2017 Marathon 07 Upper Swan

Sunday, June 18, 2017 08:30 (GMT+8) - Final results

Race info
Sport: Paddling
Location: Middle Swan, Australia
Start type: Interval wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 25
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 2.7
Updated: Sunday, June 18, 2017 15:00 (GMT+8)
Organized by: MarathonWA
Race website: http://www.wa.canoe.org.au/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
1532Luke EggerU16/K1 - CRCC 3.1 Short Course15M 59:45.9--100%16.66%16.28%
2530Kobe WilsonU16/K1 - BPC 3.1 Short Course16M 1:03:16.9+3:31.0+5.88%94.44%11.75%11.36%
3539Tom GreenU16/K1 - CRCC 3.1 Short Course16M 1:03:23.5+3:37.6+6.07%94.28%11.60%11.20%
4534Nicholas GreedU18/K1 - AKC 3.1 Short Course17M 1:04:29.0+4:43.1+7.89%92.68%10.08%9.67%
5526Jeremy AldersonU14/K1 - AKC 3.1 Short Course14M 1:05:44.9+5:59.0+10.01%90.90%8.31%7.90%
6509Alex RobinsonU16/K1 - BPC 3.1 Short Course15M 1:06:06.9+6:21.0+10.62%90.40%7.80%7.39%
7540Yasemin RayU16/LK1 - BPC 3.1 Short Course16F 1:06:23.7+6:37.8+11.09%90.01%7.41%7.00%
8521Francis Nolan45+/K1 - CRCC 3.1 Short Course53M 1:07:29.9+7:44.0+12.94%88.54%5.87%5.45%
9512Bonnie MetzkeOpen/LK1 - AKC 3.1 Short Course33F 1:07:45.8+7:59.9+13.38%88.20%5.50%5.08%
10510Amanda Bowman35+/LK1 - IOP 3.1 Short Course37F 1:08:34.6+8:48.7+14.74%87.15%4.37%3.94%
11535Ray Smith45+/K1 - Event 3.1 Short Course48M 1:09:05.3+9:19.4+15.60%86.51%3.66%3.22%
12518Daniel Smee45+/OS1 - BPC 3.1 Short Course50M 1:09:59.9+10:14.0+17.12%85.38%2.39%1.95%
13514Chris Hollier55+/OS1 - AKC 3.1 Short Course56M 1:11:23.4+11:37.5+19.45%83.72%0.45%0.00%
14527Jerry Alderson65+/K1 - CRCC 3.1 Short Course69M 1:13:27.5+13:41.6+22.91%81.36%-2.44%-2.90%
15525Hugh Trivett45+/OS1 - AKC 3.1 Short Course53M 1:13:39.1+13:53.2+23.24%81.15%-2.71%-3.17%
16513Brody CoulterU16/K1 - AKC 3.1 Short Course15M 1:13:48.9+14:03.0+23.51%80.97%-2.94%-3.40%
17508Agnes Pajor45+/LK1 - CLBC 3.1 Short Course48F 1:14:05.3+14:19.4+23.97%80.67%-3.32%-3.78%
18529Judy DARBYSHIRE55+/LK1 - AKC 3.1 Short Course63F 1:14:51.0+15:05.1+25.24%79.85%-4.38%-4.85%
19524Harriette AlexisU16/LK1 - CLBC 3.1 Short Course15F 1:15:15.1+15:29.2+25.91%79.42%-4.94%-5.41%
20533Mike Holder55+/OS1 - Event 3.1 Short Course57M 1:15:58.1+16:12.2+27.11%78.67%-5.94%-6.41%
21531Lawrence Greed55+/K1 - AKC 3.1 Short Course59M 1:16:46.7+17:00.8+28.47%77.84%-7.07%-7.55%
22528Jesse AldersonU16/LK1 - Event 3.1 Short Course15F 1:19:21.6+19:35.7+32.79%75.31%-10.67%-11.16%
23511Angelina Good-GerneU14/LK1 - CLBC 3.1 Short Course14F 1:23:00.1+23:14.2+38.88%72.00%-15.75%-16.27%
24516Craig Metzke35+/LP1 - AKC 3.1 Short Course39M 1:23:01.4+23:15.5+38.92%71.99%-15.78%-16.30%
25536Sue Stott45+/LOS1 - SCC 3.1 Short Course52F 1:26:00.3+26:14.4+43.91%69.49%-19.93%-20.47%