Lake Mary Jane 2016 1/3/or 6 mile

Saturday, September 24, 2016 9:08 AM (GMT-4) - Final results

Race info
Sport: Paddling
Location: Orlando, FL, United States
Start type: Manual wave start
Wave grouping: By distance or category
Racers: 94
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 2.1
Updated: Tuesday, September 27, 2016 12:01 PM (GMT-4)
Organized by: Wave of Wellness/Jessica Cichra
Race website: www.waveofwellness.net

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • 1 mile "Green" - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
164Scott SchenkerOrlando, FL SUP 14'33M 18:26.0--100%11.45%7.77%3.3
243Quinn McIntyrePunta Gorda, FL SUP Surf14M 18:28.9+0:02.9+0.26%99.74%11.22%7.53%3.2
365Stefani RodgersBrandon, FL SUP 14'35F 19:02.4+0:36.4+3.29%96.81%8.54%4.73%3.2
459Bonnie TurnerDover, FL SUP 12'659F 19:43.8+1:17.8+7.03%93.43%5.22%1.28%3.0
584Scott CarmichaelOviedo SUP with your Nug35M 20:14.5+1:48.5+9.81%91.07%2.76%-1.28%3.0
647Allison KyprosSeminole, FL SUP 12'637F 20:19.6+1:53.6+10.27%90.69%2.36%-1.71%3.0
769Sarah FerroAltamonte Sprimgs, FL SUP 12'645F 21:29.0+3:03.0+16.55%85.80%-3.20%-7.49%2.8
893Beatrice WermuthWinter Park SUP 12'610F 28:48.0+10:22.0+56.24%64.00%-38.35%-44.10%2.1
  • 1 mile "Green" Female - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
165Stefani RodgersBrandon, FL SUP 14'35F 19:02.4--100%12.96%6.33%3.2
259Bonnie TurnerDover, FL SUP 12'659F 19:43.8+0:41.4+3.62%96.50%9.81%2.94%3.0
347Allison KyprosSeminole, FL SUP 12'637F 20:19.6+1:17.2+6.76%93.67%7.08%0.00%3.0
469Sarah FerroAltamonte Sprimgs, FL SUP 12'645F 21:29.0+2:26.6+12.83%88.63%1.79%-5.69%2.8
593Beatrice WermuthWinter Park SUP 12'610F 28:48.0+9:45.6+51.26%66.11%-31.65%-41.69%2.1
  • 1 mile "Green" Female - SUP 12'6
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
159Bonnie TurnerDover, FL SUP 12'659F 19:43.8--100%12.64%5.62%3.0
247Allison KyprosSeminole, FL SUP 12'637F 20:19.6+0:35.8+3.02%97.06%10.00%2.77%3.0
369Sarah FerroAltamonte Sprimgs, FL SUP 12'645F 21:29.0+1:45.2+8.89%91.84%4.88%-2.77%2.8
493Beatrice WermuthWinter Park SUP 12'610F 28:48.0+9:04.2+45.97%68.51%-27.52%-37.77%2.1
  • 1 mile "Green" Female - SUP 14'
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
165Stefani RodgersBrandon, FL SUP 14'35F 19:02.4--100%0.00%0.00%3.2
  • 1 mile "Green" Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
164Scott SchenkerOrlando, FL SUP 14'33M 18:26.0--100%3.25%0.26%3.3
243Quinn McIntyrePunta Gorda, FL SUP Surf14M 18:28.9+0:02.9+0.26%99.74%2.99%0.00%3.2
384Scott CarmichaelOviedo SUP with your Nug35M 20:14.5+1:48.5+9.81%91.07%-6.24%-9.52%3.0
  • 1 mile "Green" Male - SUP 14'
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
164Scott SchenkerOrlando, FL SUP 14'33M 18:26.0--100%0.00%0.00%3.3
  • 1 mile "Green" Male - SUP Surf
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
143Quinn McIntyrePunta Gorda, FL SUP Surf14M 18:28.9--100%0.00%0.00%3.2
  • 1 mile "Green" Male - SUP with your Nug
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
184Scott CarmichaelOviedo SUP with your Nug35M 20:14.5--100%0.00%0.00%3.0
  • 3 mile "Open" - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
129Robert NormanInverness, FL SUP 14' 18-4923M 32:25.2--100%20.26%19.71%5.6
291Jeff BerryBoca Raton, FL SUP 14' 18-4947M 32:36.2+0:11.0+0.57%99.44%19.81%19.25%5.5
379Peyton ThomasCocoa Beach, FL SUP 14' 18-4917M 35:06.8+2:41.6+8.31%92.33%13.64%13.04%5.1
418Devin TuretzkinNaples, FL SUP 12'6 50+51M 35:13.3+2:48.1+8.64%92.05%13.37%12.77%5.1
590Caleb NicholsonWest Palm Beach, FL SUP 12'6 18-4920M 35:16.3+2:51.1+8.80%91.92%13.25%12.64%5.1
650Rick LeePalm Bay, FL SUP 14' 18-4944M 35:48.3+3:23.1+10.44%90.55%11.94%11.32%5.0
737Jose AnguloPort St Lucie, FL SUP 14' 18-4933M 35:55.3+3:30.1+10.80%90.25%11.65%11.03%5.0
826Dylan GeigerSatellite Beach, FL SUP 12'6 17 & under13M 35:56.0+3:30.8+10.84%90.22%11.62%11.00%5.0
970Jason CristofaloOrlando, FL SUP 12'6 18-4947M 36:07.2+3:42.0+11.41%89.76%11.16%10.54%5.0
1080Lesz BanhamWindermere, FL SUP 14' 18-4945M 36:14.7+3:49.5+11.80%89.45%10.86%10.23%5.0
1121Jason MastinLehigh Acres, FL SUP 12'6 18-4942M 36:19.7+3:54.5+12.06%89.24%10.65%10.03%5.0
1276Todd NorrisSavannah, GA SUP 14' 18-4947M 37:22.6+4:57.4+15.29%86.74%8.07%7.43%4.8
1311Jeanna BuntingWilmington, NC SUP 12'6 18-4935F 37:49.0+5:23.8+16.65%85.73%6.99%6.34%4.8
1441Mike MullenNorth Palm Beach, FL SUP 12'6 50+52M 37:54.9+5:29.7+16.95%85.51%6.75%6.10%4.7
1548Kevin GlatfelterBelleair, FL SUP 12'6 50+50M 38:03.2+5:38.0+17.38%85.20%6.41%5.75%4.7
1666Steven FageTampa, FL SUP 12'6 18-4932M 38:34.8+6:09.6+19.00%84.03%5.11%4.45%4.7
1746Jim EllisBrandon, FL SUP 12'6 18-4937M 38:50.2+6:25.0+19.79%83.48%4.48%3.81%4.6
1824Glenn Barnhill JrEdgewater SUP 14' 50+57M 39:00.1+6:34.9+20.30%83.12%4.08%3.41%4.6
196Jean LarocheLaval, QC SUP 12'6 50+55M 39:32.2+7:07.0+21.95%82.00%2.76%2.08%4.6
2039Glenn JenkinsDaytona Beach, FL SUP 12'6 50+68M 39:43.8+7:18.6+22.55%81.60%2.28%1.60%4.5
2138Thomas LarkinOrlando, FL SUP 14' 50+64M 39:51.9+7:26.7+22.96%81.32%1.95%1.27%4.5
224Anita AllenCoral Springs, FL SUP 12'6 50+62F 39:56.5+7:31.3+23.20%81.17%1.76%1.08%4.5
232Terry PerkinsSt Augustine, FL SUP 14' 50+73M 40:20.5+7:55.3+24.43%80.36%0.78%0.09%4.5
2471Alex SoulasRichmond, VA SUP 12'6 18-4925M 40:24.7+7:59.5+24.65%80.22%0.61%-0.09%4.5
259Sue SattlerHoliday, FL SUP 12'6 50+61F 40:58.9+8:33.7+26.41%79.11%-0.79%-1.50%4.4
2668Ryan FindleyMerritt Island, FL SUP with your Nug31M 41:13.5+8:48.3+27.16%78.64%-1.39%-2.10%4.4
2761Victor CabreraSaint Augustine, FL SUP 12'6 18-4946M 41:17.2+8:52.0+27.35%78.52%-1.54%-2.25%4.4
287Christopher RayFort Walton Beach, FL SUP Surf45M 41:28.9+9:03.7+27.95%78.16%-2.02%-2.74%4.3
2931Riley JonesMerritt Island, FL SUP 12'6 17 & under13M 41:29.9+9:04.7+28.00%78.12%-2.06%-2.78%4.3
3078Joy BroughtonTampa, FL SUP 12'6 18-4933F 41:33.5+9:08.3+28.19%78.01%-2.21%-2.93%4.3
3172Bodhi UdenHollywood, FL SUP 12'6 17 & under15M 41:36.9+9:11.7+28.36%77.90%-2.35%-3.07%4.3
3287Hailey MarstonBradenton, FL SUP 12'6 17 & under13F 41:48.2+9:23.0+28.94%77.55%-2.81%-3.53%4.3
3342Joseph VetterPort Orange, FL SUP 12'6 50+55M 41:49.1+9:23.9+28.99%77.53%-2.85%-3.57%4.3
3430Ron JonesMerritt Island, FL Surf Ski45M 41:51.8+9:26.6+29.13%77.44%-2.96%-3.68%4.3
3586Gracie Marston9417581200 SUP 12'6 17 & under13F 42:00.5+9:35.3+29.58%77.18%-3.32%-4.04%4.3
3694Fritz WermuthWinter Park Fl SUP 12'6 18-4942M 42:13.4+9:48.2+30.24%76.78%-3.85%-4.57%4.3
3722Jennifer BarnesWebster, FL SUP 14' 18-4942F 43:54.4+11:29.2+35.43%73.84%-7.99%-8.74%4.1
3856Lina BowersBelleair, FL SUP 12'6 17 & under12F 44:05.4+11:40.2+36.00%73.53%-8.44%-9.20%4.1
3925Laurie BrattonMelbourne Beach, FL SUP 12'6 50+54F 44:14.6+11:49.4+36.47%73.28%-8.82%-9.58%4.1
4074Sophia HallenbeckTampa, FL SUP 12'6 17 & under12F 46:43.8+14:18.6+44.14%69.38%-14.93%-15.74%3.9
4173Daffodil HallenbeckTampa, FL SUP 12'6 18-4944F 47:29.6+15:04.4+46.49%68.26%-16.81%-17.63%3.8
4213Terri CurtisRotonda West, FL SUP 12'6 50+54F 47:56.4+15:31.2+47.87%67.63%-17.91%-18.73%3.8
4314Dawn RothenhoeferEnglewood, FL SUP Surf51F 47:56.8+15:31.6+47.89%67.62%-17.92%-18.75%3.8
4445Alison HilmanLithia, FL SUP 12'6 17 & under10F 51:21.8+18:56.6+58.43%63.12%-26.33%-27.21%3.5
4567Tessa BlosserTampa, FL SUP 12'6 18-4930F 51:22.7+18:57.5+58.48%63.10%-26.36%-27.25%3.5
4677Helen BrownSavannah, GA SUP 14' 18-4943F 51:27.8+19:02.6+58.74%63.00%-26.57%-27.46%3.5
  • 3 mile "Open" Female - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
111Jeanna BuntingWilmington, NC SUP 12'6 18-4935F 37:49.0--100%16.04%14.38%4.8
24Anita AllenCoral Springs, FL SUP 12'6 50+62F 39:56.5+2:07.5+5.62%94.68%11.32%9.57%4.5
39Sue SattlerHoliday, FL SUP 12'6 50+61F 40:58.9+3:09.9+8.37%92.28%9.01%7.21%4.4
478Joy BroughtonTampa, FL SUP 12'6 18-4933F 41:33.5+3:44.5+9.89%91.00%7.73%5.91%4.3
587Hailey MarstonBradenton, FL SUP 12'6 17 & under13F 41:48.2+3:59.2+10.54%90.46%7.19%5.35%4.3
686Gracie Marston9417581200 SUP 12'6 17 & under13F 42:00.5+4:11.5+11.08%90.02%6.73%4.89%4.3
722Jennifer BarnesWebster, FL SUP 14' 18-4942F 43:54.4+6:05.4+16.10%86.13%2.52%0.59%4.1
856Lina BowersBelleair, FL SUP 12'6 17 & under12F 44:05.4+6:16.4+16.59%85.77%2.11%0.17%4.1
925Laurie BrattonMelbourne Beach, FL SUP 12'6 50+54F 44:14.6+6:25.6+16.99%85.47%1.77%-0.17%4.1
1074Sophia HallenbeckTampa, FL SUP 12'6 17 & under12F 46:43.8+8:54.8+23.57%80.93%-3.75%-5.80%3.9
1173Daffodil HallenbeckTampa, FL SUP 12'6 18-4944F 47:29.6+9:40.6+25.59%79.63%-5.44%-7.53%3.8
1213Terri CurtisRotonda West, FL SUP 12'6 50+54F 47:56.4+10:07.4+26.77%78.88%-6.44%-8.54%3.8
1314Dawn RothenhoeferEnglewood, FL SUP Surf51F 47:56.8+10:07.8+26.79%78.87%-6.45%-8.56%3.8
1445Alison HilmanLithia, FL SUP 12'6 17 & under10F 51:21.8+13:32.8+35.82%73.63%-14.04%-16.29%3.5
1567Tessa BlosserTampa, FL SUP 12'6 18-4930F 51:22.7+13:33.7+35.86%73.60%-14.07%-16.33%3.5
1677Helen BrownSavannah, GA SUP 14' 18-4943F 51:27.8+13:38.8+36.09%73.48%-14.26%-16.52%3.5
  • 3 mile "Open" Female - SUP 12'6 17 & under
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
187Hailey MarstonBradenton, FL SUP 12'6 17 & under13F 41:48.2--100%7.51%5.19%4.3
286Gracie Marston9417581200 SUP 12'6 17 & under13F 42:00.5+0:12.3+0.49%99.51%7.06%4.72%4.3
356Lina BowersBelleair, FL SUP 12'6 17 & under12F 44:05.4+2:17.2+5.47%94.81%2.45%0.00%4.1
474Sophia HallenbeckTampa, FL SUP 12'6 17 & under12F 46:43.8+4:55.6+11.79%89.46%-3.39%-5.99%3.9
545Alison HilmanLithia, FL SUP 12'6 17 & under10F 51:21.8+9:33.6+22.87%81.39%-13.64%-16.50%3.5
  • 3 mile "Open" Female - SUP 12'6 18-49
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
111Jeanna BuntingWilmington, NC SUP 12'6 18-4935F 37:49.0--100%15.14%15.07%4.8
278Joy BroughtonTampa, FL SUP 12'6 18-4933F 41:33.5+3:44.5+9.89%91.00%6.74%6.66%4.3
373Daffodil HallenbeckTampa, FL SUP 12'6 18-4944F 47:29.6+9:40.6+25.59%79.63%-6.58%-6.66%3.8
467Tessa BlosserTampa, FL SUP 12'6 18-4930F 51:22.7+13:33.7+35.86%73.60%-15.30%-15.39%3.5
  • 3 mile "Open" Female - SUP 12'6 50+
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
14Anita AllenCoral Springs, FL SUP 12'6 50+62F 39:56.5--100%7.71%6.27%4.5
29Sue SattlerHoliday, FL SUP 12'6 50+61F 40:58.9+1:02.4+2.60%97.46%5.30%3.83%4.4
325Laurie BrattonMelbourne Beach, FL SUP 12'6 50+54F 44:14.6+4:18.1+10.77%90.28%-2.23%-3.83%4.1
413Terri CurtisRotonda West, FL SUP 12'6 50+54F 47:56.4+7:59.9+20.03%83.32%-10.78%-12.50%3.8
  • 3 mile "Open" Female - SUP 14' 18-49
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
122Jennifer BarnesWebster, FL SUP 14' 18-4942F 43:54.4--100%7.92%7.92%4.1
277Helen BrownSavannah, GA SUP 14' 18-4943F 51:27.8+7:33.4+17.21%85.32%-7.92%-7.92%3.5
  • 3 mile "Open" Female - SUP Surf
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
114Dawn RothenhoeferEnglewood, FL SUP Surf51F 47:56.8--100%0.00%0.00%3.8
  • 3 mile "Open" Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
129Robert NormanInverness, FL SUP 14' 18-4923M 32:25.2--100%15.40%16.25%5.6
291Jeff BerryBoca Raton, FL SUP 14' 18-4947M 32:36.2+0:11.0+0.57%99.44%14.92%15.77%5.5
379Peyton ThomasCocoa Beach, FL SUP 14' 18-4917M 35:06.8+2:41.6+8.31%92.33%8.37%9.29%5.1
418Devin TuretzkinNaples, FL SUP 12'6 50+51M 35:13.3+2:48.1+8.64%92.05%8.09%9.01%5.1
590Caleb NicholsonWest Palm Beach, FL SUP 12'6 18-4920M 35:16.3+2:51.1+8.80%91.92%7.96%8.88%5.1
650Rick LeePalm Bay, FL SUP 14' 18-4944M 35:48.3+3:23.1+10.44%90.55%6.57%7.50%5.0
737Jose AnguloPort St Lucie, FL SUP 14' 18-4933M 35:55.3+3:30.1+10.80%90.25%6.26%7.20%5.0
826Dylan GeigerSatellite Beach, FL SUP 12'6 17 & under13M 35:56.0+3:30.8+10.84%90.22%6.23%7.17%5.0
970Jason CristofaloOrlando, FL SUP 12'6 18-4947M 36:07.2+3:42.0+11.41%89.76%5.74%6.69%5.0
1080Lesz BanhamWindermere, FL SUP 14' 18-4945M 36:14.7+3:49.5+11.80%89.45%5.42%6.36%5.0
1121Jason MastinLehigh Acres, FL SUP 12'6 18-4942M 36:19.7+3:54.5+12.06%89.24%5.20%6.15%5.0
1276Todd NorrisSavannah, GA SUP 14' 18-4947M 37:22.6+4:57.4+15.29%86.74%2.47%3.44%4.8
1341Mike MullenNorth Palm Beach, FL SUP 12'6 50+52M 37:54.9+5:29.7+16.95%85.51%1.06%2.05%4.7
1448Kevin GlatfelterBelleair, FL SUP 12'6 50+50M 38:03.2+5:38.0+17.38%85.20%0.70%1.69%4.7
1566Steven FageTampa, FL SUP 12'6 18-4932M 38:34.8+6:09.6+19.00%84.03%-0.67%0.33%4.7
1646Jim EllisBrandon, FL SUP 12'6 18-4937M 38:50.2+6:25.0+19.79%83.48%-1.34%-0.33%4.6
1724Glenn Barnhill JrEdgewater SUP 14' 50+57M 39:00.1+6:34.9+20.30%83.12%-1.78%-0.76%4.6
186Jean LarocheLaval, QC SUP 12'6 50+55M 39:32.2+7:07.0+21.95%82.00%-3.17%-2.14%4.6
1939Glenn JenkinsDaytona Beach, FL SUP 12'6 50+68M 39:43.8+7:18.6+22.55%81.60%-3.68%-2.64%4.5
2038Thomas LarkinOrlando, FL SUP 14' 50+64M 39:51.9+7:26.7+22.96%81.32%-4.03%-2.99%4.5
212Terry PerkinsSt Augustine, FL SUP 14' 50+73M 40:20.5+7:55.3+24.43%80.36%-5.27%-4.22%4.5
2271Alex SoulasRichmond, VA SUP 12'6 18-4925M 40:24.7+7:59.5+24.65%80.22%-5.45%-4.40%4.5
2368Ryan FindleyMerritt Island, FL SUP with your Nug31M 41:13.5+8:48.3+27.16%78.64%-7.58%-6.50%4.4
2461Victor CabreraSaint Augustine, FL SUP 12'6 18-4946M 41:17.2+8:52.0+27.35%78.52%-7.74%-6.66%4.4
257Christopher RayFort Walton Beach, FL SUP Surf45M 41:28.9+9:03.7+27.95%78.16%-8.25%-7.16%4.3
2631Riley JonesMerritt Island, FL SUP 12'6 17 & under13M 41:29.9+9:04.7+28.00%78.12%-8.29%-7.21%4.3
2772Bodhi UdenHollywood, FL SUP 12'6 17 & under15M 41:36.9+9:11.7+28.36%77.90%-8.59%-7.51%4.3
2842Joseph VetterPort Orange, FL SUP 12'6 50+55M 41:49.1+9:23.9+28.99%77.53%-9.13%-8.03%4.3
2930Ron JonesMerritt Island, FL Surf Ski45M 41:51.8+9:26.6+29.13%77.44%-9.24%-8.15%4.3
3094Fritz WermuthWinter Park Fl SUP 12'6 18-4942M 42:13.4+9:48.2+30.24%76.78%-10.18%-9.08%4.3
  • 3 mile "Open" Male - SUP 12'6 17 & under
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
126Dylan GeigerSatellite Beach, FL SUP 12'6 17 & under13M 35:56.0--100%9.45%13.41%5.0
231Riley JonesMerritt Island, FL SUP 12'6 17 & under13M 41:29.9+5:33.9+15.49%86.59%-4.58%0.00%4.3
372Bodhi UdenHollywood, FL SUP 12'6 17 & under15M 41:36.9+5:40.9+15.81%86.35%-4.87%-0.28%4.3
  • 3 mile "Open" Male - SUP 12'6 18-49
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
190Caleb NicholsonWest Palm Beach, FL SUP 12'6 18-4920M 35:16.3--100%8.70%8.88%5.1
270Jason CristofaloOrlando, FL SUP 12'6 18-4947M 36:07.2+0:50.9+2.41%97.65%6.50%6.69%5.0
321Jason MastinLehigh Acres, FL SUP 12'6 18-4942M 36:19.7+1:03.4+3.00%97.09%5.96%6.15%5.0
466Steven FageTampa, FL SUP 12'6 18-4932M 38:34.8+3:18.5+9.38%91.42%0.14%0.33%4.7
546Jim EllisBrandon, FL SUP 12'6 18-4937M 38:50.2+3:33.9+10.11%90.82%-0.53%-0.33%4.6
671Alex SoulasRichmond, VA SUP 12'6 18-4925M 40:24.7+5:08.4+14.57%87.28%-4.61%-4.40%4.5
761Victor CabreraSaint Augustine, FL SUP 12'6 18-4946M 41:17.2+6:00.9+17.05%85.43%-6.87%-6.66%4.4
894Fritz WermuthWinter Park Fl SUP 12'6 18-4942M 42:13.4+6:57.1+19.71%83.54%-9.30%-9.08%4.3
  • 3 mile "Open" Male - SUP 12'6 50+
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
118Devin TuretzkinNaples, FL SUP 12'6 50+51M 35:13.3--100%9.02%9.21%5.1
241Mike MullenNorth Palm Beach, FL SUP 12'6 50+52M 37:54.9+2:41.6+7.65%92.90%2.06%2.27%4.7
348Kevin GlatfelterBelleair, FL SUP 12'6 50+50M 38:03.2+2:49.9+8.04%92.56%1.70%1.91%4.7
46Jean LarocheLaval, QC SUP 12'6 50+55M 39:32.2+4:18.9+12.25%89.09%-2.13%-1.91%4.6
539Glenn JenkinsDaytona Beach, FL SUP 12'6 50+68M 39:43.8+4:30.5+12.80%88.65%-2.63%-2.41%4.5
642Joseph VetterPort Orange, FL SUP 12'6 50+55M 41:49.1+6:35.8+18.73%84.23%-8.02%-7.79%4.3
  • 3 mile "Open" Male - SUP 14' 18-49
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
129Robert NormanInverness, FL SUP 14' 18-4923M 32:25.2--100%7.55%9.45%5.6
291Jeff BerryBoca Raton, FL SUP 14' 18-4947M 32:36.2+0:11.0+0.57%99.44%7.03%8.94%5.5
379Peyton ThomasCocoa Beach, FL SUP 14' 18-4917M 35:06.8+2:41.6+8.31%92.33%-0.13%1.93%5.1
450Rick LeePalm Bay, FL SUP 14' 18-4944M 35:48.3+3:23.1+10.44%90.55%-2.10%0.00%5.0
537Jose AnguloPort St Lucie, FL SUP 14' 18-4933M 35:55.3+3:30.1+10.80%90.25%-2.43%-0.33%5.0
680Lesz BanhamWindermere, FL SUP 14' 18-4945M 36:14.7+3:49.5+11.80%89.45%-3.35%-1.23%5.0
776Todd NorrisSavannah, GA SUP 14' 18-4947M 37:22.6+4:57.4+15.29%86.74%-6.58%-4.39%4.8
  • 3 mile "Open" Male - SUP 14' 50+
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
124Glenn Barnhill JrEdgewater SUP 14' 50+57M 39:00.1--100%1.85%2.17%4.6
238Thomas LarkinOrlando, FL SUP 14' 50+64M 39:51.9+0:51.8+2.21%97.83%-0.32%0.00%4.5
32Terry PerkinsSt Augustine, FL SUP 14' 50+73M 40:20.5+1:20.4+3.44%96.68%-1.52%-1.20%4.5
  • 3 mile "Open" Male - SUP Surf
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
17Christopher RayFort Walton Beach, FL SUP Surf45M 41:28.9--100%0.00%0.00%4.3
  • 3 mile "Open" Male - SUP with your Nug
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
168Ryan FindleyMerritt Island, FL SUP with your Nug31M 41:13.5--100%0.00%0.00%4.4
  • 3 mile "Open" Male - Surf Ski
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
130Ron JonesMerritt Island, FL Surf Ski45M 41:51.8--100%0.00%0.00%4.3
  • 6 mile "Prize Money" - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
13David RushWinter Garden, FL Surf Ski58M 59:31.2--100%14.32%13.42%6.0
240Ryan HelmJupiter, FL SUP 14' 18-4942M 59:55.7+0:24.5+0.69%99.32%13.73%12.83%6.0
317Jeramie VaineSan Clemente, CA SUP 14' 18-4937M 1:00:28.5+0:57.3+1.60%98.42%12.94%12.03%6.0
475Kieran GrantWinter Park, FL SUP 14' 18-4924M 1:00:46.8+1:15.6+2.12%97.93%12.50%11.59%5.9
520James DouglassBonita Springs, FL SUP 14' 18-4937M 1:01:41.4+2:10.2+3.65%96.48%11.19%10.27%5.8
616Bill KraftUs Virgin Islands SUP 14' 18-4948M 1:01:58.5+2:27.3+4.12%96.04%10.78%9.85%5.8
755Reid HyleRockledge, FL SUP 14' 18-4938M 1:04:38.3+5:07.1+8.60%92.08%6.95%5.98%5.6
851Steven BernsteinJupiter, FL SUP 14' 18-4944M 1:04:59.4+5:28.2+9.19%91.58%6.44%5.47%5.5
963Sey ChelleKey Largo, FL SUP 12'6 18-4929F 1:05:07.7+5:36.5+9.42%91.39%6.24%5.27%5.5
1053Kimberly BarnesHobe Sound, FL SUP 12'6 18-4940F 1:05:13.2+5:42.0+9.58%91.26%6.11%5.13%5.5
1132Stephen ChaseJupiter, FL SUP 14' 18-4938M 1:05:14.5+5:43.3+9.61%91.23%6.08%5.10%5.5
1254Tom DyllLongwood, FL OC147M 1:06:00.3+6:29.1+10.90%90.17%4.98%3.99%5.5
1385Will MarstonBradenton, FL SUP 12'6 17 & under15M 1:06:30.3+6:59.1+11.74%89.50%4.26%3.26%5.4
1419Matt KearneyFort Myers, FL SUP 12'6 18-4930M 1:07:03.1+7:31.9+12.65%88.77%3.47%2.47%5.4
1527Jason GeigerSatellite Beach, FL SUP 12'6 18-4945M 1:07:05.9+7:34.7+12.73%88.71%3.41%2.40%5.4
1649Kevin WoodinMerritt Island, FL SUP 14' 18-4937M 1:07:31.7+8:00.5+13.45%88.14%2.79%1.77%5.3
1734Travis KindtJupiter, FL SUP 12'6 18-4928M 1:07:56.1+8:24.9+14.14%87.61%2.20%1.18%5.3
181Adam PollockCasselberry, FL SUP 14' 18-4946M 1:07:57.5+8:26.3+14.18%87.58%2.17%1.15%5.3
1982Bob CapwellStuart, FL SUP 14' 50+53M 1:08:30.9+8:59.7+15.11%86.87%1.37%0.34%5.3
2083Peter BartsOrlando, FL SUP 14' 50+52M 1:08:44.9+9:13.7+15.50%86.58%1.03%0.00%5.2
2188Heath MarstonBradenton, FL SUP 14' 18-4945M 1:08:48.8+9:17.6+15.61%86.49%0.94%-0.09%5.2
2258Murray HunkinNaples, FL SUP 14' 50+50M 1:09:23.7+9:52.5+16.59%85.77%0.10%-0.94%5.2
2315Isabelle PicardIs Virgin Islands SUP 12'6 50+55F 1:09:31.4+10:00.2+16.81%85.61%-0.08%-1.13%5.2
2428Yensys LoyolaTampa, FL SUP 14' 18-4939M 1:09:36.2+10:05.0+16.94%85.51%-0.20%-1.24%5.2
2536Alyssa VeresClermont, FL SUP 12'6 17 & under17F 1:11:02.9+11:31.7+19.37%83.77%-2.28%-3.35%5.1
2662Daniel SmithMelbourne, FL SUP 14' 50+53M 1:11:32.7+12:01.5+20.20%83.19%-2.99%-4.07%5.0
2792Mary Anne BoyerWeston, FL SUP 12'6 50+50F 1:11:39.7+12:08.5+20.40%83.06%-3.16%-4.24%5.0
2857Catherine UdenHollywood, FL SUP 12'6 18-4940F 1:12:14.7+12:43.5+21.38%82.39%-4.00%-5.09%5.0
2952Neil UdenHollywood, FL SUP 14' 18-4940M 1:12:21.1+12:49.9+21.56%82.26%-4.16%-5.24%5.0
3060Rudy AmbrosiNaples, FL SUP 14' 50+52M 1:12:39.0+13:07.8+22.06%81.93%-4.59%-5.68%5.0
3144Jim McIntyrePunta Gorda, FL SUP 14' 18-4949M 1:12:53.4+13:22.2+22.46%81.66%-4.93%-6.02%4.9
3233Rachel FergusonJupiter, FL SUP 14' 18-4928F 1:13:18.4+13:47.2+23.16%81.19%-5.53%-6.63%4.9
3312Vasiliy KlochkoOrlando, FL SUP 14' 18-4927M 1:13:39.8+14:08.6+23.76%80.80%-6.04%-7.15%4.9
3410Karl EugsterMilwaukee, WI SUP 12'6 50+57M 1:14:23.5+14:52.3+24.99%80.01%-7.09%-8.21%4.8
3595Neil BaronOrlando, FL SUP 14' 50+57M 1:18:03.1+18:31.9+31.14%76.26%-12.36%-13.53%4.6
365Mark AugustinHoliday SUP 12'6 50+58M 1:20:36.4+21:05.2+35.43%73.84%-16.04%-17.25%4.5
378Michele PorterGulfport, FL SUP 12'6 50+53F 1:22:04.0+22:32.8+37.88%72.53%-18.14%-19.37%4.4
3889Naomi GutnikBoca Raton, FL SUP 14' 18-4947F 1:23:29.0+23:57.8+40.26%71.30%-20.18%-21.43%4.3
3935Anne MaddoxClearwater, FL Surf Ski56F 1:24:53.8+25:22.6+42.64%70.11%-22.22%-23.49%4.2
-81Robin MoranMelbourne, FL SUP 12'6 50+59F DSQ------
  • 6 mile "Prize Money" Female - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
163Sey ChelleKey Largo, FL SUP 12'6 18-4929F 1:05:07.7--100%11.82%9.49%5.5
253Kimberly BarnesHobe Sound, FL SUP 12'6 18-4940F 1:05:13.2+0:05.5+0.14%99.86%11.70%9.36%5.5
315Isabelle PicardIs Virgin Islands SUP 12'6 50+55F 1:09:31.4+4:23.7+6.75%93.68%5.87%3.38%5.2
436Alyssa VeresClermont, FL SUP 12'6 17 & under17F 1:11:02.9+5:55.2+9.09%91.67%3.80%1.26%5.1
592Mary Anne BoyerWeston, FL SUP 12'6 50+50F 1:11:39.7+6:32.0+10.03%90.88%2.97%0.41%5.0
657Catherine UdenHollywood, FL SUP 12'6 18-4940F 1:12:14.7+7:07.0+10.93%90.15%2.18%-0.41%5.0
733Rachel FergusonJupiter, FL SUP 14' 18-4928F 1:13:18.4+8:10.7+12.56%88.84%0.75%-1.88%4.9
88Michele PorterGulfport, FL SUP 12'6 50+53F 1:22:04.0+16:56.3+26.01%79.36%-11.11%-14.06%4.4
989Naomi GutnikBoca Raton, FL SUP 14' 18-4947F 1:23:29.0+18:21.3+28.18%78.01%-13.03%-16.02%4.3
1035Anne MaddoxClearwater, FL Surf Ski56F 1:24:53.8+19:46.1+30.35%76.71%-14.95%-17.99%4.2
-81Robin MoranMelbourne, FL SUP 12'6 50+59F DSQ------
  • 6 mile "Prize Money" Female - SUP 12'6 17 & under
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
136Alyssa VeresClermont, FL SUP 12'6 17 & under17F 1:11:02.9--100%0.00%0.00%5.1
  • 6 mile "Prize Money" Female - SUP 12'6 18-49
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
163Sey ChelleKey Largo, FL SUP 12'6 18-4929F 1:05:07.7--100%3.56%0.14%5.5
253Kimberly BarnesHobe Sound, FL SUP 12'6 18-4940F 1:05:13.2+0:05.5+0.14%99.86%3.42%0.00%5.5
357Catherine UdenHollywood, FL SUP 12'6 18-4940F 1:12:14.7+7:07.0+10.93%90.15%-6.98%-10.77%5.0
  • 6 mile "Prize Money" Female - SUP 12'6 50+
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
115Isabelle PicardIs Virgin Islands SUP 12'6 50+55F 1:09:31.4--100%6.58%2.98%5.2
292Mary Anne BoyerWeston, FL SUP 12'6 50+50F 1:11:39.7+2:08.3+3.08%97.02%3.70%0.00%5.0
38Michele PorterGulfport, FL SUP 12'6 50+53F 1:22:04.0+12:32.6+18.04%84.72%-10.28%-14.52%4.4
-81Robin MoranMelbourne, FL SUP 12'6 50+59F DSQ------
  • 6 mile "Prize Money" Female - SUP 14' 18-49
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
133Rachel FergusonJupiter, FL SUP 14' 18-4928F 1:13:18.4--100%6.49%6.49%4.9
289Naomi GutnikBoca Raton, FL SUP 14' 18-4947F 1:23:29.0+10:10.6+13.88%87.81%-6.49%-6.49%4.3
  • 6 mile "Prize Money" Female - Surf Ski
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
135Anne MaddoxClearwater, FL Surf Ski56F 1:24:53.8--100%0.00%0.00%4.2
  • 6 mile "Prize Money" Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
13David RushWinter Garden, FL Surf Ski58M 59:31.2--100%12.41%12.39%6.0
240Ryan HelmJupiter, FL SUP 14' 18-4942M 59:55.7+0:24.5+0.69%99.32%11.81%11.79%6.0
317Jeramie VaineSan Clemente, CA SUP 14' 18-4937M 1:00:28.5+0:57.3+1.60%98.42%11.00%10.98%6.0
475Kieran GrantWinter Park, FL SUP 14' 18-4924M 1:00:46.8+1:15.6+2.12%97.93%10.55%10.53%5.9
520James DouglassBonita Springs, FL SUP 14' 18-4937M 1:01:41.4+2:10.2+3.65%96.48%9.21%9.19%5.8
616Bill KraftUs Virgin Islands SUP 14' 18-4948M 1:01:58.5+2:27.3+4.12%96.04%8.79%8.77%5.8
755Reid HyleRockledge, FL SUP 14' 18-4938M 1:04:38.3+5:07.1+8.60%92.08%4.87%4.85%5.6
851Steven BernsteinJupiter, FL SUP 14' 18-4944M 1:04:59.4+5:28.2+9.19%91.58%4.36%4.34%5.5
932Stephen ChaseJupiter, FL SUP 14' 18-4938M 1:05:14.5+5:43.3+9.61%91.23%3.99%3.96%5.5
1054Tom DyllLongwood, FL OC147M 1:06:00.3+6:29.1+10.90%90.17%2.86%2.84%5.5
1185Will MarstonBradenton, FL SUP 12'6 17 & under15M 1:06:30.3+6:59.1+11.74%89.50%2.13%2.10%5.4
1219Matt KearneyFort Myers, FL SUP 12'6 18-4930M 1:07:03.1+7:31.9+12.65%88.77%1.32%1.30%5.4
1327Jason GeigerSatellite Beach, FL SUP 12'6 18-4945M 1:07:05.9+7:34.7+12.73%88.71%1.25%1.23%5.4
1449Kevin WoodinMerritt Island, FL SUP 14' 18-4937M 1:07:31.7+8:00.5+13.45%88.14%0.62%0.60%5.3
1534Travis KindtJupiter, FL SUP 12'6 18-4928M 1:07:56.1+8:24.9+14.14%87.61%0.02%0.00%5.3
161Adam PollockCasselberry, FL SUP 14' 18-4946M 1:07:57.5+8:26.3+14.18%87.58%-0.01%-0.03%5.3
1782Bob CapwellStuart, FL SUP 14' 50+53M 1:08:30.9+8:59.7+15.11%86.87%-0.83%-0.85%5.3
1883Peter BartsOrlando, FL SUP 14' 50+52M 1:08:44.9+9:13.7+15.50%86.58%-1.18%-1.20%5.2
1988Heath MarstonBradenton, FL SUP 14' 18-4945M 1:08:48.8+9:17.6+15.61%86.49%-1.27%-1.29%5.2
2058Murray HunkinNaples, FL SUP 14' 50+50M 1:09:23.7+9:52.5+16.59%85.77%-2.13%-2.15%5.2
2128Yensys LoyolaTampa, FL SUP 14' 18-4939M 1:09:36.2+10:05.0+16.94%85.51%-2.43%-2.46%5.2
2262Daniel SmithMelbourne, FL SUP 14' 50+53M 1:11:32.7+12:01.5+20.20%83.19%-5.29%-5.31%5.0
2352Neil UdenHollywood, FL SUP 14' 18-4940M 1:12:21.1+12:49.9+21.56%82.26%-6.48%-6.50%5.0
2460Rudy AmbrosiNaples, FL SUP 14' 50+52M 1:12:39.0+13:07.8+22.06%81.93%-6.92%-6.94%5.0
2544Jim McIntyrePunta Gorda, FL SUP 14' 18-4949M 1:12:53.4+13:22.2+22.46%81.66%-7.27%-7.29%4.9
2612Vasiliy KlochkoOrlando, FL SUP 14' 18-4927M 1:13:39.8+14:08.6+23.76%80.80%-8.41%-8.43%4.9
2710Karl EugsterMilwaukee, WI SUP 12'6 50+57M 1:14:23.5+14:52.3+24.99%80.01%-9.48%-9.50%4.8
2895Neil BaronOrlando, FL SUP 14' 50+57M 1:18:03.1+18:31.9+31.14%76.26%-14.87%-14.89%4.6
295Mark AugustinHoliday SUP 12'6 50+58M 1:20:36.4+21:05.2+35.43%73.84%-18.63%-18.65%4.5
  • 6 mile "Prize Money" Male - OC1
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
154Tom DyllLongwood, FL OC147M 1:06:00.3--100%0.00%0.00%5.5
  • 6 mile "Prize Money" Male - SUP 12'6 17 & under
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
185Will MarstonBradenton, FL SUP 12'6 17 & under15M 1:06:30.3--100%0.00%0.00%5.4
  • 6 mile "Prize Money" Male - SUP 12'6 18-49
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
119Matt KearneyFort Myers, FL SUP 12'6 18-4930M 1:07:03.1--100%0.46%0.07%5.4
227Jason GeigerSatellite Beach, FL SUP 12'6 18-4945M 1:07:05.9+0:02.8+0.07%99.93%0.39%0.00%5.4
334Travis KindtJupiter, FL SUP 12'6 18-4928M 1:07:56.1+0:53.0+1.32%98.70%-0.85%-1.25%5.3
  • 6 mile "Prize Money" Male - SUP 12'6 50+
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
110Karl EugsterMilwaukee, WI SUP 12'6 50+57M 1:14:23.5--100%4.01%4.01%4.8
25Mark AugustinHoliday SUP 12'6 50+58M 1:20:36.4+6:12.9+8.35%92.29%-4.01%-4.01%4.5
  • 6 mile "Prize Money" Male - SUP 14' 18-49
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
140Ryan HelmJupiter, FL SUP 14' 18-4942M 59:55.7--100%9.43%8.14%6.0
217Jeramie VaineSan Clemente, CA SUP 14' 18-4937M 1:00:28.5+0:32.8+0.91%99.10%8.60%7.31%6.0
375Kieran GrantWinter Park, FL SUP 14' 18-4924M 1:00:46.8+0:51.1+1.42%98.60%8.14%6.84%5.9
420James DouglassBonita Springs, FL SUP 14' 18-4937M 1:01:41.4+1:45.7+2.94%97.14%6.77%5.44%5.8
516Bill KraftUs Virgin Islands SUP 14' 18-4948M 1:01:58.5+2:02.8+3.42%96.70%6.34%5.01%5.8
655Reid HyleRockledge, FL SUP 14' 18-4938M 1:04:38.3+4:42.6+7.86%92.71%2.31%0.92%5.6
751Steven BernsteinJupiter, FL SUP 14' 18-4944M 1:04:59.4+5:03.7+8.45%92.21%1.78%0.39%5.5
832Stephen ChaseJupiter, FL SUP 14' 18-4938M 1:05:14.5+5:18.8+8.87%91.86%1.40%0.00%5.5
949Kevin WoodinMerritt Island, FL SUP 14' 18-4937M 1:07:31.7+7:36.0+12.68%88.75%-2.06%-3.50%5.3
101Adam PollockCasselberry, FL SUP 14' 18-4946M 1:07:57.5+8:01.8+13.40%88.18%-2.71%-4.16%5.3
1188Heath MarstonBradenton, FL SUP 14' 18-4945M 1:08:48.8+8:53.1+14.83%87.09%-4.00%-5.47%5.2
1228Yensys LoyolaTampa, FL SUP 14' 18-4939M 1:09:36.2+9:40.5+16.14%86.10%-5.19%-6.69%5.2
1352Neil UdenHollywood, FL SUP 14' 18-4940M 1:12:21.1+12:25.4+20.73%82.83%-9.34%-10.90%5.0
1444Jim McIntyrePunta Gorda, FL SUP 14' 18-4949M 1:12:53.4+12:57.7+21.63%82.22%-10.16%-11.72%4.9
1512Vasiliy KlochkoOrlando, FL SUP 14' 18-4927M 1:13:39.8+13:44.1+22.92%81.35%-11.33%-12.91%4.9
  • 6 mile "Prize Money" Male - SUP 14' 50+
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
182Bob CapwellStuart, FL SUP 14' 50+53M 1:08:30.9--100%4.15%2.77%5.3
283Peter BartsOrlando, FL SUP 14' 50+52M 1:08:44.9+0:14.0+0.34%99.66%3.83%2.44%5.2
358Murray HunkinNaples, FL SUP 14' 50+50M 1:09:23.7+0:52.8+1.28%98.73%2.92%1.53%5.2
462Daniel SmithMelbourne, FL SUP 14' 50+53M 1:11:32.7+3:01.8+4.42%95.76%-0.09%-1.53%5.0
560Rudy AmbrosiNaples, FL SUP 14' 50+52M 1:12:39.0+4:08.1+6.04%94.31%-1.63%-3.09%5.0
695Neil BaronOrlando, FL SUP 14' 50+57M 1:18:03.1+9:32.2+13.92%87.78%-9.19%-10.76%4.6
  • 6 mile "Prize Money" Male - Surf Ski
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
13David RushWinter Garden, FL Surf Ski58M 59:31.2--100%0.00%0.00%6.0