2020 CDU WildWater Time Trial #1

Friday, January 10, 2020 06:50 (GMT+8) - Final results

Race info
Sport: Paddling - kayak
Location: Bayswater, Australia
Start type: Interval start
Racers: 19
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 4.2
Updated: Friday, January 24, 2020 09:35 (GMT+8)
Organized by: Wildwater WA
Race website: https://wildwaterwa.paddle.org.au/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
119Luke DOOLEYWWK1M 2:57.1--100%30.02%29.47%11.2
22Nathan JAMIESONWWK1M 3:16.5+0:19.4+10.95%90.13%22.35%21.74%10.1
33Peter GIGENGACKWWK1M 3:25.5+0:28.4+16.04%86.18%18.80%18.16%9.6
418Peter LIDDLEWWK1M 3:30.1+0:33.0+18.63%84.29%16.98%16.33%9.4
51Baillie IRVINGWWK1F 3:35.8+0:38.7+21.85%82.07%14.73%14.06%9.2
614David TUPLINGWWK1M 3:49.4+0:52.3+29.53%77.20%9.35%8.64%8.6
717John BREEDWWK1M 3:52.5+0:55.4+31.28%76.17%8.13%7.41%8.5
811Kristopher SMITHWavehopperM 4:05.5+1:08.4+38.62%72.14%2.99%2.23%8.1
912Timothy EDWARDSWavehopperM 4:09.4+1:12.3+40.82%71.01%1.45%0.68%7.9
1015Gerraint MADDISONWWK1M 4:11.1+1:14.0+41.78%70.53%0.78%0.00%7.9
1113Patrick IRWINWWK1M 4:15.7+1:18.6+44.38%69.26%-1.04%-1.83%7.7
1216Jane LIDDLEWWK1F 4:23.1+1:26.0+48.56%67.31%-3.96%-4.78%7.5
138Tom CANAVANWavehopperM 4:23.4+1:26.3+48.73%67.24%-4.08%-4.90%7.5
147Doug HODSONWavehopperM 4:32.5+1:35.4+53.87%64.99%-7.68%-8.52%7.3
159Ann SMITHSONWWK1F 4:34.5+1:37.4+55.00%64.52%-8.47%-9.32%7.2
1610Katarina STREITWavehopperF 4:43.0+1:45.9+59.80%62.58%-11.83%-12.70%7.0
174Kate MARTINWavehopperF 5:18.1+2:21.0+79.62%55.67%-25.70%-26.68%6.2
185Isabel COMBEWavehopperF 5:18.4+2:21.3+79.79%55.62%-25.82%-26.80%6.2
196Helen BREEDWavehopperF 5:46.7+2:49.6+95.77%51.08%-37.00%-38.07%5.7
  • Female - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
11Baillie IRVINGWWK1F 3:35.8--100%25.20%23.75%9.2
216Jane LIDDLEWWK1F 4:23.1+0:47.3+21.92%82.02%8.81%7.03%7.5
39Ann SMITHSONWWK1F 4:34.5+0:58.7+27.20%78.62%4.86%3.00%7.2
410Katarina STREITWavehopperF 4:43.0+1:07.2+31.14%76.25%1.91%0.00%7.0
54Kate MARTINWavehopperF 5:18.1+1:42.3+47.41%67.84%-10.25%-12.40%6.2
65Isabel COMBEWavehopperF 5:18.4+1:42.6+47.54%67.78%-10.36%-12.51%6.2
76Helen BREEDWavehopperF 5:46.7+2:10.9+60.66%62.24%-20.17%-22.51%5.7
  • Female - Wavehopper
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
110Katarina STREITWavehopperF 4:43.0--100%10.60%11.08%7.0
24Kate MARTINWavehopperF 5:18.1+0:35.1+12.40%88.97%-0.49%0.05%6.2
35Isabel COMBEWavehopperF 5:18.4+0:35.4+12.51%88.88%-0.58%-0.05%6.2
46Helen BREEDWavehopperF 5:46.7+1:03.7+22.51%81.63%-9.52%-8.94%5.7
  • Female - WWK1
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
11Baillie IRVINGWWK1F 3:35.8--100%14.07%17.98%9.2
216Jane LIDDLEWWK1F 4:23.1+0:47.3+21.92%82.02%-4.77%0.00%7.5
39Ann SMITHSONWWK1F 4:34.5+0:58.7+27.20%78.62%-9.30%-4.33%7.2
  • Male - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
119Luke DOOLEYWWK1M 2:57.1--100%23.79%25.90%11.2
22Nathan JAMIESONWWK1M 3:16.5+0:19.4+10.95%90.13%15.44%17.78%10.1
33Peter GIGENGACKWWK1M 3:25.5+0:28.4+16.04%86.18%11.57%14.02%9.6
418Peter LIDDLEWWK1M 3:30.1+0:33.0+18.63%84.29%9.59%12.09%9.4
514David TUPLINGWWK1M 3:49.4+0:52.3+29.53%77.20%1.29%4.02%8.6
617John BREEDWWK1M 3:52.5+0:55.4+31.28%76.17%-0.05%2.72%8.5
711Kristopher SMITHWavehopperM 4:05.5+1:08.4+38.62%72.14%-5.64%-2.72%8.1
812Timothy EDWARDSWavehopperM 4:09.4+1:12.3+40.82%71.01%-7.32%-4.35%7.9
915Gerraint MADDISONWWK1M 4:11.1+1:14.0+41.78%70.53%-8.05%-5.06%7.9
1013Patrick IRWINWWK1M 4:15.7+1:18.6+44.38%69.26%-10.03%-6.99%7.7
118Tom CANAVANWavehopperM 4:23.4+1:26.3+48.73%67.24%-13.34%-10.21%7.5
127Doug HODSONWavehopperM 4:32.5+1:35.4+53.87%64.99%-17.26%-14.02%7.3
  • Male - Wavehopper
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
111Kristopher SMITHWavehopperM 4:05.5--100%4.73%4.25%8.1
212Timothy EDWARDSWavehopperM 4:09.4+0:03.9+1.59%98.44%3.22%2.73%7.9
38Tom CANAVANWavehopperM 4:23.4+0:17.9+7.29%93.20%-2.21%-2.73%7.5
47Doug HODSONWavehopperM 4:32.5+0:27.0+11.00%90.09%-5.74%-6.28%7.3
  • Male - WWK1
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
119Luke DOOLEYWWK1M 2:57.1--100%19.40%19.41%11.2
22Nathan JAMIESONWWK1M 3:16.5+0:19.4+10.95%90.13%10.58%10.58%10.1
33Peter GIGENGACKWWK1M 3:25.5+0:28.4+16.04%86.18%6.48%6.48%9.6
418Peter LIDDLEWWK1M 3:30.1+0:33.0+18.63%84.29%4.39%4.39%9.4
514David TUPLINGWWK1M 3:49.4+0:52.3+29.53%77.20%-4.40%-4.39%8.6
617John BREEDWWK1M 3:52.5+0:55.4+31.28%76.17%-5.81%-5.80%8.5
715Gerraint MADDISONWWK1M 4:11.1+1:14.0+41.78%70.53%-14.27%-14.27%7.9
813Patrick IRWINWWK1M 4:15.7+1:18.6+44.38%69.26%-16.37%-16.36%7.7