2021 Race 2 - Windsor (State Championships)

Saturday, March 6, 2021 09:47 (GMT+11) - Final results

Race info
Sport: Paddling
Location: Freemans Reach, Australia
Start type: Interval wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 134
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 4.7
Team scoring: Points
Updated: Sunday, March 7, 2021 12:06 (GMT+11)
Organized by: PaddleNSW
Race website: www.paddlensw.org.au
Race notes
Interim Results
Show more Show less

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Team winners

  • right arrow imageClick on a green category name to see full results
 ICF 35-44 Men K1 (20km - Portage) Winner Winning points Total teams
 Overall Burley Griffin 50 2
 ICF 45-49 Men K1 (20km - Portage) Winner Winning points Total teams
 Overall Windsor 97 3
 ICF 50-54 Men K1 (20km - Portage) Winner Winning points Total teams
 Overall Burley Griffin 92 6
 ICF 55-64 Men K1 (20km) Winner Winning points Total teams
 Overall Lane Cove 97 3
 ICF 55-64 Women K1 (15km) Winner Winning points Total teams
 Overall Lane Cove 98 2
 ICF 65-69 Men K1 (15km) Winner Winning points Total teams
 Overall Lane Cove 97 4
 ICF 65-69 Women K1 (10km) Winner Winning points Total teams
 Overall Central Coast 50 1
 ICF 70-74 Men K1 (10km) Winner Winning points Total teams
 Overall Manly Warringah 99 2
 ICF 70-74 Women K1 (10km) Winner Winning points Total teams
 Overall Manly Warringah 50 1
 ICF 75-79 Men C1 (5km) Winner Winning points Total teams
 Overall Burley Griffin 50 1
 ICF 75-79 Men K1 (5km) Winner Winning points Total teams
 Overall Burley Griffin 50 1
 ICF 80-84 Men K1 (5km) Winner Winning points Total teams
 Overall Cronulla Sutherland 50 1
 ICF Open Men K1 (25km - Portage) Winner Winning points Total teams
 Overall Lane Cove 99 2
 ICF Open Women K1 (25km - Portage) Winner Winning points Total teams
 Overall Burley Griffin 93 5
 ICF U14 Men K1 (5km) Winner Winning points Total teams
 Overall Sutherland Shire 99 1
 ICF U16 Men K1 (15km - 1 Portage) Winner Winning points Total teams
 Overall Sutherland Shire 50 1
 ICF U23 Men K1 (25km - Portage) Winner Winning points Total teams
 Overall Burley Griffin 50 1
 ICF U23 Women K1 (20km - Portage) Winner Winning points Total teams
 Overall Burley Griffin 50 1
 Non-Championship 10km Winner Winning points Total teams
 Overall Cronulla Sutherland 88 10
 Non-Championship 15km Winner Winning points Total teams
 Overall Lane Cove 97 4
 Non-Championship 20km Winner Winning points Total teams
 Overall Brisbane Waters 50 5
 Non-Championship 5km Winner Winning points Total teams
 Overall Lane Cove 98 2
 Non-ICF 35-44 Men (20km) Winner Winning points Total teams
 Overall Brisbane Waters 50 2
 Non-ICF 45-49 Men (20km) Winner Winning points Total teams
 Overall Lane Cove 50 3
 Non-ICF 45-54 Women (20km) Winner Winning points Total teams
 Overall Lane Cove 99 1
 Non-ICF 50-54 Men (20km) Winner Winning points Total teams
 Overall Lane Cove 93 5
 Non-ICF 55-59 Men (20km) Winner Winning points Total teams
 Overall Lane Cove 97 5
 Non-ICF 55-64 Women (15km) Winner Winning points Total teams
 Overall Sutherland Shire 50 1
 Non-ICF 60-64 Men (20km) Winner Winning points Total teams
 Overall Sutherland Shire 97 4
 Non-ICF 65-69 Men (15km) Winner Winning points Total teams
 Overall Cronulla Sutherland 50 5
 Non-ICF 65-69 Women (10km) Winner Winning points Total teams
 Overall Penrith 50 2
 Non-ICF 70-74 Men (10km) Winner Winning points Total teams
 Overall Brisbane Waters 99 2
 Non-ICF 75-79 Men (5km) Winner Winning points Total teams
 Overall Lane Cove 50 1
 Non-ICF 80-84 Men (5km) Winner Winning points Total teams
 Overall Lane Cove 50 1
 Non-ICF Open Men (20km) Winner Winning points Total teams
 Overall Penrith 99 1
 Non-ICF Open Women (20km) Winner Winning points Total teams
 Overall Pacific Dragons 50 1
 SUP - 20km Winner Winning points Total teams
 Overall Other 99 1