Monday 9/10

Monday, September 10, 2018 6:33 PM (GMT-7) - Preliminary results

Race info
Sport: Paddling - SUP
Location: Seattle, WA, United States
Start type: Mass start
Racers: 21
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 3.0
Updated: Monday, September 10, 2018 7:35 PM (GMT-7)

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Cat 1 - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Christian OliverSUP 14’M 22:43.4--100%15.51%8.74%
2-Nick PapaSUP 14’M 22:58.9+0:15.5+1.14%98.88%14.55%7.70%
3-Bruce BarrySUP 14’M 23:13.8+0:30.4+2.23%97.82%13.63%6.70%
4-Alex VaughanSUP 14’M 23:43.5+1:00.1+4.41%95.78%11.79%4.71%
5-Sarah SandstromSUP 14’F 23:56.0+1:12.6+5.32%94.94%11.01%3.88%
6-Patrick HwangSUP 14’M 24:04.9+1:21.5+5.98%94.36%10.46%3.28%
7-Ivan StorckSUP 14’M 24:10.1+1:26.7+6.36%94.02%10.14%2.93%
8-Daniel StraussKayakM 24:14.1+1:30.7+6.65%93.76%9.89%2.66%
9-Chris GrieveSUP 14’M 24:18.4+1:35.0+6.97%93.49%9.63%2.38%
10-Sean NordquistSUP 14’M 24:36.4+1:53.0+8.29%92.35%8.51%1.17%
11-Matt RadfordSUP 14’M 24:53.9+2:10.5+9.57%91.26%7.43%0.00%
12-Lance JorgensonSUP 14’M 25:19.5+2:36.1+11.45%89.73%5.84%-1.71%
13-Jerimiah SmithSUP 14’M 25:44.1+3:00.7+13.25%88.30%4.31%-3.36%
14-Adam TischlerSUP 14’M 26:07.6+3:24.2+14.98%86.97%2.86%-4.93%
15-Alan LampSUP 14’M 26:55.0+4:11.6+18.45%84.42%-0.08%-8.11%
16-Michele BlackSUP 12’6”F 28:50.0+6:06.6+26.89%78.81%-7.21%-15.80%
17-Liza SheehanSUP 14’F 29:35.1+6:51.7+30.20%76.81%-10.00%-18.82%
18-Fredrick LefevreSUP 14’M 31:19.7+8:36.3+37.87%72.53%-16.48%-25.83%
19-Harry OesterreicherSUP 14’M 31:48.1+9:04.7+39.95%71.45%-18.24%-27.73%
20-Jesse WassonSUP 14’F 33:40.9+10:57.5+48.23%67.46%-25.23%-35.28%
21-Vicki GezonSUP 12’6”F 42:34.9+19:51.5+87.39%53.36%-58.32%-71.02%
  • Cat 1 - Kayak
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Daniel StraussKayakM 24:14.1--100%0.00%0.00%
  • Cat 1 - SUP 12’6”
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Michele BlackSUP 12’6”F 28:50.0--100%19.25%19.25%
2-Vicki GezonSUP 12’6”F 42:34.9+13:44.9+47.68%67.71%-19.25%-19.25%
  • Cat 1 - SUP 14’
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Christian OliverSUP 14’M 22:43.4--100%12.82%8.20%
2-Nick PapaSUP 14’M 22:58.9+0:15.5+1.14%98.88%11.83%7.15%
3-Bruce BarrySUP 14’M 23:13.8+0:30.4+2.23%97.82%10.87%6.15%
4-Alex VaughanSUP 14’M 23:43.5+1:00.1+4.41%95.78%8.97%4.15%
5-Sarah SandstromSUP 14’F 23:56.0+1:12.6+5.32%94.94%8.18%3.31%
6-Patrick HwangSUP 14’M 24:04.9+1:21.5+5.98%94.36%7.61%2.71%
7-Ivan StorckSUP 14’M 24:10.1+1:26.7+6.36%94.02%7.27%2.36%
8-Chris GrieveSUP 14’M 24:18.4+1:35.0+6.97%93.49%6.74%1.80%
9-Sean NordquistSUP 14’M 24:36.4+1:53.0+8.29%92.35%5.59%0.59%
10-Matt RadfordSUP 14’M 24:53.9+2:10.5+9.57%91.26%4.47%-0.59%
11-Lance JorgensonSUP 14’M 25:19.5+2:36.1+11.45%89.73%2.84%-2.31%
12-Jerimiah SmithSUP 14’M 25:44.1+3:00.7+13.25%88.30%1.26%-3.97%
13-Adam TischlerSUP 14’M 26:07.6+3:24.2+14.98%86.97%-0.24%-5.55%
14-Alan LampSUP 14’M 26:55.0+4:11.6+18.45%84.42%-3.27%-8.74%
15-Liza SheehanSUP 14’F 29:35.1+6:51.7+30.20%76.81%-13.51%-19.52%
16-Fredrick LefevreSUP 14’M 31:19.7+8:36.3+37.87%72.53%-20.20%-26.57%
17-Harry OesterreicherSUP 14’M 31:48.1+9:04.7+39.95%71.45%-22.01%-28.48%
18-Jesse WassonSUP 14’F 33:40.9+10:57.5+48.23%67.46%-29.23%-36.07%