2019 Marathon Series - Race 6 (Makai)

Saturday, June 1, 2019 10:45 (GMT+10) - Final results

Race info
Sport: Paddling
Location: Mollymook Beach, Australia
Start type: Interval wave start
Wave grouping: By distance
Racers: 113
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 3.1
Updated: Saturday, June 1, 2019 21:08 (GMT+10)
Organized by: PaddleNSW
Race website: www.paddlensw.org.au

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Div 1 20km Under 1:40 - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1102Brett GreenwoodManly Warringah 55M 1:30:04.3--100%5.83%4.75%50
2103James HarringtonManly Warringah 23M 1:31:59.8+1:55.5+2.14%97.91%3.82%2.71%49
3100Andrew BirkettBurley Griffin 30M 1:32:01.0+1:56.7+2.16%97.89%3.80%2.69%48
4104Jamie McCruddenIllawarra 46M 1:32:50.9+2:46.6+3.08%97.01%2.93%1.81%47
5105James PralijaManly Warringah 30M 1:36:16.4+6:12.1+6.89%93.56%-0.65%-1.81%46
6111Scott CarverMakai 44M 1:36:23.4+6:19.1+7.01%93.45%-0.77%-1.93%45
7106Dylan Van Der MeulenMakai 37M 1:40:25.8+10:21.5+11.50%89.69%-5.00%-6.21%44
8107Tony Hystek and Alanna EwinLane Cove 53F 1:45:11.3+15:07.0+16.78%85.63%-9.97%-11.24%43
  • Div 1 20km Under 1:40 Female - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1107Tony Hystek and Alanna EwinLane Cove 53F 1:45:11.3--100%0.00%0.00%50
  • Div 1 20km Under 1:40 Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1102Brett GreenwoodManly Warringah 55M 1:30:04.3--100%4.47%2.99%50
2103James HarringtonManly Warringah 23M 1:31:59.8+1:55.5+2.14%97.91%2.43%0.92%49
3100Andrew BirkettBurley Griffin 30M 1:32:01.0+1:56.7+2.16%97.89%2.41%0.90%48
4104Jamie McCruddenIllawarra 46M 1:32:50.9+2:46.6+3.08%97.01%1.53%0.00%47
5105James PralijaManly Warringah 30M 1:36:16.4+6:12.1+6.89%93.56%-2.10%-3.69%46
6111Scott CarverMakai 44M 1:36:23.4+6:19.1+7.01%93.45%-2.23%-3.81%45
7106Dylan Van Der MeulenMakai 37M 1:40:25.8+10:21.5+11.50%89.69%-6.51%-8.17%44
  • Div 2 20km 1:40-1:45 - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1203Craig ElliottBurley Griffin 41M 1:39:12.0--100%1.84%0.48%50
2208David Little and Pauline FindlayManly Warringah 58F 1:39:13.8+0:01.8+0.03%99.97%1.81%0.45%49
3202John BurkettManly Warringah 50M 1:39:18.6+0:06.6+0.11%99.89%1.73%0.37%48
4207Matt WindonManly Warringah 50M 1:39:27.9+0:15.9+0.27%99.73%1.58%0.22%47
5205Peter HughesWindsor 45M 1:39:41.0+0:29.0+0.49%99.52%1.36%0.00%46
6209Peter Ryce and Todd MowbrayManly Warringah 53M 1:40:48.3+1:36.3+1.62%98.41%0.25%-1.13%45
7204Ian HofstetterLane Cove 57M 1:41:53.1+2:41.1+2.71%97.36%-0.82%-2.21%44
8201Stephen BunneyBurley Griffin 51M 1:42:05.5+2:53.5+2.91%97.17%-1.02%-2.42%43
9206Andrew ParkinsonBurley Griffin 48M 1:47:51.0+8:39.0+8.72%91.98%-6.72%-8.19%42
  • Div 2 20km 1:40-1:45 Female - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1208David Little and Pauline FindlayManly Warringah 58F 1:39:13.8--100%0.00%0.00%50
  • Div 2 20km 1:40-1:45 Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1203Craig ElliottBurley Griffin 41M 1:39:12.0--100%2.06%1.04%50
2202John BurkettManly Warringah 50M 1:39:18.6+0:06.6+0.11%99.89%1.95%0.93%49
3207Matt WindonManly Warringah 50M 1:39:27.9+0:15.9+0.27%99.73%1.80%0.78%48
4205Peter HughesWindsor 45M 1:39:41.0+0:29.0+0.49%99.52%1.58%0.56%47
5209Peter Ryce and Todd MowbrayManly Warringah 53M 1:40:48.3+1:36.3+1.62%98.41%0.48%-0.56%46
6204Ian HofstetterLane Cove 57M 1:41:53.1+2:41.1+2.71%97.36%-0.59%-1.64%45
7201Stephen BunneyBurley Griffin 51M 1:42:05.5+2:53.5+2.91%97.17%-0.80%-1.84%44
8206Andrew ParkinsonBurley Griffin 48M 1:47:51.0+8:39.0+8.72%91.98%-6.48%-7.59%43
  • Div 2 Ranking - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1211Simon StenhouseBurley Griffin 52M 1:39:10.2--100%0.00%0.00%50
  • Div 2 Ranking Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1211Simon StenhouseBurley Griffin 52M 1:39:10.2--100%0.00%0.00%50
  • Div 3 20km 1:45-1:50 - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1300Dominic HidesBurley Griffin 48M 1:43:42.6--100%2.42%1.89%50
2305Stephen ShelleyWindsor 51M 1:43:58.4+0:15.8+0.25%99.75%2.17%1.64%49
3306Gareth StokesSutherland Shire 46M 1:44:13.6+0:31.0+0.50%99.50%1.93%1.40%48
4309Rob Hardy and Terry ReillyManly Warringah 72M 1:44:45.7+1:03.1+1.01%99.00%1.43%0.90%47
5303Michael LiebermanManly Warringah 57M 1:45:21.3+1:38.7+1.59%98.44%0.87%0.33%46
6301Naomi JohnsonLane Cove 30F 1:46:03.7+2:21.1+2.27%97.78%0.21%-0.33%45
7302Don JohnstoneLane Cove 50M 1:47:14.6+3:32.0+3.41%96.71%-0.90%-1.45%44
8308Scott TyersWindsor 45M 1:48:43.8+5:01.2+4.84%95.38%-2.30%-2.86%43
9304Matt SheatherSutherland Shire 50M 1:49:17.5+5:34.9+5.38%94.89%-2.83%-3.39%42
10307Daniela Angela TorreManly Warringah 51F 1:49:27.7+5:45.1+5.55%94.75%-2.99%-3.55%41
  • Div 3 20km 1:45-1:50 Female - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1301Naomi JohnsonLane Cove 30F 1:46:03.7--100%1.58%1.58%50
2307Daniela Angela TorreManly Warringah 51F 1:49:27.7+3:24.0+3.21%96.89%-1.58%-1.58%49
  • Div 3 20km 1:45-1:50 Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1300Dominic HidesBurley Griffin 48M 1:43:42.6--100%2.08%1.28%50
2305Stephen ShelleyWindsor 51M 1:43:58.4+0:15.8+0.25%99.75%1.83%1.03%49
3306Gareth StokesSutherland Shire 46M 1:44:13.6+0:31.0+0.50%99.50%1.59%0.79%48
4309Rob Hardy and Terry ReillyManly Warringah 72M 1:44:45.7+1:03.1+1.01%99.00%1.09%0.28%47
5303Michael LiebermanManly Warringah 57M 1:45:21.3+1:38.7+1.59%98.44%0.53%-0.28%46
6302Don JohnstoneLane Cove 50M 1:47:14.6+3:32.0+3.41%96.71%-1.26%-2.08%45
7308Scott TyersWindsor 45M 1:48:43.8+5:01.2+4.84%95.38%-2.66%-3.49%44
8304Matt SheatherSutherland Shire 50M 1:49:17.5+5:34.9+5.38%94.89%-3.19%-4.03%43
  • Div 3 Ranking - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1312Montannah MurrayManly Warringah 23F 1:44:49.4--100%3.08%3.08%50
2311Roland LefevreOther 55M 1:51:28.8+6:39.4+6.35%94.03%-3.08%-3.08%49
  • Div 3 Ranking Female - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1312Montannah MurrayManly Warringah 23F 1:44:49.4--100%0.00%0.00%50
  • Div 3 Ranking Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1311Roland LefevreOther 55M 1:51:28.8--100%0.00%0.00%50
  • Div 4 20km 1:50-1:55 - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1407Lee Anne Andersen and Nigel CarsonManly Warringah 47F 1:50:46.0--100%2.53%2.35%50
2402Stephen BrettBrisbane Waters 63M 1:51:12.0+0:26.0+0.39%99.61%2.15%1.97%49
3403John DenyerSutherland Shire 51M 1:51:46.7+1:00.7+0.91%99.09%1.64%1.46%48
4401Andy BodsworthBurley Griffin 54M 1:52:38.3+1:52.3+1.69%98.34%0.89%0.70%47
5404Richard FoxBurley Griffin 55M 1:54:13.3+3:27.3+3.12%96.98%-0.51%-0.70%46
6408David LowePenrith 48M 1:54:43.7+3:57.7+3.58%96.55%-0.95%-1.14%45
7406Mark MoroSutherland Shire 61M 1:55:00.9+4:14.9+3.84%96.31%-1.20%-1.40%44
8400Geoff BaggettManly Warringah 70M 1:58:49.9+8:03.9+7.28%93.21%-4.56%-4.76%43
  • Div 4 20km 1:50-1:55 Female - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1407Lee Anne Andersen and Nigel CarsonManly Warringah 47F 1:50:46.0--100%0.00%0.00%50
  • Div 4 20km 1:50-1:55 Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1402Stephen BrettBrisbane Waters 63M 1:51:12.0--100%2.51%2.65%50
2403John DenyerSutherland Shire 51M 1:51:46.7+0:34.7+0.52%99.48%2.00%2.14%49
3401Andy BodsworthBurley Griffin 54M 1:52:38.3+1:26.3+1.29%98.72%1.25%1.39%48
4404Richard FoxBurley Griffin 55M 1:54:13.3+3:01.3+2.72%97.35%-0.14%0.00%47
5408David LowePenrith 48M 1:54:43.7+3:31.7+3.17%96.92%-0.59%-0.44%46
6406Mark MoroSutherland Shire 61M 1:55:00.9+3:48.9+3.43%96.68%-0.84%-0.69%45
7400Geoff BaggettManly Warringah 70M 1:58:49.9+7:37.9+6.86%93.58%-4.18%-4.04%44
  • Div 5 20km 1:55-2:00 - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1503Andrew GiardiniSutherland Shire 53M 1:53:55.8--100%3.20%2.52%50
2511Ruby ArdrenManly Warringah 44F 1:53:59.1+0:03.3+0.05%99.95%3.16%2.47%49
3508Danielle Winslow and Bob CollinsBurley Griffin 40F 1:55:39.9+1:44.1+1.52%98.50%1.73%1.04%48
4515Dallas Newman and Lorraine Harper-HorakCronulla Sutherland 63F 1:56:40.3+2:44.5+2.41%97.65%0.87%0.17%47
5514Louise VandergraafSutherland Shire 53F 1:56:45.0+2:49.2+2.48%97.58%0.81%0.11%46
6506John PrestonBurley Griffin 65M 1:57:00.0+3:04.2+2.69%97.38%0.59%-0.11%45
7505Duncan JohnstoneLane Cove 66M 1:58:41.5+4:45.7+4.18%95.99%-0.84%-1.55%44
8513Bernie CraggsHunter Valley 64M 1:58:50.4+4:54.6+4.31%95.87%-0.97%-1.68%43
9504Jack JessenBurley Griffin 58M 2:00:00.1+6:04.3+5.33%94.94%-1.96%-2.68%42
10512Brodie CambourneMakai 45F 2:05:27.5+11:31.7+10.12%90.81%-6.59%-7.34%41
  • Div 5 20km 1:55-2:00 Female - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1511Ruby ArdrenManly Warringah 44F 1:53:59.1--100%3.16%2.30%50
2508Danielle Winslow and Bob CollinsBurley Griffin 40F 1:55:39.9+1:40.8+1.47%98.55%1.73%0.86%49
3515Dallas Newman and Lorraine Harper-HorakCronulla Sutherland 63F 1:56:40.3+2:41.2+2.36%97.70%0.88%0.00%48
4514Louise VandergraafSutherland Shire 53F 1:56:45.0+2:45.9+2.43%97.63%0.81%-0.07%47
5512Brodie CambourneMakai 45F 2:05:27.5+11:28.4+10.07%90.85%-6.59%-7.53%46
  • Div 5 20km 1:55-2:00 Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1503Andrew GiardiniSutherland Shire 53M 1:53:55.8--100%3.20%4.01%50
2506John PrestonBurley Griffin 65M 1:57:00.0+3:04.2+2.69%97.38%0.59%1.43%49
3505Duncan JohnstoneLane Cove 66M 1:58:41.5+4:45.7+4.18%95.99%-0.85%0.00%48
4513Bernie CraggsHunter Valley 64M 1:58:50.4+4:54.6+4.31%95.87%-0.97%-0.12%47
5504Jack JessenBurley Griffin 58M 2:00:00.1+6:04.3+5.33%94.94%-1.96%-1.10%46
  • Div 5 Ranking - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1510Jeremy CookBurley Griffin 57M 2:09:26.3--100%0.00%0.00%50
  • Div 5 Ranking Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1510Jeremy CookBurley Griffin 57M 2:09:26.3--100%0.00%0.00%50
  • Div 6 20km 2:00-2:10 - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1601Phillip GeddesLane Cove 73M 2:02:38.8--100%1.73%1.73%50
2603David Abela and Scott MacWilliamBurley Griffin 57M 2:06:57.5+4:18.7+3.52%96.60%-1.73%-1.73%49
-600Ken CollinsSutherland Shire 42M DNF-----48
  • Div 6 20km 2:00-2:10 Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1601Phillip GeddesLane Cove 73M 2:02:38.8--100%1.73%1.73%50
2603David Abela and Scott MacWilliamBurley Griffin 57M 2:06:57.5+4:18.7+3.52%96.60%-1.73%-1.73%49
-600Ken CollinsSutherland Shire 42M DNF-----48
  • Div 7 20km Over 2:10 - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1700Adrian Di CesareSutherland Shire 40M 2:04:42.1--100%5.63%5.73%50
2702Gaye FosterManly Warringah 57F 2:08:15.7+3:33.6+2.85%97.22%2.94%3.04%49
3701Heidi DuncanCentral Coast 36F 2:12:16.7+7:34.6+6.08%94.27%-0.10%0.00%48
4703Anjie LeesLane Cove 47F 2:15:00.3+10:18.2+8.26%92.37%-2.17%-2.06%47
5705Helen and David TongwayBurley Griffin 69F 2:20:27.2+15:45.1+12.63%88.79%-6.29%-6.18%46
  • Div 7 20km Over 2:10 Female - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1702Gaye FosterManly Warringah 57F 2:08:15.7--100%4.28%4.03%50
2701Heidi DuncanCentral Coast 36F 2:12:16.7+4:01.0+3.13%96.96%1.28%1.02%49
3703Anjie LeesLane Cove 47F 2:15:00.3+6:44.6+5.26%95.01%-0.75%-1.02%48
4705Helen and David TongwayBurley Griffin 69F 2:20:27.2+12:11.5+9.51%91.32%-4.82%-5.10%47
  • Div 7 20km Over 2:10 Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1700Adrian Di CesareSutherland Shire 40M 2:04:42.1--100%0.00%0.00%50
  • Div 8 15km - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1807Joy and Richard RobinsonManly Warringah 52F 1:14:27.2--100%13.01%12.59%50
2813Dion Carter and Damien SearleMakai 46M 1:16:02.8+1:35.6+2.14%97.90%11.15%10.72%49
3806Albert Cobb and Geoff DawesBrisbane Waters 69M 1:18:14.1+3:46.9+5.08%95.17%8.59%8.15%48
4810Sue Smith and Greg HillierHunter Valley 54F 1:22:27.4+8:00.2+10.75%90.29%3.66%3.20%47
5801Larissa CleverlyBurley Griffin 30F 1:24:15.4+9:48.2+13.17%88.36%1.56%1.08%46
6804Paul LewandowskiBurley Griffin 67M 1:25:10.8+10:43.6+14.41%87.41%0.48%0.00%45
7805Ian PurvesSutherland Shire 63M 1:25:16.5+10:49.3+14.53%87.31%0.37%-0.11%44
8803Leslie HowardWindsor 63M 1:26:42.1+12:14.9+16.45%85.87%-1.30%-1.79%43
9800Ruth BurgessBurley Griffin 45F 1:30:50.5+16:23.3+22.01%81.96%-6.14%-6.65%42
10802Geoffery HorsnellManly Warringah 70M 1:37:42.2+23:15.0+31.23%76.20%-14.16%-14.70%41
11808Jennifer Tjoe and Kim NaveraSutherland Shire 26F 1:40:19.1+25:51.9+34.74%74.22%-17.21%-17.77%40
  • Div 8 15km Female - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1807Joy and Richard RobinsonManly Warringah 52F 1:14:27.2--100%13.89%11.64%50
2810Sue Smith and Greg HillierHunter Valley 54F 1:22:27.4+8:00.2+10.75%90.29%4.64%2.14%49
3801Larissa CleverlyBurley Griffin 30F 1:24:15.4+9:48.2+13.17%88.36%2.55%0.00%48
4800Ruth BurgessBurley Griffin 45F 1:30:50.5+16:23.3+22.01%81.96%-5.06%-7.82%47
5808Jennifer Tjoe and Kim NaveraSutherland Shire 26F 1:40:19.1+25:51.9+34.74%74.22%-16.02%-19.06%46
  • Div 8 15km Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1813Dion Carter and Damien SearleMakai 46M 1:16:02.8--100%10.38%10.77%50
2806Albert Cobb and Geoff DawesBrisbane Waters 69M 1:18:14.1+2:11.3+2.88%97.20%7.80%8.20%49
3804Paul LewandowskiBurley Griffin 67M 1:25:10.8+9:08.0+12.01%89.28%-0.38%0.06%48
4805Ian PurvesSutherland Shire 63M 1:25:16.5+9:13.7+12.14%89.18%-0.49%-0.06%47
5803Leslie HowardWindsor 63M 1:26:42.1+10:39.3+14.01%87.71%-2.17%-1.73%46
6802Geoffery HorsnellManly Warringah 70M 1:37:42.2+21:39.4+28.48%77.83%-15.14%-14.64%45
  • Div 9 10km Under 1:00 - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1903James HaighWollongong Paddlers 25M 48:18.3--100%12.00%8.50%50
2907Gary RakeBurley Griffin 47M 48:23.6+0:05.3+0.18%99.82%11.84%8.33%49
3901Callum ElliottMakai 15M 50:43.2+2:24.9+5.00%95.24%7.60%3.93%48
4902Adam GrayBrisbane Waters 49M 51:14.4+2:56.1+6.08%94.27%6.65%2.94%47
5908Guy RobinsonManly Warringah 14M 52:42.5+4:24.2+9.12%91.65%3.98%0.16%46
6912Elliot HunterMakai 55M 52:52.6+4:34.3+9.46%91.35%3.67%-0.16%45
7909Judy Greenidge and Jil ParkerWindsor 64F 56:00.2+7:41.9+15.94%86.25%-2.03%-6.08%44
8916Jenny Baldry and Warren LopezWindsor 64F 1:01:19.2+13:00.9+26.94%78.78%-11.71%-16.15%43
9914Graeme IsonBurley Griffin 68M 1:03:07.4+14:49.1+30.68%76.52%-15.00%-19.57%42
10911Craig DoddBrisbane Waters 65M 1:04:13.4+15:55.1+32.95%75.21%-17.00%-21.65%41
  • Div 9 10km Under 1:00 Female - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1909Judy Greenidge and Jil ParkerWindsor 64F 56:00.2--100%4.53%4.53%50
2916Jenny Baldry and Warren LopezWindsor 64F 1:01:19.2+5:19.0+9.49%91.33%-4.53%-4.53%49
  • Div 9 10km Under 1:00 Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
1903James HaighWollongong Paddlers 25M 48:18.3--100%10.46%7.06%50
2907Gary RakeBurley Griffin 47M 48:23.6+0:05.3+0.18%99.82%10.30%6.89%49
3901Callum ElliottMakai 15M 50:43.2+2:24.9+5.00%95.24%5.98%2.41%48
4902Adam GrayBrisbane Waters 49M 51:14.4+2:56.1+6.08%94.27%5.02%1.41%47
5908Guy RobinsonManly Warringah 14M 52:42.5+4:24.2+9.12%91.65%2.30%-1.41%46
6912Elliot HunterMakai 55M 52:52.6+4:34.3+9.46%91.35%1.99%-1.74%45
7914Graeme IsonBurley Griffin 68M 1:03:07.4+14:49.1+30.68%76.52%-17.01%-21.45%44
8911Craig DoddBrisbane Waters 65M 1:04:13.4+15:55.1+32.95%75.21%-19.05%-23.57%43
  • Div 10 10km 1:00-1:04 - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
11006Janet Small and Bruce SherlockSutherland Shire 60F 58:39.0--100%3.39%2.21%50
21002Peter HarrisLane Cove 72M 59:15.6+0:36.6+1.04%98.97%2.38%1.19%49
31000Robert BruceBurley Griffin 78M 59:37.6+0:58.6+1.67%98.36%1.78%0.58%48
41010Elizabeth PrattWindsor 56F 59:58.5+1:19.5+2.26%97.79%1.21%0.00%47
51001Peter FahertySutherland Shire 35M 1:00:26.4+1:47.4+3.05%97.04%0.44%-0.78%46
61005Lachlan StokesSutherland Shire 14M 1:01:57.4+3:18.4+5.64%94.66%-2.06%-3.30%45
71009Ayan MukherjeeWindsor 46M 1:05:02.7+6:23.7+10.90%90.17%-7.14%-8.45%44
  • Div 10 10km 1:00-1:04 Female - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
11006Janet Small and Bruce SherlockSutherland Shire 60F 58:39.0--100%1.12%1.12%50
21010Elizabeth PrattWindsor 56F 59:58.5+1:19.5+2.26%97.79%-1.12%-1.12%49
  • Div 10 10km 1:00-1:04 Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
11002Peter HarrisLane Cove 72M 59:15.6--100%3.27%1.95%50
21000Robert BruceBurley Griffin 78M 59:37.6+0:22.0+0.62%99.39%2.68%1.35%49
31001Peter FahertySutherland Shire 35M 1:00:26.4+1:10.8+1.99%98.05%1.35%0.00%48
41005Lachlan StokesSutherland Shire 14M 1:01:57.4+2:41.8+4.55%95.65%-1.13%-2.51%47
51009Ayan MukherjeeWindsor 46M 1:05:02.7+5:47.1+9.76%91.11%-6.17%-7.62%46
  • Div 10 Ranking - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
11011Peter Fane and Stephen IsonBurley Griffin 59M 52:16.8--100%0.00%0.00%50
  • Div 10 Ranking Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
11011Peter Fane and Stephen IsonBurley Griffin 59M 52:16.8--100%0.00%0.00%50
  • Div 11 10km 1:04-1:08 - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
11103Carl VandergraafSutherland Shire 15M 1:01:19.3--100%6.44%6.93%50
21105Ian WrenfordLane Cove 56M 1:05:47.5+4:28.2+7.29%93.21%-0.38%0.14%49
31108Barry LowePenrith 75M 1:05:53.1+4:33.8+7.44%93.07%-0.52%0.00%48
41100Sue HuehnPenrith 64F 1:06:15.8+4:56.5+8.06%92.54%-1.10%-0.57%47
51104Elisabeth Woodhart O'farrellSutherland Shire 65F 1:08:27.4+7:08.1+11.64%89.58%-4.44%-3.90%46
  • Div 11 10km 1:04-1:08 Female - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
11100Sue HuehnPenrith 64F 1:06:15.8--100%1.63%1.63%50
21104Elisabeth Woodhart O'farrellSutherland Shire 65F 1:08:27.4+2:11.6+3.31%96.80%-1.63%-1.63%49
  • Div 11 10km 1:04-1:08 Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
11103Carl VandergraafSutherland Shire 15M 1:01:19.3--100%4.68%6.79%50
21105Ian WrenfordLane Cove 56M 1:05:47.5+4:28.2+7.29%93.21%-2.27%0.00%49
31108Barry LowePenrith 75M 1:05:53.1+4:33.8+7.44%93.07%-2.41%-0.14%48
  • Div 11 Ranking - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
11106Paul BurtonMakai 47M 56:33.8--100%0.00%0.00%50
  • Div 11 Ranking Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
11106Paul BurtonMakai 47M 56:33.8--100%0.00%0.00%50
  • Div 12 10km Over 1:08 - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
11214Russell MurphyBurley Griffin 37M 1:05:45.8--100%5.57%3.11%50
21206Kevin NettleCronulla Sutherland 79M 1:06:24.6+0:38.8+0.98%99.03%4.64%2.16%49
31213Alex ConleyManly Warringah 15M 1:07:15.7+1:29.9+2.28%97.77%3.42%0.91%48
41201Margaret DoddBrisbane Waters 63F 1:07:52.3+2:06.5+3.21%96.89%2.54%0.01%47
51203Rodney FlemingOther 55M 1:07:53.0+2:07.2+3.22%96.88%2.53%-0.01%46
61207Allan NewhouseBurley Griffin 73M 1:10:09.6+4:23.8+6.69%93.73%-0.74%-3.36%45
71204Michael KeeganNewy 74M 1:15:52.7+10:06.9+15.38%86.67%-8.95%-11.79%44
81208Lachie WrenfordLane Cove 24M 1:15:55.4+10:09.6+15.45%86.62%-9.02%-11.85%43
  • Div 12 10km Over 1:08 Female - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
11201Margaret DoddBrisbane Waters 63F 1:07:52.3--100%0.00%0.00%50
  • Div 12 10km Over 1:08 Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
11214Russell MurphyBurley Griffin 37M 1:05:45.8--100%5.91%3.12%50
21206Kevin NettleCronulla Sutherland 79M 1:06:24.6+0:38.8+0.98%99.03%4.99%2.17%49
31213Alex ConleyManly Warringah 15M 1:07:15.7+1:29.9+2.28%97.77%3.77%0.92%48
41203Rodney FlemingOther 55M 1:07:53.0+2:07.2+3.22%96.88%2.88%0.00%47
51207Allan NewhouseBurley Griffin 73M 1:10:09.6+4:23.8+6.69%93.73%-0.38%-3.35%46
61204Michael KeeganNewy 74M 1:15:52.7+10:06.9+15.38%86.67%-8.56%-11.78%45
71208Lachie WrenfordLane Cove 24M 1:15:55.4+10:09.6+15.45%86.62%-8.62%-11.84%44
  • Div 12 Ranking - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
11210Rob DaleWarilla Barack Point Slsc 43M 1:00:51.5--100%6.89%5.41%50
21212Dianne and Warren MasonOther 66F 1:04:20.2+3:28.7+5.72%94.59%1.57%0.00%49
31211Frank PancerSutherland Shire 67M 1:10:53.3+10:01.8+16.48%85.85%-8.46%-10.18%48
  • Div 12 Ranking Female - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
11212Dianne and Warren MasonOther 66F 1:04:20.2--100%0.00%0.00%50
  • Div 12 Ranking Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
11210Rob DaleWarilla Barack Point Slsc 43M 1:00:51.5--100%7.61%7.61%50
21211Frank PancerSutherland Shire 67M 1:10:53.3+10:01.8+16.48%85.85%-7.61%-7.61%49
  • Div 13 5km - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
11307Brendan and Tom CowledMakai 45M 26:01.8--100%19.90%20.02%50
21305Scott and Lara ElliottMakai 45M 26:03.2+0:01.4+0.09%99.91%19.83%19.95%49
31308Danielle HoltMakai 17F 29:31.9+3:30.1+13.45%88.14%9.13%9.27%48
41309Simone ElliottMakai F 29:38.6+3:36.8+13.88%87.81%8.79%8.92%47
51303Peter Ryce JrOther 53M 32:22.0+6:20.2+24.34%80.42%0.41%0.56%46
61302Barry MarshallBurley Griffin 70M 32:43.7+6:41.9+25.73%79.53%-0.71%-0.56%45
71306Tarren Elliott and Zoe CowledMakai 13F 33:45.6+7:43.8+29.70%77.10%-3.88%-3.73%44
81300Kirra DaleWarilla Barack Point Slsc 15F 35:40.0+9:38.2+37.02%72.98%-9.75%-9.58%43
91301Tracy HoltMakai 52F 37:21.1+11:19.3+43.49%69.69%-14.93%-14.76%42
101310Shianne SmithMakai 18F 41:51.2+15:49.4+60.79%62.19%-28.79%-28.59%41
  • Div 13 5km Female - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
11308Danielle HoltMakai 17F 29:31.9--100%14.73%14.93%50
21309Simone ElliottMakai F 29:38.6+0:06.7+0.38%99.62%14.41%14.61%49
31306Tarren Elliott and Zoe CowledMakai 13F 33:45.6+4:13.7+14.32%87.48%2.52%2.75%48
41300Kirra DaleWarilla Barack Point Slsc 15F 35:40.0+6:08.1+20.77%82.80%-2.98%-2.75%47
51301Tracy HoltMakai 52F 37:21.1+7:49.2+26.48%79.06%-7.85%-7.60%46
61310Shianne SmithMakai 18F 41:51.2+12:19.3+41.72%70.56%-20.84%-20.57%45
  • Div 13 5km Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Age Gender Finish time
11307Brendan and Tom CowledMakai 45M 26:01.8--100%11.14%10.89%50
21305Scott and Lara ElliottMakai 45M 26:03.2+0:01.4+0.09%99.91%11.06%10.81%49
31303Peter Ryce JrOther 53M 32:22.0+6:20.2+24.34%80.42%-10.49%-10.81%48
41302Barry MarshallBurley Griffin 70M 32:43.7+6:41.9+25.73%79.53%-11.72%-12.04%47