Race 4 Aito Short Course 8kms

Friday, May 17, 2019 13:30 (GMT+10) - Final results

Race info
Sport: Paddling - outrigger
Location: Mooloolaba, Australia
Start type: Mass start
Racers: 13
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 3.1
Updated: Tuesday, May 21, 2019 07:22 (GMT+10)
Organized by: AOCRA National
Race website: www.aocra.com.au

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
13349Leigh PaineGold Coast OCC MM V1 1:04:10.8--100%16.23%19.02%
22934Phillip Kelly MatengaMaia Outrigger Canoe Club MM V1 1:06:00.5+1:49.7+2.85%97.23%13.84%16.71%
32548Armand EketoneScarborough Outrigger Canoe Club MM V1 1:07:12.2+3:01.4+4.71%95.50%12.28%15.20%
42922Rose Edyvean QNoosa OCC PMW V1 1:13:59.1+9:48.3+15.28%86.75%3.43%6.65%
52103Sandra FieldGold Coast OCC SMW V1 1:18:11.1+14:00.3+21.82%82.09%-2.05%1.35%
62940Dwane CARROLLGold Coast OCC SMM V1 1:20:19.1+16:08.3+25.15%79.91%-4.84%-1.35%
72093Zorian Tarnawsky QBurrum District OCC PMM V1 1:20:52.9+16:42.1+26.02%79.35%-5.57%-2.06%
82089Kianna PaineGold Coast OCC OW V1 1:22:27.6+18:16.8+28.48%77.83%-7.63%-4.05%
93812Brooklyn TuakalauGold Coast OCC OW V1 1:22:40.5+18:29.7+28.82%77.63%-7.91%-4.32%
102935James Tupper QFraser Coast OCC APM V1 1:30:14.6+26:03.8+40.61%71.12%-17.79%-13.87%
-1847Peter Mckenzie QBurrum District OCC PMM V1 DNF-----
-2582Leon TangueGold Coast OCC GMM V1 DNF-----
-2920Ted Baker QNoosa OCC APM V1 DNF-----
  • APM V1
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
12935James Tupper QFraser Coast OCC APM V1 1:30:14.6--100%0.00%0.00%
-2920Ted Baker QNoosa OCC APM V1 DNF-----
  • GMM V1
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
-2582Leon TangueGold Coast OCC GMM V1 DNF-----
  • MM V1
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
13349Leigh PaineGold Coast OCC MM V1 1:04:10.8--100%2.46%2.77%
22934Phillip Kelly MatengaMaia Outrigger Canoe Club MM V1 1:06:00.5+1:49.7+2.85%97.23%-0.32%0.00%
32548Armand EketoneScarborough Outrigger Canoe Club MM V1 1:07:12.2+3:01.4+4.71%95.50%-2.14%-1.81%
  • OW V1
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
12089Kianna PaineGold Coast OCC OW V1 1:22:27.6--100%0.13%0.13%
23812Brooklyn TuakalauGold Coast OCC OW V1 1:22:40.5+0:12.9+0.26%99.74%-0.13%-0.13%
  • PMM V1
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
12093Zorian Tarnawsky QBurrum District OCC PMM V1 1:20:52.9--100%0.00%0.00%
-1847Peter Mckenzie QBurrum District OCC PMM V1 DNF-----
  • PMW V1
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
12922Rose Edyvean QNoosa OCC PMW V1 1:13:59.1--100%0.00%0.00%
  • SMM V1
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
12940Dwane CARROLLGold Coast OCC SMM V1 1:20:19.1--100%0.00%0.00%
  • SMW V1
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
12103Sandra FieldGold Coast OCC SMW V1 1:18:11.1--100%0.00%0.00%