National Junior Titles V1 16UBG

Wednesday, October 3, 2018 07:53 (GMT+10) - Final results

Race info
Sport: Paddling - outrigger
Location: Mooloolaba, Australia
Start type: Manual wave start
Wave grouping: By category
Racers: 19
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 3.1
Updated: Wednesday, October 3, 2018 08:40 (GMT+10)
Organized by: AOCRA National
Race website: www.aocra.com.au

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
13415Joshua HurstCanoe Point OCC 16UB V1 30:04.6--100%13.00%12.16%
22959Jordan BirtwistleOutrigger Australia 16UB V1 30:16.1+0:11.5+0.64%99.37%12.44%11.60%
32130Zane MatengaMaia Outrigger Canoe Club 16UB V1 30:19.7+0:15.1+0.84%99.17%12.27%11.42%
43097Tre David EketoneMooloolaba OCC 16UB V1 30:56.5+0:51.9+2.88%97.20%10.49%9.63%
52208Thomas LunnBayside OCC 16UB V1 31:01.2+0:56.6+3.14%96.96%10.27%9.40%
62302Hekemaru KingiMooloolaba OCC 16UB V1 32:20.7+2:16.1+7.54%92.99%6.43%5.53%
72573Awa TunaMooloolaba OCC 16UB V1 32:27.9+2:23.3+7.94%92.64%6.09%5.18%
82299Ada NebauerBayside OCC 16UG V1 33:16.9+3:12.3+10.66%90.37%3.73%2.80%
92932Curtis EastonGold Coast OCC 16UB V1 33:40.8+3:36.2+11.98%89.30%2.57%1.64%
102933Mitchell PountneyKoa Kai Outrigger Canoe Club 16UB V1 34:14.4+4:09.8+13.84%87.84%0.95%0.00%
112305Callum MorrisMooloolaba OCC 16UB V1 34:15.5+4:10.9+13.90%87.79%0.90%-0.05%
122923Maximus MaririBayside OCC 16UB V1 35:49.5+5:44.9+19.11%83.95%-3.63%-4.63%
132915Blake ThompsonCapricorn Coast Outrigger Canoe Club Inc 16UB V1 35:56.7+5:52.1+19.51%83.67%-3.98%-4.98%
143107Taleigha HunterFraser Coast OCC 16UG V1 36:56.1+6:51.5+22.80%81.43%-6.84%-7.87%
152911Brooklyn-Marx TuakaluGold Coast OCC 16UG V1 37:24.4+7:19.8+24.37%80.40%-8.21%-9.25%
162913Freya-Megan CockerBayside OCC 16UG V1 38:33.0+8:28.4+28.17%78.02%-11.51%-12.59%
173095Kloe SmithBurrum District 16UG V1 38:35.9+8:31.3+28.33%77.92%-11.65%-12.73%
182935Luke WoodmanKoa Kai Outrigger Canoe Club 16UB V1 40:10.6+10:06.0+33.58%74.86%-16.22%-17.34%
193418Laura KeyFraser Coast OCC 16UG V1 40:28.6+10:24.0+34.58%74.31%-17.09%-18.21%
  • 16UB V1
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
13415Joshua HurstCanoe Point OCC 16UB V1 30:04.6--100%9.40%7.36%
22959Jordan BirtwistleOutrigger Australia 16UB V1 30:16.1+0:11.5+0.64%99.37%8.82%6.77%
32130Zane MatengaMaia Outrigger Canoe Club 16UB V1 30:19.7+0:15.1+0.84%99.17%8.64%6.58%
43097Tre David EketoneMooloolaba OCC 16UB V1 30:56.5+0:51.9+2.88%97.20%6.80%4.69%
52208Thomas LunnBayside OCC 16UB V1 31:01.2+0:56.6+3.14%96.96%6.56%4.45%
62302Hekemaru KingiMooloolaba OCC 16UB V1 32:20.7+2:16.1+7.54%92.99%2.57%0.37%
72573Awa TunaMooloolaba OCC 16UB V1 32:27.9+2:23.3+7.94%92.64%2.21%0.00%
82932Curtis EastonGold Coast OCC 16UB V1 33:40.8+3:36.2+11.98%89.30%-1.45%-3.74%
92933Mitchell PountneyKoa Kai Outrigger Canoe Club 16UB V1 34:14.4+4:09.8+13.84%87.84%-3.14%-5.47%
102305Callum MorrisMooloolaba OCC 16UB V1 34:15.5+4:10.9+13.90%87.79%-3.19%-5.52%
112923Maximus MaririBayside OCC 16UB V1 35:49.5+5:44.9+19.11%83.95%-7.91%-10.35%
122915Blake ThompsonCapricorn Coast Outrigger Canoe Club Inc 16UB V1 35:56.7+5:52.1+19.51%83.67%-8.28%-10.72%
132935Luke WoodmanKoa Kai Outrigger Canoe Club 16UB V1 40:10.6+10:06.0+33.58%74.86%-21.02%-23.75%
  • 16UG V1
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
12299Ada NebauerBayside OCC 16UG V1 33:16.9--100%11.35%12.37%
23107Taleigha HunterFraser Coast OCC 16UG V1 36:56.1+3:39.2+10.98%90.11%1.62%2.75%
32911Brooklyn-Marx TuakaluGold Coast OCC 16UG V1 37:24.4+4:07.5+12.39%88.97%0.36%1.51%
42913Freya-Megan CockerBayside OCC 16UG V1 38:33.0+5:16.1+15.83%86.33%-2.69%-1.51%
53095Kloe SmithBurrum District 16UG V1 38:35.9+5:19.0+15.97%86.23%-2.82%-1.63%
63418Laura KeyFraser Coast OCC 16UG V1 40:28.6+7:11.7+21.62%82.22%-7.82%-6.58%