Silos webscore startlist

Saturday, August 13, 2016 22:10 (GMT+12) - Final results

Race info
Sport: Running - road
Location: Awahuri, New Zealand
Start type: Mass start
Racers: 63
Timed on: samsung SM-T550
Timed with: Webscorer PRO 2.3
Updated: Sunday, August 14, 2016 17:09 (GMT+12)
Race notes
Open handicap road race at Mt Stewart grain silo's private road. Results here are in finish order after handicap starts. Actual times will be on a file at www.feildingmoa.co.nz
Show more Show less

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Silos webscore startlist

  • 1.0 - Overall
Place Bib Racer name Category Finish time
1-Paige Hillsminimoa 5:45--100%24.23%19.95%22:10:55
2-Lewis Ivesminimoa 7:11+1:26+24.93%80.05%5.34%0.00%22:10:55
3-Hazel Pearsonminimoa 9:50+4:05+71.01%58.47%-29.58%-36.89%22:10:55
  • 1.0 - minimoa
Place Bib Racer name Category Finish time
1-Paige Hillsminimoa 5:45--100%24.23%19.95%22:10:55
2-Lewis Ivesminimoa 7:11+1:26+24.93%80.05%5.34%0.00%22:10:55
3-Hazel Pearsonminimoa 9:50+4:05+71.01%58.47%-29.58%-36.89%22:10:55
  • 1.85 - Overall
Place Bib Racer name Category Finish time
1-Benjamin PetchBoy 17:02--100%6.97%6.75%22:10:55
2-Fergus DoolanBoy 17:11+0:09+0.88%99.13%6.15%5.93%22:10:55
3-Connor HillsBoy 17:31+0:29+2.84%97.24%4.33%4.11%22:10:55
  • 1.85 - Boy
Place Bib Racer name Category Finish time
1-Benjamin PetchBoy 17:02--100%5.15%6.75%22:10:55
2-Fergus DoolanBoy 17:11+0:09+0.88%99.13%4.31%5.93%22:10:55
3-Connor HillsBoy 17:31+0:29+2.84%97.24%2.45%4.11%22:10:55
  • 1.85 - Girl
Place Bib Racer name Category Finish time
1-Millie EvansGirl 17:44--100%4.32%2.92%22:10:55
2-Lucy EvansGirl 17:54+0:10+0.94%99.07%3.42%2.01%22:10:55
3-Arnya BuremaGirl 17:55+0:11+1.03%98.98%3.33%1.92%22:10:55
  • 3.7 - Overall
Place Bib Racer name Category Finish time
1-Peter Coxoncolt 29:04--100%2.34%2.08%22:10:55
2-Karl Wernercolt 29:05+0:01+0.06%99.94%2.28%2.02%22:10:55
3-Ashleigh Gunnjunior women 29:41+0:37+2.12%97.92%0.27%0.00%22:10:55
  • 3.7 - colt
Place Bib Racer name Category Finish time
1-Peter Coxoncolt 29:04--100%1.21%0.06%22:10:55
2-Karl Wernercolt 29:05+0:01+0.06%99.94%1.15%0.00%22:10:55
3-Benjamin Wallcolt 30:07+1:03+3.61%96.51%-2.36%-3.55%22:10:55
  • 3.7 - junior women
Place Bib Racer name Category Finish time
1-Ashleigh Gunnjunior women 29:41--100%1.95%1.95%22:10:55
2-Tessa Webbjunior women 30:52+1:11+3.99%96.17%-1.95%-1.95%22:10:55
  • 5.55 - Overall
Place Bib Racer name Category Finish time
1-Debra Arnoldwomen 36:16--100%11.63%11.06%22:10:55
2-Catherine Clementwomen 39:39+3:23+9.33%91.47%3.39%2.76%22:10:55
3-Jo Coxonwomen 40:20+4:04+11.21%89.92%1.73%1.08%22:10:55
  • 5.55 - women
Place Bib Racer name Category Finish time
1-Debra Arnoldwomen 36:16--100%11.63%11.06%22:10:55
2-Catherine Clementwomen 39:39+3:23+9.33%91.47%3.39%2.76%22:10:55
3-Jo Coxonwomen 40:20+4:04+11.21%89.92%1.73%1.08%22:10:55
  • 7.4 - Overall
Place Bib Racer name Category Finish time
1-Scott Whitleymen 1:07:24--100%4.28%4.07%22:10:55
2-Mark Thompsonwalk 1:07:44+0:20+0.49%99.51%3.81%3.59%22:10:55
3-Isaac Waitemen 1:08:06+0:42+1.04%98.97%3.29%3.07%22:10:55
  • 7.4 - men
Place Bib Racer name Category Finish time
1-Scott Whitleymen 1:07:24--100%4.06%4.03%22:10:55
2-Isaac Waitemen 1:08:06+0:42+1.04%98.97%3.06%3.04%22:10:55
3-Mike Ivesmen 1:08:11+0:47+1.16%98.85%2.94%2.92%22:10:55
  • 7.4 - walk
Place Bib Racer name Category Finish time
1-Mark Thompsonwalk 1:07:44--100%5.24%3.63%22:10:55
2-Jim McInTyrewalk 1:10:17+2:33+3.76%96.37%1.67%0.00%22:10:55
3-Colin Clarkwalk 1:16:25+8:41+12.82%88.64%-6.91%-8.73%22:10:55