Ram Clash JV Boys

Tuesday, September 22, 2020 3:15 PM (GMT-6) - Final results

Race info
Sport: Running - cross-country
Location: Arvada, CO, United States
Start type: Manual wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 46
Timed on: asus P00I
Timed with: Webscorer PRO 4.3
Team scoring: Points
Teams: 6
Updated: Tuesday, September 22, 2020 3:57 PM (GMT-6)

Ram Clash JV Boys

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Place Team name Team members Total points Difference
1 Evergreen High School
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 1
  • 26
  • Sean Kraemer
  • 1
  • 18:56.2
  • 5
  • 28
  • Max Purrington
  • 5
  • 19:30.7
  • 6
  • 24
  • Landon Hartman
  • 6
  • 19:53.2
  • 10
  • 30
  • Jack Thomas
  • 10
  • 20:58.6
  • 11
  • 25
  • Luke Killian
  • 11
  • 20:59.3
  • 30
  • 27
  • Jacob McCallister
  • (30)
  • 22:43.1
  • 36
  • 29
  • Tristan Silva
  • (36)
  • 24:01.4
33 -
2 Denver East High School
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 4
  • 15
  • David Anderson
  • 4
  • 19:17.0
  • 13
  • 16
  • Elliot Brumbaugh
  • 13
  • 21:13.5
  • 14
  • 22
  • Jameson Leigh
  • 14
  • 21:19.0
  • 16
  • 19
  • Jay Cory
  • 16
  • 21:25.5
  • 20
  • 17
  • Marcus Burnett
  • 20
  • 21:32.8
  • 22
  • 20
  • Quinn Higgins
  • (22)
  • 21:35.1
  • 23
  • 23
  • Nathan Turner
  • (23)
  • 21:38.0
  • 24
  • 18
  • Liam Cook
  • -
  • 21:38.1
  • 26
  • 21
  • Charles Keglovitz
  • -
  • 21:43.1
67 +34
3 Green Mountain High School
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 2
  • 43
  • Luke Walsdorf
  • 2
  • 19:06.1
  • 3
  • 40
  • Ethan Domagala
  • 3
  • 19:11.9
  • 8
  • 42
  • Eli Sammon
  • 8
  • 20:47.3
  • 27
  • 41
  • Tyler Ploughman
  • 27
  • 21:48.5
  • 28
  • 39
  • Eric Chapman
  • 28
  • 22:31.2
  • 39
  • 38
  • Dawson Aaron
  • (39)
  • 25:54.9
68 +35
4 Conifer High School
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 7
  • 9
  • Shane Beston
  • 7
  • 20:05.0
  • 9
  • 13
  • Aidan Plaehn
  • 9
  • 20:57.5
  • 15
  • 11
  • Chayse Miller
  • 15
  • 21:24.0
  • 18
  • 12
  • Conor Palmquist
  • 18
  • 21:28.5
  • 21
  • 10
  • Devon Lewis
  • 21
  • 21:33.3
  • 35
  • 14
  • James Ulrich
  • (35)
  • 23:54.9
70 +37
5 Lakewood High School
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 17
  • 46
  • Tyler Jones
  • 17
  • 21:26.8
  • 19
  • 50
  • Sawyer Vale
  • 19
  • 21:32.2
  • 25
  • 47
  • Mason Miller
  • 25
  • 21:38.6
  • 32
  • 49
  • Clay Stoltenberg
  • 32
  • 23:24.6
  • 34
  • 44
  • Oliver Farley
  • 34
  • 23:29.1
  • 41
  • 45
  • Alexander Hill
  • (41)
  • 27:43.6
  • 42
  • 48
  • Riley Miller
  • (42)
  • 32:09.9
127 +94
6 Alameda International High Schoo
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 31
  • 7
  • Flores Tristin
  • 31
  • 22:52.5
  • 33
  • 1
  • Sergio Acevedo
  • 33
  • 23:26.5
  • 40
  • 5
  • Toan Nguyen
  • 40
  • 27:33.5
  • 43
  • 2
  • Erick Alarcon
  • 43
  • 36:24.5
  • 44
  • 4
  • Luis Millan
  • 44
  • 36:56.9
191 +158