CRCC Canning Classic 20170427

Sunday, April 23, 2017 09:15 (GMT+8) - Start list

Race info
Sport: Paddling - kayak
Location: Shelley, Australia
Start type: Mass start
Racers: 54
Updated: Sunday, April 23, 2017 16:37 (GMT+8)
Organized by: Canning River Canoe Club
Race website: http://canningriver.canoe.org.au/
Race notes
65 Paddlers in this years race a good turn out on a beautiful paddling day.
A big thank you to all the Volunteers and CRCC club members who helped out during the event...and
Congratulations to all paddlers who completed the course set out by our race team.
See you all next week down in Pinjarrah!
Show more Show less

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Distance Category Wave Age Gender Start time
101 Lloyd Noel 12 km Ski 55 M 09:15:00
102 Steve Mitchinson 12 km Ski 55 M 09:15:00
103 Doug Hodson & Mark Lawson 12 km K2 55 M 09:15:00
104 Stuart Hyde 12 km K1 45 M 09:15:00
105 Tim Hyde 12 km K1 14 M 09:15:00
106 Peter Burge 12 km K1 45 M 09:15:00
107 Jeff Lohrey 12 km K1 35 M 09:15:00
108 Tom Green 12 km K1 16 M 09:15:00
109 Rob Riggir 12 km Multi Sport 55 M 09:15:00
110 Stephen Chin 12 km Ski 55 M 09:15:00
111 Brett MacDonald 12 km K1 45 M 09:15:00
112 Peter Martin 12 km K1 55 M 09:15:00
113 Judy Darbyshire 12 km K1 55 F 09:15:00
114 Steve & Cindy Coward 12 km K2 45 M 09:15:00
115 Phil Merin 12 km Ski 35 M 09:15:00
116 Terry Bolland 12 km K1 55 M 09:15:00
117 John Williams 12 km Ski 45 M 09:15:00
118 Francis Nolan 12 km K1 45 M 09:15:00
119 Malcolm Henning 12 km Ski 45 M 09:15:00
120 Max Smith 12 km K1 18 M 09:15:00
201 John Breed 12 km Down River 55 M 09:15:00
202 John Watson 12 km Ski 55 M 09:15:00
203 Simon Watson 12 km Ski 25 M 09:15:00
204 Alex Robinson 12 km K1 16 M 09:15:00
205 Rob Brand - wooden sea kayak 12 km Long Plastic 45 M 09:15:00
206 Dave Macaulay 12 km Long Plastic 55 M 09:15:00
207 Dallas Rodgers 12 km Ski 45 M 09:15:00
208 Chris Barker 12 km Multi Sport 25 M 09:15:00
209 Michael Laloli 12 km K1 25 M 09:15:00
210 Luke Egger 12 km K1 16 M 09:15:00
211 Chris Watson 12 km Ski 55 M 09:15:00
212 Mark Sedgwick 12 km Ski 45 M 09:15:00
213 Kobe Wilson 12 km K1 16 M 09:15:00
214 Simon O'Sullivan 12 km Ski 35 M 09:15:00
215 Louis Botes 12 km Ski 55 M 09:15:00
216 Peter Liddle 12 km Multi Sport 55 M 09:15:00
217 Dave Bodly & Dave Stephens 12 km K2 35 M 09:15:00
218 Ross Burdett 12 km Long Plastic 55 M 09:15:00
219 Wendy Burdett 12 km Ski 45 F 09:15:00
220 Danny Morton 12 km K1 45 M 09:15:00
301 David Gardiner 12 km Ski 55 M 09:15:00
302 Darryl Long 12 km K1 45 M 09:15:00
303 Jan Liddle 12 km K1 55 F 09:15:00
304 Jacques Van Rensburg 12 km Ski 35 M 09:15:00
305 Bae Hooper 12 km Long Plastic 35 F 09:15:00
306 Russ French 12 km Ski 45 M 09:15:00
307 Michael Leahy & Maya Elston 12 km K2 45 M 09:15:00
308 Sam Pilton 12 km K1 25 F 09:15:00
309 Brett Cassidy 12 km K1 25 M 09:15:00
310 Patrick Irwin 12 km Down River 55 M 09:15:00
311 Carlo Cottino 12 km Ski 45 M 09:15:00
312 John Hilton 12 km K1 55 M 09:15:00
313 Mike Galanty 12 km Long Plastic 45 M 09:15:00
314 Andrew Hayden 12 km Ski 55 M 09:15:00