Bamboo Warehouse Freedom Paddle 2018

Friday, April 27, 2018 09:00 (GMT+2) - Start list

Race info
Sport: Paddling - surfski
Location: Cape Town, South Africa
Start type: Mass start
Racers: 103
Updated: Monday, April 5, 2021 10:04 (GMT+2)

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bamboo Warehouse Freedom Paddle 2018

Bib Racer name
Distance Category Wave Start time
- Jasper Mocke & Nic Notten Long Double Long Course Open 09:00:00
- Tyron Maher & Clink Cook Long Double Long Course Open 09:00:00
- Matt Bouman & Phil Smith Long Double Long Course Open 09:00:00
- Lee Furby & Hank MacGregor Long Double Long Course Vet 09:00:00
- Ryan Louw & Greg Louw Long Double Long Course Open 09:00:00
- Graeme Soloman & Ian Trautman Long Double Long Course Vet 09:00:00
- Simon Van Gysen & Ian Black Long Double Long Course Open 09:00:00
- Dawid Mocke & Jono Nieman Long Double Long Course Open 09:00:00
- Paul Marais & Greg Barnard Long Double Long Course Vet 09:00:00
- Anders Hart & Zach Preyser Long Double Long Course U23 09:00:00
- Zoog Heynes & Matt Gunning Long Double Long Course Vet 09:00:00
- Ernst Van Riet & Gavin White Long Double Long Course Open 09:00:00
- Ulvard Hart & Christie Mackenzie Long Double Long Course MD 09:00:00
- Hayley Nixon & Sabina Lawrie Long Double Long Course Women D 09:00:00
- Richard Allen & Mike Schwann Long Double Long Course Vet 09:00:00
- Tanye Thompsom & Luke Durr Long Double Long Course U23 09:00:00
- Pete Cole & Wendren Setzer Long Double Long Course MD 09:00:00
- Crispin Thompson & Anthony Wostenholm Long Double Long Course Vet 09:00:00
- Rob Hart & Garth Watters Long Double Long Course Mstr 09:00:00
- Linton Hope & Bruce Wenke Long Double Long Course Mstr 09:00:00
- Richard Mudd & Willem Erasmus Long Double Long Course Open 09:00:00
- Scheepers Schoeman & Melanie Van Niekerk Long Double Long Course MD 09:00:00
- Barry Lewin Long Single Long Course Open 09:00:00
- Fred Cresswell & Mark Preen Long Double Long Course Mstr 09:00:00
- Daniel Jacobs & Kyle Master Long Double Long Course U23 09:00:00
- Ian Daniel & Andrew Rowles Long Double Long Course Open 09:00:00
- Anton Cartwright & Tom Thring Long Double Long Course Vet 09:00:00
- Bianca Beavitt Long Single Long Course Women 09:00:00
- Richard Lowe Long Single Long Course Vet 09:00:00
- Daantjie Malan & Werner Hartman Long Double Long Course Vet 09:00:00
- Nikki Mocke & Kim van Gysen Long Double Long Course Women D 09:00:00
- Rob Mousley & Evan Ridge Long Double Long Course Vet 09:00:00
- Nick Rockey & Graham Rowe Long Double Long Course Mstr 09:00:00
- Gary Ralph & Graham Holm Long Double Long Course GM 09:00:00
- Chris De Waal & Keegan Kieser Long Double Long Course MD 09:00:00
- Luke Steenkamp & Bennie Steyn Long Double Long Course Vet 09:00:00
- Kyle Nel & Greg van Heerden Long Double Long Course Vet 09:00:00
- Willem van Wyk & Shandor Cyclvan Long Double Long Course Open 09:00:00
- Brett Fulford Long Single Long Course Vet 09:00:00
- Jamii Hamlin Long Single Long Course Vet 09:00:00
- Paul Moxley & Mike MacDonald (TBC) Long Double Long Course Mstr 09:00:00
- Marcel Basson & Mias v d Westhuizen Long Double Long Course Vet 09:00:00
- Dieter Schulze Long Single Long Course Mstr 09:00:00
- Andrew Ross & David Hudson Long Double Long Course Open 09:00:00
- Iain Hooper & Andrew Hardie Long Double Long Course Vet 09:00:00
- Christo Smit & Robin Van Rooyen Long Double Long Course GM 09:00:00
- Adie De Kock & Andries JP Smit Long Double Long Course Mstr 09:00:00
- David Murray-Smith & Darryl Leach Long Double Long Course Mstr 09:00:00
- Patrick Eley & Tim Powell Long Double Long Course Vet 09:00:00
- Wayne Willets Long Single Long Course Open 09:00:00
- Paul Lange Long Single Long Course Mstr 09:00:00
- Anton Jordaan & Wynand Rossouw Long Double Long Course Vet 09:00:00
- Murray Walters & Jess Pollock Long Double Long Course MD 09:00:00
- Donia Kamstra Long Single Long Course Vet Woman 09:00:00
- Peter van der Merwe & Long Single Long Course Vet 09:00:00
- Lee Moran Long Single Long Course Vet 09:00:00
- John Woolfe Long Single Long Course GM 09:00:00
- Andrew Preen Long Single Long Course Vet 09:00:00
- Craig Heenan & Carlisle Hartman Long Double Long Course U23 09:00:00
- Willem Van der Westhuyzen & Long Single Long Course Mstr 09:00:00
- Doug Jenman Long Single Long Course Open 09:00:00
- Jorg Mauderer Long Single Short Course Mstr 09:00:00
- August Lohann Long Single Long Course Vet 09:00:00
- Grant Jerome & Luke Cocksedge Long Double Long Course Open 09:00:00
- Jamie Jacobson & Mark Jamieson Long Double Long Course U23 09:00:00
- Alex Topliss Long Single Long Course U23 09:00:00
- Wilma Deyzel & Louisa Van Staaden Long Double Long Course Women D 09:00:00
- Anthony Lake Long Single Long Course Open 09:00:00
- Jeremy Valerga Long Single Long Course Vet 09:00:00
- Jacques Uffindell & Stefan Erlank Long Double Long Course Open 09:00:00
- Casper Theron Long Single Long Course Mstr 09:00:00
- Craig Tilsley Long Single Long Course Mstr 09:00:00
- Michael Thorpe Long Single Long Course Vet 09:00:00
- Michael MacLachlan Long Single Long Course Mstr 09:00:00
- Jason Goedhals & Natalie Goedhals Long Double Long Course MD 09:00:00
- Fouche Whitehead & Mark Templeton Long Double Long Course Vet 09:00:00
- Desmond Howard Long Single Long Course Open 09:00:00
- Gavin Botha Long Single Long Course Mstr 09:00:00
- Thomas Altman Long Single Long Course Mstr 09:00:00
- Terrence Pomeroy-Ward Long Single Long Course Vet 09:00:00
- Neil Kirkwood Long Single Long Course Mstr 09:00:00
- Angus Warren Long Single Long Course Mstr 09:00:00
- Evan Knight & Kerry-Ann Lyne Long Double Long Course MD 09:00:00
- Mynhardt Marais Long Double Long Course Mstr 09:00:00
- Rickus Gerber & Riaan Stols Long Double Long Course Open 09:00:00
- Brian Kernick Long Single Long Course Mstr 09:00:00
- Roger Hawkins Long Single Long Course Mstr 09:00:00
- Brian Whiteford Long Single Long Course Mstr 09:00:00
- Dirk Lumpp Long Single Long Course Mstr 09:00:00
- Charlie Berrington Long Single Long Course GM 09:00:00
- Ewoud Derksen & Jacobus VD Merwe Long Double Long Course Open 09:00:00
- Antony Balshaw & Stephen Bursey Long Double Long Course Mstr 09:00:00
- Guy Pike Long Single Long Course Mstr 09:00:00
- Alan Neate Long Single Long Course Vet 09:00:00
- George Coetzee Long Single Long Course Mstr 09:00:00
- Rudi Durand Long Single Long Course Vet 09:00:00
- Karl Dehining Long Single Long Course Mstr 09:00:00
- Andrew Dutton Long Single Long Course Vet 09:00:00
- Mike Monson Long Single Long Course GM 09:00:00
- johan serdyn Long Single Long Course GM 09:00:00
- Francois Du Toit Long Single Long Course Mstr 09:00:00
- Christoper Wagner Long Single Long Course Open 09:00:00
- Rob Moody Long Single Long Course Mstr 09:00:00