SQ Single Series-Race 3- U14 OC2,U16,NV

Sunday, October 20, 2019 10:05 (GMT+10) - Final results

Race info
Sport: Paddling - outrigger
Location: Cleveland, Australia
Start type: Mass start
Racers: 25
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 4.1
Updated: Tuesday, October 22, 2019 22:06 (GMT+10)
Organized by: AOCRA South Queensland Zone
Race website: http://www.aocra.com.au/sqzone/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
12973Tyler Jay EketoneScarborough 16 & Under Boys OC1 32:38.0--100%31.03%31.91%
23239Bevan Bernardin & Phillip CramptonScarborough Novice Men OC2 32:43.5+0:05.5+0.28%99.72%30.84%31.72%
33752Kane CapperGold Coast 16 & Under Boys OC1 33:53.2+1:15.2+3.84%96.30%28.38%29.29%
42386Kymani Coates-Tuna & Jessica CroweRedcliffe 14 & Under Mixed OC2 37:39.1+5:01.1+15.38%86.67%20.43%21.43%
5381Brooklyn-Marx TuakalauGold Coast 16 & Under Girls V1 41:21.4+8:43.4+26.73%78.91%12.59%13.70%
63815Te Ira Rudolph-MokarakaRedcliffe 16 & Under Boys V1 42:23.2+9:45.2+29.89%76.99%10.42%11.55%
72823Fiona Holocombe & Rashayne OteneBayside Novice Women OC2 43:18.3+10:40.3+32.70%75.36%8.48%9.64%
83750Safari Watson-FeiloBayside 16 & Under Girls OC1 45:06.4+12:28.4+38.22%72.35%4.67%5.88%
93676Alana PhinnBayside 16 & Under Girls V1 46:18.9+13:40.9+41.93%70.46%2.12%3.36%
102860Kainoa KomeneBayside 16 & Under Boys V1 47:17.0+14:39.0+44.89%69.02%0.07%1.34%
113812Finau LapuahoGold Coast 16 & Under Girls V1 47:51.4+15:13.4+46.65%68.19%-1.14%0.14%
122812Tiana Pope & Kiji InokeRedcliffe 14 & Under Girls OC2 47:59.5+15:21.5+47.06%68.00%-1.43%-0.14%
131831Natalee RixonGold Coast 16 & Under Girls V1 48:15.2+15:37.2+47.87%67.63%-1.98%-0.69%
142313Hamish LavelleBayside 16 & Under Boys V1 49:42.7+17:04.7+52.33%65.65%-5.06%-3.73%
152929Robert PranjivanPolynesian Va'a Novice Men V1 50:08.9+17:30.9+53.67%65.07%-5.99%-4.64%
162157Sophie CroweMooloolaba 16 & Under Girls OC1 51:00.2+18:22.2+56.29%63.98%-7.79%-6.43%
171734Donna Fawcett & Sharon EdwardBayside Novice Women OC2 52:20.6+19:42.6+60.40%62.34%-10.63%-9.22%
183545Lavarna YoungScarborough Novice Women OC1 53:57.3+21:19.3+65.34%60.48%-14.03%-12.58%
193311Cherie Collison (CC)Bayside Novice Women V1 56:32.7+23:54.7+73.27%57.71%-19.51%-17.99%
203314Callum LavelleBayside 16 & Under Boys V1 58:23.5+25:45.5+78.93%55.89%-23.41%-21.84%
213292Lenore Turner & Peter WaltersScarborough Novice Mixed OC2 59:23.8+26:45.8+82.01%54.94%-25.53%-23.94%
223728Janessa CastlesOutrigger Australia 16 & Under Girls V1 1:02:42.3+30:04.3+92.15%52.04%-32.52%-30.84%
-2087Kysha Heywood-TitoGold Coast 16 & Under Girls V1 DNF-----
-2312Joey MastersBayside 16 & Under Boys V1 DNF-----
-2582Tanesha ShepherdGold Coast 16 & Under Girls V1 DNF-----