2015 Marathon 01 Island to Island Race

Sunday, October 4, 2015 08:38 (GMT+8) - Start list

Race info
Sport: Paddling - kayak
Location: Ascot, Australia
Start type: Interval wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 95
Updated: Thursday, October 8, 2015 13:31 (GMT+8)
Organized by: MarathonWA
Race website: http://www.wa.canoe.org.au/
Race notes
Photo...Lawrence Greed....Guppies Start

First race in the MarathonWA series for junior and senior paddlers. Great turnout of 118 paddlers with Simon Roll the fastest on course from Matt Dean and James Morfitt. Wendy and Micheal Drok led the doubles and Bronwyn Martin was the fastest female.
Congratulations to all competitors for a great race and a big thank you to the team that makes the race happen.
Show more Show less

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Distance Category Age Gender Start time
101 Patrick Tullock 11.7 A/Div 1 61 M +0:00
102 Martin Watson 11.7 A/Div 1 59 M +0:00
103 Andy Heartcliffe 11.7 A/Div 1 35 M +0:00
105 Scott Lacklison 11.7 A/Div 1 31 M +0:00
107 John Hilton 11.7 A/Div 1 54 M +0:00
112 Lee Davey 11.7 A/Div 1 30 M +0:00
113 Bronwyn Martin 11.7 A/Div 1 19 F +0:00
117 Darryl Long 11.7 A/Div 1 53 M +0:00
118 Andrew Crothers 11.7 A/Div 1 33 M +0:00
119 Mark Lawson 11.7 A/Div 1 57 M +0:00
120 Simon Roll 11.7 A/Div 1 35 M +0:00
121 Matthew Dean 11.7 A/Div 1 24 M +0:00
125 Ben Dallin 11.7 A/Div 1 36 M +0:00
126 James Morfitt 11.7 A/Div 1 28 M +0:00
127 John Carroll 11.7 A/Div 1 36 M +0:00
128 Nick Pond 11.7 A/Div 1 20 M +0:00
130 Jaime Roberts 11.7 A/Div 1 25 F +0:00
29 Bruce/Spencer Mcwhirter/King 11.7 AA/All Doubles 46 M +2:00
30 Maya/John Elston/Breed 11.7 AA/All Doubles 53 F +2:00
31 Jason/Steve Gardner/Bolger 11.7 AA/All Doubles 45 M +2:00
32 Bae/Sherleigh Hooper/Delpech 11.7 AA/All Doubles 42 F +2:00
33 Anne/Helen Warger/Breed 11.7 AA/All Doubles 54 F +2:00
34 Matt/Tom Oblak/Oblak 11.7 AA/All Doubles 26 M +2:00
35 Tyler/River Armenti/Armenti 11.7 AA/All Doubles 16 F +2:00
37 Dom/Oscar Minns/Minns 11.7 AA/All Doubles 47 M +2:00
39 Wendy/Mike Drok/Drok 11.7 AA/All Doubles 40 F +2:00
204 Thomas Rogan 11.7 B/Div 2 41 M +4:00
205 Damian Cooper 11.7 B/Div 2 57 M +4:00
206 Warren Southwell 11.7 B/Div 2 58 M +4:00
207 Robbie Roll 11.7 B/Div 2 69 M +4:00
208 Brett Buller 11.7 B/Div 2 35 M +4:00
209 Matthew Greed 11.7 B/Div 2 15 M +4:00
212 Nicholas Greed 11.7 B/Div 2 15 M +4:00
214 Ric Yeates 11.7 B/Div 2 56 M +4:00
215 Glen Stewart 11.7 B/Div 2 52 M +4:00
219 Stuart Hyde 11.7 B/Div 2 45 M +4:00
220 Kobe Wilson 11.7 B/Div 2 14 M +4:00
224 Mat Smith 11.7 B/Div 2 41 M +4:00
225 Caleb Bushby 11.7 B/Div 2 16 M +4:00
226 Peter Liddle 11.7 B/Div 2 56 M +4:00
227 Sam Pilton 11.7 B/Div 2 31 F +4:00
228 Grant Pepper 11.7 B/Div 2 48 M +4:00
229 Rafael Avigad 11.7 B/Div 2 37 M +4:00
231 Kye Buytels 11.7 B/Div 2 16 M +4:00
235 Mark Hardie 11.7 B/Div 2 46 M +4:00
301 Simon Walker 11.7 C/Div 3 57 M +6:00
305 Shania Smee 11.7 C/Div 3 15 F +6:00
306 Jan Van Maanen 11.7 C/Div 3 68 M +6:00
308 Zacchary Ashby 11.7 C/Div 3 17 M +6:00
309 Jane Liddle 11.7 C/Div 3 54 F +6:00
312 Malcolm Henning 11.7 C/Div 3 47 M +6:00
314 Alan Morbey 11.7 C/Div 3 60 M +6:00
315 Chris Watson 11.7 C/Div 3 54 M +6:00
317 Simon O'sullivan 11.7 C/Div 3 43 M +6:00
318 Michael Liddle 11.7 C/Div 3 23 M +6:00
319 Vincent Linardi 11.7 C/Div 3 64 M +6:00
321 Mark Sedgwick 11.7 C/Div 3 51 M +6:00
322 Bonnie Metzke 11.7 C/Div 3 31 F +6:00
323 Baillie Liddle 11.7 C/Div 3 28 F +6:00
324 Dave Tupling 11.7 C/Div 3 67 M +6:00
325 Ray Smith 11.7 C/Div 3 46 M +6:00
326 Glenn Denniston 11.7 C/Div 3 35 M +6:00
327 Janelle Power 11.7 C/Div 3 50 F +6:00
328 Rob Riggir 11.7 C/Div 3 63 M +6:00
330 Terry Bolland 11.7 C/Div 3 64 M +6:00
331 Ian Oxwell 11.7 C/Div 3 38 M +6:00
333 Sue Quick 11.7 C/Div 3 48 F +6:00
337 Rob Jarrett 11.7 C/Div 3 45 M +6:00
338 Jarrod Eaves 11.7 C/Div 3 36 M +6:00
332 Caitlyn Ribbons 11.7 D/Div 4 15 F +8:00
402 John Tomczak 11.7 D/Div 4 72 M +8:00
404 Daniel Smee 11.7 D/Div 4 48 M +8:00
407 Dylan Smee 11.7 D/Div 4 14 M +8:00
408 David Griffiths 11.7 D/Div 4 60 M +8:00
409 Ray E Smith 11.7 D/Div 4 75 M +8:00
410 Wendy Burdett 11.7 D/Div 4 51 F +8:00
411 Alex Robinson 11.7 D/Div 4 13 M +8:00
412 Danny Mitchell 11.7 D/Div 4 54 M +8:00
413 Maureen Bowra 11.7 D/Div 4 52 F +8:00
418 Anthony Fry 11.7 D/Div 4 59 M +8:00
419 Thomas Green 11.7 D/Div 4 14 M +8:00
421 Jason Dick 11.7 D/Div 4 24 M +8:00
422 Anne Crouch 11.7 D/Div 4 50 F +8:00
423 Amanda Nitschke 11.7 D/Div 4 54 F +8:00
424 Emily Gates 11.7 D/Div 4 30 F +8:00
425 Chris Hollier 11.7 D/Div 4 54 M +8:00
428 Brett Young 11.7 D/Div 4 28 M +8:00
429 Mitchell Hale 11.7 D/Div 4 25 M +8:00
430 Dallas Rodgers 11.7 D/Div 4 52 M +8:00
431 Tatiana Oxwell 11.7 D/Div 4 31 F +8:00
432 Antony Mee 11.7 D/Div 4 55 M +8:00
433 Louis Botes 11.7 D/Div 4 59 M +8:00
434 Patrick Irwin 11.7 D/Div 4 65 M +8:00
435 Robyn Smith 11.7 D/Div 4 48 F +8:00
436 Ross Burdett 11.7 D/Div 4 49 M +8:00