AMMERSEE WEST CUP 2017

Saturday, June 24, 2017 12:00 (GMT+2) - Final results

Race info
Sport: Rowing
Location: Schondorf am Ammersee, Germany
Start type: Mass start
Racers: 72
Timed on: Notepad
Timed with: Webscorer PRO
Updated: Monday, June 26, 2017 09:01 (GMT+2)
Organized by: Ruderclub Schondorf e.V. Wilde Woge
Race website: www.wildewoge.de
Race notes
Herzlichen Dank für Eure Teilnahme und ein ebenso herzliches Dankeschön an unsere Sponsoren, unsere Motorbootbegleiter und die Sicherung durch die Wasserwacht Schondorf am Ammersee.
Show more Show less

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • 4 Km - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
161Die 4 Wilden WogenWilde Woge Schondorf - I. Banke, H. Hohagen, A. Rohrmoser, Lea R4 Senior29M 15:46--100%45.09%35.43%3:56
256Obacht TSV HerrschingTSV Herrsching - Heinz, Bernd, Martin, Friedrike, Angelik R8 Master36F 17:50+2:04+13.11%88.41%37.89%26.96%4:28
341Orban, DavidKG München - David Orban K/SK 1 Junior17M 18:43+2:57+18.71%84.24%34.81%23.34%4:41
440Quadruple ALandheim Schondorf - leonie,paul,felix,lucie,jakob R4 JuniorM 18:50+3:04+19.45%83.72%34.41%22.87%4:42
568Büttner, GeorgAmmersee-Gymnasium - Tobi, Luca, Sebastian, Luis R4 Junior53M 18:54+3:08+19.87%83.42%34.17%22.59%4:44
652Istenes, ThomasKG München - KGM K1/SK116M 18:58+3:12+20.30%83.13%33.94%22.32%4:44
739Quadruple ZLandheim Schondorf - valentin,julius,sebastar,elias,maximilia R4 SeniorM 19:15+3:29+22.09%81.90%32.95%21.16%4:49
850Hartenberger, MartinAmmersee-Gymnasium - Martin Hartenberger R1 Junior17M 19:41+3:55+24.84%80.10%31.44%19.39%4:55
937Heusel, JochenTübinger RV R1 Master45M 19:55+4:09+26.32%79.16%30.63%18.43%4:59
1042Bonnier, Mathieu 2Chambery - Mathieu Bonnier R1 Master60M 21:00+5:14+33.19%75.08%26.86%13.99%5:15
1164Stegmann, Dr. ChristianWilde Woge - Dr. Christian Stegmann R1 Master60M 21:56+6:10+39.11%71.88%23.61%10.17%5:29
1248Leon LeoWilde Woge - Leopold Dittler, Leon Stegmann R2 Junior18M 22:03+6:17+39.85%71.50%23.20%9.69%5:31
1367Büttner, GeoSC Riederau Schülerteam - Tobi, Anthony, Lukas, Frieda R4 Junior53M 22:22+6:36+41.86%70.49%22.10%8.40%5:36
1454Pittroff, BinaWilde Woge Schondorf R4 Senior49F/M 22:30+6:44+42.71%70.07%21.63%7.85%5:38
1565Hohagen, LouiseWilde Woge RC Schondorf R4 Junior13F 22:48+7:02+44.61%69.15%20.59%6.62%5:42
1647Diekötter, Dr. AgnesSRC R2 MasterF 22:49+7:03+44.71%69.10%20.53%6.55%5:42
1736Bavarian KongsKRVM Drachenboot45M 23:51+8:05+51.27%66.11%16.93%2.32%5:58
1873Bavarian KingsRC Wilde Woge Drachenboot53F/M 24:09+8:23+53.17%65.29%15.89%1.09%6:02
1955Cordoba, TomasRC Wilde Woge K/SK 1 Senior31M 24:41+8:55+56.55%63.88%14.03%-1.09%6:10
2066Hohagen, JörnWilde Woge RC Schondorf R1 Master51M 24:55+9:09+58.03%63.28%13.22%-2.05%6:14
2160Forster, SophiaWilde Woge Schondorf R1 Senior31F 25:00+9:14+58.56%63.07%12.93%-2.39%6:15
2259Pfeffer, AndreaPrivat R1 Master57F 25:09+9:23+59.51%62.69%12.40%-3.00%6:17
2351Drey, IrmgardWilde Woge K/SK 1 Senior49F 25:56+10:10+64.48%60.80%9.68%-6.21%6:29
2445Sup Victor Milov425Pro SUP Senior41M 28:48+13:02+82.66%54.75%-0.31%-17.95%7:12
2558Pollak, PetraKayak-Connection / NELO Austria K/SK 1 Master51F 30:22+14:36+92.60%51.92%-5.76%-24.37%7:36
2646Clauss-Capizzi, BettinaOhne SUP Master49F 31:50+16:04+101.90%49.53%-10.87%-30.38%7:58
2749Rupp, ChristianSchleißheimer Paddelclub SUP Master55M 33:09+17:23+110.25%47.56%-15.46%-35.77%8:17
2844Therapeutische MännerpaddelgruppeTherapeutische Männerpaddelgruppe - Rainer Hach K/SK 2 Master51M 33:30+17:44+112.47%47.06%-16.68%-37.20%8:22
2974Wüst PeterMünchen K/SK 1 Senior24M 37:38+21:52+138.69%41.90%-31.07%-54.13%9:24
3062Jüngling, MarionSchleißheimer Paddelclub SUP Master53F 39:00+23:14+147.36%40.43%-35.83%-59.73%9:45
3063Jüngling, AxelSchleißheimer Paddelclub SUP Master55M 39:00+23:14+147.36%40.43%-35.83%-59.73%9:45
3235Reghezza, StefanoVicky Und Die Starken Männer - Enrico Reghezza, Vittoria Reghezza OC/Ca 2 Master51M 40:22+24:36+156.03%39.06%-40.59%-65.32%10:06
3343Hach, StefanieNasi - Martina Deissinger, Stefanie Hach K/SK 2 Senior39F 41:12+25:26+161.31%38.27%-43.50%-68.74%10:18
3434Müller, NadjaStraubinger Surf Und Segelgemeinschaft - Nadja Müller SUP Master38F 41:26+25:40+162.79%38.05%-44.31%-69.69%10:22
3575Liane PuttlikKanu Gemeinschaft München SUP Senior16M 1:08:56+53:10+337.21%22.87%-140.09%-182.32%17:14
3657Most, CorinaN.A. SUP Senior36F 1:11:23+55:37+352.75%22.09%-148.62%-192.35%17:51
  • 4 Km - Drachenboot
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
136Bavarian KongsKRVM Drachenboot45M 23:51--100%0.63%0.63%5:58
273Bavarian KingsRC Wilde Woge Drachenboot53F/M 24:09+0:18+1.26%98.76%-0.63%-0.63%6:02
  • 4 Km - K/SK 1 Junior
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
141Orban, DavidKG München - David Orban K/SK 1 Junior17M 18:43--100%0.00%0.00%4:41
  • 4 Km - K/SK 1 Master
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
158Pollak, PetraKayak-Connection / NELO Austria K/SK 1 Master51F 30:22--100%0.00%0.00%7:36
  • 4 Km - K/SK 1 Senior
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
155Cordoba, TomasRC Wilde Woge K/SK 1 Senior31M 24:41--100%16.09%4.82%6:10
251Drey, IrmgardWilde Woge K/SK 1 Senior49F 25:56+1:15+5.06%95.18%11.84%0.00%6:29
374Wüst PeterMünchen K/SK 1 Senior24M 37:38+12:57+52.46%65.59%-27.93%-45.12%9:24
  • 4 Km - K/SK 2 Master
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
144Therapeutische MännerpaddelgruppeTherapeutische Männerpaddelgruppe - Rainer Hach K/SK 2 Master51M 33:30--100%0.00%0.00%8:22
  • 4 Km - K/SK 2 Senior
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
143Hach, StefanieNasi - Martina Deissinger, Stefanie Hach K/SK 2 Senior39F 41:12--100%0.00%0.00%10:18
  • 4 Km - K1/SK1
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
152Istenes, ThomasKG München - KGM K1/SK116M 18:58--100%0.00%0.00%4:44
  • 4 Km - OC/Ca 2 Master
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
135Reghezza, StefanoVicky Und Die Starken Männer - Enrico Reghezza, Vittoria Reghezza OC/Ca 2 Master51M 40:22--100%0.00%0.00%10:06
  • 4 Km - R1 Junior
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
150Hartenberger, MartinAmmersee-Gymnasium - Martin Hartenberger R1 Junior17M 19:41--100%0.00%0.00%4:55
  • 4 Km - R1 Master
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
137Heusel, JochenTübinger RV R1 Master45M 19:55--100%11.81%9.19%4:59
242Bonnier, Mathieu 2Chambery - Mathieu Bonnier R1 Master60M 21:00+1:05+5.44%94.84%7.01%4.26%5:15
364Stegmann, Dr. ChristianWilde Woge - Dr. Christian Stegmann R1 Master60M 21:56+2:01+10.13%90.81%2.88%0.00%5:29
466Hohagen, JörnWilde Woge RC Schondorf R1 Master51M 24:55+5:00+25.10%79.93%-10.33%-13.60%6:14
559Pfeffer, AndreaPrivat R1 Master57F 25:09+5:14+26.28%79.19%-11.37%-14.67%6:17
  • 4 Km - R1 Senior
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
160Forster, SophiaWilde Woge Schondorf R1 Senior31F 25:00--100%0.00%0.00%6:15
  • 4 Km - R2 Junior
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
148Leon LeoWilde Woge - Leopold Dittler, Leon Stegmann R2 Junior18M 22:03--100%0.00%0.00%5:31
  • 4 Km - R2 Master
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
147Diekötter, Dr. AgnesSRC R2 MasterF 22:49--100%0.00%0.00%5:42
  • 4 Km - R4 Junior
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
140Quadruple ALandheim Schondorf - leonie,paul,felix,lucie,jakob R4 JuniorM 18:50--100%9.13%8.72%4:42
268Büttner, GeorgAmmersee-Gymnasium - Tobi, Luca, Sebastian, Luis R4 Junior53M 18:54+0:04+0.35%99.65%8.81%8.40%4:44
367Büttner, GeoSC Riederau Schülerteam - Tobi, Anthony, Lukas, Frieda R4 Junior53M 22:22+3:32+18.76%84.20%-7.92%-8.40%5:36
465Hohagen, LouiseWilde Woge RC Schondorf R4 Junior13F 22:48+3:58+21.06%82.60%-10.01%-10.50%5:42
  • 4 Km - R4 Senior
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
161Die 4 Wilden WogenWilde Woge Schondorf - I. Banke, H. Hohagen, A. Rohrmoser, Lea R4 Senior29M 15:46--100%17.76%18.10%3:56
239Quadruple ZLandheim Schondorf - valentin,julius,sebastar,elias,maximilia R4 SeniorM 19:15+3:29+22.09%81.90%-0.41%0.00%4:49
354Pittroff, BinaWilde Woge Schondorf R4 Senior49F/M 22:30+6:44+42.71%70.07%-17.36%-16.88%5:38
  • 4 Km - R8 Master
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
156Obacht TSV HerrschingTSV Herrsching - Heinz, Bernd, Martin, Friedrike, Angelik R8 Master36F 17:50--100%0.00%0.00%4:28
  • 4 Km - SUP Master
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
146Clauss-Capizzi, BettinaOhne SUP Master49F 31:50--100%13.69%18.38%7:58
249Rupp, ChristianSchleißheimer Paddelclub SUP Master55M 33:09+1:19+4.14%96.03%10.12%15.00%8:17
362Jüngling, MarionSchleißheimer Paddelclub SUP Master53F 39:00+7:10+22.51%81.62%-5.74%0.00%9:45
363Jüngling, AxelSchleißheimer Paddelclub SUP Master55M 39:00+7:10+22.51%81.62%-5.74%0.00%9:45
534Müller, NadjaStraubinger Surf Und Segelgemeinschaft - Nadja Müller SUP Master38F 41:26+9:36+30.16%76.83%-12.34%-6.24%10:22
  • 4 Km - SUP Senior
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
145Sup Victor Milov425Pro SUP Senior41M 28:48--100%48.91%58.22%7:12
275Liane PuttlikKanu Gemeinschaft München SUP Senior16M 1:08:56+40:08+139.35%41.78%-22.28%0.00%17:14
357Most, CorinaN.A. SUP Senior36F 1:11:23+42:35+147.86%40.35%-26.63%-3.55%17:51
  • 12 Km - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
125RG Wilde Woge ErlangenWilde Woge Schondorf/RV Erlangen - Hans Hohagen, Andreas Rohmoser R2 SeniorM 55:06--100%30.09%21.70%4:36
28Karlstetter, MaximilianKG München K/SK 1 Senior27M 57:02+1:56+3.51%96.61%27.63%18.95%4:45
36Berberich, BennoKG München K/SK 1 Senior27M 57:03+1:57+3.54%96.58%27.61%18.92%4:45
47Pastoriza, FranciscoKG München K/SK 1 Senior28M 57:50+2:44+4.96%95.27%26.62%17.81%4:49
531Langner, AnkeSC Riederau - Masters Riederau R4 Master55F 58:20+3:14+5.87%94.46%25.98%17.10%4:52
629Cardio Christian CarloWilde Woge - Dr. Christian Stegmann, Carlo Forster R2 MasterM 58:58+3:52+7.02%93.44%25.18%16.20%4:55
72Klammer, JeskoTG-München - Jesko Klammer K/SK 1 Senior45M 59:58+4:52+8.83%91.88%23.91%14.78%5:00
83Robet, ClementTG-München - Clement Robet K/SK 1 Senior27M 1:01:35+6:29+11.77%89.47%21.86%12.48%5:08
920Füssen Castle Rowers1. Ruderclub Forggensee E. V. R4 MasterF 1:01:37+6:31+11.83%89.42%21.82%12.43%5:08
1022Pollak, PeterKayak-Connection / NELO Austria K/SK 1 Master53M 1:02:16+7:10+13.01%88.49%20.99%11.51%5:11
1172Karsch, StefanRC WW - Stefan K/SK 1 Senior47M 1:03:27+8:21+15.15%86.84%19.49%9.83%5:17
129Cesarek, MateuszKG München K/SK 1 Senior27M 1:05:44+10:38+19.30%83.82%16.59%6.58%5:29
135Bonnier, MathieuChambery - Mathieu Bonnier R1 Master60M 1:06:39+11:33+20.96%82.67%15.43%5.28%5:33
1433Dittler, ThomasMTV München e.V. K/SK 1 Master55M 1:08:20+13:14+24.02%80.63%13.30%2.89%5:42
1530Strobel, MichaelTgmünchen K/SK 1 Golden Master72M 1:08:34+13:28+24.44%80.36%13.00%2.56%5:43
1626Bavarian KongsKRVM - Thom/Moreno/Jochen/Moni/Guido/Linda/Mich DrachenbootF/M 1:08:40+13:34+24.62%80.24%12.87%2.42%5:43
1724Golden GirlsWilde Woge - S.Hohagen,A.Schneider,E. Tietjens R4 Master55F 1:09:42+14:36+26.50%79.05%11.56%0.95%5:48
1821Schmitt, WernerKG Muenchen K/SK 1 Senior49M 1:09:43+14:37+26.53%79.03%11.54%0.92%5:49
1912Diekötter, AgnesSchleissheimer Ruderclub R1 Master55F 1:11:01+15:55+28.89%77.59%9.89%-0.92%5:55
2027Mundt, AchimAugsburger Kajakverein K/SK 1 Senior49M 1:11:23+16:17+29.55%77.19%9.43%-1.44%5:57
2115Matschurat, RainerTG Würzburg-Heidingsfeld K/SK 1 Senior41M 1:14:33+19:27+35.30%73.91%5.41%-5.95%6:13
224Eder, DieterTG-München - Dieter Eder K/SK 1 Golden Master72M 1:22:49+27:43+50.30%66.53%-5.08%-17.69%6:54
2317Dünzinger, ArndStarboard SUP Master52M 1:24:18+29:12+52.99%65.36%-6.96%-19.80%7:02
2411Zeitler, ArminSUP Senior34M 1:26:27+31:21+56.90%63.74%-9.69%-22.86%7:12
2510Gäbler, AlexTiki SUP Master54M 1:26:36+31:30+57.17%63.63%-9.88%-23.07%7:13
261Scheunemann, CarolSteinlechner Bootswerft - Carol Scheunemann SUP Senior58F 1:30:47+35:41+64.76%60.69%-15.19%-29.01%7:34
2719Salmon, JensFreier Wassersportverein München K/SK 1 Master53M 1:32:41+37:35+68.21%59.45%-17.60%-31.71%7:43
2871Stangl, ErnaSteinlechner Race Team - Erna SUP Master54F 1:34:43+39:37+71.90%58.17%-20.18%-34.60%7:54
2923Fischer, WolfgangSUP Master52M 1:35:23+40:17+73.11%57.77%-21.03%-35.55%7:57
3018Christgau, PeterFreier Wassersportverein München K/SK 1 Golden Master67M 1:37:59+42:53+77.83%56.23%-24.33%-39.25%8:10
3113Klotz, AndyNo - Starboard SUP Master50M 1:46:43+51:37+93.68%51.63%-35.41%-51.66%8:54
3214Ennes AuerwaldMünchner Ruder-Club Von 1880 E.V. - Eineder, Fontaine, Michels, Sommer, Gols R8 MasterF/M 1:46:44+51:38+93.71%51.62%-35.43%-51.68%8:54
3216Obacht TSV HerrschingTSV Herrsching - Heinz, Bernd, Martin, Friedrike, Angelik R8 MasterF/M 1:46:44+51:38+93.71%51.62%-35.43%-51.68%8:54
3428Schott, ThomasSchleißheimer Paddelclub K/SK 1 Master55M 1:46:45+51:39+93.74%51.62%-35.45%-51.71%8:54
3438Andres, NeumayrAndres SUP Senior43M 1:46:45+51:39+93.74%51.62%-35.45%-51.71%8:54
3632Milev, Viktor425Pro SUP Senior36M 2:24:18+1:29:12+161.89%38.18%-83.09%-105.07%12:02
  • 12 Km - Drachenboot
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
126Bavarian KongsKRVM - Thom/Moreno/Jochen/Moni/Guido/Linda/Mich DrachenbootF/M 1:08:40--100%0.00%0.00%5:43
  • 12 Km - K/SK 1 Golden Master
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
130Strobel, MichaelTgmünchen K/SK 1 Golden Master72M 1:08:34--100%17.51%17.21%5:43
24Eder, DieterTG-München - Dieter Eder K/SK 1 Golden Master72M 1:22:49+14:15+20.78%82.79%0.37%0.00%6:54
318Christgau, PeterFreier Wassersportverein München K/SK 1 Golden Master67M 1:37:59+29:25+42.90%69.98%-17.88%-18.31%8:10
  • 12 Km - K/SK 1 Master
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
122Pollak, PeterKayak-Connection / NELO Austria K/SK 1 Master53M 1:02:16--100%24.53%22.66%5:11
233Dittler, ThomasMTV München e.V. K/SK 1 Master55M 1:08:20+6:04+9.74%91.12%17.18%15.12%5:42
319Salmon, JensFreier Wassersportverein München K/SK 1 Master53M 1:32:41+30:25+48.85%67.18%-12.33%-15.12%7:43
428Schott, ThomasSchleißheimer Paddelclub K/SK 1 Master55M 1:46:45+44:29+71.44%58.33%-29.38%-32.59%8:54
  • 12 Km - K/SK 1 Senior
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
18Karlstetter, MaximilianKG München K/SK 1 Senior27M 57:02--100%10.65%8.77%4:45
26Berberich, BennoKG München K/SK 1 Senior27M 57:03+0:01+0.03%99.97%10.62%8.74%4:45
37Pastoriza, FranciscoKG München K/SK 1 Senior28M 57:50+0:48+1.40%98.62%9.39%7.49%4:49
42Klammer, JeskoTG-München - Jesko Klammer K/SK 1 Senior45M 59:58+2:56+5.14%95.11%6.05%4.08%5:00
53Robet, ClementTG-München - Clement Robet K/SK 1 Senior27M 1:01:35+4:33+7.98%92.61%3.52%1.49%5:08
672Karsch, StefanRC WW - Stefan K/SK 1 Senior47M 1:03:27+6:25+11.25%89.89%0.60%-1.49%5:17
79Cesarek, MateuszKG München K/SK 1 Senior27M 1:05:44+8:42+15.25%86.76%-2.98%-5.15%5:29
821Schmitt, WernerKG Muenchen K/SK 1 Senior49M 1:09:43+12:41+22.24%81.81%-9.22%-11.52%5:49
927Mundt, AchimAugsburger Kajakverein K/SK 1 Senior49M 1:11:23+14:21+25.16%79.90%-11.83%-14.18%5:57
1015Matschurat, RainerTG Würzburg-Heidingsfeld K/SK 1 Senior41M 1:14:33+17:31+30.71%76.50%-16.79%-19.25%6:13
  • 12 Km - R1 Master
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
15Bonnier, MathieuChambery - Mathieu Bonnier R1 Master60M 1:06:39--100%3.17%3.17%5:33
212Diekötter, AgnesSchleissheimer Ruderclub R1 Master55F 1:11:01+4:22+6.55%93.85%-3.17%-3.17%5:55
  • 12 Km - R2 Master
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
129Cardio Christian CarloWilde Woge - Dr. Christian Stegmann, Carlo Forster R2 MasterM 58:58--100%0.00%0.00%4:55
  • 12 Km - R2 Senior
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
125RG Wilde Woge ErlangenWilde Woge Schondorf/RV Erlangen - Hans Hohagen, Andreas Rohmoser R2 SeniorM 55:06--100%0.00%0.00%4:36
  • 12 Km - R4 Master
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
131Langner, AnkeSC Riederau - Masters Riederau R4 Master55F 58:20--100%7.72%5.33%4:52
220Füssen Castle Rowers1. Ruderclub Forggensee E. V. R4 MasterF 1:01:37+3:17+5.63%94.67%2.53%0.00%5:08
324Golden GirlsWilde Woge - S.Hohagen,A.Schneider,E. Tietjens R4 Master55F 1:09:42+11:22+19.49%83.69%-10.26%-13.12%5:48
  • 12 Km - R8 Master
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
114Ennes AuerwaldMünchner Ruder-Club Von 1880 E.V. - Eineder, Fontaine, Michels, Sommer, Gols R8 MasterF/M 1:46:44--100%0.00%0.00%8:54
116Obacht TSV HerrschingTSV Herrsching - Heinz, Bernd, Martin, Friedrike, Angelik R8 MasterF/M 1:46:44--100%0.00%0.00%8:54
  • 12 Km - SUP Master
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
117Dünzinger, ArndStarboard SUP Master52M 1:24:18--100%9.88%11.00%7:02
210Gäbler, AlexTiki SUP Master54M 1:26:36+2:18+2.73%97.34%7.42%8.57%7:13
371Stangl, ErnaSteinlechner Race Team - Erna SUP Master54F 1:34:43+10:25+12.36%89.00%-1.25%0.00%7:54
423Fischer, WolfgangSUP Master52M 1:35:23+11:05+13.15%88.38%-1.97%-0.70%7:57
513Klotz, AndyNo - Starboard SUP Master50M 1:46:43+22:25+26.59%78.99%-14.08%-12.67%8:54
  • 12 Km - SUP Senior
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
111Zeitler, ArminSUP Senior34M 1:26:27--100%19.26%12.47%7:12
21Scheunemann, CarolSteinlechner Bootswerft - Carol Scheunemann SUP Senior58F 1:30:47+4:20+5.01%95.23%15.21%8.08%7:34
338Andres, NeumayrAndres SUP Senior43M 1:46:45+20:18+23.48%80.98%0.30%-8.08%8:54
432Milev, Viktor425Pro SUP Senior36M 2:24:18+57:51+66.92%59.91%-34.77%-46.10%12:02