Race 3 U14 SQ Zone Series Baysdie

Saturday, September 15, 2018 08:48 (GMT+10) - Final results

Race info
Sport: Paddling - outrigger
Location: Ormiston, Australia
Start type: Mass start
Racers: 25
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 3.1
Updated: Saturday, September 15, 2018 09:42 (GMT+10)
Organized by: AOCRA South Queensland Zone
Race website: http://www.aocra.com.au/sqzone/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
13093Kane CapperGold Coast OCC 14UB V1 26:39.0--100%17.49%15.43%
22959Jack IsaacsOutrigger Australia 14UB V1 26:56.8+0:17.8+1.11%98.90%16.58%14.49%
32973Tyler Jay EketoneScarborough Outrigger Canoe Club 14UB OC1 27:35.9+0:56.9+3.56%96.56%14.56%12.42%
42206K.Coates - tuna (M)/H.Mariri (M)Bayside OCC 12UB OC2 27:42.3+1:03.3+3.96%96.19%14.23%12.08%
52807Brooklyn-Marx TuakalauGold Coast OCC 14UG OC1 27:45.8+1:06.8+4.18%95.99%14.05%11.90%
61831Natalee RixonGold Coast OCC 14UG V1 28:40.1+2:01.1+7.57%92.96%11.25%9.03%
72816Crystal KosmidisHervey Bay OCC 14UG OC1 29:38.0+2:59.0+11.19%89.93%8.26%5.97%
82514T.Isaacs (M)/E.Birtwistle (M)Outrigger Australia 12UB OC2 29:48.0+3:09.0+11.82%89.43%7.74%5.44%
91308James TupperFraser Coast OCC APM V1 30:05.5+3:26.5+12.91%88.56%6.84%4.51%
102166Jessica CroweMooloolaba OCC 14UG OC1 30:34.0+3:55.0+14.70%87.19%5.37%3.00%
112945Ky James LowekeHervey Bay OCC 14UB V1 31:01.1+4:22.1+16.39%85.92%3.97%1.57%
122087Finau LapuahoGold Coast OCC 14UG V1 31:06.3+4:27.3+16.72%85.68%3.70%1.30%
132557Safari Watson-feiloBayside OCC 14UG V1 31:30.8+4:51.8+18.25%84.57%2.44%0.00%
142157Sophie CroweMooloolaba OCC 14UG OC1 31:34.1+4:55.1+18.46%84.42%2.27%-0.17%
152312Alana PhinnBayside OCC 14UG V1 32:30.2+5:51.2+21.96%81.99%-0.63%-3.14%
16896Skyla-Lee HerbigGold Coast OCC 14UG OC1 32:36.8+5:57.8+22.38%81.72%-0.97%-3.49%
172820M.Boyd (F)/K.Kerr (F)Hervey Bay OCC 12UG OC2 32:49.8+6:10.8+23.19%81.18%-1.64%-4.18%
181734H.Pukepuke (M)/M.Tutauha (F)Bayside OCC 12UMx OC2 33:00.4+6:21.4+23.85%80.74%-2.18%-4.74%
191963Jarah FrogleyOutrigger Australia 14UB OC1 35:08.6+8:29.6+31.87%75.83%-8.80%-11.52%
202311Poipoi Thomas-rapataBayside OCC 14UG V1 35:12.2+8:33.2+32.10%75.70%-8.99%-11.71%
211192Mia BirtwistleOutrigger Australia 14UG OC1 36:07.6+9:28.6+35.56%73.77%-11.84%-14.64%
221201Kiji InokePolynesian Va`a-alo Outrigger Canoe Club 14UG OC1 38:10.4+11:31.4+43.24%69.81%-18.18%-21.13%
232313Callum LavelleBayside OCC 14UB V1 39:17.3+12:38.3+47.42%67.83%-21.63%-24.67%
24602S.Rowell (F)/J.Kerr (F)Hervey Bay OCC 12UG OC2 39:30.3+12:51.3+48.24%67.46%-22.30%-25.36%
252812C.Rewald (F)/R.Mcilvena (F)Redcliffe OCC 12UG OC2 42:30.1+15:51.1+59.48%62.70%-31.58%-34.87%
  • 12UB OC2
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
12206K.Coates - tuna (M)/H.Mariri (M)Bayside OCC 12UB OC2 27:42.3--100%3.64%3.64%
22514T.Isaacs (M)/E.Birtwistle (M)Outrigger Australia 12UB OC2 29:48.0+2:05.7+7.56%92.97%-3.64%-3.64%
  • 12UG OC2
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
12820M.Boyd (F)/K.Kerr (F)Hervey Bay OCC 12UG OC2 32:49.8--100%14.23%16.90%
2602S.Rowell (F)/J.Kerr (F)Hervey Bay OCC 12UG OC2 39:30.3+6:40.5+20.33%83.10%-3.20%0.00%
32812C.Rewald (F)/R.Mcilvena (F)Redcliffe OCC 12UG OC2 42:30.1+9:40.3+29.46%77.24%-11.03%-7.59%
  • 12UMx OC2
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
11734H.Pukepuke (M)/M.Tutauha (F)Bayside OCC 12UMx OC2 33:00.4--100%0.00%0.00%
  • 14UB OC1
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
12973Tyler Jay EketoneScarborough Outrigger Canoe Club 14UB OC1 27:35.9--100%12.03%12.03%
21963Jarah FrogleyOutrigger Australia 14UB OC1 35:08.6+7:32.7+27.34%78.53%-12.03%-12.03%
  • 14UB V1
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
13093Kane CapperGold Coast OCC 14UB V1 26:39.0--100%13.97%8.05%
22959Jack IsaacsOutrigger Australia 14UB V1 26:56.8+0:17.8+1.11%98.90%13.01%7.02%
32945Ky James LowekeHervey Bay OCC 14UB V1 31:01.1+4:22.1+16.39%85.92%-0.14%-7.02%
42313Callum LavelleBayside OCC 14UB V1 39:17.3+12:38.3+47.42%67.83%-26.84%-35.56%
  • 14UG OC1
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
12807Brooklyn-Marx TuakalauGold Coast OCC 14UG OC1 27:45.8--100%14.18%12.05%
22816Crystal KosmidisHervey Bay OCC 14UG OC1 29:38.0+1:52.2+6.74%93.69%8.40%6.13%
32166Jessica CroweMooloolaba OCC 14UG OC1 30:34.0+2:48.2+10.10%90.83%5.51%3.17%
42157Sophie CroweMooloolaba OCC 14UG OC1 31:34.1+3:48.3+13.71%87.95%2.41%0.00%
5896Skyla-Lee HerbigGold Coast OCC 14UG OC1 32:36.8+4:51.0+17.47%85.13%-0.82%-3.31%
61192Mia BirtwistleOutrigger Australia 14UG OC1 36:07.6+8:21.8+30.12%76.85%-11.68%-14.44%
71201Kiji InokePolynesian Va`a-alo Outrigger Canoe Club 14UG OC1 38:10.4+10:24.6+37.50%72.73%-18.00%-20.92%
  • 14UG V1
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
11831Natalee RixonGold Coast OCC 14UG V1 28:40.1--100%9.84%9.03%
22087Finau LapuahoGold Coast OCC 14UG V1 31:06.3+2:26.2+8.50%92.17%2.18%1.30%
32557Safari Watson-feiloBayside OCC 14UG V1 31:30.8+2:50.7+9.92%90.97%0.90%0.00%
42312Alana PhinnBayside OCC 14UG V1 32:30.2+3:50.1+13.38%88.20%-2.22%-3.14%
52311Poipoi Thomas-rapataBayside OCC 14UG V1 35:12.2+6:32.1+22.80%81.44%-10.71%-11.71%
  • APM V1
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
11308James TupperFraser Coast OCC APM V1 30:05.5--100%0.00%0.00%