2019 Marathon Pinjarra - Ravenswood Long

Sunday, April 14, 2019 09:20 (GMT+8) - Start list

Race info
Sport: Paddling
Location: Pinjarra, Australia
Start type: Interval wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 82
Updated: Wednesday, April 17, 2019 07:29 (GMT+8)
Organized by: Marathon WA
Race website: http://www.paddlewa.asn.au/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Age Gender Start time
105 Andrew Bonnell 55+/OS2 - Event  1.4 Div 4 Wave 1 57 M +0:00
109 Dallas Rodgers 55+/K1 - SCC  1.4 Div 4 Wave 1 56 M +0:00
113 Jacques Van Rensburg 45+/LP1 - IOP  1.4 Div 4 Wave 1 46 M +0:00
115 Jason Bingham 35+/C1 - AKC  1.4 Div 4 Wave 1 41 M +0:00
116 Jerry Alderson 65+/K1 - CRCC  1.4 Div 4 Wave 1 71 M +0:00
117 Johan Dreyer 65+/OS1 - Other  1.4 Div 4 Wave 1 72 M +0:00
118 Malachy Condon 45+/LP1 - CRCC  1.4 Div 4 Wave 1 47 M +0:00
121 Peter Fergie 65+/OS1 - Event  1.4 Div 4 Wave 1 68 M +0:00
122 Peter Pawlow 65+/K1 - MOC  1.4 Div 4 Wave 1 66 M +0:00
123 Robin Jacob 55+/OS1 - Event  1.4 Div 4 Wave 1 64 M +0:00
124 Ross Burdett 55+/OS1 - AKC  1.4 Div 4 Wave 1 60 M +0:00
203 Chris Hollier 55+/OS1 - AKC  1.3 Div 3 Wave 2 58 M +2:00
204 Damian Cooper 55+/K1 - CRCC  1.3 Div 3 Wave 2 61 M +2:00
205 Doug Hodson 55+/K1 - AKC  1.3 Div 3 Wave 2 63 M +2:00
207 Jan Van Maanen 65+/OS1 - AKC  1.3 Div 3 Wave 2 72 M +2:00
208 John Williams 45+/OS1 - SCC  1.3 Div 3 Wave 2 50 M +2:00
209 Kristopher SMITH 35+/K1 - AKC  1.3 Div 3 Wave 2 41 M +2:00
210 Lawrence Greed 55+/K1 - AKC  1.3 Div 3 Wave 2 61 M +2:00
212 Luke Dillon 45+/OS1 - IOP  1.3 Div 3 Wave 2 45 M +2:00
213 Malcolm Henning 45+/OS1 - MOC  1.3 Div 3 Wave 2 51 M +2:00
214 Matthew Jones 45+/K1 - AKC  1.3 Div 3 Wave 2 47 M +2:00
215 Michael Leahy 45+/K1 - AKC  1.3 Div 3 Wave 2 54 M +2:00
217 Stephen Coward 45+/K1 - CRCC  1.3 Div 3 Wave 2 52 M +2:00
218 Steven Stasiuk 35+/K1 - AKC  1.3 Div 3 Wave 2 42 M +2:00
302 David Macaulay 55+/OS1 - CRCC  1.2 Div 2 Wave 2 57 M +2:00
303 Joe Dowse 45+/K1 - AKC  1.2 Div 2 Wave 3 51 M +4:00
305 Kristian Maliphant 35+/OS1 - CRCC  1.2 Div 2 Wave 3 44 M +4:00
307 Kylan Jegorow U16/K1 - AKC  1.2 Div 2 Wave 3 16 M +4:00
311 Mark Turnbull 55+/OS1 - AKC  1.2 Div 2 Wave 3 55 M +4:00
313 Nathan Jamieson 35+/K1 - AKC  1.2 Div 2 Wave 3 35 M +4:00
316 Noah Boldy U16/K1 - CRCC  1.2 Div 2 Wave 3 15 M +4:00
317 Paul Paardekooper 55+/K1 - PP  1.2 Div 2 Wave 3 56 M +4:00
318 Ric Yeates 55+/OS1 - IOP  1.2 Div 2 Wave 3 60 M +4:00
319 Robert Roll 65+/K1 - AKC  1.2 Div 2 Wave 3 73 M +4:00
320 Ron Clarke 65+/OS1 - AKC  1.2 Div 2 Wave 3 68 M +4:00
321 Scott Lacklison 35+/OS1 - AKC  1.2 Div 2 Wave 3 35 M +4:00
322 Thomas Pawlowski 55+/OS1 - AKC  1.2 Div 2 Wave 3 56 M +4:00
323 David Bergland   1.2 Div 2 Wave 3 55 M +4:00
401 Bernard Hoffmann 55+/K1 - AKC  1.1 Div 1 Wave 4 58 M +6:00
403 Darryl Long 55+/K1 - AKC  1.1 Div 1 Wave 4 57 M +6:00
404 John Hilton 55+/K1 - AKC  1.1 Div 1 Wave 4 58 M +6:00
407 Josh Kippin Open/K1 - AKC  1.1 Div 1 Wave 4 29 M +6:00
408 Kelby Murray 45+/K1 - Event  1.1 Div 1 Wave 4 49 M +6:00
409 Kris Plain 35+/K1 - IOP  1.1 Div 1 Wave 4 36 M +6:00
410 Lee Davey Open/K1 - BPC  1.1 Div 1 Wave 4 34 M +6:00
411 Luke Dooley U23/K1 - AKC  1.1 Div 1 Wave 4 19 M +6:00
412 Matthew Dean Open/K1 - AKC  1.1 Div 1 Wave 4 28 M +6:00
413 Michael Laloli 35+/K1 - CRCC  1.1 Div 1 Wave 4 36 M +6:00
414 Mike Drok 45+/K1 - AKC  1.1 Div 1 Wave 4 46 M +6:00
415 Peter Tomczak 45+/K1 - AKC  1.1 Div 1 Wave 4 51 M +6:00
416 Simon Roll 35+/K1 - AKC  1.1 Div 1 Wave 4 39 M +6:00
417 Spencer King 35+/K1 - IOP  1.1 Div 1 Wave 4 44 M +6:00
419 William Lee 35+/K1 - IOP  1.1 Div 1 Wave 4 43 M +6:00
501 Andre/Joel Morkel/Tate 35+/K2 - Event/AKC  2.0 All Team Boat K2/OS2 Wave 5 43 M +8:00
503 Attila/Botond Kaplan/Kaplan Open/K2 - CLBC  2.0 All Team Boat K2/OS2 Wave 5 14 M +8:00
506 Christopher/David Greed/Burdett U23/K2 - AKC  2.0 All Team Boat K2/OS2 Wave 5 19 M +8:00
509 Francis/Peter Nolan/Liddle 55+/K2 - AKC  2.0 All Team Boat K2/OS2 Wave 5 60 M +8:00
511 Grant/Vlad Pepper/Vanek 45+/K2 - AKC  2.0 All Team Boat K2/OS2 Wave 5 52 M +8:00
513 Hugh/Mark Trivett/Sedgwick 55+/OS2 - AKC  2.0 All Team Boat K2/OS2 Wave 5 55 M +8:00
514 John/Wayne Nash/Clarson 55+/K2 - AKC  2.0 All Team Boat K2/OS2 Wave 5 62 M +8:00
516 Mark/Terence Lawson/Brooke 45+/K2 - AKC  2.0 All Team Boat K2/OS2 Wave 5 47 M +8:00
517 Richard/Vincent Molek/Linardi 55+/K2 - AKC  2.0 All Team Boat K2/OS2 Wave 5 63 M +8:00