TNR - April 14- Lone Rock 2015

Tuesday, April 14, 2015 6:59 PM (GMT-7) - Start list

Race info
Sport: Paddling
Location: North Vancouver, BC, Canada
Start type: Interval wave start
Wave grouping: By category
Racers: 71
Updated: Wednesday, April 15, 2015 11:23 PM (GMT-7)
Organized by: Deep Cove Outdoors
Race website: http://www.deepcovekayak.com/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Gender Start time
449 Wes Hammer   Long course HPK M 0:00
8 Chris Dobrovolny   Long course HPK M 0:00
115 Shane Martin   Long course HPK M 0:00
81 Ollie Humenny DART  Long course Kids SUP Course M 0:00
666 Warren Bruce   Long course HPK M 0:00
617 Ty Gee   Long course HPK M 0:00
836 Hugh Fisher   Long course HPK M 0:00
14 Jeff Raymond   Long course HPK M 0:00
300 Paul Hansen HTC  Long course HPK M 0:00
37 Martin Rother   Long course HPK M 0:00
1 Bob Putnam   Long course PK M 0:00
852 Nathan Middleton   Long course HPK M 0:00
456 Russ Stothers   Long course HPK M 0:00
895 Rod Hope HTC  Long course HPK M 0:00
832 Hank Wang   Long course HPK M 0:00
69 Ben Fast/John George 2FAST  Long course DSK M 0:00
39 Jodi Boates   Long course HPK F 0:00
23 Rene Chong   Long course HPK M 0:00
670 Sean Hulscher   Long course HPK M 0:00
13 Katja Rademacher   Long course HPK F 0:00
88 Marshall House/Stacey Wyatt   Long course HPDK F/M 0:00
881 Tyson Lehmann   Long course HPK M 0:00
450 Bruno Bagneres   Long course PK M 0:00
24 Gary Cassulis   Long course HPK M 0:00
630 Jim Smith   Long course HPK M 0:00
40 Bernd Groll   Long course PK M 0:00
47 Eric Broberg   Long course PK M 0:00
104 Corky Armstrong HTC  Long course HPK M 0:00
631 SP Smith   Long course HPK F 0:00
525 Linas Antanavicius   Long course PK M 0:00
444 Curtis Brock   Long course HPK M 0:00
61 Clay Ronaghan   Long course HPK M 0:00
887 Ken Larsen   Long course SUP 14' M 0:00
434 Adam Cole   Long course SUP 14' M 0:00
19 Greg Hope HTC  Long course HPK M 0:00
510 Gerardo Andaluz   Long course PK M 0:00
460 Jason Bennett   Long course SUP 14' M 0:00
854 Ross O'Donnell   Long course SUP 14' M 0:00
25 Mike Darbyshire   Long course SUP 14' M 0:00
411 Wes Novix   Long course HPK M 0:00
33 Kelvin Humenny   Long course SUP 14' M 0:00
899 Dwayne Lotnick   Long course SUP 14' M 0:00
627 Iona Fisher   Long course PK F 0:00
837 John Irvine   Long course HPK M 0:00
467 Ben Wright   Long course SUP 14' M 0:00
892 Doug Thomas   Long course SUP 14' M 0:00
17 John Joyce   Long course PK M 0:00
608 Alison Wood   Long course SUP 14' F 0:00
612 Fred Feuermann   Long course SUP 14' M 0:00
396 Paul Fraser   Long course SUP 14' M 0:00
401 Joel Perkins   Long course Prone Paddle M 0:00
897 Ryan Morford   Long course SUP 14' M 0:00
4 Tim Quarles   Long course SUP 12'6" M 0:00
70 Gary Coulter   Long course PK M 0:00
26 John Little   Long course SUP 14' M 0:00
101 Philippa Wall   Long course SK F 0:00
382 Mike George   Long course SUP 14' M 0:00
842 Miles Hayes   Long course SUP 14' M 0:00
890 Harry Saini   Long course SUP 14' M 0:00
41 Lisa Macleay   Long course PK F 0:00
830 Calvin Sam   Long course SK M 0:00
31 Nancy Dixon   Long course PK F 0:00
343 Kahlyn Adie   Long course SK F 0:00
848 David Rees   Long course Row boat M 0:00
45 Garth Day   Long course SUP 12'6" M 0:00
834 Duncan Campbell   Long course SK M 0:00
838 Jeremy Siemens   Long course SUP Surf 12'2" M 0:00
75 Sandee Doxtdator   Long course SK F 0:00
21 Corey Longeway   Long course SUP 14' F 0:00
147 Bernhard / Julia / Liliana   Long course HPDK F 0:00
443 Suzanne Taylor   Long course SUP 12'6" F 0:00