2019 Frank Harrison Memorial Race - Sat

Saturday, February 23, 2019 15:03 (GMT+11) - Start list

Race info
Sport: Paddling
Location: South Albury, Australia
Start type: Interval wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 27
Updated: Monday, February 25, 2019 10:59 (GMT+11)
Organized by: Paddle Victoria Marathon
Race website: www.vic.paddle.org.au
Race notes
Final results. Mens single blade start time corrected.
Show more Show less

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Gender Start time
701 Kristi Hardman / Zoe Shweda Yarrawonga Mulwala - K2  Waterworks 16 km K2 U16 F +1:02:14
702 Charles Harpin / Kevin Dong Fairfield-Trinity - TK2  Waterworks 16 km K2 U16 M +1:02:14
703 Michael Fan / Rufas Craig Fairfield-Trinity - TK2  Waterworks 16 km K2 U16 M +1:02:14
704 Allan Newhouse Tuross Head - TC1  Waterworks 16 km TC1 V70+ M +1:02:14
705 Barry Bell Shepparton - TC1  Waterworks 16 km TC1 V70+ M +1:02:14
706 Caroline Whittle Mitta Mitta - K1  Waterworks 16 km K1 V45+ F +1:02:14
707 Lisa Newton Fairfield - K1  Waterworks 16 km K1 V55+ F +1:02:14
709 Jackie Wakeman Mitta Mitta - SS1  Waterworks 16 km RK1 V45+ F +1:02:14
710 Suzanne Burns No Club - SS1  Waterworks 16 km RK1 V45+ F +1:02:14
711 Jonathan Peters Mitta Mitta - OS1  Waterworks 16 km RK1 V45+ M +1:02:14
712 Shane Cavagna Mitta Mitta - TK1  Waterworks 16 km RK1 V45+ M +1:02:14
713 Stephen Shelley WCC - OS1  Waterworks 16 km RK1 V45+ M +1:02:14
714 Stewart Nicol Footscray - RKL1  Waterworks 16 km RK1 V55+ M +1:02:14
715 Gary Munro Essendon - OS1  Waterworks 16 km RK1 V65+ M +1:02:14
716 Paul Reardon Wagga Bidgee - TK1  Waterworks 16 km TK1 V55+ M +1:02:14
717 Duncan Johnstone Lane Cove - SS1  Waterworks 16 km RK1 V55+ M +1:02:14
802 Chris Burton Mitta Mitta - K1  Waterworks 16 km K1 V45+ M +1:04:27
803 Scott Tyers Windsor - K1  Waterworks 16 km K1 V45+ M +1:04:27
804 Dominic Hides Burley Griffin - K1  Waterworks 16 km K1 V45+ M +1:04:27
805 Bruce Simpson Mitta Mitta - OS1  Waterworks 16 km K1 V55+ M +1:04:27
806 Donald Campbell Fairfield - K1  Waterworks 16 km K1 V55+ M +1:04:27
807 Trevor Cliff Mitta Mitta - K1  Waterworks 16 km K1 V55+ M +1:04:27
808 Frank O'Rourke INCC - K1  Waterworks 16 km K1 V55+ M +1:04:27
809 Bruce Graham Wagga Bidgee - K1  Waterworks 16 km K1 V65+ M +1:04:27
810 Tony Smith Mitta Mitta - K1  Waterworks 16 km K1 V65+ M +1:04:27
812 Terry Poole Bellarine Paddlers - K1  Waterworks 16 km K1 V65+ M +1:04:27
813 Mal Plane Wagga Bidgee - K1  Waterworks 16 km K1 V55+ M +1:04:27