TNR - May 22 - Twinn Island

Tuesday, May 22, 2018 7:02 PM (GMT-7) - Start list

Race info
Sport: Paddling
Location: North Vancouver, BC, Canada
Start type: Manual wave start
Wave grouping: By distance or category
Racers: 82
Updated: Thursday, May 31, 2018 11:21 PM (GMT-7)
Organized by: Deep Cove Outdoors
Race website: http://www.deepcovekayak.com/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Gender Start time
17 John Joyce   Medium Course PK Long Course-PK M +0:00
24 Gary Cassulis   Long Course HPK Long Course-HPK M +0:00
29 Jodi Boates   Long Course HPK Long Course-HPK F +0:00
30 Trista Bilmer   Long Course HPK Long Course-HPK F +0:00
36 Brian Page   Long Course HPK Long Course-HPK M +0:00
38 Artur Wojcik   Long Course HPK Long Course-HPK M +0:00
42 Neil Muncey   Long Course HPK Long Course-HPK M +0:00
49 Matt Kelly   Long Course HPK Long Course-HPK M +0:00
53 Eric Broberg   Long Course HPK Long Course-HPK M +0:00
59 Scott Wanless   Long Course HPK Long Course-HPK M +0:00
65 David Kvick   Long Course HPK Long Course-HPK M +0:00
66 Daryl Remmler HTC  Long Course HPK Long Course-HPK M +0:00
70 Sean Hulscher   Long Course HPK Long Course-HPK M +0:00
72 Stephen Lambie   Long Course HPK Long Course-HPK M +0:00
83 Tania Hulscher   Medium Course HPK Long Course-HPK F +0:00
98 Duncan Campbell   Medium Course SK Long Course-SK M +0:00
100 Wes Hammer   Long Course HPK Long Course-HPK M +0:00
102 Dan Bisalputra   Medium Course SK Long Course-SK M +0:00
104 Corky Armstrong HTC  Long Course HPK Long Course-HPK M +0:00
115 Shane Martin/Linda/Alex   Long Course HPDK Long Course-HPDK F/M +0:00
125 Linas Antanavicius   Short Course PK Short Course-PK M +0:00
147 Liliana Bernhard/Julia Bernhard   Medium Course DSK Long Course-DSK F +0:00
166 Andrew Horembala   Long Course HPK Long Course-HPK M +0:00
172 Peter Gumplinger / Silke Gumplinger   Long Course HPDK Long Course-HPDK F/M +0:00
214 Connor Curson   Long Course HPK Long Course-HPK M +0:00
233 Jonathan Sy   Long Course HPK Long Course-HPK M +0:00
300 Paul Hansen HTC  Long Course HPK Long Course-HPK M +0:00
327 Jay Inouye   Long Course HPK Long Course-HPK M +0:00
343 Kahlyn Adie   Medium Course HPK Long Course-SK F +0:00
346 Luke Johnson   Long Course PK Long Course-PK M +0:00
355 Mike Fitzmaurice   Long Course HPK Long Course-HPK M +0:00
382 Thomas Huckell   Medium Course HPK Long Course-HPK M +0:00
400 Jules Stirling   Medium Course HPK Long Course-HPK F +0:00
410 Hong Chin/Natalie Chan King Choy   Medium Course DSK Long Course-PK F/M +0:00
441 Hisato Takeuchi   Medium Course SK Long Course-SK M +0:00
450 Bruno Bagneres   Long Course HPK Long Course-HPK M +0:00
477 Colleen Cannon   Long Course HPK Long Course-HPK F +0:00
504 Dane Remmler   Rec Course HPK Short Course-HPK M +0:00
506 Todd Waz   Medium Course SK Long Course-SK M +0:00
508 Alan Proudfoot   Medium Course PK Long Course-PK M +0:00
509 Drew Fulcher   Medium Course PK Long Course-PK M +0:00
510 Yutaka Nakamura   Long Course SK Long Course-SK M +0:00
513 Mercelo Cabral   Long Course PK Long Course-PK M +0:00
515 John Schintler   Medium Course PK Long Course-PK M +0:00
525 Tony / Tony / Joe   Long Course V3 Long Course-V3 M +0:00
709 Racer Number 709   Medium Course PK Long Course-PK M +0:00
957 Sean Gibson   Long Course HPK Long Course-HPK M +0:00
970 Tyson Lehmann   Long Course HPK Long Course-HPK M +0:00
4 Tim Quarles   Medium Course SUP 14' Long Course-SUP 14' M +1:03
9 Evan Gerbrecht   Long Course SUP 14' Long Course-SUP 14' M +1:03
15 Adam Gerbrecht DART  Medium Course SUP 12'6"" Long Course-SUP 12'6"" M +1:03
21 Olly Humenny   Medium Course SUP 12'6"" Long Course-SUP 12'6"" M +1:03
28 Klara Schwab   Medium Course SUP 12'6"" Long Course-SUP 12'6"" F +1:03
33 Kelvin Humenny   Long Course SUP 14' Long Course-SUP 14' M +1:03
46 Julie Mayor   Medium Course SUP 12'6"" Long Course-SUP 12'6"" F +1:03
73 Harry Saini   Long Course SUP 14' Long Course-SUP 14' M +1:03
92 Tom Murphy   Medium Course SUP 14' Long Course-SUP 14' M +1:03
164 Sam Roper   Short Course SUP 12'6"" Short Course-SUP 12'6"" F +1:03
239 Owen Wright   Medium Course SUP 12'6"" Long Course-SUP 12'6"" M +1:03
247 Joe Wright   Medium Course SUP 12'6"" Long Course-SUP 12'6"" M +1:03
252 Katie Weinstein   Short Course SUP Surf 12'2"" Long Course-SUP Surf 12'2"" F +1:03
344 Mike Bremner   Long Course SUP 14' Long Course-SUP 14' M +1:03
390 Ben Wright   Long Course SUP 14' Long Course-SUP 14' M +1:03
395 Imre Mihalik   Long Course SUP 14' Long Course-SUP 14' M +1:03
401 Joel Perkins   Medium Course Prone 12' Short Course-Prone 12' M +1:03
409 Chris Read   Medium Course Prone Unlimited Long Course-Prone Unlimited M +1:03
412 Krista Cline   Long Course SUP 14' Long Course-SUP 12'6"" F +1:03
443 Suzanne Malfair   Short Course SUP 12'6"" Long Course-SUP 12'6"" F +1:03
444 Steve Esselaar   Long Course SUP 14' Long Course-SUP 14' M +1:03
449 Christopher Gravel   Medium Course SUP 14' Long Course-SUP 14' M +1:03
460 Jason Bennett   Long Course SUP 14' Long Course-SUP 14' M +1:03
487 John Manning   Medium Course SUP 14' Long Course-SUP 14' M +1:03
502 Jeff Humphries   Medium Course SUP 14' Long Course-SUP 14' M +1:03
503 Ali Alibhai   Short Course SUP 12'6"" Short Course-SUP 12'6"" M +1:03
507 Heidi Newton   Short Course SUP 12'6"" Short Course-SUP 12'6"" F +1:03
511 Michelle Newton   Short Course SUP 12'6"" Short Course-SUP 12'6"" F +1:03
514 David Newton   Medium Course SUP 12'6"" Long Course-SUP 12'6"" M +1:03
516 Nikki Johnston   Medium Course SUP 14' Long Course-SUP 14' F +1:03
609 Scott Burton   Medium Course Prone Unlimited Long Course-Prone Unlimited M +1:03
634 Clive Bolt   Medium Course SUP 14' Long Course-SUP 14' M +1:03
771 Greg Kabatoff   Medium Course SUP 14' Long Course-SUP 14' M +1:03
997 Corey Longeway   Short Course SUP 12'6"" Short Course-SUP 12'6"" F +1:03