2020 WWR #4 Upper Swan Teams

Saturday, August 8, 2020 09:51 (GMT+8) - Final results

Race info
Sport: Paddling - kayak
Location: Aveley, Australia
Start type: Interval wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 35
Timing mode: Bib sync
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 4.3
Updated: Saturday, August 8, 2020 17:56 (GMT+8)
Organized by: Wildwater WA
Race website: https://wildwaterwa.paddle.org.au/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Teams Race - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
138David WORTHYDOOLEY L / MARTIN / WORTHY - Team 12 WWK1M 10:42.3--100%27.00%23.85%12.6
239Luke DOOLEYDOOLEY L / MARTIN / WORTHY - Team 12 WWK119M 10:48.3+0:06.0+0.93%99.07%26.32%23.14%12.5
334Wayne MARTINDOOLEY L / MARTIN / WORTHY - Team 12 WWK151M 10:53.4+0:11.1+1.73%98.30%25.74%22.54%12.4
47Andrew CROTHERSBURDETT D / CROTHERS / LANGLEY H - Team 11 Mixed38M 11:39.4+0:57.1+8.89%91.84%20.51%17.08%11.6
537David BURDETTBURDETT D / CROTHERS / LANGLEY H - Team 11 Mixed19M 11:41.4+0:59.1+9.20%91.57%20.29%16.85%11.5
627Harry LANGLEYBURDETT D / CROTHERS / LANGLEY H - Team 11 Mixed20M 11:52.2+1:09.9+10.88%90.19%19.06%15.57%11.4
725Cody POPEGIGENGACK / LIDDLE P / POPE - Team 09 WWK128M 12:46.8+2:04.5+19.38%83.76%12.85%9.09%10.6
829Peter LIDDLEGIGENGACK / LIDDLE P / POPE - Team 09 WWK161M 12:55.7+2:13.4+20.77%82.80%11.84%8.04%10.4
932Peter GIGENGACKGIGENGACK / LIDDLE P / POPE - Team 09 WWK135M 12:56.9+2:14.6+20.96%82.67%11.71%7.90%10.4
1010Morgan BOLDYBOLDY M / COMBE / MADDISON - Team 02 Sundries16M 13:26.3+2:44.0+25.53%79.66%8.36%4.41%10.0
115Isabel COMBEBOLDY M / COMBE / MADDISON - Team 02 Sundries47F 13:30.9+2:48.6+26.25%79.21%7.84%3.86%10.0
1211Noah BOLDYBOLDY N / BURDETT W / JONES / WELKER - Team 01 Sundries16M 13:38.5+2:56.2+27.43%78.47%6.98%2.96%9.9
138Geraint MADDISONBOLDY M / COMBE / MADDISON - Team 02 Sundries49M 13:39.2+2:56.9+27.54%78.41%6.90%2.88%9.9
146Wendy BURDETTBOLDY N / BURDETT W / JONES / WELKER - Team 01 Sundries55F 13:44.5+3:02.2+28.37%77.90%6.30%2.25%9.8
159Matthew JONESBOLDY N / BURDETT W / JONES / WELKER - Team 01 Sundries48M 13:50.1+3:07.8+29.24%77.38%5.66%1.59%9.8
1531Steven STASIUKBOLLAND / ELSTON / STASIUK - Team 08 WWK142M 13:50.1+3:07.8+29.24%77.38%5.66%1.59%9.8
1722Patrick IRWINDI NUCCI / IRWIN - Team 07 WWK169M 13:55.3+3:13.0+30.05%76.89%5.07%0.97%9.7
1830Terry BOLLANDBOLLAND / ELSTON / STASIUK - Team 08 WWK169M 14:03.5+3:21.2+31.32%76.15%4.14%0.00%9.6
194Brendan WELKERBOLDY N / BURDETT W / JONES / WELKER - Team 01 Sundries44M 14:05.4+3:23.1+31.62%75.98%3.92%-0.23%9.6
2024Maya ELSTONBOLLAND / ELSTON / STASIUK - Team 08 WWK157F 14:13.7+3:31.4+32.91%75.24%2.98%-1.21%9.5
2128John DI NUCCIDI NUCCI / IRWIN - Team 07 WWK169M 14:29.9+3:47.6+35.44%73.84%1.14%-3.13%9.3
2215Tom CANAVANBREED / CANAVAN - Team 06 Wavehopper52M 14:42.4+4:00.1+37.38%72.79%-0.28%-4.61%9.2
2321John BREEDBREED / CANAVAN - Team 06 Wavehopper67M 14:47.1+4:04.8+38.11%72.40%-0.82%-5.17%9.1
2417Kristopher SMITHAVIGAD / BEDDEN / SMITH - Team 04 Wavehopper42M 14:54.6+4:12.3+39.28%71.80%-1.67%-6.06%9.1
2513Stephanie BEDDENAVIGAD / BEDDEN / SMITH - Team 04 Wavehopper28F 15:01.9+4:19.6+40.42%71.22%-2.50%-6.92%9.0
2618Rafael AVIGADAVIGAD / BEDDEN / SMITH - Team 04 Wavehopper42M 15:05.5+4:23.2+40.98%70.93%-2.91%-7.35%8.9
2720Emanuel CARABOTTBROWN / CARABOTT / HODSON - Team 05 Mixed42M 15:16.7+4:34.4+42.72%70.07%-4.18%-8.68%8.8
2816Doug HODSONBROWN / CARABOTT / HODSON - Team 05 Mixed64M 15:36.5+4:54.2+45.80%68.59%-6.43%-11.03%8.6
2919Harriet BROWNBROWN / CARABOTT / HODSON - Team 05 Mixed16F 15:38.8+4:56.5+46.16%68.42%-6.69%-11.30%8.6
3012Timothy EDWARDSBUSCH / EDWARDS / MCMAHON - Team 03 Mixed50M 18:16.2+7:33.9+70.67%58.59%-24.58%-29.96%7.4
311Jeannette BUSCHBUSCH / EDWARDS / MCMAHON - Team 03 Mixed56F 18:18.2+7:35.9+70.98%58.49%-24.81%-30.20%7.4
323Graham MCMAHONBUSCH / EDWARDS / MCMAHON - Team 03 Mixed60M 18:26.7+7:44.4+72.30%58.04%-25.78%-31.20%7.3
3335Matthew GREEDGREED M / JAMIESON / VANEK - Team 10 Mixed20M 21:16.2+10:33.9+98.69%50.33%-45.04%-51.30%6.3
3426Hana VANEKGREED M / JAMIESON / VANEK - Team 10 Mixed16F 21:33.3+10:51.0+101.35%49.66%-46.98%-53.33%6.3
3533Nathan JAMIESONGREED M / JAMIESON / VANEK - Team 10 Mixed35M 21:38.6+10:56.3+102.18%49.46%-47.58%-53.95%6.2
  • Teams Race Female - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
15Isabel COMBEBOLDY M / COMBE / MADDISON - Team 02 Sundries47F 13:30.9--100%15.55%10.09%10.0
26Wendy BURDETTBOLDY N / BURDETT W / JONES / WELKER - Team 01 Sundries55F 13:44.5+0:13.6+1.68%98.35%14.13%8.58%9.8
324Maya ELSTONBOLLAND / ELSTON / STASIUK - Team 08 WWK157F 14:13.7+0:42.8+5.28%94.99%11.09%5.34%9.5
413Stephanie BEDDENAVIGAD / BEDDEN / SMITH - Team 04 Wavehopper28F 15:01.9+1:31.0+11.22%89.91%6.07%0.00%9.0
519Harriet BROWNBROWN / CARABOTT / HODSON - Team 05 Mixed16F 15:38.8+2:07.9+15.77%86.38%2.23%-4.09%8.6
61Jeannette BUSCHBUSCH / EDWARDS / MCMAHON - Team 03 Mixed56F 18:18.2+4:47.3+35.43%73.84%-14.37%-21.77%7.4
726Hana VANEKGREED M / JAMIESON / VANEK - Team 10 Mixed16F 21:33.3+8:02.4+59.49%62.70%-34.69%-43.40%6.3
  • Teams Race Female - Mixed
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
119Harriet BROWNBROWN / CARABOTT / HODSON - Team 05 Mixed16F 15:38.8--100%15.43%14.51%8.6
21Jeannette BUSCHBUSCH / EDWARDS / MCMAHON - Team 03 Mixed56F 18:18.2+2:39.4+16.98%85.49%1.07%0.00%7.4
326Hana VANEKGREED M / JAMIESON / VANEK - Team 10 Mixed16F 21:33.3+5:54.5+37.76%72.59%-16.50%-17.77%6.3
  • Teams Race Female - Sundries
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
15Isabel COMBEBOLDY M / COMBE / MADDISON - Team 02 Sundries47F 13:30.9--100%0.83%0.83%10.0
26Wendy BURDETTBOLDY N / BURDETT W / JONES / WELKER - Team 01 Sundries55F 13:44.5+0:13.6+1.68%98.35%-0.83%-0.83%9.8
  • Teams Race Female - Wavehopper
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
113Stephanie BEDDENAVIGAD / BEDDEN / SMITH - Team 04 Wavehopper28F 15:01.9--100%0.00%0.00%9.0
  • Teams Race Female - WWK1
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
124Maya ELSTONBOLLAND / ELSTON / STASIUK - Team 08 WWK157F 14:13.7--100%0.00%0.00%9.5
  • Teams Race Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
138David WORTHYDOOLEY L / MARTIN / WORTHY - Team 12 WWK1M 10:42.3--100%25.30%22.87%12.6
239Luke DOOLEYDOOLEY L / MARTIN / WORTHY - Team 12 WWK119M 10:48.3+0:06.0+0.93%99.07%24.60%22.14%12.5
334Wayne MARTINDOOLEY L / MARTIN / WORTHY - Team 12 WWK151M 10:53.4+0:11.1+1.73%98.30%24.01%21.53%12.4
47Andrew CROTHERSBURDETT D / CROTHERS / LANGLEY H - Team 11 Mixed38M 11:39.4+0:57.1+8.89%91.84%18.66%16.01%11.6
537David BURDETTBURDETT D / CROTHERS / LANGLEY H - Team 11 Mixed19M 11:41.4+0:59.1+9.20%91.57%18.43%15.77%11.5
627Harry LANGLEYBURDETT D / CROTHERS / LANGLEY H - Team 11 Mixed20M 11:52.2+1:09.9+10.88%90.19%17.17%14.47%11.4
725Cody POPEGIGENGACK / LIDDLE P / POPE - Team 09 WWK128M 12:46.8+2:04.5+19.38%83.76%10.82%7.91%10.6
829Peter LIDDLEGIGENGACK / LIDDLE P / POPE - Team 09 WWK161M 12:55.7+2:13.4+20.77%82.80%9.78%6.85%10.4
932Peter GIGENGACKGIGENGACK / LIDDLE P / POPE - Team 09 WWK135M 12:56.9+2:14.6+20.96%82.67%9.64%6.70%10.4
1010Morgan BOLDYBOLDY M / COMBE / MADDISON - Team 02 Sundries16M 13:26.3+2:44.0+25.53%79.66%6.23%3.17%10.0
1111Noah BOLDYBOLDY N / BURDETT W / JONES / WELKER - Team 01 Sundries16M 13:38.5+2:56.2+27.43%78.47%4.81%1.71%9.9
128Geraint MADDISONBOLDY M / COMBE / MADDISON - Team 02 Sundries49M 13:39.2+2:56.9+27.54%78.41%4.73%1.62%9.9
139Matthew JONESBOLDY N / BURDETT W / JONES / WELKER - Team 01 Sundries48M 13:50.1+3:07.8+29.24%77.38%3.46%0.31%9.8
1331Steven STASIUKBOLLAND / ELSTON / STASIUK - Team 08 WWK142M 13:50.1+3:07.8+29.24%77.38%3.46%0.31%9.8
1522Patrick IRWINDI NUCCI / IRWIN - Team 07 WWK169M 13:55.3+3:13.0+30.05%76.89%2.85%-0.31%9.7
1630Terry BOLLANDBOLLAND / ELSTON / STASIUK - Team 08 WWK169M 14:03.5+3:21.2+31.32%76.15%1.90%-1.30%9.6
174Brendan WELKERBOLDY N / BURDETT W / JONES / WELKER - Team 01 Sundries44M 14:05.4+3:23.1+31.62%75.98%1.68%-1.53%9.6
1828John DI NUCCIDI NUCCI / IRWIN - Team 07 WWK169M 14:29.9+3:47.6+35.44%73.84%-1.17%-4.47%9.3
1915Tom CANAVANBREED / CANAVAN - Team 06 Wavehopper52M 14:42.4+4:00.1+37.38%72.79%-2.63%-5.97%9.2
2021John BREEDBREED / CANAVAN - Team 06 Wavehopper67M 14:47.1+4:04.8+38.11%72.40%-3.17%-6.53%9.1
2117Kristopher SMITHAVIGAD / BEDDEN / SMITH - Team 04 Wavehopper42M 14:54.6+4:12.3+39.28%71.80%-4.04%-7.43%9.1
2218Rafael AVIGADAVIGAD / BEDDEN / SMITH - Team 04 Wavehopper42M 15:05.5+4:23.2+40.98%70.93%-5.31%-8.74%8.9
2320Emanuel CARABOTTBROWN / CARABOTT / HODSON - Team 05 Mixed42M 15:16.7+4:34.4+42.72%70.07%-6.61%-10.09%8.8
2416Doug HODSONBROWN / CARABOTT / HODSON - Team 05 Mixed64M 15:36.5+4:54.2+45.80%68.59%-8.92%-12.47%8.6
2512Timothy EDWARDSBUSCH / EDWARDS / MCMAHON - Team 03 Mixed50M 18:16.2+7:33.9+70.67%58.59%-27.49%-31.64%7.4
263Graham MCMAHONBUSCH / EDWARDS / MCMAHON - Team 03 Mixed60M 18:26.7+7:44.4+72.30%58.04%-28.71%-32.91%7.3
2735Matthew GREEDGREED M / JAMIESON / VANEK - Team 10 Mixed20M 21:16.2+10:33.9+98.69%50.33%-48.42%-53.26%6.3
2833Nathan JAMIESONGREED M / JAMIESON / VANEK - Team 10 Mixed35M 21:38.6+10:56.3+102.18%49.46%-51.03%-55.95%6.2
  • Teams Race Male - Mixed
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
17Andrew CROTHERSBURDETT D / CROTHERS / LANGLEY H - Team 11 Mixed38M 11:39.4--100%28.01%25.32%11.6
237David BURDETTBURDETT D / CROTHERS / LANGLEY H - Team 11 Mixed19M 11:41.4+0:02.0+0.29%99.71%27.81%25.10%11.5
327Harry LANGLEYBURDETT D / CROTHERS / LANGLEY H - Team 11 Mixed20M 11:52.2+0:12.8+1.83%98.20%26.69%23.95%11.4
420Emanuel CARABOTTBROWN / CARABOTT / HODSON - Team 05 Mixed42M 15:16.7+3:37.3+31.07%76.30%5.65%2.11%8.8
516Doug HODSONBROWN / CARABOTT / HODSON - Team 05 Mixed64M 15:36.5+3:57.1+33.90%74.68%3.61%0.00%8.6
612Timothy EDWARDSBUSCH / EDWARDS / MCMAHON - Team 03 Mixed50M 18:16.2+6:36.8+56.73%63.80%-12.83%-17.05%7.4
73Graham MCMAHONBUSCH / EDWARDS / MCMAHON - Team 03 Mixed60M 18:26.7+6:47.3+58.24%63.20%-13.91%-18.17%7.3
835Matthew GREEDGREED M / JAMIESON / VANEK - Team 10 Mixed20M 21:16.2+9:36.8+82.47%54.80%-31.36%-36.27%6.3
933Nathan JAMIESONGREED M / JAMIESON / VANEK - Team 10 Mixed35M 21:38.6+9:59.2+85.67%53.86%-33.66%-38.67%6.2
  • Teams Race Male - Sundries
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
110Morgan BOLDYBOLDY M / COMBE / MADDISON - Team 02 Sundries16M 13:26.3--100%2.14%1.57%10.0
211Noah BOLDYBOLDY N / BURDETT W / JONES / WELKER - Team 01 Sundries16M 13:38.5+0:12.2+1.51%98.51%0.66%0.09%9.9
38Geraint MADDISONBOLDY M / COMBE / MADDISON - Team 02 Sundries49M 13:39.2+0:12.9+1.60%98.43%0.57%0.00%9.9
49Matthew JONESBOLDY N / BURDETT W / JONES / WELKER - Team 01 Sundries48M 13:50.1+0:23.8+2.95%97.13%-0.75%-1.33%9.8
54Brendan WELKERBOLDY N / BURDETT W / JONES / WELKER - Team 01 Sundries44M 14:05.4+0:39.1+4.85%95.37%-2.61%-3.20%9.6
  • Teams Race Male - Wavehopper
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
115Tom CANAVANBREED / CANAVAN - Team 06 Wavehopper52M 14:42.4--100%1.12%0.95%9.2
221John BREEDBREED / CANAVAN - Team 06 Wavehopper67M 14:47.1+0:04.7+0.53%99.47%0.59%0.42%9.1
317Kristopher SMITHAVIGAD / BEDDEN / SMITH - Team 04 Wavehopper42M 14:54.6+0:12.2+1.38%98.64%-0.25%-0.42%9.1
418Rafael AVIGADAVIGAD / BEDDEN / SMITH - Team 04 Wavehopper42M 15:05.5+0:23.1+2.62%97.45%-1.47%-1.64%8.9
  • Teams Race Male - WWK1
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
138David WORTHYDOOLEY L / MARTIN / WORTHY - Team 12 WWK1M 10:42.3--100%15.95%17.26%12.6
239Luke DOOLEYDOOLEY L / MARTIN / WORTHY - Team 12 WWK119M 10:48.3+0:06.0+0.93%99.07%15.17%16.49%12.5
334Wayne MARTINDOOLEY L / MARTIN / WORTHY - Team 12 WWK151M 10:53.4+0:11.1+1.73%98.30%14.50%15.83%12.4
425Cody POPEGIGENGACK / LIDDLE P / POPE - Team 09 WWK128M 12:46.8+2:04.5+19.38%83.76%-0.34%1.22%10.6
529Peter LIDDLEGIGENGACK / LIDDLE P / POPE - Team 09 WWK161M 12:55.7+2:13.4+20.77%82.80%-1.50%0.08%10.4
632Peter GIGENGACKGIGENGACK / LIDDLE P / POPE - Team 09 WWK135M 12:56.9+2:14.6+20.96%82.67%-1.66%-0.08%10.4
731Steven STASIUKBOLLAND / ELSTON / STASIUK - Team 08 WWK142M 13:50.1+3:07.8+29.24%77.38%-8.62%-6.93%9.8
822Patrick IRWINDI NUCCI / IRWIN - Team 07 WWK169M 13:55.3+3:13.0+30.05%76.89%-9.30%-7.60%9.7
930Terry BOLLANDBOLLAND / ELSTON / STASIUK - Team 08 WWK169M 14:03.5+3:21.2+31.32%76.15%-10.37%-8.66%9.6
1028John DI NUCCIDI NUCCI / IRWIN - Team 07 WWK169M 14:29.9+3:47.6+35.44%73.84%-13.83%-12.06%9.3