TNR - Race #8

Tuesday, August 25, 2020 7:03 PM (GMT-7) - Start list

Race info
Sport: Paddling
Location: Greater Vancouver A, BC, Canada
Start type: Manual wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 44
Updated: Tuesday, August 25, 2020 10:08 PM (GMT-7)
Organized by: Coast Outdoors
Race website: http://www.deepcovekayak.com/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Distance Category Wave Gender Start time
1 Bob Putnam 7km HPK Wave 1 0:00
2 Seth Putnam Rea 7km HPK Wave 1 M 0:00
11 Jonathan Sy 7km HPK Wave 1 M 0:00
14 Steve Juranovics 7km HPK Wave 1 M 0:00
20 Ben Hayward 7km HPK Wave 1 M 0:00
22 Jim Smith 7km HPK Wave 1 M 0:00
23 Rene Chong 7km HPK Wave 1 M 0:00
30 Paul Hansen 7km HPK Wave 1 M 0:00
31 James And Carolyn 7km CANOE Wave 1 F/M 0:00
33 Kelvin Humenny 7km OC1 Wave 1 M 0:00
34 Connor Curson 7km HPK Wave 1 M 0:00
37 Martin Rother 7km HPK Wave 1 M 0:00
45 Rod Hope 7km HPK Wave 1 M 0:00
48 Dari Fisher 7km HPK Wave 1 M 0:00
56 Mel Durban 7km HPK Wave 1 F 0:00
62 Scott Wanless 7km HPK Wave 1 M 0:00
66 Daryl Remmler 7km HPK Wave 1 0:00
69 Jamie Stirling 7km HPK Wave 1 M 0:00
70 Sean Hulscher 7km HPK Wave 1 M 0:00
114 Martin Juranovics 4km HPK Wave 1 M 0:00
116 Shane Alex And Linda 7km HPDK Wave 1 F/M 0:00
125 Linas Antanavicius 7km HPK Wave 1 M 0:00
126 Jeff And Katja 7km HPDK Wave 1 F/M 0:00
166 Andrew Horembala 7km HPK Wave 1 M 0:00
172 Silke Gumplinger / Theresa Dobson 7km HPDK Wave 1 F 0:00
220 Robert Horvath 7km HPK Wave 1 M 0:00
230 Sally Wallick 7km HPK Wave 1 F 0:00
305 Tony Hodanic 7km HPK Wave 1 M 0:00
333 Steve Esselaar 7km HPK Wave 1 M 0:00
350 Brian Page / Trista Bilmor 7km HPDK Wave 1 F/M 0:00
400 Mark Sheldrick 7km HPK Wave 1 M 0:00
410 Hong Chin 4km HPK Wave 1 M 0:00
450 Bruno Bagneres 7km HPK Wave 1 M 0:00
456 Russ Stothers 7km HPK Wave 1 M 0:00
480 Rob Hansen 7km HPK Wave 1 M 0:00
510 Taka Nakamura 7km HPK Wave 1 M 0:00
9 Evan ‘Built For Speed’ Gerbrecht 7km PRONE UL Wave 2 0:44
21 John Martin 4km SUP 14 Wave 2 M 0:44
28 Klara Schwab 4km SUP 14 Wave 2 F 0:44
38 Elias Nebel 4km SUP 12'6 Wave 2 0:44
39 Isaak Nebel 4km SUP 12'6 Wave 2 0:44
40 Hana Inouye 4km SUP 12'6 Wave 2 0:44
121 Sean Gibson 4km SUP 14 Wave 2 M 0:44
50 David Morris 4km HPK M 19:03:27