Castle to Crane 2019

Saturday, September 21, 2019 10:36 (GMT+1) - Final results

Race info
Sport: Rowing
Location: Greenock, United Kingdom
Start type: Individual start
Racers: 75
Timing mode: Multi-device splits
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 4.1
Updated: Sunday, September 22, 2019 10:24 (GMT+1)
Organized by: Scottish Coastal Rowing
Race website: www.scottishcoastalrowing.org

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Open - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
137NaiadRoyal West Of Scotland Amature Boat Club - Hugh Jamieson Other 4+ Oared BoatM 2:13:19.7--100%25.42%23.09%
267Coull DSt Ayles Rowing Club - Grant Lumsden St AylesM 2:21:00.6+7:40.9+5.76%94.55%21.12%18.66%
359SkelfEastern - Alex Hilliam St AylesF/M 2:21:22.8+8:03.1+6.04%94.30%20.91%18.45%
473ZephyrAvoch - David Paterson St AylesM 2:31:03.9+17:44.2+13.30%88.26%15.50%12.86%
543RinanseyOrkney Rowing Club - Mhairi Noble Shetland YoleF/M 2:33:15.6+19:55.9+14.95%86.99%14.27%11.60%
614SpeedwellNorth Berwick Rowing Club - David Davidson Double Scull/RandanM 2:33:23.8+20:04.1+15.05%86.92%14.19%11.52%
736Sprite (RWSABC)Royal West Of Scotland Amateur Boat Club - Adam Graham Other 4+ Oared BoatF/M 2:36:09.0+22:49.3+17.12%85.38%12.65%9.93%
860Spirit Of CatterlineCatterline Coastal Rowing Club - Stephen Hall St AylesF/M 2:37:28.7+24:09.0+18.11%84.66%11.91%9.16%
966ZuluAvoch Community Rowing Club - Duncan Macleman St AylesF/M 2:39:30.8+26:11.1+19.64%83.58%10.77%7.99%
1054Lady DangerGlasgow Coastal Rowing Club - Ewan Shachan St AylesF/M 2:39:31.6+26:11.9+19.65%83.58%10.76%7.98%
1161Sprite (Eastern)Eastern - Sean Watters St AylesF/M 2:39:36.1+26:16.4+19.71%83.54%10.72%7.94%
1231St AylesSt Ayles Rowing Club - Audrey Horsburgh St AylesF 2:39:45.0+26:25.3+19.82%83.46%10.64%7.85%
1372Tay LegendsNewburgh Rowing Club - Newburgh St AylesM 2:42:30.9+29:11.2+21.89%82.04%9.09%6.26%
1468Ferry LassQueensferry Rowing Club - Alan Sutherland St AylesM 2:43:49.4+30:29.7+22.87%81.39%8.36%5.50%
1552John BNorth Berwick - Viktoria Mcdonald St AylesF/M 2:44:28.7+31:09.0+23.36%81.06%7.99%5.12%
1649FlorenceRowflo - Charlie Green St AylesF/M 2:45:38.6+32:18.9+24.24%80.49%7.34%4.45%
1730Soy QuinePortsoy Coastal Rowing Club - Susan Rayne St AylesF 2:46:24.8+33:05.1+24.81%80.12%6.91%4.01%
1833StrangfjordrStrangford Coastal Rowing Club - Anna Elliott St AylesF 2:47:15.5+33:55.8+25.45%79.71%6.44%3.52%
1951IolairArran Coastal Rowing Club - Charles Smith St AylesF/M 2:47:15.8+33:56.1+25.45%79.71%6.43%3.52%
2055LoxaLossiemouth Coastal Rowing Club - Michael Burns St AylesF/M 2:47:22.1+34:02.4+25.53%79.66%6.38%3.46%
2174Keith OwenSidmouth - Jeremy Cloke Pilot GigF/M 2:49:14.6+35:54.9+26.94%78.78%5.33%2.38%
2247Boaty LodgeBoatie Blest - Stuart Mack St AylesF/M 2:49:39.6+36:19.9+27.25%78.59%5.09%2.14%
2334TessCromarty Community Rowing Club - Fiona Grist St AylesF 2:50:24.2+37:04.5+27.81%78.24%4.68%1.71%
2445BlackadderNorth Berwick Rowing Club - Viktoria Mcdonald St AylesF/M 2:50:24.9+37:05.2+27.82%78.24%4.67%1.70%
2526FreyaOrkney Rowing Club - Kelly McGuigan St AylesF 2:50:46.0+37:26.3+28.08%78.08%4.47%1.50%
2675Little PicketSidmouth - Nigel Winchester Pilot GigF/M 2:51:15.7+37:56.0+28.45%77.85%4.20%1.21%
2763Tarbh UisgeBurghead Coastal Rowing Club - Emma Donald St AylesF/M 2:52:52.2+39:32.5+29.66%77.13%3.30%0.28%
2822Carrick MaidCarrick CRC - Fergus Forsyth St AylesF/M 2:53:51.3+40:31.6+30.40%76.69%2.75%-0.28%
2948Chanonry MaidChanonry Sailing Club - Steve Bramwell St AylesF/M 2:55:37.7+42:18.0+31.73%75.92%1.75%-1.31%
3058Pride Of PrestwickPrestwick Coastal Rowing Club - Angela Taylor St AylesF/M 2:55:51.8+42:32.1+31.90%75.81%1.62%-1.44%
3120Boatie RowsBoatie Blest - Andrew Doney  St AylesF 2:56:00.8+42:41.1+32.01%75.75%1.54%-1.53%
3227Ice BreakerRowporty - Pam Macdiarmid St AylesF 2:57:06.4+43:46.7+32.83%75.28%0.93%-2.16%
3312Georgie RoseBroughty Ferry Boating - Rebecca Jackson-Hunt Double Scull/RandanF/M 2:57:58.0+44:38.3+33.48%74.92%0.45%-2.66%
3464UllaUllapool Coastal Rowing Club - India Poe St AylesF/M 3:01:02.4+47:42.7+35.79%73.65%-1.27%-4.43%
3571Montrose (Name Confirmed After Launch)Montrose Coastal Rowing - Giles Laverack St AylesM 3:03:03.2+49:43.5+37.30%72.84%-2.40%-5.59%
3613DratsieClydesdale Amateur Rowing Club - Michael Lekakis Double Scull/RandanM 3:03:06.7+49:47.0+37.34%72.81%-2.43%-5.62%
3746Blue BaySt Andrews Coastal Rowing Club - Julie Hardisty St AylesF/M 3:08:03.5+54:43.8+41.05%70.90%-5.20%-8.48%
3828JuniperSutors Skiffies - Ingrid Rochford St AylesF 3:08:10.5+54:50.8+41.14%70.85%-5.26%-8.54%
3962St Margaret’S HopeNorth Queensferry - Lesley Smith St AylesM 3:09:26.9+56:07.2+42.09%70.38%-5.98%-9.28%
4065YolandeKinghorn Coastal Rowing Club - Chris Mitchell St AylesF/M 3:10:02.5+56:42.8+42.54%70.16%-6.31%-9.62%
4123Chippy McnishRoyal West Of Scotland Amateur Boat Club - Karyn Donnachie St AylesF 3:17:05.1+1:03:45.4+47.82%67.65%-10.25%-13.68%
4269Lily BheagISLAY ROWING CLUB - Jack Glover St AylesM 3:17:24.8+1:04:05.1+48.07%67.54%-10.43%-13.87%
4332St BaldredNorth Berwick Rowing Club - Sandy Wallace St AylesF 3:19:55.1+1:06:35.4+49.94%66.69%-11.83%-15.32%
4470MingulayKilchrenan, Inverinan & Dalavich CRC - Gordon Leveratt St AylesM 3:20:18.2+1:06:58.5+50.23%66.56%-12.05%-15.54%
4529MaggieGourdon Coastal Rowing Club - Jean St AylesF 3:20:24.2+1:07:04.5+50.31%66.53%-12.10%-15.60%
4657Patrick O'rourkeCarrick CRC - Fergus Forsyth St AylesF/M 3:22:58.9+1:09:39.2+52.24%65.68%-13.55%-17.09%
4753Kelvin KelpieGlasgow Coastal Rowing Club - Frances Tobin St AylesF/M 3:24:33.8+1:11:14.1+53.43%65.18%-14.43%-18.00%
4821Bonnie AnneISLAY ROWING CLUB - Jack Glover St AylesF 3:24:37.7+1:11:18.0+53.48%65.16%-14.47%-18.03%
4925CumbraeCumbrae Coastal Rowing - Morna Mcgreish St AylesF/M 3:30:14.3+1:16:54.6+57.68%63.42%-17.61%-21.27%
5024CruachanKilchrenan, Inverinan & Dalavich CRC - Angela Docherty St AylesF 3:30:22.9+1:17:03.2+57.79%63.37%-17.69%-21.35%
5156NavajoRenegade - Kate Purcell St AylesF/M 3:39:57.6+1:26:37.9+64.98%60.61%-23.04%-26.88%
5244Birdie BowersRWSABC - Rose Sloan St AylesF/M 3:45:41.0+1:32:21.3+69.27%59.08%-26.25%-30.18%
5335Mrs B.Castle Inn Rowers/ River Teign Rowing Cl - Amanda Waldron Other 4+ Oared BoatF 3:51:20.3+1:38:00.6+73.51%57.63%-29.41%-33.44%
5450GrebeStrathpeffer & District Community Rowing - Lori Macgregor St AylesF/M 4:04:12.0+1:50:52.3+83.16%54.60%-36.60%-40.86%
-1OrcuanGalGael - Glen Murray  Other 4+ Oared BoatF/M DNF-----
  • Open Female - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
131St AylesSt Ayles Rowing Club - Audrey Horsburgh St AylesF 2:39:45.0--100%14.63%12.53%
230Soy QuinePortsoy Coastal Rowing Club - Susan Rayne St AylesF 2:46:24.8+6:39.8+4.17%96.00%11.06%8.88%
333StrangfjordrStrangford Coastal Rowing Club - Anna Elliott St AylesF 2:47:15.5+7:30.5+4.70%95.51%10.61%8.42%
434TessCromarty Community Rowing Club - Fiona Grist St AylesF 2:50:24.2+10:39.2+6.67%93.75%8.93%6.70%
526FreyaOrkney Rowing Club - Kelly McGuigan St AylesF 2:50:46.0+11:01.0+6.90%93.55%8.74%6.50%
620Boatie RowsBoatie Blest - Andrew Doney  St AylesF 2:56:00.8+16:15.8+10.18%90.76%5.93%3.63%
727Ice BreakerRowporty - Pam Macdiarmid St AylesF 2:57:06.4+17:21.4+10.86%90.20%5.35%3.03%
828JuniperSutors Skiffies - Ingrid Rochford St AylesF 3:08:10.5+28:25.5+17.79%84.89%-0.57%-3.03%
923Chippy McnishRoyal West Of Scotland Amateur Boat Club - Karyn Donnachie St AylesF 3:17:05.1+37:20.1+23.37%81.06%-5.33%-7.91%
1032St BaldredNorth Berwick Rowing Club - Sandy Wallace St AylesF 3:19:55.1+40:10.1+25.14%79.91%-6.84%-9.46%
1129MaggieGourdon Coastal Rowing Club - Jean St AylesF 3:20:24.2+40:39.2+25.45%79.71%-7.10%-9.73%
1221Bonnie AnneISLAY ROWING CLUB - Jack Glover St AylesF 3:24:37.7+44:52.7+28.09%78.07%-9.36%-12.04%
1324CruachanKilchrenan, Inverinan & Dalavich CRC - Angela Docherty St AylesF 3:30:22.9+50:37.9+31.69%75.93%-12.43%-15.19%
1435Mrs B.Castle Inn Rowers/ River Teign Rowing Cl - Amanda Waldron Other 4+ Oared BoatF 3:51:20.3+1:11:35.3+44.81%69.05%-23.63%-26.66%
  • Open Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
137NaiadRoyal West Of Scotland Amature Boat Club - Hugh Jamieson Other 4+ Oared BoatM 2:13:19.7--100%21.08%18.61%
267Coull DSt Ayles Rowing Club - Grant Lumsden St AylesM 2:21:00.6+7:40.9+5.76%94.55%16.54%13.93%
373ZephyrAvoch - David Paterson St AylesM 2:31:03.9+17:44.2+13.30%88.26%10.59%7.79%
414SpeedwellNorth Berwick Rowing Club - David Davidson Double Scull/RandanM 2:33:23.8+20:04.1+15.05%86.92%9.21%6.36%
572Tay LegendsNewburgh Rowing Club - Newburgh St AylesM 2:42:30.9+29:11.2+21.89%82.04%3.81%0.80%
668Ferry LassQueensferry Rowing Club - Alan Sutherland St AylesM 2:43:49.4+30:29.7+22.87%81.39%3.04%0.00%
771Montrose (Name Confirmed After Launch)Montrose Coastal Rowing - Giles Laverack St AylesM 3:03:03.2+49:43.5+37.30%72.84%-8.35%-11.74%
813DratsieClydesdale Amateur Rowing Club - Michael Lekakis Double Scull/RandanM 3:03:06.7+49:47.0+37.34%72.81%-8.38%-11.77%
962St Margaret’S HopeNorth Queensferry - Lesley Smith St AylesM 3:09:26.9+56:07.2+42.09%70.38%-12.13%-15.64%
1069Lily BheagISLAY ROWING CLUB - Jack Glover St AylesM 3:17:24.8+1:04:05.1+48.07%67.54%-16.85%-20.50%
1170MingulayKilchrenan, Inverinan & Dalavich CRC - Gordon Leveratt St AylesM 3:20:18.2+1:06:58.5+50.23%66.56%-18.56%-22.27%
  • Open Female/Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
159SkelfEastern - Alex Hilliam St AylesF/M 2:21:22.8--100%20.78%17.45%
243RinanseyOrkney Rowing Club - Mhairi Noble Shetland YoleF/M 2:33:15.6+11:52.8+8.40%92.25%14.12%10.51%
336Sprite (RWSABC)Royal West Of Scotland Amateur Boat Club - Adam Graham Other 4+ Oared BoatF/M 2:36:09.0+14:46.2+10.45%90.54%12.50%8.82%
460Spirit Of CatterlineCatterline Coastal Rowing Club - Stephen Hall St AylesF/M 2:37:28.7+16:05.9+11.39%89.78%11.75%8.05%
566ZuluAvoch Community Rowing Club - Duncan Macleman St AylesF/M 2:39:30.8+18:08.0+12.83%88.63%10.61%6.86%
654Lady DangerGlasgow Coastal Rowing Club - Ewan Shachan St AylesF/M 2:39:31.6+18:08.8+12.84%88.62%10.61%6.85%
761Sprite (Eastern)Eastern - Sean Watters St AylesF/M 2:39:36.1+18:13.3+12.89%88.58%10.56%6.81%
852John BNorth Berwick - Viktoria Mcdonald St AylesF/M 2:44:28.7+23:05.9+16.34%85.96%7.83%3.96%
949FlorenceRowflo - Charlie Green St AylesF/M 2:45:38.6+24:15.8+17.16%85.35%7.18%3.28%
1051IolairArran Coastal Rowing Club - Charles Smith St AylesF/M 2:47:15.8+25:53.0+18.31%84.53%6.27%2.33%
1155LoxaLossiemouth Coastal Rowing Club - Michael Burns St AylesF/M 2:47:22.1+25:59.3+18.38%84.47%6.21%2.27%
1274Keith OwenSidmouth - Jeremy Cloke Pilot GigF/M 2:49:14.6+27:51.8+19.71%83.54%5.16%1.18%
1347Boaty LodgeBoatie Blest - Stuart Mack St AylesF/M 2:49:39.6+28:16.8+20.00%83.33%4.93%0.94%
1445BlackadderNorth Berwick Rowing Club - Viktoria Mcdonald St AylesF/M 2:50:24.9+29:02.1+20.54%82.96%4.51%0.49%
1575Little PicketSidmouth - Nigel Winchester Pilot GigF/M 2:51:15.7+29:52.9+21.14%82.55%4.03%0.00%
1663Tarbh UisgeBurghead Coastal Rowing Club - Emma Donald St AylesF/M 2:52:52.2+31:29.4+22.27%81.78%3.13%-0.94%
1722Carrick MaidCarrick CRC - Fergus Forsyth St AylesF/M 2:53:51.3+32:28.5+22.97%81.32%2.58%-1.51%
1848Chanonry MaidChanonry Sailing Club - Steve Bramwell St AylesF/M 2:55:37.7+34:14.9+24.22%80.50%1.58%-2.55%
1958Pride Of PrestwickPrestwick Coastal Rowing Club - Angela Taylor St AylesF/M 2:55:51.8+34:29.0+24.39%80.39%1.45%-2.69%
2012Georgie RoseBroughty Ferry Boating - Rebecca Jackson-Hunt Double Scull/RandanF/M 2:57:58.0+36:35.2+25.88%79.44%0.27%-3.92%
2164UllaUllapool Coastal Rowing Club - India Poe St AylesF/M 3:01:02.4+39:39.6+28.05%78.09%-1.45%-5.71%
2246Blue BaySt Andrews Coastal Rowing Club - Julie Hardisty St AylesF/M 3:08:03.5+46:40.7+33.02%75.18%-5.38%-9.81%
2365YolandeKinghorn Coastal Rowing Club - Chris Mitchell St AylesF/M 3:10:02.5+48:39.7+34.42%74.39%-6.49%-10.97%
2457Patrick O'rourkeCarrick CRC - Fergus Forsyth St AylesF/M 3:22:58.9+1:01:36.1+43.57%69.65%-13.74%-18.52%
2553Kelvin KelpieGlasgow Coastal Rowing Club - Frances Tobin St AylesF/M 3:24:33.8+1:03:11.0+44.69%69.11%-14.63%-19.44%
2625CumbraeCumbrae Coastal Rowing - Morna Mcgreish St AylesF/M 3:30:14.3+1:08:51.5+48.70%67.25%-17.81%-22.76%
2756NavajoRenegade - Kate Purcell St AylesF/M 3:39:57.6+1:18:34.8+55.58%64.28%-23.26%-28.44%
2844Birdie BowersRWSABC - Rose Sloan St AylesF/M 3:45:41.0+1:24:18.2+59.63%62.65%-26.47%-31.78%
2950GrebeStrathpeffer & District Community Rowing - Lori Macgregor St AylesF/M 4:04:12.0+1:42:49.2+72.73%57.90%-36.84%-42.59%
-1OrcuanGalGael - Glen Murray  Other 4+ Oared BoatF/M DNF-----
  • 50+ - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
142Orkney GoldOrkney Rowing Club - Audrey Cameron St AylesM 2:14:30.0--100%25.06%23.69%
240Ailsa LassTroon Coastal Rowing Club - Harry Risk St AylesM 2:22:39.9+8:09.9+6.07%94.28%20.51%19.06%
341Boatie BlestBoatie Blest - Bruce Cassidy  St AylesM 2:29:28.6+14:58.6+11.14%89.98%16.72%15.19%
438Langstone LadyLangstone Cutters Rowing Club - Steve Woods Other 4+ Oared BoatF/M 2:36:03.8+21:33.8+16.03%86.18%13.05%11.46%
518SeabhagArran Coastal Rowing Club - Friederike Lorenzen St AylesF/M 2:36:44.3+22:14.3+16.53%85.81%12.67%11.07%
68Sandbay CenturySt Andrews CRC - Ian Chisholm St AylesM 2:41:23.9+26:53.9+20.00%83.33%10.08%8.43%
717MorvenFindochty Water Sports Club - Sandy Baird St AylesF/M 2:42:20.6+27:50.6+20.70%82.85%9.55%7.89%
89ThistleFirth Of Clyde Coastal Rowing - Paul Liney St AylesM 2:43:47.7+29:17.7+21.78%82.11%8.74%7.07%
910FlossieNorth Berwick Rowing Club - Louise Presslie Double Scull/RandanF 2:50:14.3+35:44.3+26.57%79.01%5.15%3.41%
102Chris O KinairdSt Ayles Rowing Club - Shona Muirhead St AylesF 2:53:15.4+38:45.4+28.82%77.63%3.47%1.70%
113CrombaCromarty Community Rowing Club - Loren Scott-Lodge St AylesF 2:59:15.3+44:45.3+33.28%75.03%0.13%-1.70%
1239SallyportLangstone Cutters Rowing Club - Geoff Shilling Other 4+ Oared BoatF/M 2:59:25.3+44:55.3+33.40%74.96%0.04%-1.80%
1319Silver DarlingChanonry Sailing Club - Richard Cherry St AylesF/M 3:03:12.0+48:42.0+36.21%73.42%-2.07%-3.94%
1415ArapahoRenegade - Geoff Turner St AylesF/M 3:17:50.6+1:03:20.6+47.10%67.98%-10.23%-12.25%
154Cul MorUllapool Coastal Rowing Club - Ron Smith St AylesF 3:18:29.5+1:03:59.5+47.58%67.76%-10.59%-12.62%
167SaltireFirth Of Clyde Coastal Rowing - Doreen Mathie St AylesF 3:21:14.5+1:06:44.5+49.62%66.84%-12.12%-14.18%
1716Marr VoyagerTroon Coastal Rowing Club - Ruth Haining St AylesF/M 3:22:24.0+1:07:54.0+50.48%66.45%-12.77%-14.83%
1811DaylightUllapool Coastal Rowing Club - Topher Dawson Double Scull/RandanF/M 3:34:28.6+1:19:58.6+59.46%62.71%-19.49%-21.68%
195Ferry MaidQueensferry Rowing Club - Marianne Sandison St AylesF 3:48:59.3+1:34:29.3+70.25%58.74%-27.58%-29.92%
206Pride Of The SolwayAnnan Harbour Action Group - Alan Thomson St AylesF 3:53:55.7+1:39:25.7+73.92%57.50%-30.33%-32.72%
  • 50+ Female - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
110FlossieNorth Berwick Rowing Club - Louise Presslie Double Scull/RandanF 2:50:14.3--100%13.98%14.23%
22Chris O KinairdSt Ayles Rowing Club - Shona Muirhead St AylesF 2:53:15.4+3:01.1+1.77%98.26%12.46%12.71%
33CrombaCromarty Community Rowing Club - Loren Scott-Lodge St AylesF 2:59:15.3+9:01.0+5.30%94.97%9.43%9.69%
44Cul MorUllapool Coastal Rowing Club - Ron Smith St AylesF 3:18:29.5+28:15.2+16.60%85.77%-0.29%0.00%
57SaltireFirth Of Clyde Coastal Rowing - Doreen Mathie St AylesF 3:21:14.5+31:00.2+18.21%84.59%-1.68%-1.39%
65Ferry MaidQueensferry Rowing Club - Marianne Sandison St AylesF 3:48:59.3+58:45.0+34.51%74.34%-15.70%-15.36%
76Pride Of The SolwayAnnan Harbour Action Group - Alan Thomson St AylesF 3:53:55.7+1:03:41.4+37.41%72.77%-18.20%-17.85%
  • 50+ Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
142Orkney GoldOrkney Rowing Club - Audrey Cameron St AylesM 2:14:30.0--100%10.55%10.02%
240Ailsa LassTroon Coastal Rowing Club - Harry Risk St AylesM 2:22:39.9+8:09.9+6.07%94.28%5.12%4.56%
341Boatie BlestBoatie Blest - Bruce Cassidy  St AylesM 2:29:28.6+14:58.6+11.14%89.98%0.59%0.00%
48Sandbay CenturySt Andrews CRC - Ian Chisholm St AylesM 2:41:23.9+26:53.9+20.00%83.33%-7.34%-7.98%
59ThistleFirth Of Clyde Coastal Rowing - Paul Liney St AylesM 2:43:47.7+29:17.7+21.78%82.11%-8.93%-9.58%
  • 50+ Female/Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
138Langstone LadyLangstone Cutters Rowing Club - Steve Woods Other 4+ Oared BoatF/M 2:36:03.8--100%14.04%13.92%
218SeabhagArran Coastal Rowing Club - Friederike Lorenzen St AylesF/M 2:36:44.3+0:40.5+0.43%99.57%13.67%13.55%
317MorvenFindochty Water Sports Club - Sandy Baird St AylesF/M 2:42:20.6+6:16.8+4.02%96.13%10.58%10.46%
439SallyportLangstone Cutters Rowing Club - Geoff Shilling Other 4+ Oared BoatF/M 2:59:25.3+23:21.5+14.97%86.98%1.18%1.04%
519Silver DarlingChanonry Sailing Club - Richard Cherry St AylesF/M 3:03:12.0+27:08.2+17.39%85.19%-0.90%-1.04%
615ArapahoRenegade - Geoff Turner St AylesF/M 3:17:50.6+41:46.8+26.77%78.88%-8.97%-9.12%
716Marr VoyagerTroon Coastal Rowing Club - Ruth Haining St AylesF/M 3:22:24.0+46:20.2+29.69%77.11%-11.48%-11.63%
811DaylightUllapool Coastal Rowing Club - Topher Dawson Double Scull/RandanF/M 3:34:28.6+58:24.8+37.43%72.76%-18.13%-18.29%