2019 Marathon Series - Race 9 (Windsor)

Saturday, August 3, 2019 10:45 (GMT+10) - Final results

Race info
Sport: Paddling
Location: Kingston, Australia
Start type: Manual wave start
Wave grouping: By distance
Racers: 141
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 4.0
Updated: Sunday, August 4, 2019 19:35 (GMT+10)
Organized by: PaddleNSW
Race website: www.paddlensw.org.au

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Div 1 20km Under 1:40 - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1103James HarringtonManly Warringah 23M 1:33:24.2--100%4.44%3.69%50
2104Stewart O'ReganLane Cove 44M 1:33:25.4+0:01.2+0.02%99.98%4.42%3.67%49
3112Michael HanemaayerBurley Griffin 26M 1:33:26.3+0:02.1+0.04%99.96%4.40%3.65%48
4100Andrew BirkettBurley Griffin 30M 1:36:58.7+3:34.5+3.83%96.31%0.78%0.00%47
5105James PralijaManly Warringah 30M 1:38:45.8+5:21.6+5.74%94.57%-1.04%-1.84%46
6106Simon StenhouseBurley Griffin 52M 1:39:14.9+5:50.7+6.26%94.11%-1.54%-2.34%45
7107Matilda StevensonBurley Griffin 23F 1:48:56.4+15:32.2+16.63%85.74%-11.46%-12.33%44
  • Div 1 20km Under 1:40 Female - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1107Matilda StevensonBurley Griffin 23F 1:48:56.4--100%0.00%0.00%50
  • Div 1 20km Under 1:40 Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1103James HarringtonManly Warringah 23M 1:33:24.2--100%2.58%1.90%50
2104Stewart O'ReganLane Cove 44M 1:33:25.4+0:01.2+0.02%99.98%2.56%1.87%49
3112Michael HanemaayerBurley Griffin 26M 1:33:26.3+0:02.1+0.04%99.96%2.54%1.86%48
4100Andrew BirkettBurley Griffin 30M 1:36:58.7+3:34.5+3.83%96.31%-1.15%-1.86%47
5105James PralijaManly Warringah 30M 1:38:45.8+5:21.6+5.74%94.57%-3.01%-3.73%46
6106Simon StenhouseBurley Griffin 52M 1:39:14.9+5:50.7+6.26%94.11%-3.52%-4.24%45
  • Div 2 20km 1:40-1:45 - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1203Andrew LoveLane Cove 48M 1:38:27.7--100%4.42%3.99%50
2209Tony Hystek and Alanna EwinLane Cove 53F 1:39:05.3+0:37.6+0.64%99.37%3.81%3.38%49
3208David Little and Pauline FindlayManly Warringah 58F 1:40:58.5+2:30.8+2.55%97.51%1.98%1.54%48
4205Cameron TunbridgeCentral Coast 54M 1:40:59.5+2:31.8+2.57%97.49%1.97%1.53%47
5206Jason WarePenrith 50M 1:41:25.1+2:57.4+3.00%97.08%1.55%1.11%46
6211John BurkettManly Warringah 50M 1:43:41.7+5:14.0+5.32%94.95%-0.66%-1.11%45
7202Ian HofstetterLane Cove 57M 1:44:46.2+6:18.5+6.41%93.98%-1.70%-2.16%44
8212Robert StimsonBurley Griffin 42M 1:45:32.8+7:05.1+7.20%93.29%-2.45%-2.92%43
9200Tim BinnsLane Cove 50M 1:47:06.0+8:38.3+8.77%91.93%-3.96%-4.43%42
10207Luke WillsmoreBurley Griffin 35M 1:48:07.9+9:40.2+9.82%91.06%-4.96%-5.44%41
  • Div 2 20km 1:40-1:45 Female - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1209Tony Hystek and Alanna EwinLane Cove 53F 1:39:05.3--100%0.94%0.94%50
2208David Little and Pauline FindlayManly Warringah 58F 1:40:58.5+1:53.2+1.90%98.13%-0.94%-0.94%49
  • Div 2 20km 1:40-1:45 Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1203Andrew LoveLane Cove 48M 1:38:27.7--100%5.11%5.54%50
2205Cameron TunbridgeCentral Coast 54M 1:40:59.5+2:31.8+2.57%97.49%2.67%3.11%49
3206Jason WarePenrith 50M 1:41:25.1+2:57.4+3.00%97.08%2.26%2.70%48
4211John BurkettManly Warringah 50M 1:43:41.7+5:14.0+5.32%94.95%0.07%0.52%47
5202Ian HofstetterLane Cove 57M 1:44:46.2+6:18.5+6.41%93.98%-0.97%-0.52%46
6212Robert StimsonBurley Griffin 42M 1:45:32.8+7:05.1+7.20%93.29%-1.72%-1.26%45
7200Tim BinnsLane Cove 50M 1:47:06.0+8:38.3+8.77%91.93%-3.21%-2.75%44
8207Luke WillsmoreBurley Griffin 35M 1:48:07.9+9:40.2+9.82%91.06%-4.21%-3.74%43
  • Div 3 20km 1:45-1:50 - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1301Dominic HidesBurley Griffin 48M 1:44:27.5--100%3.53%2.88%50
2306Trevor NicholsLane Cove 47M 1:45:20.8+0:53.3+0.85%99.16%2.71%2.05%49
3305Montannah MurrayCronulla Sutherland 23F 1:45:24.4+0:56.9+0.91%99.10%2.66%1.99%48
4312Gareth StokesSutherland Shire 46M 1:45:47.9+1:20.4+1.28%98.73%2.29%1.63%47
5311Stephen ShelleyWindsor 51M 1:46:00.7+1:33.2+1.49%98.53%2.10%1.43%46
6317Matt SheatherSutherland Shire 50M 1:46:34.2+2:06.7+2.02%98.02%1.58%0.91%45
7300Mick CarrollCentral Coast 54M 1:46:54.3+2:26.8+2.34%97.71%1.27%0.60%44
8304Rodrigo MatamalaLane Cove 37M 1:47:12.4+2:44.9+2.63%97.44%0.99%0.32%43
9308Andrew ParkinsonBurley Griffin 48M 1:47:53.7+3:26.2+3.29%96.81%0.36%-0.32%42
10307Emily O'RourkeBurley Griffin 18F 1:49:10.9+4:43.4+4.52%95.67%-0.83%-1.52%41
11309Peter RyceManly Warringah 53M 1:49:37.3+5:09.8+4.94%95.29%-1.24%-1.93%40
12313Daniela Angela TorreManly Warringah 51F 1:49:48.9+5:21.4+5.13%95.12%-1.42%-2.11%39
13315Rob Hardy and Terry ReillyManly Warringah 72M 1:49:56.0+5:28.5+5.24%95.02%-1.52%-2.22%38
14303Laura LeeWindsor 40F 1:50:50.5+6:23.0+6.11%94.24%-2.36%-3.06%37
15302Don JohnstoneLane Cove 50M 1:51:27.5+7:00.0+6.70%93.72%-2.93%-3.63%36
16314David YoungLane Cove 59M 1:56:04.0+11:36.5+11.11%90.00%-7.19%-7.92%35
  • Div 3 20km 1:45-1:50 Female - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1305Montannah MurrayCronulla Sutherland 23F 1:45:24.4--100%3.13%3.74%50
2307Emily O'RourkeBurley Griffin 18F 1:49:10.9+3:46.5+3.58%96.54%-0.34%0.29%49
3313Daniela Angela TorreManly Warringah 51F 1:49:48.9+4:24.5+4.18%95.99%-0.92%-0.29%48
4303Laura LeeWindsor 40F 1:50:50.5+5:26.1+5.16%95.10%-1.87%-1.23%47
  • Div 3 20km 1:45-1:50 Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1301Dominic HidesBurley Griffin 48M 1:44:27.5--100%3.37%2.43%50
2306Trevor NicholsLane Cove 47M 1:45:20.8+0:53.3+0.85%99.16%2.55%1.60%49
3312Gareth StokesSutherland Shire 46M 1:45:47.9+1:20.4+1.28%98.73%2.13%1.17%48
4311Stephen ShelleyWindsor 51M 1:46:00.7+1:33.2+1.49%98.53%1.94%0.98%47
5317Matt SheatherSutherland Shire 50M 1:46:34.2+2:06.7+2.02%98.02%1.42%0.45%46
6300Mick CarrollCentral Coast 54M 1:46:54.3+2:26.8+2.34%97.71%1.11%0.14%45
7304Rodrigo MatamalaLane Cove 37M 1:47:12.4+2:44.9+2.63%97.44%0.83%-0.14%44
8308Andrew ParkinsonBurley Griffin 48M 1:47:53.7+3:26.2+3.29%96.81%0.20%-0.78%43
9309Peter RyceManly Warringah 53M 1:49:37.3+5:09.8+4.94%95.29%-1.40%-2.40%42
10315Rob Hardy and Terry ReillyManly Warringah 72M 1:49:56.0+5:28.5+5.24%95.02%-1.69%-2.69%41
11302Don JohnstoneLane Cove 50M 1:51:27.5+7:00.0+6.70%93.72%-3.10%-4.11%40
12314David YoungLane Cove 59M 1:56:04.0+11:36.5+11.11%90.00%-7.36%-8.42%39
  • Div 4 20km 1:50-1:55 - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1404Neil CrabbWindsor 60M 1:47:55.6--100%5.23%5.52%50
2412Lee Anne Andersen and Nigel CarsonOther 47F 1:50:42.6+2:47.0+2.58%97.49%2.78%3.08%49
3402Stephen BrettBrisbane Waters 63M 1:50:45.4+2:49.8+2.62%97.44%2.74%3.04%48
4415John DenyerSutherland Shire 51M 1:51:19.5+3:23.9+3.15%96.95%2.24%2.54%47
5410Mark MoroSutherland Shire 61M 1:51:27.5+3:31.9+3.27%96.83%2.12%2.42%46
6406Richard FoxBurley Griffin 55M 1:53:08.1+5:12.5+4.83%95.40%0.65%0.96%45
7408JEFF HOSNELLLane Cove 67M 1:53:54.5+5:58.9+5.54%94.75%-0.03%0.28%44
8409David LowePenrith 48M 1:54:32.9+6:37.3+6.14%94.22%-0.59%-0.28%43
9401Andy BodsworthBurley Griffin 54M 1:54:45.5+6:49.9+6.33%94.05%-0.77%-0.46%42
10417Wade RowstonLane Cove 59M 1:55:44.0+7:48.4+7.23%93.25%-1.63%-1.32%41
11413Ross and Robyn BingleSutherland Shire 58F 1:56:42.0+8:46.4+8.13%92.48%-2.48%-2.16%40
12407Scott HarrisManly Warringah 67M 1:56:53.6+8:58.0+8.31%92.33%-2.65%-2.33%39
13400Ruby ArdrenManly Warringah 44F 1:57:56.7+10:01.1+9.28%91.51%-3.57%-3.25%38
14403Peter ClyneManly Warringah 63M 1:58:29.4+10:33.8+9.79%91.09%-4.05%-3.73%37
  • Div 4 20km 1:50-1:55 Female - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1412Lee Anne Andersen and Nigel CarsonOther 47F 1:50:42.6--100%3.83%5.13%50
2413Ross and Robyn BingleSutherland Shire 58F 1:56:42.0+5:59.4+5.41%94.87%-1.37%0.00%49
3400Ruby ArdrenManly Warringah 44F 1:57:56.7+7:14.1+6.54%93.87%-2.46%-1.07%48
  • Div 4 20km 1:50-1:55 Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1404Neil CrabbWindsor 60M 1:47:55.6--100%4.94%5.25%50
2402Stephen BrettBrisbane Waters 63M 1:50:45.4+2:49.8+2.62%97.44%2.45%2.77%49
3415John DenyerSutherland Shire 51M 1:51:19.5+3:23.9+3.15%96.95%1.95%2.27%48
4410Mark MoroSutherland Shire 61M 1:51:27.5+3:31.9+3.27%96.83%1.83%2.15%47
5406Richard FoxBurley Griffin 55M 1:53:08.1+5:12.5+4.83%95.40%0.36%0.68%46
6408JEFF HOSNELLLane Cove 67M 1:53:54.5+5:58.9+5.54%94.75%-0.32%0.00%45
7409David LowePenrith 48M 1:54:32.9+6:37.3+6.14%94.22%-0.89%-0.56%44
8401Andy BodsworthBurley Griffin 54M 1:54:45.5+6:49.9+6.33%94.05%-1.07%-0.75%43
9417Wade RowstonLane Cove 59M 1:55:44.0+7:48.4+7.23%93.25%-1.93%-1.60%42
10407Scott HarrisManly Warringah 67M 1:56:53.6+8:58.0+8.31%92.33%-2.95%-2.62%41
11403Peter ClyneManly Warringah 63M 1:58:29.4+10:33.8+9.79%91.09%-4.36%-4.02%40
  • Div 5 20km 1:55-2:00 - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1508Geoff BaggettManly Warringah 70M 1:58:11.5--100%0.97%0.59%50
2505Sue and Ian McguinnessSutherland Shire 59F 1:58:22.6+0:11.1+0.16%99.84%0.82%0.43%49
3504Dallas Newman and Lorraine Harper-HorakCronulla Sutherland 63F 1:58:53.6+0:42.1+0.59%99.41%0.39%0.00%48
4503Danielle Winslow and Bob CollinsBurley Griffin 40F 1:59:56.7+1:45.2+1.48%98.54%-0.49%-0.88%47
5511John PrestonBurley Griffin 65M 2:01:22.1+3:10.6+2.69%97.38%-1.69%-2.08%46
  • Div 5 20km 1:55-2:00 Female - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1505Sue and Ian McguinnessSutherland Shire 59F 1:58:22.6--100%0.58%0.43%50
2504Dallas Newman and Lorraine Harper-HorakCronulla Sutherland 63F 1:58:53.6+0:31.0+0.44%99.57%0.15%0.00%49
3503Danielle Winslow and Bob CollinsBurley Griffin 40F 1:59:56.7+1:34.1+1.32%98.69%-0.73%-0.88%48
  • Div 5 20km 1:55-2:00 Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1508Geoff BaggettManly Warringah 70M 1:58:11.5--100%1.33%1.33%50
2511John PrestonBurley Griffin 65M 2:01:22.1+3:10.6+2.69%97.38%-1.33%-1.33%49
  • Div 5 Ranking - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1506Warren CahillCronulla Sutherland 49M 1:52:48.7--100%0.00%0.00%50
  • Div 5 Ranking Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1506Warren CahillCronulla Sutherland 49M 1:52:48.7--100%0.00%0.00%50
  • Div 6 20km 2:00-2:10 - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1605Adrian Di CesareSutherland Shire 40M 2:01:24.7--100%2.55%1.40%50
2603Rob CookCentral Coast 66M 2:01:27.0+0:02.3+0.03%99.97%2.52%1.37%49
3607Phillip GeddesLane Cove 73M 2:03:07.9+1:43.2+1.42%98.60%1.17%0.00%48
4604Jeremy CookBurley Griffin 57M 2:08:25.5+7:00.8+5.78%94.54%-3.08%-4.30%47
5600Oscar CahillLane Cove 56M 2:08:31.2+7:06.5+5.85%94.47%-3.16%-4.38%46
  • Div 6 20km 2:00-2:10 Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1605Adrian Di CesareSutherland Shire 40M 2:01:24.7--100%2.55%1.40%50
2603Rob CookCentral Coast 66M 2:01:27.0+0:02.3+0.03%99.97%2.52%1.37%49
3607Phillip GeddesLane Cove 73M 2:03:07.9+1:43.2+1.42%98.60%1.17%0.00%48
4604Jeremy CookBurley Griffin 57M 2:08:25.5+7:00.8+5.78%94.54%-3.08%-4.30%47
5600Oscar CahillLane Cove 56M 2:08:31.2+7:06.5+5.85%94.47%-3.16%-4.38%46
  • Div 7 20km Over 2:10 - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1706Rachel MosenPacific Dragons 53F 2:14:35.0--100%0.77%0.47%50
2700Heidi DuncanCentral Coast 36F 2:15:05.1+0:30.1+0.37%99.63%0.40%0.10%49
3707Helen and David TongwayBurley Griffin 69F 2:15:20.8+0:45.8+0.57%99.44%0.21%-0.10%48
4702Gaye FosterManly Warringah 57F 2:17:31.0+2:56.0+2.18%97.87%-1.39%-1.70%47
-705Maxwell LyonsCentral Coast 70M DNF-----46
-701Bernie EdsteinNewy 51M DNF-----46
  • Div 7 20km Over 2:10 Female - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1706Rachel MosenPacific Dragons 53F 2:14:35.0--100%0.77%0.47%50
2700Heidi DuncanCentral Coast 36F 2:15:05.1+0:30.1+0.37%99.63%0.40%0.10%49
3707Helen and David TongwayBurley Griffin 69F 2:15:20.8+0:45.8+0.57%99.44%0.21%-0.10%48
4702Gaye FosterManly Warringah 57F 2:17:31.0+2:56.0+2.18%97.87%-1.39%-1.70%47
  • Div 7 20km Over 2:10 Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
-705Maxwell LyonsCentral Coast 70M DNF-----50
-701Bernie EdsteinNewy 51M DNF-----50
  • Div 7 Ranking - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1708Richard GrovesOther 50M 2:11:19.6--100%0.00%0.00%50
  • Div 7 Ranking Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1708Richard GrovesOther 50M 2:11:19.6--100%0.00%0.00%50
  • Div 8 15km - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1813Toby SchooleyOther 16M 1:16:44.4--100%13.04%11.73%50
2802Matthew DunbarNorthern Beaches 16M 1:16:45.7+0:01.3+0.03%99.97%13.01%11.71%49
3804Tobias GriggOther 16M 1:19:51.2+3:06.8+4.06%96.10%9.51%8.15%48
4814Albert Cobb and Geoff DawesBrisbane Waters 69M 1:20:27.1+3:42.7+4.84%95.39%8.83%7.46%47
5818Sue Smith and Greg HillierHunter Valley 54F 1:23:19.0+6:34.6+8.57%92.11%5.59%4.17%46
6810Tim McNamaraLane Cove 72M 1:23:54.5+7:10.1+9.34%91.46%4.92%3.49%45
7808Leslie HowardWindsor 63M 1:25:51.9+9:07.5+11.89%89.37%2.70%1.24%44
8806Timothy HarringtonManly Warringah 59M 1:26:04.8+9:20.4+12.17%89.15%2.45%0.99%43
9819Olivia LovellNorthern Beaches 17F 1:26:13.9+9:29.5+12.37%88.99%2.28%0.81%42
10801Chris DickmanManly Warringah 52M 1:26:56.4+10:12.0+13.29%88.27%1.48%0.00%41
11803Hanako GreuterOther 16F 1:28:18.8+11:34.4+15.08%86.90%-0.08%-1.58%40
12821Isabelle RupenovicOther 16F 1:29:26.3+12:41.9+16.55%85.80%-1.35%-2.87%39
13800Margi BohmBurley Griffin 59F 1:31:53.0+15:08.6+19.73%83.52%-4.12%-5.69%38
14816Peter Connolly and Denby MoylanBurley Griffin 50M 1:33:24.2+16:39.8+21.71%82.16%-5.84%-7.43%37
15817Philip Bellamy and Graham MattsManly Warringah 81M 1:33:46.8+17:02.4+22.20%81.83%-6.27%-7.87%36
16820Julia OngCronulla Sutherland 54F 1:34:20.4+17:36.0+22.93%81.34%-6.91%-8.51%35
17815Jennifer Tjoe and Kim NaveraSutherland Shire 26F 1:36:30.7+19:46.3+25.76%79.51%-9.37%-11.01%34
18807Geoffery HorsnellManly Warringah 70M 1:39:22.9+22:38.5+29.50%77.22%-12.62%-14.31%33
19805Madeline HanksBurley Griffin 49F 1:43:28.2+26:43.8+34.83%74.17%-17.25%-19.01%32
  • Div 8 15km Female - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1818Sue Smith and Greg HillierHunter Valley 54F 1:23:19.0--100%9.13%8.10%50
2819Olivia LovellNorthern Beaches 17F 1:26:13.9+2:54.9+3.50%96.62%5.95%4.89%49
3803Hanako GreuterOther 16F 1:28:18.8+4:59.8+6.00%94.34%3.68%2.59%48
4821Isabelle RupenovicOther 16F 1:29:26.3+6:07.3+7.35%93.16%2.45%1.35%47
5800Margi BohmBurley Griffin 59F 1:31:53.0+8:34.0+10.28%90.68%-0.21%-1.35%46
6820Julia OngCronulla Sutherland 54F 1:34:20.4+11:01.4+13.23%88.32%-2.89%-4.06%45
7815Jennifer Tjoe and Kim NaveraSutherland Shire 26F 1:36:30.7+13:11.7+15.84%86.33%-5.26%-6.45%44
8805Madeline HanksBurley Griffin 49F 1:43:28.2+20:09.2+24.19%80.52%-12.85%-14.13%43
  • Div 8 15km Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1813Toby SchooleyOther 16M 1:16:44.4--100%10.50%10.63%50
2802Matthew DunbarNorthern Beaches 16M 1:16:45.7+0:01.3+0.03%99.97%10.47%10.60%49
3804Tobias GriggOther 16M 1:19:51.2+3:06.8+4.06%96.10%6.87%7.00%48
4814Albert Cobb and Geoff DawesBrisbane Waters 69M 1:20:27.1+3:42.7+4.84%95.39%6.17%6.30%47
5810Tim McNamaraLane Cove 72M 1:23:54.5+7:10.1+9.34%91.46%2.14%2.28%46
6808Leslie HowardWindsor 63M 1:25:51.9+9:07.5+11.89%89.37%-0.14%0.00%45
7806Timothy HarringtonManly Warringah 59M 1:26:04.8+9:20.4+12.17%89.15%-0.39%-0.25%44
8801Chris DickmanManly Warringah 52M 1:26:56.4+10:12.0+13.29%88.27%-1.40%-1.25%43
9816Peter Connolly and Denby MoylanBurley Griffin 50M 1:33:24.2+16:39.8+21.71%82.16%-8.93%-8.78%42
10817Philip Bellamy and Graham MattsManly Warringah 81M 1:33:46.8+17:02.4+22.20%81.83%-9.37%-9.22%41
11807Geoffery HorsnellManly Warringah 70M 1:39:22.9+22:38.5+29.50%77.22%-15.91%-15.74%40
  • Div 9 10km Under 1:00 - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1919James HaighIllawarra 25M 49:10.2--100%16.02%16.05%50
2921Gary RakeBurley Griffin 47M 49:44.1+0:33.9+1.15%98.86%15.05%15.09%49
3907Peter ManleyLane Cove 54M 50:30.7+1:20.5+2.73%97.34%13.73%13.76%48
4913Guy RobinsonManly Warringah 14M 50:37.6+1:27.4+2.96%97.12%13.53%13.56%47
5923Richard RobinsonManly Warringah 48M 51:42.0+2:31.8+5.15%95.11%11.70%11.73%46
6909Lucas RaikunaOther 15M 55:20.4+6:10.2+12.55%88.85%5.48%5.52%45
7917Alex Conley and Charlie Heaton-ArmstrongManly Warringah 15M 55:25.7+6:15.5+12.73%88.71%5.33%5.37%44
8916Judy Greenidge and Jil ParkerWindsor 64F 55:33.9+6:23.7+13.01%88.49%5.10%5.13%43
9914Stephen SuppleManly Warringah 53M 56:45.7+7:35.5+15.44%86.63%3.05%3.09%42
10925Scott WalshBurley Griffin 27M 1:00:22.8+11:12.6+22.80%81.43%-3.13%-3.09%41
11920Ted HallBurley Griffin 56M 1:00:53.1+11:42.9+23.83%80.76%-3.99%-3.95%40
12918Patricia AshtonBurley Griffin 59F 1:01:02.3+11:52.1+24.14%80.56%-4.25%-4.21%39
13906Gabrielle HurleyBurley Griffin 58F 1:02:14.3+13:04.1+26.58%79.00%-6.30%-6.26%38
14908David PammenterBurley Griffin 47M 1:02:58.3+13:48.1+28.07%78.08%-7.55%-7.51%37
15901Craig DoddBrisbane Waters 65M 1:03:00.4+13:50.2+28.14%78.04%-7.61%-7.57%36
16902Guy FiddesNewy 46M 1:03:41.6+14:31.4+29.54%77.20%-8.79%-8.75%35
17903David GordonBurley Griffin 68M 1:10:32.8+21:22.6+43.48%69.70%-20.49%-20.45%34
18911Drew ReeveBurley Griffin 33M 1:14:16.9+25:06.7+51.07%66.19%-26.87%-26.82%33
  • Div 9 10km Under 1:00 Female - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1916Judy Greenidge and Jil ParkerWindsor 64F 55:33.9--100%6.79%8.97%50
2918Patricia AshtonBurley Griffin 59F 1:01:02.3+5:28.4+9.85%91.03%-2.39%0.00%49
3906Gabrielle HurleyBurley Griffin 58F 1:02:14.3+6:40.4+12.01%89.28%-4.40%-1.97%48
  • Div 9 10km Under 1:00 Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1919James HaighIllawarra 25M 49:10.2--100%15.71%13.37%50
2921Gary RakeBurley Griffin 47M 49:44.1+0:33.9+1.15%98.86%14.74%12.38%49
3907Peter ManleyLane Cove 54M 50:30.7+1:20.5+2.73%97.34%13.41%11.01%48
4913Guy RobinsonManly Warringah 14M 50:37.6+1:27.4+2.96%97.12%13.22%10.81%47
5923Richard RobinsonManly Warringah 48M 51:42.0+2:31.8+5.15%95.11%11.38%8.92%46
6909Lucas RaikunaOther 15M 55:20.4+6:10.2+12.55%88.85%5.14%2.50%45
7917Alex Conley and Charlie Heaton-ArmstrongManly Warringah 15M 55:25.7+6:15.5+12.73%88.71%4.98%2.35%44
8914Stephen SuppleManly Warringah 53M 56:45.7+7:35.5+15.44%86.63%2.70%0.00%43
9925Scott WalshBurley Griffin 27M 1:00:22.8+11:12.6+22.80%81.43%-3.50%-6.37%42
10920Ted HallBurley Griffin 56M 1:00:53.1+11:42.9+23.83%80.76%-4.37%-7.26%41
11908David PammenterBurley Griffin 47M 1:02:58.3+13:48.1+28.07%78.08%-7.95%-10.94%40
12901Craig DoddBrisbane Waters 65M 1:03:00.4+13:50.2+28.14%78.04%-8.01%-11.00%39
13902Guy FiddesNewy 46M 1:03:41.6+14:31.4+29.54%77.20%-9.18%-12.21%38
14903David GordonBurley Griffin 68M 1:10:32.8+21:22.6+43.48%69.70%-20.93%-24.29%37
15911Drew ReeveBurley Griffin 33M 1:14:16.9+25:06.7+51.07%66.19%-27.33%-30.87%36
  • Div 10 10km 1:00-1:04 - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
11014Jacob WilsonNorthern Beaches 14M 57:27.0--100%7.17%6.81%50
21010Rafferty SheatherSutherland Shire 16M 58:33.2+1:06.2+1.92%98.12%5.39%5.02%49
31018Toby Heaton-ArmstrongManly Warringah 43M 58:39.0+1:12.0+2.09%97.95%5.23%4.86%48
41000Nina FitzgeraldOther 14F 59:27.5+2:00.5+3.50%96.62%3.93%3.55%47
51012Paul Van KoesveldLane Cove 71M 59:43.5+2:16.5+3.96%96.19%3.50%3.11%46
61021Evelyn RitchieNorthern Beaches 15F 59:49.8+2:22.8+4.14%96.02%3.33%2.94%45
71019Russell LuttonBurley Griffin 72M 59:50.3+2:23.3+4.16%96.01%3.31%2.93%44
81002Peter HarrisLane Cove 72M 1:01:26.7+3:59.7+6.95%93.50%0.72%0.32%43
91009Sean RyceOther 14M 1:01:38.7+4:11.7+7.30%93.19%0.40%0.00%42
101011Lachlan StokesSutherland Shire 14M 1:01:43.2+4:16.2+7.43%93.08%0.27%-0.12%41
111001Peter GarnettManly Warringah 61M 1:02:12.6+4:45.6+8.29%92.35%-0.52%-0.92%40
121015David Abela and Scott MacWilliamBurley Griffin 57M 1:02:13.9+4:46.9+8.32%92.32%-0.55%-0.95%39
131013David VeiversLane Cove 54M 1:03:48.1+6:21.1+11.06%90.04%-3.09%-3.50%38
141016Cheryl and Mark BretagNewy 62F 1:05:16.5+7:49.5+13.62%88.01%-5.47%-5.89%37
151020Stephanie RakeBurley Griffin 47F 1:05:37.1+8:10.1+14.22%87.55%-6.02%-6.45%36
161006Alexander RaikunaOther 13M 1:06:44.1+9:17.1+16.16%86.09%-7.83%-8.26%35
171005Russell MurphyBurley Griffin 37M 1:07:56.2+10:29.2+18.25%84.56%-9.77%-10.21%34
  • Div 10 10km 1:00-1:04 Female - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
11000Nina FitzgeraldOther 14F 59:27.5--100%4.94%4.95%50
21021Evelyn RitchieNorthern Beaches 15F 59:49.8+0:22.3+0.63%99.38%4.34%4.35%49
31016Cheryl and Mark BretagNewy 62F 1:05:16.5+5:49.0+9.78%91.09%-4.36%-4.35%48
41020Stephanie RakeBurley Griffin 47F 1:05:37.1+6:09.6+10.36%90.61%-4.91%-4.90%47
  • Div 10 10km 1:00-1:04 Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
11014Jacob WilsonNorthern Beaches 14M 57:27.0--100%6.87%6.81%50
21010Rafferty SheatherSutherland Shire 16M 58:33.2+1:06.2+1.92%98.12%5.08%5.02%49
31018Toby Heaton-ArmstrongManly Warringah 43M 58:39.0+1:12.0+2.09%97.95%4.92%4.86%48
41012Paul Van KoesveldLane Cove 71M 59:43.5+2:16.5+3.96%96.19%3.18%3.11%47
51019Russell LuttonBurley Griffin 72M 59:50.3+2:23.3+4.16%96.01%3.00%2.93%46
61002Peter HarrisLane Cove 72M 1:01:26.7+3:59.7+6.95%93.50%0.39%0.32%45
71009Sean RyceOther 14M 1:01:38.7+4:11.7+7.30%93.19%0.07%0.00%44
81011Lachlan StokesSutherland Shire 14M 1:01:43.2+4:16.2+7.43%93.08%-0.05%-0.12%43
91001Peter GarnettManly Warringah 61M 1:02:12.6+4:45.6+8.29%92.35%-0.85%-0.92%42
101015David Abela and Scott MacWilliamBurley Griffin 57M 1:02:13.9+4:46.9+8.32%92.32%-0.88%-0.95%41
111013David VeiversLane Cove 54M 1:03:48.1+6:21.1+11.06%90.04%-3.43%-3.50%40
121006Alexander RaikunaOther 13M 1:06:44.1+9:17.1+16.16%86.09%-8.18%-8.26%39
131005Russell MurphyBurley Griffin 37M 1:07:56.2+10:29.2+18.25%84.56%-10.13%-10.21%38
  • Div 10 Ranking - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
11017Dianne Langan and Lis O'farrellSutherland Shire 58F 1:07:26.2--100%0.00%0.00%50
  • Div 10 Ranking Female - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
11017Dianne Langan and Lis O'farrellSutherland Shire 58F 1:07:26.2--100%0.00%0.00%50
  • Div 11 10km 1:04-1:08 - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
11103Clea JordiOther 15F 1:00:46.2--100%9.83%7.72%50
21104Barry LowePenrith 75M 1:05:31.9+4:45.7+7.84%92.73%2.77%0.49%49
31109Sue HuehnPenrith 64F 1:05:32.4+4:46.2+7.85%92.72%2.75%0.48%48
41100Christopher ArmstrongLane Cove 52M 1:05:51.2+5:05.0+8.36%92.28%2.29%0.00%47
51105Andrew LynnWindsor 59M 1:08:14.5+7:28.3+12.29%89.05%-1.25%-3.63%46
61108Rodney FlemingOther 55M 1:11:33.7+10:47.5+17.76%84.92%-6.18%-8.67%45
71106Ian WrenfordLane Cove 56M 1:14:16.5+13:30.3+22.22%81.82%-10.21%-12.79%44
  • Div 11 10km 1:04-1:08 Female - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
11103Clea JordiOther 15F 1:00:46.2--100%3.78%3.78%50
21109Sue HuehnPenrith 64F 1:05:32.4+4:46.2+7.85%92.72%-3.78%-3.78%49
  • Div 11 10km 1:04-1:08 Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
11104Barry LowePenrith 75M 1:05:31.9--100%5.15%3.97%50
21100Christopher ArmstrongLane Cove 52M 1:05:51.2+0:19.3+0.49%99.51%4.69%3.50%49
31105Andrew LynnWindsor 59M 1:08:14.5+2:42.6+4.14%96.03%1.23%0.00%48
41108Rodney FlemingOther 55M 1:11:33.7+6:01.8+9.20%91.57%-3.57%-4.87%47
51106Ian WrenfordLane Cove 56M 1:14:16.5+8:44.6+13.34%88.23%-7.50%-8.84%46
  • Div 12 10km Over 1:08 - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
11201Margaret DoddBrisbane Waters 63F 1:08:46.9--100%6.23%5.87%50
21203Allan NewhouseBurley Griffin 73M 1:08:58.4+0:11.5+0.28%99.72%5.97%5.61%49
31207Russell BrownHunter Valley 70M 1:13:04.4+4:17.5+6.24%94.13%0.38%0.00%48
41202Kevin NettleCronulla Sutherland 79M 1:17:51.8+9:04.9+13.20%88.34%-6.15%-6.56%47
51204Bernhard ZimburgBurley Griffin 65M 1:18:04.7+9:17.8+13.52%88.09%-6.44%-6.85%46
  • Div 12 10km Over 1:08 Female - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
11201Margaret DoddBrisbane Waters 63F 1:08:46.9--100%0.00%0.00%50
  • Div 12 10km Over 1:08 Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
11203Allan NewhouseBurley Griffin 73M 1:08:58.4--100%7.41%8.61%50
21207Russell BrownHunter Valley 70M 1:13:04.4+4:06.0+5.94%94.39%1.91%3.17%49
31202Kevin NettleCronulla Sutherland 79M 1:17:51.8+8:53.4+12.89%88.58%-4.52%-3.17%48
41204Bernhard ZimburgBurley Griffin 65M 1:18:04.7+9:06.3+13.20%88.34%-4.81%-3.46%47
  • Div 12 Ranking - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
11208Rosie BrennanNorthern Beaches 14F 1:02:11.3--100%1.70%1.70%50
21206Robert GreuterOther 48M 1:04:20.6+2:09.3+3.47%96.65%-1.70%-1.70%49
  • Div 12 Ranking Female - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
11208Rosie BrennanNorthern Beaches 14F 1:02:11.3--100%0.00%0.00%50
  • Div 12 Ranking Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
11206Robert GreuterOther 48M 1:04:20.6--100%0.00%0.00%50
  • Div 13 5km - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
11302Michael LiebermanManly Warringah 57M 28:16.0--100%18.37%14.01%50
21306William Martin and Len TurnerManly Warringah 83M 31:45.5+3:29.5+12.35%89.01%8.29%3.39%49
31307Archer ThornthwaiteOther 11M 32:38.7+4:22.7+15.49%86.59%5.73%0.69%48
41303Barry MarshallBurley Griffin 70M 32:52.4+4:36.4+16.30%85.99%5.07%0.00%47
51300Hayley DunbarNorthern Beaches 10F 36:11.7+7:55.7+28.05%78.10%-4.52%-10.10%46
61301Albert LaurendetSutherland Shire 87M 37:46.8+9:30.8+33.66%74.82%-9.10%-14.93%45
71305Carolyn WilliamsBurley Griffin 57F 42:53.0+14:37.0+51.71%65.92%-23.84%-30.45%44
  • Div 13 5km Female - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
11300Hayley DunbarNorthern Beaches 10F 36:11.7--100%8.46%8.46%50
21305Carolyn WilliamsBurley Griffin 57F 42:53.0+6:41.3+18.48%84.40%-8.46%-8.46%49
  • Div 13 5km Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
11302Michael LiebermanManly Warringah 57M 28:16.0--100%13.46%13.41%50
21306William Martin and Len TurnerManly Warringah 83M 31:45.5+3:29.5+12.35%89.01%2.77%2.72%49
31307Archer ThornthwaiteOther 11M 32:38.7+4:22.7+15.49%86.59%0.06%0.00%48
41303Barry MarshallBurley Griffin 70M 32:52.4+4:36.4+16.30%85.99%-0.64%-0.70%47
51301Albert LaurendetSutherland Shire 87M 37:46.8+9:30.8+33.66%74.82%-15.66%-15.73%46