Ascot Kayak Club 2019 City Lights Race

Sunday, March 3, 2019 17:30 (GMT+8) - Start list

Race info
Sport: Paddling
Location: Shelley, Australia
Start type: Interval wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 36
Updated: Monday, March 4, 2019 11:17 (GMT+8)
Organized by: AKC Ascot Kayak Club
Race website: http://ascot.canoe.org.au

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Distance Category Wave Age Gender Start time
7 TEAM June Tie Roo Ah Default 6.2 OC6 0 mins 30 F 0:00
8 TEAM Tame Ngawaka Default 6.2 OC6 0 mins 44 M 0:00
101 Jane/Clare George/Jayden P/P P/H Default 5.1 Relay Pair 5 mins 15 F/M 5:00
106 Anne/Patrick Helen/Martin W/T B/W Default 5.1 Relay Pair 5 mins 57 F/M 5:00
107 Anne/Ray Erica/Jane C/S Mc/L Default 5.1 Relay Pair 5 mins 53 F/M 5:00
108 Alan/Stephen Jan/Lloyd M/C V/ Default 5.1 Relay Pair 5 mins 63 M 5:00
109 Maya/David Mark/Hugh E/W S/T Default 6.1 Mixed Bt/Sundry Pr 5 mins 55 F/M 5:00
111 Jose/Patrick Ron/Francis C/B C/N Default 5.1 Relay Pair 5 mins 35 M 5:00
112 Byron/David Martin/Martin Default 3.3 OS2 Open 5 mins 11 M 5:00
238 Amanda/Dave Nitschke/Reynolds Default 3.2 OS1 45+ 10 mins 58 F/M 10:00
235 Chris/Jacques Kirkby/Van Rensburg Default 3.1 OS1 Open 10 mins 37 M 10:00
236 Nathan/Rob Jamieson/Jarrett Default 3.1 OS1 Open 10 mins 34 M 10:00
237 Ed/John/Tony C/W/M Default 3.2 OS1 45+ 10 mins 47 M 10:00
301 Allan/Lawrence Ribbons/Greed Default 2.2 K2 45+ 15 mins 59 M 15:00
302 Michael/John Leahy/Breed Default 2.2 K2 45+ 15 mins 53 M 15:00
303 Terence/Mark Brooke/Lawson Default 2.2 K2 45+ 15 mins 46 M 15:00
307 Cynthia/Stephen Coward/Coward Default 2.2 K2 45+ 15 mins 52 F/M 15:00
310 Mick/Peter Sheehy/Pavlinovich Default 3.3 OS2 Open 15 mins 42 M 15:00
313 Kate/Ric Atkinson/Yeates Default 3.3 OS2 Open 15 mins 42 F/M 15:00
316 Charmaine/Mark Starling/Turnbull Default 3.4 OS2 45+ 15 mins 51 F/M 15:00
317 Bae/Mike Hooper/Rae Default 3.4 OS2 45+ 15 mins 45 F/M 15:00
320 Nicky/Chris Taylor/Watson Default 3.4 OS2 45+ 15 mins 57 F/M 15:00
321 Julie/Rob Jenkinson/Jenkinson Default 3.4 OS2 45+ 15 mins 54 F/M 15:00
322 Peter/Warren Liddle/Southwell Default 3.4 OS2 45+ 15 mins 59 M 15:00
323 Simon/Terry O'Sullivan/Bolland Default 3.4 OS2 45+ 15 mins 46 M 15:00
324 Stephan/Sal Weyers/Weyers Default 3.4 OS2 45+ 15 mins 15 M 15:00
325 Gareth/Tim Wright/Cornish Default 3.4 OS2 45+ 15 mins 50 M 15:00
520 Tony/Steve Maricic Lawrence Default 3.4 OS2 45+ 15 mins 62 M 15:00
414 Brad/Glen Stewart/Stewart Default 1.2 K2 Open 20 mins 32 M 20:00
416 Coran/Matt Longwood/Coutts Default 1.2 K2 Open 20 mins 23 M 20:00
417 Matthew/Simon Dean/Roll Default 1.2 K2 Open 20 mins 27 M 20:00
420 Brody/Todd Coulter/Coulter Default 1.2 K2 Open 20 mins 16 M 20:00
421 Spencer/Darryl King/Long Default 1.2 K2 Open 20 mins 43 M 20:00
422 Luke/Brett Dooley/Mcdonald Default 1.2 K2 Open 20 mins 18 M 20:00
423 Kris/John Plain/Hilton Default 1.2 K2 Open 20 mins 35 M 20:00
425 Peter/Vlad/Grant Kioutis/Vanek/Pepper Default 2.3 K3 45+ 20 mins 45 M 20:00