PNSW Marathon Championships - Singles

Saturday, May 12, 2018 10:00 (GMT+10) - Start list

Race info
Sport: Paddling
Location: Grays Point, Australia
Start type: Interval wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 114
Updated: Monday, May 14, 2018 09:22 (GMT+10)
Organized by: PaddleNSW
Race website: www.paddlensw.org.au
Race notes
Final Results for Singles
Show more Show less

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Gender Start time
101 Andrew Wilkinson Brisbane Waters  Masters (35+) 35-39 M K1 (18.75km) 1st Start M 0:00
102 Mitchell Coffey Penrith  Masters (35+) 35-39 M K1 (18.75km) 1st Start M 0:00
103 Mario Vesely Sydney Northern Beaches  Masters (35+) 45-49 M K1 (18.75km) 1st Start M 0:00
104 Gary Rake Burley Griffin  Masters (35+) 45-49 M K1 (18.75km) 1st Start M 0:00
105 Tim Binns Lane Cove  Masters (35+) 45-49 M K1 (18.75km) 1st Start M 0:00
106 Dominic Hides Burley Griffin  Masters (35+) 45-49 M K1 (18.75km) 1st Start M 0:00
107 Matt Windon Manly Warringah  Masters (35+) 45-49 M K1 (18.75km) 1st Start M 0:00
109 John Burkett Manly Warringah  Masters (35+) 45-49 M K1 (18.75km) 1st Start M 0:00
118 Dave Coward Lane Cove  Masters (35+) 45-49 M K1 (18.75km) 1st Start M 0:00
120 Darren Lee Cronulla Sutherland  Masters (35+) 50-54 M K1 (18.75km) 1st Start M 0:00
200 Barry Higgins Sutherland Shire  Masters (35+) 50-54 M SKI1 (18.75km) 2nd Start M 2:15
201 Gareth Stokes Sutherland Shire  Masters (35+) 40-44 M REC1 (18.75km) 2nd Start M 2:15
202 Kayelf Foster Penrith  Masters (35+) 40-44 M SKI1 (18.75km) 2nd Start M 2:15
203 Mathew Barnes Illawarra  Masters (35+) 40-44 M SKI1 (18.75km) 2nd Start M 2:15
204 Bernard Edstein Newy  Masters (35+) 45-49 M REC1 (18.75km) 2nd Start M 2:15
205 Jason Ware Penrith  Masters (35+) 45-49 M SKI1 (18.75km) 2nd Start M 2:15
206 Steven Sey Cronulla Sutherland  Masters (35+) 45-49 M SKI1 (18.75km) 2nd Start M 2:15
207 Graham Dadd Shark Island Paddlers  Masters (35+) 45-49 M SKI1 (18.75km) 2nd Start M 2:15
208 Matt Sheather Cronulla Sutherland  Masters (35+) 45-49 M SKI1 (18.75km) 2nd Start M 2:15
209 Don Johnstone Lane Cove  Masters (35+) 45-49 M SKI1 (18.75km) 2nd Start M 2:15
210 Rob Inglis Cronulla Sutherland  Masters (35+) 45-49 M SKI1 (18.75km) 2nd Start M 2:15
211 Guy Holloway Newy  Masters (35+) 50-54 M REC1 (18.75km) 2nd Start M 2:15
212 Riaan Bredell Cronulla Sutherland  Masters (35+) 50-54 M SKI1 (18.75km) 2nd Start M 2:15
213 Michael McKeogh Cronulla Sutherland  Masters (35+) 50-54 M SKI1 (18.75km) 2nd Start M 2:15
215 Peter Manley Lane Cove  Masters (35+) 50-54 M SKI1 (18.75km) 2nd Start M 2:15
216 Brendan Gay Lane Cove  Masters (35+) 50-54 M SKI1 (18.75km) 2nd Start M 2:15
217 Paul Moses Sutherland Shire  Masters (35+) 50-54 M SKI1 (18.75km) 2nd Start M 2:15
218 Todd Boreland Other  Masters (35+) 50-54 M SKI1 (18.75km) 2nd Start M 2:15
219 Drew Stewart Makai  Masters (35+) 50-54 M SKI1 (18.75km) 2nd Start M 2:15
221 Justin Ryan Lane Cove  Masters (35+) 50-54 M SKI1 (18.75km) 2nd Start M 2:15
222 Greg Dolgopolov Shark Island  Masters (35+) 50-54 M SKI1 (18.75km) 2nd Start M 2:15
227 Guy Fiddes Newy  Masters (35+) 40-44 M REC1 (18.75km) 2nd Start M 2:15
228 Richard Fox Burley Griffin  Masters (35+) 50-54 M REC1 (18.75km) 2nd Start M 2:15
229 Stephen Newsome   Masters (35+) 50-54 M SKI1 (18.75km) 2nd Start M 2:15
230 Michael Venis Pacifica  Masters (35+) 50-54 M SKI1 (18.75km) 2nd Start M 2:15
231 Stuart Trueman Penrith  Masters (35+) 50-54 M SKI1 (18.75km) 2nd Start M 2:15
400 David Young Lane Cove  Masters (35+) 55-59 M K1 (15km) 4th Start M 5:16
401 Ian Davey Newy  Masters (35+) 50-54 M UC1 (15km) 4th Start M 5:16
403 Wade Rowston Lane Cove  Masters (35+) 55-59 M K1 (15km) 4th Start M 5:16
404 Ian Hofstetter Lane Cove  Masters (35+) 55-59 M K1 (15km) 4th Start M 5:16
409 Michael Lieberman Manly Warringah  Masters (35+) 55-59 M SKI1 (15km) 5th Start M 6:54
500 Darren Forbes Newy  Masters (35+) 55-59 M REC1 (15km) 5th Start M 6:54
501 Mark Bretag Newy  Masters (35+) 55-59 M REC1 (15km) 5th Start M 6:54
502 John Duffy Lane Cove  Masters (35+) 55-59 M REC1 (15km) 5th Start M 6:54
503 Andy Lynn Windsor  Masters (35+) 55-59 M REC1 (15km) 5th Start M 6:54
504 Mike Schanzer Manly Warringah  Masters (35+) 55-59 M SKI1 (15km) 5th Start M 6:54
505 Neil Wiblin Cronulla Sutherland  Masters (35+) 55-59 M SKI1 (15km) 5th Start M 6:54
506 Pieter Boer Manly Warringah  Masters (35+) 55-59 M SKI1 (15km) 5th Start M 6:54
507 Timothy Harrington Manly Warringah  Masters (35+) 55-59 M SKI1 (15km) 5th Start M 6:54
508 Lindsay Frost Lane Cove  Masters (35+) 55-59 M SKI1 (15km) 5th Start M 6:54
509 Jeremy Spear Lane Cove  Masters (35+) 55-59 M SKI1 (15km) 5th Start M 6:54
511 Craig Dodd Brisbane Waters  Masters (35+) 55-59 M REC1 (15km) 5th Start M 6:54
512 Matthew Swann Lane Cove  Masters (35+) 60-64 M SKI1 (15km) 5th Start M 6:54
513 Jeff Buchan Sutherland Shire  Masters (35+) 60-64 M SKI1 (15km) 5th Start M 6:54
514 Ian Purves Sutherland Shire  Masters (35+) 60-64 M SKI1 (15km) 5th Start M 6:54
515 Leslie Howard Windsor  Masters (35+) 60-64 M SKI1 (15km) 5th Start M 6:54
516 Len Hedges Lane Cove  Masters (35+) 60-64 M SKI1 (15km) 5th Start M 6:54
517 Gary Hancock Cronulla Sutherland  Masters (35+) 60-64 M SKI1 (15km) 5th Start M 6:54
520 ROBERT LLEWELLYN-JONES Lane Cove  Masters (35+) 60-64 M SKI1 (15km) 5th Start M 6:54
521 Warren Lopez Windsor  Masters (35+) 65-69 M REC1 (15km) 5th Start M 6:54
522 Albert. Cobb Brisbane Waters  Masters (35+) 65-69 M REC1 (15km) 5th Start M 6:54
523 Graeme Ison Burley Griffin  Masters (35+) 65-69 M SKI1 (15km) 5th Start M 6:54
524 Duncan Johnstone Lane Cove  Masters (35+) 65-69 M SKI1 (15km) 5th Start M 6:54
525 Jim Bowman Penrith  Masters (35+) 65-69 M SKI1 (15km) 5th Start M 6:54
526 Scott Harris Manly Warringah  Masters (35+) 65-69 M SKI1 (15km) 5th Start M 6:54
527 Peter Garnett Windsor  Masters (35+) 55-59 M SKI1 (15km) 5th Start M 6:54
705 John Preston Burley Griffin  Masters (35+) 60-64 M K1 (11.25km) 7th Start M 11:02
706 Bernie Craggs Just Paddlers  Masters (35+) 60-64 M K1 (11.25km) 7th Start M 11:02
707 Warwick Nichols Hunter Valley  Masters (35+) 60-64 M K1 (11.25km) 7th Start M 11:02
708 Charlie Dunkley Newy  Masters (35+) 60-64 M SUP (11.25km) 7th Start M 11:02
709 Geoff Baggett Manly Warringah  Masters (35+) 65-69 M K1 (11.25km) 7th Start M 11:02
710 Stephen Dawes Newy  Masters (35+) 65-69 M OC1 (11.25km) 7th Start M 11:02
712 Tom Simmat Lane Cove  Masters (35+) 70-74 M K1 (11.25km) 7th Start M 11:02
713 Russell Lutton Burley Griffin  Masters (35+) 70-74 M K1 (11.25km) 7th Start M 11:02
714 Rob Hardy Manly Warringah  Masters (35+) 70-74 M K1 (11.25km) 7th Start M 11:02
715 Lewis Malcolm Newy  Masters (35+) 70-74 M REC1 (11.25km) 7th Start M 11:02
716 Phillip Geddes Lane Cove  Masters (35+) 70-74 M SKI1 (11.25km) 7th Start M 11:02
717 Peter Harris Lane Cove  Masters (35+) 70-74 M SKI1 (11.25km) 7th Start M 11:02
718 Paul Van Koesveld Lane Cove  Masters (35+) 70-74 M SKI1 (11.25km) 7th Start M 11:02
719 Graham & Coffey Penrith  Masters (35+) 70-74 M SKI1 (11.25km) 7th Start M 11:02
722 Tony Hystek Lane Cove  Masters (35+) 60-64 M K1 (11.25km) 7th Start M 11:02
901 Kevin Nettle Cronulla Sutherland  Masters (35+) 75-79 M K1 (7.5km) 9th Start M 14:27
905 Ian Castell-Brown Burley Griffin  Masters (35+) 75-79 M K1 (7.5km) 9th Start M 14:27
907 Brian Graber Manly Warringah  Masters (35+) 80-84 M SKI1 (3.75km) 9th Start M 14:27
908 Albert Laurendet Sutherland Shire  Masters (35+) 85-89 M K1 (3.75km) 9th Start M 14:27
912 Robert Bruce Burley Griffin  Masters (35+) 75-79 M SKI1 (7.5km) 9th Start M 14:27
913 John Greathead Lane Cove  Masters (35+) 80-84 M REC1 (3.75km) 9th Start M 14:27
917 Allan Newhouse Burley Griffin  Masters (35+) 70-74 M UC1 (7.5km) 9th Start M 14:27
918 Don Rowston   Masters (35+) 80-84 M SKI1 (3.75km) 9th Start M 14:27