Frank Harrison Memorial Race 2016

Sunday, February 21, 2016 09:59 (GMT+11) - Preliminary results

Race info
Sport: Paddling
Location: South Albury, Australia
Start type: Manual wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 25
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 2.2
Updated: Sunday, February 21, 2016 12:36 (GMT+11)
Organized by: Mitta Mitta Canoe Club
Race website: www.mittacanoe.com.au

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1304Alex BoydFairfield Canoe Club U18 Junior K1M 1:04:00.3--100%16.83%13.95%10:51:43.7
2315Sean JonesCoaching Evolution U16 Junior K1M 1:04:01.6+0:01.3+0.03%99.97%16.81%13.92%10:51:43.7
3310Jack OsborneCoaching Evolution U16 Junior K1M 1:04:02.4+0:02.1+0.05%99.95%16.79%13.90%10:51:43.7
4312Joseph BurtonALBURY - Mitta Mitta Canoe Club U16 Junior K1M 1:06:55.1+2:54.8+4.55%95.65%13.05%10.03%10:51:43.7
5517Hayden Collins Open K1M 1:08:19.7+4:19.4+6.75%93.67%11.22%8.14%10:55:20.8
6508Gregory Parker And Rodney GangeGeelong Canoe Club VET 55+ TK2M 1:08:57.4+4:57.1+7.74%92.82%10.40%7.29%10:55:20.8
7403Fleur Barlow And Geole SchmitzMMCC RecreationalF 1:08:58.8+4:58.5+7.77%92.79%10.37%7.26%10:55:20.8
8316Will JessupMitta Mitta Canoe Club U16 Junior K1M 1:12:35.2+8:34.9+13.41%88.18%5.68%2.41%10:51:43.7
9512Prue Barclay And Trevor CliffMMCC VET 55+ TK2F/M 1:12:41.2+8:40.9+13.56%88.06%5.55%2.28%10:55:20.8
10503Catherine Byrne And Sasho DillowDillow-Byrne VET 55+ TK2F/M 1:12:49.7+8:49.4+13.79%87.88%5.37%2.09%10:55:20.8
11511Neil Offner And Brett BaringWodonga - Mitta VET 55+ TK2M 1:13:14.3+9:14.0+14.43%87.39%4.84%1.53%10:55:20.8
12513Karen Zerbst And Karen Howe VET 45+ TK2F 1:13:33.1+9:32.8+14.92%87.02%4.43%1.11%10:55:20.8
13314Pearl McmillanPearl And Maddie - Mitta Mitta U16 Junior K1F 1:15:12.4+11:12.1+17.50%85.11%2.28%-1.11%10:51:43.7
14510Kerrie Carrie And Nancy RobinsonMitts Mitta VET 55+ TK2F 1:15:44.8+11:44.5+18.34%84.50%1.58%-1.84%10:55:20.8
15514Veronica Haarmann And Chris Littlehales Open TK2F/M 1:24:30.5+20:30.2+32.03%75.74%-9.81%-13.62%10:55:20.8
16311Jacob MillerMitts Mitta Canoe Club U18 Junior K1M 1:24:35.8+20:35.5+32.17%75.66%-9.92%-13.74%10:51:43.7
17308Cody MillerMitta Mitta Canoe U18 Junior K1M 1:24:50.2+20:49.9+32.55%75.44%-10.23%-14.06%10:51:43.7
18306Anita HaarmannAnita - Mitta Mitta Canoe Club U18 Junior K1F 1:25:19.8+21:19.5+33.32%75.01%-10.88%-14.72%10:51:43.7
19516Anthony Duffin Open K1M 1:25:20.0+21:19.7+33.32%75.01%-10.88%-14.73%10:55:20.8
20506Donald Campbell And TbaFairfield VET 55+ K2M 1:25:51.3+21:51.0+34.14%74.55%-11.56%-15.43%10:55:20.8
21313Natasha BoydFCC U16 Junior K1F 1:26:43.2+22:42.9+35.49%73.81%-12.68%-16.59%10:51:43.7
22317James Watt U16 Junior K1M 1:27:57.0+23:56.7+37.41%72.77%-14.28%-18.25%10:51:43.7
23515Lisa Newton RecreationalF 1:30:18.8+26:18.5+41.10%70.87%-17.35%-21.42%10:55:20.8
24402Bob Berridge And Christine BerridgeBerridge - Bonville Creek Kayak Club VET TC2M 1:30:30.3+26:30.0+41.40%70.72%-17.60%-21.68%10:55:20.8
-307Bri JonesINCC U16 Junior K1F DNF-----10:51:43.7