FENN West Coast Downwinder - IOP Race 5 - 2020/21

Saturday, November 21, 2020 14:28 (GMT+8) - Final results

Race info
Sport: Paddling - surfski
Location: Carine, Australia
Start type: Mass start
Racers: 127
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 4.4
Updated: Sunday, November 22, 2020 09:36 (GMT+8)
Organized by: Indian Ocean Paddlers Club
Race website: http://www.iop.asn.au

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Race winners

  • right arrow imageClick on a green category name to see full results
 Overall Winner Winning time Total racers
 All racers Brendan Rice 1:22:28.6 127
 Female Natasha Leaversuch 1:41:14.4 16
 Male Brendan Rice 1:22:28.6 110
 Female/Male Andrew Crothers 1:32:49.0 1
 Double Winner Winning time Total racers
 Overall Gary Dreibergs 1:31:30.8 9
 Male Gary Dreibergs 1:31:30.8 8
 40+ male David Martin 1:34:46.7 4
 50+ male Gary Dreibergs 1:31:30.8 3
 Open male - - 1
 Female/Male Andrew Crothers 1:32:49.0 1
 Open male Andrew Crothers 1:32:49.0 1
 Ocean Ski Winner Winning time Total racers
 Overall Brendan Rice 1:22:28.6 103
 Female Natasha Leaversuch 1:41:14.4 14
 40+ Female Natasha Leaversuch 1:41:14.4 4
 50+ Female Julie Jenkinson 1:50:19.4 3
 60+ Female Karen O'Connor 2:06:59.7 1
 Open Female Jazmin Shipway Carr 1:42:58.5 4
 Under 18 Female Harriet Brown 1:48:10.0 2
 Male Brendan Rice 1:22:28.6 89
 40+ male William Lee 1:28:14.0 24
 50+ male Dean Beament 1:30:11.7 28
 60+ male Robert Jenkinson 1:34:04.2 12
 70 + male David Norton 2:20:36.1 1
 Open male Brendan Rice 1:22:28.6 22
 Under 18 Male Patrick Eley 1:26:51.3 2
 SLS Ski Winner Winning time Total racers
 Overall Peter Leaversuch 1:34:00.2 4
 Female Kathleen Hammond 2:14:33.0 1
 Open Female Kathleen Hammond 2:14:33.0 1
 Male Peter Leaversuch 1:34:00.2 3
 40+ male Peter Leaversuch 1:34:00.2 1
 Open male Jason Williams 2:02:00.0 2
 SUP Winner Winning time Total racers
 Overall Sam McCullough 2:00:06.1 8
 Female ANGELA JUENGLING 2:37:20.6 1
 Open Female ANGELA JUENGLING 2:37:20.6 1
 Male Sam McCullough 2:00:06.1 7
 40+ male Damian England 2:01:28.0 3
 50+ male Crawford Olney 2:14:10.0 1
 Open male Luke Hallam 2:03:57.3 2
 Under 18 Male Sam McCullough 2:00:06.1 1
 OC1 Winner Winning time Total racers
 Overall Gordon Stimson 1:51:34.0 3
 Male Gordon Stimson 1:51:34.0 3
 40+ male - - 1
 50+ male Gordon Stimson 1:51:34.0 1
 60+ male Steve Malcolm 1:56:17.6 1