2019 Marathon Series - Race 4 (LCRK)

Sunday, April 14, 2019 10:45 (GMT+10) - Final results

Race info
Sport: Paddling
Location: Kingston, Australia
Start type: Interval wave start
Wave grouping: By distance
Racers: 23
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 3.1
Team scoring: Points
Teams: 9
Updated: Sunday, April 14, 2019 22:46 (GMT+10)
Organized by: PaddleNSW
Race website: www.paddlensw.org.au

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Place Team name Team members Total points Difference
1 Manly Warringah
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 1
  • 813
  • Robert Chant and Matt Windon
  • 50
  • 1:13:14.8
  • 7
  • 815
  • Sue Fine and Peter Clyne
  • 44
  • 1:21:27.4
  • 14
  • 803
  • Geoffery Horsnell and Geoff Baggett
  • (37)
  • 1:26:20.9
  • 21
  • 805
  • Teresa Harvey and Graham Matts
  • (30)
  • 1:32:34.1
94 -
2 Northern Beaches
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 2
  • 814
  • Matthew Dunbar
  • 49
  • 1:18:32.1
  • 9
  • 808
  • Tobias Grigg
  • 42
  • 1:23:37.0
  • 23
  • 817
  • Isabelle Rupenovic
  • (28)
  • 1:35:00.0
91 -3
3 Hunter Valley
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 3
  • 818
  • Warwick Nichols and Stephen Wade
  • 48
  • 1:18:59.3
  • 10
  • 806
  • Sue Smith and Greg Hillier
  • 41
  • 1:24:18.2
89 -5
4 Other
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 4
  • 821
  • Ziko Vesely
  • 47
  • 1:19:00.2
  • 11
  • 800
  • Milo Boyd
  • 40
  • 1:24:29.3
  • 12
  • 820
  • Alisa Van Der Kwartel
  • (39)
  • 1:24:53.7
  • 17
  • 807
  • Hanako Greuter
  • (34)
  • 1:27:36.2
  • 22
  • 826
  • Lachlan Schooley
  • (29)
  • 1:34:16.5
87 -7
5 Burley Griffin
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 5
  • 823
  • Patricia Ashton and Margi Bohm
  • 46
  • 1:19:05.5
  • 13
  • 816
  • Jonathan Taylor and Richard Bontjer
  • 38
  • 1:25:45.1
  • 18
  • 810
  • Jack Jessen and Jeremy Cook
  • (33)
  • 1:28:20.9
84 -10
6 Lane Cove
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 15
  • 802
  • Jeff Collins
  • 36
  • 1:26:38.2
  • 16
  • 822
  • ROBERT LLEWELLYN-JONES
  • 35
  • 1:27:27.2
  • 20
  • 819
  • Phillip Geddes and Tom Simmat
  • (31)
  • 1:30:39.1
71 -23
7 Brisbane Waters
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 6
  • 804
  • Albert Cobb and Geoff Dawes
  • 45
  • 1:21:25.9
45 -49
8 Sutherland Shire
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 8
  • 801
  • Andrew Giardini and Bruce Sherlock
  • 43
  • 1:23:28.9
43 -51
9 Windsor
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Points
  • Time
  • 19
  • 825
  • Leslie Howard
  • 32
  • 1:28:30.1
32 -62