SQ Single Series - Race 1 Noosa Short

Tuesday, September 10, 2019 23:13 (GMT+10) - Final results

Race info
Sport: Paddling - outrigger
Location: Pimpama, Australia
Start type: Mass start
Racers: 52
Timed on: OPPO CPH1831
Timed with: Webscorer FAN 4.1
Updated: Friday, September 13, 2019 15:57 (GMT+10)
Organized by: AOCRA South Queensland Zone
Race website: http://www.aocra.com.au/sqzone/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Race winners

  • right arrow imageClick on a green category name to see full results
 Category Winner Winning time Total racers
 Overall Shon Sieonek 46:42.5 52
 16 & Under Boys OC2 Callum Lavelle and Kainoa Komene 55:09.6 2
 16 & Under Girls OC2 Sophie Crowe and Crystal Kosmidis 1:07:10.6 1
 19 & Under Boys OC1 Jett Fleet 50:32.1 1
 19 & Under Boys V1 Darius Apanui-Nepe 50:24.3 3
 Golden Master Men OC1 Brett Taylor 51:05.3 2
 Golden Master Mixed OC2 Simon Currie and Shirley Duval 54:32.5 2
 Golden Master Women OC1 Wendy Mabbott 1:04:57.6 1
 Golden Master Women OC2 Kathryn Lewis and Geraldine Lockyer 59:09.0 2
 Golden Master Women OCC1 Georgina Pakau 1:01:20.3 1
 Master Men OC1 Leigh Paine 52:30.2 4
 Master Men OC2 Bevan Bernardin and Phillip Crampton 51:48.4 2
 Master Men V1 Marc Burton 1:00:01.9 1
 Master Women OC1 Brenda Banks 1:00:29.0 3
 Master Women OC2 Sharon Edward and Cherie Collison 1:00:42.8 1
 Master Women V1 Shona Mucket 1:13:02.5 2
 Open Men O1 Shon Sieonek 46:42.5 1
 Open Men OC1 Mitchell Olds 47:35.3 2
 Open Men V1 Tehau Pukepuke 55:08.6 1
 Open Mixed OC2 Ashton Cullen and Shania Paine 48:01.7 3
 Open Women OC1 Sala Oroua-Sina 53:16.2 1
 Platinum Master Men OC2 Peter Anderson and Maxwell Murphy 54:10.9 1
 Platinum Master Women OC1 Diane Arbuckle 1:09:20.0 2
 Platinum Men OC1 Robert Deering 58:04.1 1
 Senior Master Men OC1 Simon Jenje 54:07.0 3
 Senior Master Mixed OC2 Brenda Lincez and Steven Lincez 49:04.9 2
 Senior Master Women OC1 Karyn O'Reilly 56:41.3 4
 Senior Master Women OC2 Suzanne Maksan and Linda Hagen 56:40.1 3