bay Light M 0:00
469 Jamie Stirling   Bedwell Bay Light SK Bedwell Bay Light M 0:00
80 Sarah Baillie   Bedwell Bay Light HPK Bedwell Bay Light F 0:00
520 Stacey Wyatt   Bedwell Bay Light PK Bedwell Bay Light F 0:00
667 Verna Mcnichol   Bedwell Bay Light SK Bedwell Bay Light F 0:00
444 Curtis Brock/Kaiden Brock   Bedwell Bay Light DSK Bedwell Bay Light M 0:00
668 Merlin Mott   Bedwell Bay Light SK Bedwell Bay Light M 0:00
499 Helen Eady   Bedwell Bay Light PK Bedwell Bay Light F 0:00
665 Agnes Fejer   Bedwell Bay Light PK Bedwell Bay Light F 0:00
323 James Watson   Bedwell Bay Light SK Bedwell Bay Light F 0:00
147 Julia Kramer/Stephan Berhard/Liliana   Bedwell Bay Light DSK Bedwell Bay Light F/M 0:00
586 Sandra Yallop/Melissa Yallop   Bedwell Bay Light DSK Bedwell Bay Light F 0:00
387 Carolyn Hunt   Bedwell Bay Light SK Bedwell Bay Light F 0:00
538 Sharon Mah/Mala R   Bedwell Bay Light DSK Bedwell Bay Light F 0:00
445 Lisa Macleay   Bedwell Bay Light PK Bedwell Bay Light F 0:00
663 David Thomson/Fiona Turnbull   Bedwell Bay Light DSK Bedwell Bay Light F/M 0:00
343 Kahlyn Adie   Bedwell Bay Light SK Bedwell Bay Light F 0:00
75 Sandee Doxtdator   Bedwell Bay Light SK Bedwell Bay Light F 0:00
142 Teodora Popa   Bedwell Bay Light SK Bedwell Bay Light F 0:00
637 Gregan Dunn   Bedwell Bay Light HPK Bedwell Bay Light M 0:00
25 Mike Darbyshire   SUP Technical SUP 14' SUP Technical M 2:02
524 Matt Abbott   SUP Technical SUP 14' SUP Technical M 2:02
434 Adam Cole   SUP Technical SUP 14' SUP Technical M 2:02
460 Jason Bennett   SUP Technical SUP 14' SUP Technical M 2:02
33 Kelvin Humenny   SUP Technical SUP 14' SUP Technical M 2:02
618 Harry Saini   SUP Technical SUP 14' SUP Technical M 2:02
576 Liam Fisher   SUP Technical SUP 14' SUP Technical M 2:02
638 Ross O'Donnell   SUP Technical SUP 14' SUP Technical M 2:02
615 Greg Gjerdalen   SUP Technical SUP 14' SUP Technical M 2:02
650 Cam Underhill   SUP Technical SUP 14' SUP Technical M 2:02
4 Tim Quarles   SUP Technical SUP 12'6" SUP Technical M 2:02
616 Andrew Dickau   SUP Technical SUP 14' SUP Technical M 2:02
18 Mike Clarke   SUP Technical SUP 12'6" SUP Technical M 2:02
609 Scott Burton   SUP Technical SUP 14' SUP Technical M 2:02
676 Travis Wade   SUP Technical SUP 14' SUP Technical M 2:02
188 Jason Lexa   SUP Technical SUP 12'6" SUP Technical M 2:02
382 Mike George   SUP Technical SUP 14' SUP Technical M 2:02
608 Alison Wood   SUP Technical SUP 14' SUP Technical F 2:02
612 Fred Feuermann   SUP Technical SUP 12'6" SUP Technical M 2:02
613 Evan Gerbrecht   SUP Technical SUP 12'6" SUP Technical M 2:02
352 Jen Lawson   SUP Technical SUP 12'6" SUP Technical F 2:02
664 Manny Bublitz   SUP Technical SUP 12'6" SUP Technical M 2:02
401 Joel Perkins   SUP Technical Prone Paddle SUP Technical M 2:02
357 Eric Winkelaar   SUP Technical SUP 12'6" SUP Technical M 2:02
443 Suzanne Taylor   SUP Technical SUP 14' SUP Technical F 2:02