2021 Marathon State Doubles Championships

Sunday, May 23, 2021 09:30 (GMT+10) - Final results

Race info
Sport: Paddling
Location: Lane Cove North, Australia
Start type: Interval wave start
Wave grouping: By distance or category
Racers: 49
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO
Updated: Monday, May 24, 2021 21:58 (GMT+10)
Organized by: PaddleNSW
Race website: www.paddlensw.org.au

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Place Bib Racer name Affiliation Distance Finish time
1-James Harrington Brett GreenwoodLane Cove ICF K2 Male Open 1:27:52.6--100%21.91%21.27%
2-James Pralija Dmytro MedvedyevLane Cove ICF K2 Male Open 1:28:14.6+0:22.0+0.42%99.58%21.58%20.94%
3-Jason Ware Mitchell CoffeyPenrith Other Double Male 35-39 1:30:47.2+2:54.6+3.31%96.79%19.32%18.66%
4-Gary Reed Steven SeyCronulla Sutherland Other Double Male 50-59 1:34:52.4+6:59.8+7.96%92.63%15.69%15.00%
5-Peter Manley Kieran BabichLane Cove Other Double Male Open 1:37:08.0+9:15.4+10.53%90.47%13.68%12.98%
6-Petr Balcarek John BurkettLane Cove ICF K2 Male 40-49 1:39:37.0+11:44.4+13.36%88.21%11.48%10.75%
7-Murray Dell Mick CarrollBrisbane Waters Other Double Male 40-49 1:40:40.0+12:47.4+14.55%87.29%10.54%9.81%
8-Jeff Hosnell Tim BinnsLane Cove ICF K2 Male 50-59 1:40:45.8+12:53.2+14.66%87.21%10.46%9.73%
9-Margi Bohm Craig ElliottBurley Griffin ICF K2 Mixed 40-49 1:41:18.2+13:25.6+15.28%86.75%9.98%9.24%
10-Naomi Johnson Catherine AtkinsonLane Cove ICF K2 Female Open 1:43:08.9+15:16.3+17.38%85.19%8.34%7.59%
11-Pauline Findlay Fiona RaeManly Warringah ICF K2 Female 50-59 1:43:18.0+15:25.4+17.55%85.07%8.20%7.45%
12-Montannah Murray Mathew BarnesCronulla Sutherland Other Double Mixed Open 1:43:37.5+15:44.9+17.92%84.80%7.91%7.16%
13-Laura Lee Daniela TorreWindsor ICF K2 Female 40-49 1:43:40.0+15:47.4+17.97%84.77%7.88%7.13%
14-John Denyer Kim NaveraSutherland Shire ICF K2 Male 35-39 1:44:36.4+16:43.8+19.04%84.01%7.04%6.28%
15-Richard Fox Andrew ParkinsonBurley Griffin Other Double Male 50-59 1:44:54.2+17:01.6+19.38%83.77%6.78%6.02%
16-Jeff Collins James FarrellLane Cove Other Double Male 50-59 1:46:56.1+19:03.5+21.69%82.18%4.97%4.20%
17-Michael Lieberman Karen HadjinicolaLane Cove Other Double Mixed 50-59 1:47:04.9+19:12.3+21.85%82.07%4.84%4.07%
18-Don Johnstone Harry JanecekLane Cove Other Double Male Open 1:47:14.0+19:21.4+22.03%81.95%4.71%3.93%
19-Tony D'andreti Richard YatesLane Cove Other Double Male 40-49 1:47:28.7+19:36.1+22.31%81.76%4.49%3.71%
20-Timothy Harrington Chris DickmanLane Cove Other Double Male 50-59 1:47:36.9+19:44.3+22.46%81.66%4.37%3.59%
21-David Lowe Matthew LowePenrith Other Double Male 50-59 1:48:32.5+20:39.9+23.52%80.96%3.54%2.76%
22-Trevor Nichols Peter FitzgeraldLane Cove Other Double Male 40-49 1:48:41.4+20:48.8+23.68%80.85%3.41%2.62%
23-Scott Harris Matthew SwannManly Warringah Other Double Male 60-69 1:48:56.6+21:04.0+23.97%80.66%3.19%2.40%
24-Darren Williams Craig SalkeldLane Cove Other Double Male 50-59 1:50:16.3+22:23.7+25.48%79.69%2.01%1.21%
25-Duncan Johnstone Craig EllisLane Cove Other Double Male 50-59 1:51:37.2+23:44.6+27.02%78.73%0.81%0.00%
26-Geoffery Horsnell Geoff BaggettManly Warringah ICF K2 Male 70-79 1:51:56.2+24:03.6+27.38%78.51%0.53%-0.28%
27-David Young Allison BilbowLane Cove ICF K2 Mixed 50-59 1:52:00.1+24:07.5+27.45%78.46%0.47%-0.34%
28-Richard Andrews Daniel DaltonLane Cove Other Double Male Open 1:52:20.7+24:28.1+27.84%78.22%0.16%-0.65%
29-Greg Thompson Graham CoffeyPenrith Other Double Male 60-69 1:52:23.7+24:31.1+27.90%78.19%0.12%-0.69%
30-Sue Smith Greg HillierHunter Valley Other Double Mixed 50-59 1:53:01.6+25:09.0+28.62%77.75%-0.44%-1.26%
31-Mario Lendvai Andrew PratleyLane Cove Other Double Male 35-39 1:54:50.4+26:57.8+30.68%76.52%-2.05%-2.88%
32-Tim Mcnamara Derek SimmondsLane Cove ICF K2 Male 70-79 1:55:21.9+27:29.3+31.28%76.17%-2.52%-3.36%
33-Rob Cook Marg CookCentral Coast Other Double Mixed 60-69 1:56:01.7+28:09.1+32.04%75.74%-3.11%-3.95%
34-Len Hedges Ian TriplettBrisbane Waters Other Double Male 60-69 1:56:12.6+28:20.0+32.24%75.62%-3.27%-4.11%
35-Jeremy Cook Tom LaytonBurley Griffin Other Double Male 50-59 1:56:35.6+28:43.0+32.68%75.37%-3.61%-4.46%
36-Lindsey Gilbert Chris LathamSutherland Shire Other Double Mixed 40-49 1:56:51.6+28:59.0+32.98%75.20%-3.85%-4.69%
37-Margaret Dodd Albert CobbBrisbane Waters Other Double Mixed 60-69 1:57:07.8+29:15.2+33.29%75.02%-4.09%-4.94%
38-Patricia Ashton Gerry FosterBurley Griffin Other Double Mixed 60-69 1:59:05.0+31:12.4+35.51%73.79%-5.82%-6.69%
39-Jil Parker Judy GreenidgeWindsor Other Double Female 60-69 2:01:10.8+33:18.2+37.90%72.52%-7.69%-8.56%
40-Danielle Winslow Bob CollinsBurley Griffin Other Double Mixed 40-49 2:05:11.2+37:18.6+42.46%70.20%-11.25%-12.15%
41-Russell Brown Malcolm LewisNewy Other Double Male 70-79 2:06:28.0+38:35.4+43.91%69.49%-12.38%-13.30%
42-Richard Barnes Linden BarnesSydney Uni Other Double Mixed 40-49 2:08:32.5+40:39.9+46.28%68.36%-14.23%-15.16%
43-Geoff Eldridge Esther WheelerPacific Dragons C2 Mixed 40-49 2:09:11.0+41:18.4+47.01%68.02%-14.80%-15.73%
44-Anjie Lees Thomas HammondLane Cove Other Double Mixed VJ (Adult/Junior) 2:09:15.2+41:22.6+47.08%67.99%-14.86%-15.80%
45-Lis Woodhart O'farrell Janet SmallSutherland Shire Other Double Female 60-69 2:11:22.4+43:29.8+49.50%66.89%-16.75%-17.70%
46-Allan Newhouse Graeme IsonBurley Griffin C2 Male 70-79 2:14:04.2+46:11.6+52.57%65.55%-19.14%-20.11%
47-Philip Bellamy Graham MattsManly Warringah ICF K2 Male 70-79 2:14:18.3+46:25.7+52.83%65.43%-19.35%-20.32%
48-David Hammond Areti HammondLane Cove Other Double Mixed VJ (Adult/Junior) 2:25:12.2+57:19.6+65.24%60.52%-29.04%-30.09%
49-Helen Tongway David TongwayBurley Griffin Other Double Mixed 70-79 2:26:28.3+58:35.7+66.68%60.00%-30.16%-31.22%