Pittwater Challenge Re-run

Saturday, August 15, 2020 08:14 (GMT+10) - Final results

Race info
Sport: Paddling
Location: Bayview, Australia
Start type: Interval wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 114
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 4.3
Updated: Sunday, August 16, 2020 15:33 (GMT+10)
Organized by: PaddleNSW Harbour Series
Race website: www.paddlensw.org.au
Race notes
Final Results with Time Corrections applied where necessary.

Email admin@paddlensw.org.au if any queries
Show more Show less

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Long Course - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1220Jackson CollinsAllwave Racing Team Ski 19+M 1:00:17.0--100%18.16%15.64%
2326Oscar JonesSalty Paddlers Ski 19+M 1:01:28.6+1:11.6+1.98%98.06%16.54%13.97%
3175Brett GreenwoodBrett Greenwood Ski 50+M 1:01:44.0+1:27.0+2.41%97.65%16.19%13.61%
4180Cade BarnesIllawarra Ski 40+M 1:02:20.3+2:03.3+3.41%96.70%15.37%12.76%
5236Jake MichaelNSWIS Ski 19+M 1:02:36.6+2:19.6+3.86%96.28%15.00%12.38%
6237James HarringtonManly Warringah Ski 19+M 1:02:39.6+2:22.6+3.94%96.21%14.94%12.31%
7185Davey BrandPaddle Or Die Ski 19+M 1:03:08.6+2:51.6+4.74%95.47%14.28%11.63%
8334Stewart O'ReganLane Cove Ski 40+M 1:03:27.4+3:10.4+5.26%95.00%13.85%11.20%
9181Casey HaynesIllawarra Ski 19+M 1:03:46.8+3:29.8+5.80%94.52%13.41%10.74%
10173Bailey CluesSNBKC Ski < 18M 1:03:56.6+3:39.6+6.07%94.28%13.19%10.51%
11321Michael VenisShelly Beach SLSC Ski 50+M 1:04:02.6+3:45.6+6.24%94.13%13.06%10.37%
12184Dan WarrenWindsor Ski 50+M 1:04:05.3+3:48.3+6.31%94.06%13.00%10.31%
13172Andrew WilkinsonBrisbane Waters Ski 40+M 1:05:23.4+5:06.4+8.47%92.19%11.23%8.49%
14333Steve CoulterZ Squad Ski 50+M 1:05:51.3+5:34.3+9.24%91.54%10.60%7.84%
15309Jo Brigden-JonesSNBKC Ski 19+F 1:06:10.0+5:53.0+9.76%91.11%10.17%7.40%
16241Jarrah SheppardSNBKC Ski < 18M 1:06:23.1+6:06.1+10.12%90.81%9.88%7.10%
17339David Heathcote/Andrew SneddonBalmoral Ski Double 40+M 1:06:32.7+6:15.7+10.39%90.59%9.66%6.87%
18342Jason Benn/Dave BennHunter Valley Ski Double 40+M 1:06:33.8+6:16.8+10.42%90.57%9.64%6.85%
19195Georgia SinclairAvoca Ski 19+F 1:06:39.7+6:22.7+10.58%90.43%9.50%6.71%
20341Jacque Grimes/Peter GrimesManly Warringah Mixed Ski Double (All ages)F/M 1:06:42.6+6:25.6+10.66%90.37%9.44%6.64%
21198Graham DaddShark Island Ski 40+M 1:06:44.7+6:27.7+10.72%90.32%9.39%6.59%
22312Justin BorthwickNewy Ski 40+M 1:06:46.3+6:29.3+10.76%90.28%9.35%6.56%
23320Michael McKeoghCronulla Sutherland Ski 50+M 1:06:53.1+6:36.1+10.95%90.13%9.20%6.40%
24182Creagh BouttellShark Island Ski 50+M 1:08:02.1+7:45.1+12.86%88.61%7.64%4.79%
25177Bruce MollerShark Island Ski 60+M 1:08:03.1+7:46.1+12.89%88.58%7.62%4.77%
26323Montannah MurrayCronulla Sutherland Ski 19+F 1:09:34.0+9:17.0+15.40%86.66%5.56%2.64%
27343Paula Tocquer/Bruce DaileyManly Warringah Mixed Ski Double (All ages)F/M 1:10:02.6+9:45.6+16.19%86.07%4.91%1.98%
28344Pauline Findlay/David LittleManly Warringah Mixed Ski Double (All ages)F/M 1:10:21.1+10:04.1+16.70%85.69%4.49%1.55%
29311Julian ShelbourneIpaddle Ski 60+M 1:10:30.6+10:13.6+16.96%85.50%4.28%1.32%
30188David YoungLane Cove Ski 60+M 1:10:38.8+10:21.8+17.19%85.33%4.09%1.13%
31214Isaac CrewsNorth Curl Curl Ski < 18M 1:10:46.6+10:29.6+17.41%85.17%3.92%0.95%
32183Dan WardSki 50+M 1:10:47.6+10:30.6+17.43%85.15%3.89%0.93%
33322Mike ClempsonManly Warringah Ski 50+M 1:10:49.0+10:32.0+17.47%85.13%3.86%0.90%
34316Mal OdgersShark Island Ski 50+M 1:10:51.9+10:34.9+17.55%85.07%3.80%0.83%
35197Glenn SlaterNorth Curl Curl Ski 50+M 1:10:53.4+10:36.4+17.59%85.04%3.76%0.79%
36336Trevor NicholsLane Cove Ski 40+M 1:11:27.4+11:10.4+18.53%84.36%2.99%0.00%
37328Pete ConwayLane Cove Ski 50+M 1:11:31.3+11:14.3+18.64%84.29%2.90%-0.09%
38189Don JohnstoneLane Cove Ski 50+M 1:11:38.6+11:21.6+18.84%84.14%2.74%-0.26%
39332Sascha TaurinsSNBKC Ski < 18F 1:11:43.0+11:26.0+18.97%84.06%2.64%-0.36%
40191Eitan BienstockShark Island Ski 50+M 1:12:08.3+11:51.3+19.67%83.57%2.07%-0.95%
41200Greg DolgopolovShark Island Ski 50+M 1:12:18.1+12:01.1+19.94%83.38%1.85%-1.18%
42317Mathew BarnesKiama Paddlers Ski 40+M 1:12:23.7+12:06.7+20.09%83.27%1.72%-1.31%
43327Paddlepop GillettZ FORCE - THE SPIT Ski 60+M 1:13:10.5+12:53.5+21.39%82.38%0.66%-2.40%
44337Gareth Stokes/Tony HystekLane Cove Mixed Ski Double (All ages)F/M 1:13:33.9+13:16.9+22.03%81.95%0.13%-2.95%
45325Ollie OudhofManly Warringah Ski < 18M 1:15:40.7+15:23.7+25.54%79.66%-2.74%-5.91%
46164Andrew BettmanHunters Hill Paddle Club Ski 40+M 1:16:49.0+16:32.0+27.43%78.48%-4.28%-7.50%
47174Brea RoadleyYMACC Ski 19+F 1:16:54.2+16:37.2+27.57%78.39%-4.40%-7.62%
48314Kurt WegenaarNorth Curl Curl Ski 40+M 1:17:02.2+16:45.2+27.79%78.25%-4.58%-7.81%
49194Geoff BaggettManly Warringah Ski 60+M 1:18:03.7+17:46.7+29.49%77.23%-5.97%-9.24%
50307Jeff CollinsLane Cove Ski 50+M 1:18:34.3+18:17.3+30.34%76.72%-6.67%-9.96%
51196Giovanni CerconeAOCRA OC1 All AgesM 1:19:57.3+19:40.3+32.63%75.40%-8.54%-11.89%
52335Tim HookinsLane Cove Ski 60+M 1:20:14.3+19:57.3+33.10%75.13%-8.93%-12.29%
53318Michael AngwinHHPC Ski 40+M 1:21:06.6+20:49.6+34.55%74.32%-10.11%-13.51%
54324Naomi JohnsonLane Cove Ski 19+F 1:21:12.5+20:55.5+34.71%74.23%-10.25%-13.65%
55315Madeleine WallaceNorth Curl Curl SLSC Ski < 18F 1:21:25.1+21:08.1+35.06%74.04%-10.53%-13.94%
56313Kim NaveraSutherland Shire Ski 40+M 1:21:29.2+21:12.2+35.17%73.98%-10.62%-14.04%
57176Brett ShepherdPittwater Paddling Club Ski 50+M 1:21:31.7+21:14.7+35.24%73.94%-10.68%-14.09%
58145Amelia WegenaarNorth Curl Curl Ski < 18F 1:21:53.5+21:36.5+35.84%73.61%-11.17%-14.60%
59230Jacob CrewsNorth Curl Curl Ski < 18M 1:21:54.9+21:37.9+35.88%73.59%-11.20%-14.64%
60345Suzie RhydderchLane Cove Ski 19+F 1:22:03.1+21:46.1+36.11%73.47%-11.39%-14.83%
61319Michael CrewsNorth Curl Curl Ski 50+M 1:24:16.7+23:59.7+39.80%71.53%-14.41%-17.94%
62199Grahame YoungLane Cove Ski 50+M 1:24:26.4+24:09.4+40.07%71.39%-14.63%-18.17%
63329Peter GarnettManly Warringah Ski 60+M 1:25:59.9+25:42.9+42.66%70.10%-16.75%-20.35%
64186David DibdinSutherland Shire Ski 50+M 1:26:57.9+26:40.9+44.26%69.32%-18.06%-21.70%
65330Rachel MosenPacific Dragons Ski 50+F 1:29:23.6+29:06.6+48.29%67.44%-21.36%-25.10%
66310Julia OngCronulla Sutherland Ski 50+F 1:29:38.8+29:21.8+48.71%67.25%-21.70%-25.46%
67331Rozanne GreenShark Island Ski 60+F 1:29:47.8+29:30.8+48.96%67.13%-21.90%-25.67%
68193Ella WarnerNorth Curl Curl Ski < 18F 1:30:46.4+30:29.4+50.58%66.41%-23.23%-27.03%
69192Elise WallaceNorth Curl Curl SLSC Ski < 18F 1:30:47.3+30:30.3+50.60%66.40%-23.25%-27.05%
70338Anjie Lees/Kerrie MurphyLane Cove Ski Double 40+F 1:31:20.4+31:03.4+51.52%66.00%-24.00%-27.83%
71190Dylan KingNorth Curl Curl SLSC Ski < 18M 1:35:10.1+34:53.1+57.87%63.34%-29.20%-33.18%
  • Long Course Female - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1309Jo Brigden-JonesSNBKC Ski 19+F 1:06:10.0--100%18.60%19.20%
2195Georgia SinclairAvoca Ski 19+F 1:06:39.7+0:29.7+0.75%99.26%17.99%18.60%
3323Montannah MurrayCronulla Sutherland Ski 19+F 1:09:34.0+3:24.0+5.14%95.11%14.42%15.05%
4332Sascha TaurinsSNBKC Ski < 18F 1:11:43.0+5:33.0+8.39%92.26%11.77%12.42%
5174Brea RoadleyYMACC Ski 19+F 1:16:54.2+10:44.2+16.23%86.04%5.39%6.09%
6324Naomi JohnsonLane Cove Ski 19+F 1:21:12.5+15:02.5+22.73%81.48%0.10%0.83%
7315Madeleine WallaceNorth Curl Curl SLSC Ski < 18F 1:21:25.1+15:15.1+23.05%81.27%-0.16%0.58%
8145Amelia WegenaarNorth Curl Curl Ski < 18F 1:21:53.5+15:43.5+23.77%80.80%-0.74%0.00%
9345Suzie RhydderchLane Cove Ski 19+F 1:22:03.1+15:53.1+24.01%80.64%-0.94%-0.20%
10330Rachel MosenPacific Dragons Ski 50+F 1:29:23.6+23:13.6+35.10%74.02%-9.97%-9.16%
11310Julia OngCronulla Sutherland Ski 50+F 1:29:38.8+23:28.8+35.49%73.81%-10.28%-9.47%
12331Rozanne GreenShark Island Ski 60+F 1:29:47.8+23:37.8+35.71%73.68%-10.47%-9.65%
13193Ella WarnerNorth Curl Curl Ski < 18F 1:30:46.4+24:36.4+37.19%72.89%-11.67%-10.85%
14192Elise WallaceNorth Curl Curl SLSC Ski < 18F 1:30:47.3+24:37.3+37.21%72.88%-11.69%-10.86%
15338Anjie Lees/Kerrie MurphyLane Cove Ski Double 40+F 1:31:20.4+25:10.4+38.05%72.44%-12.37%-11.54%
  • Long Course Female - Ski < 18
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1332Sascha TaurinsSNBKC Ski < 18F 1:11:43.0--100%13.92%12.42%
2315Madeleine WallaceNorth Curl Curl SLSC Ski < 18F 1:21:25.1+9:42.1+13.53%88.08%2.28%0.58%
3145Amelia WegenaarNorth Curl Curl Ski < 18F 1:21:53.5+10:10.5+14.19%87.58%1.71%0.00%
4193Ella WarnerNorth Curl Curl Ski < 18F 1:30:46.4+19:03.4+26.57%79.01%-8.95%-10.85%
5192Elise WallaceNorth Curl Curl SLSC Ski < 18F 1:30:47.3+19:04.3+26.59%78.99%-8.97%-10.86%
  • Long Course Female - Ski 19+
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1309Jo Brigden-JonesSNBKC Ski 19+F 1:06:10.0--100%10.29%9.65%
2195Georgia SinclairAvoca Ski 19+F 1:06:39.7+0:29.7+0.75%99.26%9.62%8.98%
3323Montannah MurrayCronulla Sutherland Ski 19+F 1:09:34.0+3:24.0+5.14%95.11%5.68%5.01%
4174Brea RoadleyYMACC Ski 19+F 1:16:54.2+10:44.2+16.23%86.04%-4.26%-5.01%
5324Naomi JohnsonLane Cove Ski 19+F 1:21:12.5+15:02.5+22.73%81.48%-10.10%-10.89%
6345Suzie RhydderchLane Cove Ski 19+F 1:22:03.1+15:53.1+24.01%80.64%-11.24%-12.04%
  • Long Course Female - Ski 50+
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1330Rachel MosenPacific Dragons Ski 50+F 1:29:23.6--100%0.14%0.14%
2310Julia OngCronulla Sutherland Ski 50+F 1:29:38.8+0:15.2+0.28%99.72%-0.14%-0.14%
  • Long Course Female - Ski 60+
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1331Rozanne GreenShark Island Ski 60+F 1:29:47.8--100%0.00%0.00%
  • Long Course Female - Ski Double 40+
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1338Anjie Lees/Kerrie MurphyLane Cove Ski Double 40+F 1:31:20.4--100%0.00%0.00%
  • Long Course Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1220Jackson CollinsAllwave Racing Team Ski 19+M 1:00:17.0--100%15.96%14.86%
2326Oscar JonesSalty Paddlers Ski 19+M 1:01:28.6+1:11.6+1.98%98.06%14.29%13.17%
3175Brett GreenwoodBrett Greenwood Ski 50+M 1:01:44.0+1:27.0+2.41%97.65%13.94%12.81%
4180Cade BarnesIllawarra Ski 40+M 1:02:20.3+2:03.3+3.41%96.70%13.09%11.96%
5236Jake MichaelNSWIS Ski 19+M 1:02:36.6+2:19.6+3.86%96.28%12.71%11.57%
6237James HarringtonManly Warringah Ski 19+M 1:02:39.6+2:22.6+3.94%96.21%12.64%11.50%
7185Davey BrandPaddle Or Die Ski 19+M 1:03:08.6+2:51.6+4.74%95.47%11.97%10.82%
8334Stewart O'ReganLane Cove Ski 40+M 1:03:27.4+3:10.4+5.26%95.00%11.53%10.38%
9181Casey HaynesIllawarra Ski 19+M 1:03:46.8+3:29.8+5.80%94.52%11.08%9.92%
10173Bailey CluesSNBKC Ski < 18M 1:03:56.6+3:39.6+6.07%94.28%10.86%9.69%
11321Michael VenisShelly Beach SLSC Ski 50+M 1:04:02.6+3:45.6+6.24%94.13%10.72%9.55%
12184Dan WarrenWindsor Ski 50+M 1:04:05.3+3:48.3+6.31%94.06%10.65%9.49%
13172Andrew WilkinsonBrisbane Waters Ski 40+M 1:05:23.4+5:06.4+8.47%92.19%8.84%7.65%
14333Steve CoulterZ Squad Ski 50+M 1:05:51.3+5:34.3+9.24%91.54%8.19%6.99%
15241Jarrah SheppardSNBKC Ski < 18M 1:06:23.1+6:06.1+10.12%90.81%7.45%6.24%
16339David Heathcote/Andrew SneddonBalmoral Ski Double 40+M 1:06:32.7+6:15.7+10.39%90.59%7.23%6.02%
17342Jason Benn/Dave BennHunter Valley Ski Double 40+M 1:06:33.8+6:16.8+10.42%90.57%7.20%5.99%
18198Graham DaddShark Island Ski 40+M 1:06:44.7+6:27.7+10.72%90.32%6.95%5.73%
19312Justin BorthwickNewy Ski 40+M 1:06:46.3+6:29.3+10.76%90.28%6.91%5.70%
20320Michael McKeoghCronulla Sutherland Ski 50+M 1:06:53.1+6:36.1+10.95%90.13%6.75%5.54%
21182Creagh BouttellShark Island Ski 50+M 1:08:02.1+7:45.1+12.86%88.61%5.15%3.91%
22177Bruce MollerShark Island Ski 60+M 1:08:03.1+7:46.1+12.89%88.58%5.13%3.89%
23311Julian ShelbourneIpaddle Ski 60+M 1:10:30.6+10:13.6+16.96%85.50%1.70%0.42%
24188David YoungLane Cove Ski 60+M 1:10:38.8+10:21.8+17.19%85.33%1.51%0.22%
25214Isaac CrewsNorth Curl Curl Ski < 18M 1:10:46.6+10:29.6+17.41%85.17%1.33%0.04%
26183Dan WardSki 50+M 1:10:47.6+10:30.6+17.43%85.15%1.31%0.02%
27322Mike ClempsonManly Warringah Ski 50+M 1:10:49.0+10:32.0+17.47%85.13%1.27%-0.02%
28316Mal OdgersShark Island Ski 50+M 1:10:51.9+10:34.9+17.55%85.07%1.21%-0.08%
29197Glenn SlaterNorth Curl Curl Ski 50+M 1:10:53.4+10:36.4+17.59%85.04%1.17%-0.12%
30336Trevor NicholsLane Cove Ski 40+M 1:11:27.4+11:10.4+18.53%84.36%0.38%-0.92%
31328Pete ConwayLane Cove Ski 50+M 1:11:31.3+11:14.3+18.64%84.29%0.29%-1.01%
32189Don JohnstoneLane Cove Ski 50+M 1:11:38.6+11:21.6+18.84%84.14%0.12%-1.18%
33191Eitan BienstockShark Island Ski 50+M 1:12:08.3+11:51.3+19.67%83.57%-0.57%-1.88%
34200Greg DolgopolovShark Island Ski 50+M 1:12:18.1+12:01.1+19.94%83.38%-0.80%-2.11%
35317Mathew BarnesKiama Paddlers Ski 40+M 1:12:23.7+12:06.7+20.09%83.27%-0.93%-2.25%
36327Paddlepop GillettZ FORCE - THE SPIT Ski 60+M 1:13:10.5+12:53.5+21.39%82.38%-2.01%-3.35%
37325Ollie OudhofManly Warringah Ski < 18M 1:15:40.7+15:23.7+25.54%79.66%-5.50%-6.88%
38164Andrew BettmanHunters Hill Paddle Club Ski 40+M 1:16:49.0+16:32.0+27.43%78.48%-7.09%-8.49%
39314Kurt WegenaarNorth Curl Curl Ski 40+M 1:17:02.2+16:45.2+27.79%78.25%-7.40%-8.80%
40194Geoff BaggettManly Warringah Ski 60+M 1:18:03.7+17:46.7+29.49%77.23%-8.83%-10.25%
41307Jeff CollinsLane Cove Ski 50+M 1:18:34.3+18:17.3+30.34%76.72%-9.54%-10.97%
42196Giovanni CerconeAOCRA OC1 All AgesM 1:19:57.3+19:40.3+32.63%75.40%-11.47%-12.92%
43335Tim HookinsLane Cove Ski 60+M 1:20:14.3+19:57.3+33.10%75.13%-11.86%-13.32%
44318Michael AngwinHHPC Ski 40+M 1:21:06.6+20:49.6+34.55%74.32%-13.08%-14.55%
45313Kim NaveraSutherland Shire Ski 40+M 1:21:29.2+21:12.2+35.17%73.98%-13.60%-15.09%
46176Brett ShepherdPittwater Paddling Club Ski 50+M 1:21:31.7+21:14.7+35.24%73.94%-13.66%-15.14%
47230Jacob CrewsNorth Curl Curl Ski < 18M 1:21:54.9+21:37.9+35.88%73.59%-14.20%-15.69%
48319Michael CrewsNorth Curl Curl Ski 50+M 1:24:16.7+23:59.7+39.80%71.53%-17.49%-19.03%
49199Grahame YoungLane Cove Ski 50+M 1:24:26.4+24:09.4+40.07%71.39%-17.72%-19.26%
50329Peter GarnettManly Warringah Ski 60+M 1:25:59.9+25:42.9+42.66%70.10%-19.89%-21.46%
51186David DibdinSutherland Shire Ski 50+M 1:26:57.9+26:40.9+44.26%69.32%-21.24%-22.82%
52190Dylan KingNorth Curl Curl SLSC Ski < 18M 1:35:10.1+34:53.1+57.87%63.34%-32.68%-34.41%
  • Long Course Male - OC1 All Ages
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1196Giovanni CerconeAOCRA OC1 All AgesM 1:19:57.3--100%0.00%0.00%
  • Long Course Male - Ski < 18
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1173Bailey CluesSNBKC Ski < 18M 1:03:56.6--100%15.47%12.68%
2241Jarrah SheppardSNBKC Ski < 18M 1:06:23.1+2:26.5+3.82%96.32%12.24%9.34%
3214Isaac CrewsNorth Curl Curl Ski < 18M 1:10:46.6+6:50.0+10.69%90.35%6.44%3.35%
4325Ollie OudhofManly Warringah Ski < 18M 1:15:40.7+11:44.1+18.35%84.49%-0.04%-3.35%
5230Jacob CrewsNorth Curl Curl Ski < 18M 1:21:54.9+17:58.3+28.11%78.06%-8.29%-11.86%
6190Dylan KingNorth Curl Curl SLSC Ski < 18M 1:35:10.1+31:13.5+48.83%67.19%-25.81%-29.96%
  • Long Course Male - Ski 19+
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1220Jackson CollinsAllwave Racing Team Ski 19+M 1:00:17.0--100%3.28%3.75%
2326Oscar JonesSalty Paddlers Ski 19+M 1:01:28.6+1:11.6+1.98%98.06%1.36%1.85%
3236Jake MichaelNSWIS Ski 19+M 1:02:36.6+2:19.6+3.86%96.28%-0.46%0.04%
4237James HarringtonManly Warringah Ski 19+M 1:02:39.6+2:22.6+3.94%96.21%-0.54%-0.04%
5185Davey BrandPaddle Or Die Ski 19+M 1:03:08.6+2:51.6+4.74%95.47%-1.31%-0.81%
6181Casey HaynesIllawarra Ski 19+M 1:03:46.8+3:29.8+5.80%94.52%-2.33%-1.83%
  • Long Course Male - Ski 40+
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1180Cade BarnesIllawarra Ski 40+M 1:02:20.3--100%12.65%12.76%
2334Stewart O'ReganLane Cove Ski 40+M 1:03:27.4+1:07.1+1.79%98.24%11.08%11.20%
3172Andrew WilkinsonBrisbane Waters Ski 40+M 1:05:23.4+3:03.1+4.90%95.33%8.37%8.49%
4198Graham DaddShark Island Ski 40+M 1:06:44.7+4:24.4+7.07%93.40%6.47%6.59%
5312Justin BorthwickNewy Ski 40+M 1:06:46.3+4:26.0+7.11%93.36%6.44%6.56%
6336Trevor NicholsLane Cove Ski 40+M 1:11:27.4+9:07.1+14.63%87.24%-0.13%0.00%
7317Mathew BarnesKiama Paddlers Ski 40+M 1:12:23.7+10:03.4+16.13%86.11%-1.44%-1.31%
8164Andrew BettmanHunters Hill Paddle Club Ski 40+M 1:16:49.0+14:28.7+23.23%81.15%-7.64%-7.50%
9314Kurt WegenaarNorth Curl Curl Ski 40+M 1:17:02.2+14:41.9+23.58%80.92%-7.95%-7.81%
10318Michael AngwinHHPC Ski 40+M 1:21:06.6+18:46.3+30.11%76.86%-13.66%-13.51%
11313Kim NaveraSutherland Shire Ski 40+M 1:21:29.2+19:08.9+30.72%76.50%-14.18%-14.04%
  • Long Course Male - Ski 50+
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1175Brett GreenwoodBrett Greenwood Ski 50+M 1:01:44.0--100%14.84%12.92%
2321Michael VenisShelly Beach SLSC Ski 50+M 1:04:02.6+2:18.6+3.74%96.39%11.66%9.66%
3184Dan WarrenWindsor Ski 50+M 1:04:05.3+2:21.3+3.81%96.33%11.60%9.59%
4333Steve CoulterZ Squad Ski 50+M 1:05:51.3+4:07.3+6.68%93.74%9.16%7.10%
5320Michael McKeoghCronulla Sutherland Ski 50+M 1:06:53.1+5:09.1+8.35%92.30%7.74%5.65%
6182Creagh BouttellShark Island Ski 50+M 1:08:02.1+6:18.1+10.21%90.74%6.15%4.03%
7183Dan WardSki 50+M 1:10:47.6+9:03.6+14.68%87.20%2.35%0.14%
8322Mike ClempsonManly Warringah Ski 50+M 1:10:49.0+9:05.0+14.71%87.17%2.31%0.10%
9316Mal OdgersShark Island Ski 50+M 1:10:51.9+9:07.9+14.79%87.11%2.25%0.04%
10197Glenn SlaterNorth Curl Curl Ski 50+M 1:10:53.4+9:09.4+14.83%87.08%2.21%0.00%
11328Pete ConwayLane Cove Ski 50+M 1:11:31.3+9:47.3+15.86%86.31%1.34%-0.89%
12189Don JohnstoneLane Cove Ski 50+M 1:11:38.6+9:54.6+16.05%86.17%1.17%-1.06%
13191Eitan BienstockShark Island Ski 50+M 1:12:08.3+10:24.3+16.85%85.58%0.49%-1.76%
14200Greg DolgopolovShark Island Ski 50+M 1:12:18.1+10:34.1+17.12%85.38%0.27%-1.99%
15307Jeff CollinsLane Cove Ski 50+M 1:18:34.3+16:50.3+27.28%78.57%-8.38%-10.84%
16176Brett ShepherdPittwater Paddling Club Ski 50+M 1:21:31.7+19:47.7+32.07%75.72%-12.46%-15.01%
17319Michael CrewsNorth Curl Curl Ski 50+M 1:24:16.7+22:32.7+36.52%73.25%-16.25%-18.89%
18199Grahame YoungLane Cove Ski 50+M 1:24:26.4+22:42.4+36.78%73.11%-16.48%-19.11%
19186David DibdinSutherland Shire Ski 50+M 1:26:57.9+25:13.9+40.87%70.99%-19.96%-22.68%
  • Long Course Male - Ski 60+
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1177Bruce MollerShark Island Ski 60+M 1:08:03.1--100%9.55%7.00%
2311Julian ShelbourneIpaddle Ski 60+M 1:10:30.6+2:27.5+3.61%96.51%6.29%3.64%
3188David YoungLane Cove Ski 60+M 1:10:38.8+2:35.7+3.81%96.33%6.11%3.46%
4327Paddlepop GillettZ FORCE - THE SPIT Ski 60+M 1:13:10.5+5:07.4+7.53%93.00%2.74%0.00%
5194Geoff BaggettManly Warringah Ski 60+M 1:18:03.7+10:00.6+14.71%87.18%-3.75%-6.68%
6335Tim HookinsLane Cove Ski 60+M 1:20:14.3+12:11.2+17.91%84.81%-6.64%-9.65%
7329Peter GarnettManly Warringah Ski 60+M 1:25:59.9+17:56.8+26.37%79.13%-14.30%-17.52%
  • Long Course Male - Ski Double 40+
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1339David Heathcote/Andrew SneddonBalmoral Ski Double 40+M 1:06:32.7--100%0.01%0.01%
2342Jason Benn/Dave BennHunter Valley Ski Double 40+M 1:06:33.8+0:01.1+0.03%99.97%-0.01%-0.01%
  • Long Course Female/Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1341Jacque Grimes/Peter GrimesManly Warringah Mixed Ski Double (All ages)F/M 1:06:42.6--100%4.93%4.97%
2343Paula Tocquer/Bruce DaileyManly Warringah Mixed Ski Double (All ages)F/M 1:10:02.6+3:20.0+5.00%95.24%0.18%0.22%
3344Pauline Findlay/David LittleManly Warringah Mixed Ski Double (All ages)F/M 1:10:21.1+3:38.5+5.46%94.82%-0.26%-0.22%
4337Gareth Stokes/Tony HystekLane Cove Mixed Ski Double (All ages)F/M 1:13:33.9+6:51.3+10.28%90.68%-4.84%-4.80%
  • Long Course Female/Male - Mixed Ski Double (All ages)
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1341Jacque Grimes/Peter GrimesManly Warringah Mixed Ski Double (All ages)F/M 1:06:42.6--100%4.93%4.97%
2343Paula Tocquer/Bruce DaileyManly Warringah Mixed Ski Double (All ages)F/M 1:10:02.6+3:20.0+5.00%95.24%0.18%0.22%
3344Pauline Findlay/David LittleManly Warringah Mixed Ski Double (All ages)F/M 1:10:21.1+3:38.5+5.46%94.82%-0.26%-0.22%
4337Gareth Stokes/Tony HystekLane Cove Mixed Ski Double (All ages)F/M 1:13:33.9+6:51.3+10.28%90.68%-4.84%-4.80%
  • Short Course - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1359Riaan BredellSutherland Shire Ski 50+M 51:01.0--100%23.77%24.29%
2349Charlie Heaton-ArmstrongManly Warringah Ski < 18M 53:58.0+2:57.0+5.78%94.53%19.37%19.91%
3373Lee-Anne Andersen/Nigel CarsonSydney Uni Mixed Ski Double (All ages)F/M 54:37.8+3:36.8+7.08%93.39%18.38%18.92%
4366Chris MatthewsCronulla Sutherland Ski 50+M 55:47.4+4:46.4+9.36%91.44%16.64%17.20%
5364Toby ArmstrongManly Warringah Ski 40+M 56:43.4+5:42.4+11.19%89.94%15.25%15.82%
6355Nicole ReeveCanoe Academy Ski 40+F 56:55.2+5:54.2+11.57%89.63%14.95%15.52%
7369Gonda Kellermann/Charl KellermannSUDU Dragons Mixed Ski Double (All ages)F/M 57:08.6+6:07.6+12.01%89.28%14.62%15.19%
8347Ashley HigginsonPittwater Outrigger Racing Club Ski 40+M 57:28.0+6:27.0+12.64%88.78%14.14%14.71%
9372Kevin LeeManly Warringah Ski 50+M 58:10.2+7:09.2+14.02%87.70%13.09%13.67%
10371Kerry DavenportPacific Dragons Ski 50+F 58:54.6+7:53.6+15.47%86.60%11.98%12.57%
11360Rodney FlemingOther Ski 50+M 1:00:21.2+9:20.2+18.30%84.53%9.82%10.43%
12370Guy BrownHunters Hill Paddling Club Ski 19+M 1:01:48.5+10:47.5+21.15%82.54%7.65%8.27%
13362Sharyn WhittonPittwater Outriggers Ski 50+F 1:02:21.2+11:20.2+22.22%81.82%6.84%7.46%
14348CHARLIE CHANShark Island Ski 50+F 1:04:27.4+13:26.4+26.34%79.15%3.69%4.34%
151510Lee JohnsonSurfing NSW SUP All AgesM 1:04:38.4+13:37.4+26.70%78.92%3.42%4.07%
161519Dave KissaneSPSC SUP All AgesM 1:04:42.8+13:41.8+26.85%78.83%3.31%3.96%
171514Mike HayesJPP & SUP 5.0 SUP All AgesM 1:04:56.7+13:55.7+27.30%78.55%2.96%3.61%
181518Tony StrangSydney Paddle Surfing Club SUP All AgesM 1:05:49.3+14:48.3+29.02%77.51%1.65%2.31%
191504Brett BaberSPSC SUP All AgesM 1:06:51.5+15:50.5+31.05%76.31%0.10%0.77%
201508Jason KennettSPSC SUP All AgesM 1:06:52.5+15:51.5+31.08%76.29%0.08%0.75%
211511Mariano CastanedaSPSC SUP All AgesM 1:07:15.3+16:14.3+31.83%75.86%-0.49%0.19%
22346Ann Lloyd-GreenManly Warringah Ski 60+F 1:07:22.8+16:21.8+32.07%75.71%-0.68%0.00%
23361Roland HammondHunters Hill Paddle Club Ski 40+M 1:07:42.6+16:41.6+32.72%75.35%-1.17%-0.49%
24376Matthew BallHunters Hill Paddle Club Ski 40+M 1:08:40.9+17:39.9+34.63%74.28%-2.62%-1.93%
251516Rob HootonSydney Paddle Surfing Club SUP All AgesM 1:08:46.0+17:45.0+34.79%74.19%-2.75%-2.06%
26368Dallas NewmanCronulla Sutherland Ski 60+F 1:08:50.1+17:49.1+34.93%74.11%-2.85%-2.16%
27363Steve ProudPurple Storm OCC OC1 All AgesM 1:09:19.1+18:18.1+35.87%73.60%-3.57%-2.88%
281501Andrew GrisewoodSPSC SUP All AgesM 1:09:25.3+18:24.3+36.08%73.49%-3.73%-3.03%
29375Lorraine Harper-HorakCronulla Sutherland Ski 60+F 1:09:50.3+18:49.3+36.89%73.05%-4.35%-3.65%
301507Christopher TingSPSC SUP All AgesM 1:10:01.1+19:00.1+37.25%72.86%-4.62%-3.92%
31377Zillah DuntonAOCRA OC1 All AgesF 1:11:20.5+20:19.5+39.84%71.51%-6.59%-5.88%
321505Chris BeaumontSPSC SUP All AgesM 1:11:24.5+20:23.5+39.97%71.44%-6.69%-5.98%
331506Simon AbudSydney Paddle Surfing Club SPSC SUP All AgesM 1:12:06.3+21:05.3+41.34%70.75%-7.73%-7.01%
341517Stephen HowardSPSC SUP All AgesM 1:13:56.4+22:55.4+44.93%69.00%-10.48%-9.74%
351515Rick MurraySPSC SUP All AgesM 1:14:25.2+23:24.2+45.87%68.55%-11.19%-10.45%
361601Isabel BragaSPSC SUP All AgesF 1:15:39.8+24:38.8+48.31%67.43%-13.05%-12.29%
371512Mark DixonRosehill SUP All AgesM 1:16:02.9+25:01.9+49.07%67.08%-13.63%-12.86%
381602Traci DostalekSPSC SUP All AgesF 1:16:09.8+25:08.8+49.29%66.98%-13.80%-13.04%
391603Amy BlakemoreSPSC SUP All AgesF 1:16:15.6+25:14.6+49.48%66.90%-13.94%-13.18%
401503Ben WicksSPSC SUP All AgesM 1:16:40.0+25:39.0+50.28%66.54%-14.55%-13.78%
411502Andy EvansSPSC SUP All AgesM 1:17:01.3+26:00.3+50.97%66.24%-15.08%-14.31%
42365Warren HargreavesAOCRA OC1 All AgesM 1:17:02.5+26:01.5+51.01%66.22%-15.11%-14.34%
431513Mark FauntSPSC SUP All AgesM 1:29:02.7+38:01.7+74.54%57.29%-33.05%-32.15%
  • Short Course Female - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1355Nicole ReeveCanoe Academy Ski 40+F 56:55.2--100%16.31%17.31%
2371Kerry DavenportPacific Dragons Ski 50+F 58:54.6+1:59.4+3.50%96.62%13.38%14.42%
3362Sharyn WhittonPittwater Outriggers Ski 50+F 1:02:21.2+5:26.0+9.55%91.29%8.32%9.42%
4348CHARLIE CHANShark Island Ski 50+F 1:04:27.4+7:32.2+13.24%88.31%5.23%6.36%
5346Ann Lloyd-GreenManly Warringah Ski 60+F 1:07:22.8+10:27.6+18.38%84.48%0.93%2.11%
6368Dallas NewmanCronulla Sutherland Ski 60+F 1:08:50.1+11:54.9+20.93%82.69%-1.21%0.00%
7375Lorraine Harper-HorakCronulla Sutherland Ski 60+F 1:09:50.3+12:55.1+22.70%81.50%-2.69%-1.46%
8377Zillah DuntonAOCRA OC1 All AgesF 1:11:20.5+14:25.3+25.34%79.79%-4.90%-3.64%
91601Isabel BragaSPSC SUP All AgesF 1:15:39.8+18:44.6+32.93%75.23%-11.25%-9.92%
101602Traci DostalekSPSC SUP All AgesF 1:16:09.8+19:14.6+33.81%74.73%-11.99%-10.65%
111603Amy BlakemoreSPSC SUP All AgesF 1:16:15.6+19:20.4+33.98%74.64%-12.13%-10.79%
  • Short Course Female - OC1 All Ages
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1377Zillah DuntonAOCRA OC1 All AgesF 1:11:20.5--100%0.00%0.00%
  • Short Course Female - Ski 40+
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1355Nicole ReeveCanoe Academy Ski 40+F 56:55.2--100%0.00%0.00%
  • Short Course Female - Ski 50+
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1371Kerry DavenportPacific Dragons Ski 50+F 58:54.6--100%4.84%5.52%
2362Sharyn WhittonPittwater Outriggers Ski 50+F 1:02:21.2+3:26.6+5.85%94.48%-0.72%0.00%
3348CHARLIE CHANShark Island Ski 50+F 1:04:27.4+5:32.8+9.42%91.39%-4.12%-3.37%
  • Short Course Female - Ski 60+
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1346Ann Lloyd-GreenManly Warringah Ski 60+F 1:07:22.8--100%1.90%2.11%
2368Dallas NewmanCronulla Sutherland Ski 60+F 1:08:50.1+1:27.3+2.16%97.89%-0.22%0.00%
3375Lorraine Harper-HorakCronulla Sutherland Ski 60+F 1:09:50.3+2:27.5+3.65%96.48%-1.68%-1.46%
  • Short Course Female - SUP All Ages
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
11601Isabel BragaSPSC SUP All AgesF 1:15:39.8--100%0.48%0.66%
21602Traci DostalekSPSC SUP All AgesF 1:16:09.8+0:30.0+0.66%99.34%-0.18%0.00%
31603Amy BlakemoreSPSC SUP All AgesF 1:16:15.6+0:35.8+0.79%99.22%-0.30%-0.13%
  • Short Course Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1359Riaan BredellSutherland Shire Ski 50+M 51:01.0--100%24.16%24.40%
2349Charlie Heaton-ArmstrongManly Warringah Ski < 18M 53:58.0+2:57.0+5.78%94.53%19.77%20.03%
3366Chris MatthewsCronulla Sutherland Ski 50+M 55:47.4+4:46.4+9.36%91.44%17.06%17.33%
4364Toby ArmstrongManly Warringah Ski 40+M 56:43.4+5:42.4+11.19%89.94%15.67%15.94%
5347Ashley HigginsonPittwater Outrigger Racing Club Ski 40+M 57:28.0+6:27.0+12.64%88.78%14.57%14.84%
6372Kevin LeeManly Warringah Ski 50+M 58:10.2+7:09.2+14.02%87.70%13.52%13.80%
7360Rodney FlemingOther Ski 50+M 1:00:21.2+9:20.2+18.30%84.53%10.28%10.56%
8370Guy BrownHunters Hill Paddling Club Ski 19+M 1:01:48.5+10:47.5+21.15%82.54%8.12%8.41%
91510Lee JohnsonSurfing NSW SUP All AgesM 1:04:38.4+13:37.4+26.70%78.92%3.91%4.21%
101519Dave KissaneSPSC SUP All AgesM 1:04:42.8+13:41.8+26.85%78.83%3.80%4.10%
111514Mike HayesJPP & SUP 5.0 SUP All AgesM 1:04:56.7+13:55.7+27.30%78.55%3.45%3.76%
121518Tony StrangSydney Paddle Surfing Club SUP All AgesM 1:05:49.3+14:48.3+29.02%77.51%2.15%2.46%
131504Brett BaberSPSC SUP All AgesM 1:06:51.5+15:50.5+31.05%76.31%0.61%0.92%
141508Jason KennettSPSC SUP All AgesM 1:06:52.5+15:51.5+31.08%76.29%0.58%0.90%
151511Mariano CastanedaSPSC SUP All AgesM 1:07:15.3+16:14.3+31.83%75.86%0.02%0.34%
16361Roland HammondHunters Hill Paddle Club Ski 40+M 1:07:42.6+16:41.6+32.72%75.35%-0.66%-0.34%
17376Matthew BallHunters Hill Paddle Club Ski 40+M 1:08:40.9+17:39.9+34.63%74.28%-2.10%-1.78%
181516Rob HootonSydney Paddle Surfing Club SUP All AgesM 1:08:46.0+17:45.0+34.79%74.19%-2.23%-1.90%
19363Steve ProudPurple Storm OCC OC1 All AgesM 1:09:19.1+18:18.1+35.87%73.60%-3.05%-2.72%
201501Andrew GrisewoodSPSC SUP All AgesM 1:09:25.3+18:24.3+36.08%73.49%-3.20%-2.87%
211507Christopher TingSPSC SUP All AgesM 1:10:01.1+19:00.1+37.25%72.86%-4.09%-3.76%
221505Chris BeaumontSPSC SUP All AgesM 1:11:24.5+20:23.5+39.97%71.44%-6.16%-5.82%
231506Simon AbudSydney Paddle Surfing Club SPSC SUP All AgesM 1:12:06.3+21:05.3+41.34%70.75%-7.19%-6.85%
241517Stephen HowardSPSC SUP All AgesM 1:13:56.4+22:55.4+44.93%69.00%-9.92%-9.57%
251515Rick MurraySPSC SUP All AgesM 1:14:25.2+23:24.2+45.87%68.55%-10.63%-10.28%
261512Mark DixonRosehill SUP All AgesM 1:16:02.9+25:01.9+49.07%67.08%-13.05%-12.69%
271503Ben WicksSPSC SUP All AgesM 1:16:40.0+25:39.0+50.28%66.54%-13.97%-13.61%
281502Andy EvansSPSC SUP All AgesM 1:17:01.3+26:00.3+50.97%66.24%-14.50%-14.14%
29365Warren HargreavesAOCRA OC1 All AgesM 1:17:02.5+26:01.5+51.01%66.22%-14.53%-14.17%
301513Mark FauntSPSC SUP All AgesM 1:29:02.7+38:01.7+74.54%57.29%-32.38%-31.95%
  • Short Course Male - OC1 All Ages
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1363Steve ProudPurple Storm OCC OC1 All AgesM 1:09:19.1--100%5.28%5.28%
2365Warren HargreavesAOCRA OC1 All AgesM 1:17:02.5+7:43.4+11.14%89.98%-5.28%-5.28%
  • Short Course Male - Ski < 18
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1349Charlie Heaton-ArmstrongManly Warringah Ski < 18M 53:58.0--100%0.00%0.00%
  • Short Course Male - Ski 19+
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1370Guy BrownHunters Hill Paddling Club Ski 19+M 1:01:48.5--100%0.00%0.00%
  • Short Course Male - Ski 40+
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1364Toby ArmstrongManly Warringah Ski 40+M 56:43.4--100%9.45%9.37%
2347Ashley HigginsonPittwater Outrigger Racing Club Ski 40+M 57:28.0+0:44.6+1.31%98.71%8.27%8.18%
3361Roland HammondHunters Hill Paddle Club Ski 40+M 1:07:42.6+10:59.2+19.37%83.77%-8.08%-8.18%
4376Matthew BallHunters Hill Paddle Club Ski 40+M 1:08:40.9+11:57.5+21.08%82.59%-9.64%-9.74%
  • Short Course Male - Ski 50+
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1359Riaan BredellSutherland Shire Ski 50+M 51:01.0--100%9.44%10.47%
2366Chris MatthewsCronulla Sutherland Ski 50+M 55:47.4+4:46.4+9.36%91.44%0.96%2.09%
3372Kevin LeeManly Warringah Ski 50+M 58:10.2+7:09.2+14.02%87.70%-3.26%-2.09%
4360Rodney FlemingOther Ski 50+M 1:00:21.2+9:20.2+18.30%84.53%-7.14%-5.92%
  • Short Course Male - SUP All Ages
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
11510Lee JohnsonSurfing NSW SUP All AgesM 1:04:38.4--100%9.10%7.29%
21519Dave KissaneSPSC SUP All AgesM 1:04:42.8+0:04.4+0.11%99.89%8.99%7.18%
31514Mike HayesJPP & SUP 5.0 SUP All AgesM 1:04:56.7+0:18.3+0.47%99.53%8.67%6.85%
41518Tony StrangSydney Paddle Surfing Club SUP All AgesM 1:05:49.3+1:10.9+1.83%98.20%7.44%5.59%
51504Brett BaberSPSC SUP All AgesM 1:06:51.5+2:13.1+3.43%96.68%5.98%4.10%
61508Jason KennettSPSC SUP All AgesM 1:06:52.5+2:14.1+3.46%96.66%5.95%4.08%
71511Mariano CastanedaSPSC SUP All AgesM 1:07:15.3+2:36.9+4.05%96.11%5.42%3.54%
81516Rob HootonSydney Paddle Surfing Club SUP All AgesM 1:08:46.0+4:07.6+6.38%94.00%3.29%1.37%
91501Andrew GrisewoodSPSC SUP All AgesM 1:09:25.3+4:46.9+7.40%93.11%2.37%0.43%
101507Christopher TingSPSC SUP All AgesM 1:10:01.1+5:22.7+8.32%92.32%1.53%-0.43%
111505Chris BeaumontSPSC SUP All AgesM 1:11:24.5+6:46.1+10.47%90.52%-0.42%-2.42%
121506Simon AbudSydney Paddle Surfing Club SPSC SUP All AgesM 1:12:06.3+7:27.9+11.55%89.65%-1.40%-3.42%
131517Stephen HowardSPSC SUP All AgesM 1:13:56.4+9:18.0+14.39%87.42%-3.98%-6.05%
141515Rick MurraySPSC SUP All AgesM 1:14:25.2+9:46.8+15.13%86.86%-4.66%-6.74%
151512Mark DixonRosehill SUP All AgesM 1:16:02.9+11:24.5+17.65%85.00%-6.95%-9.08%
161503Ben WicksSPSC SUP All AgesM 1:16:40.0+12:01.6+18.61%84.31%-7.82%-9.96%
171502Andy EvansSPSC SUP All AgesM 1:17:01.3+12:22.9+19.15%83.92%-8.31%-10.47%
181513Mark FauntSPSC SUP All AgesM 1:29:02.7+24:24.3+37.76%72.59%-25.22%-27.72%
  • Short Course Female/Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1373Lee-Anne Andersen/Nigel CarsonSydney Uni Mixed Ski Double (All ages)F/M 54:37.8--100%2.25%2.25%
2369Gonda Kellermann/Charl KellermannSUDU Dragons Mixed Ski Double (All ages)F/M 57:08.6+2:30.8+4.60%95.60%-2.25%-2.25%
  • Short Course Female/Male - Mixed Ski Double (All ages)
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1373Lee-Anne Andersen/Nigel CarsonSydney Uni Mixed Ski Double (All ages)F/M 54:37.8--100%2.25%2.25%
2369Gonda Kellermann/Charl KellermannSUDU Dragons Mixed Ski Double (All ages)F/M 57:08.6+2:30.8+4.60%95.60%-2.25%-2.25%