Big Chop - May 23, 2013

Thursday, May 23, 2013 7:00 PM (GMT-7) - Start list

Race info
Sport: Paddling
Location: Vancouver, BC, Canada
Start type: Mass start
Racers: 62
Updated: Thursday, May 23, 2013 11:27 PM (GMT-7)

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Big Chop - May 23, 2013

Bib Racer name
Distance Category Wave Start time
29 Becky Bliss/Len Hill Little Chop DK-C 19:00:49
542 Lina Augaitis Little Chop SUP-F 19:00:49
30 Fiona Burness/Ellen Little Chop DK-F 19:00:49
551 David Peabody Little Chop SUP-M 19:00:49
556 Eric Chiang Little Chop K-M 19:00:49
15 Mark Knight/Liz Scott Little Chop DK-C 19:00:49
19 Stephanie Masterman/Celia Quigley Little Chop DK-F 19:00:49
16 Nancy Dixon/Brenda Shaw Little Chop DK-F 19:00:49
557 Dustin Hersee Little Chop SUP-M 19:00:49
543 Jason Bennett Little Chop SUP-M 19:00:49
17 Erin McLellan/Matt Watson Little Chop DK-C 19:00:49
80 Sam Krausz Little Chop K-M 19:00:49
526 Catherine Salinas Little Chop SUP-F 19:00:49
1 James Brennan Little Chop K-M 19:00:49
22 Sayaka Kurosaki Little Chop K-F 19:00:49
27 Pierre-Yves Lagace Little Chop K-M 19:00:49
26 Veronica Poirier Little Chop K-F 19:00:49
549 Graham Williams Little Chop SUP-M 19:00:49
541 Peter Allen Little Chop SUP-M 19:00:49
21 Tasashi Sawada Little Chop K-F 19:00:49
44 Cam Fitzmaurice/Mike Fitzmaurice Big Chop Dsurf-M 19:00:49
115 Shane Martin Big Chop Surf-M 19:00:49
9 Marshall House/Gary Cassulis Big Chop Dsurf-M 19:00:49
103 John George Big Chop Surf-M 19:00:49
170 Warren Bruce Big Chop Surf-M 19:00:49
8 Chris Dobrovolny Big Chop Surf-M 19:00:49
550 Bob Putnam/Seth Putnam-Rea Big Chop Dsurf-M 19:00:49
553 Carmen Merkel Little Chop SUP-F 19:00:49
23 Shiho Horikawa Little Chop K-F 19:00:49
24 Masumi Tashiro Little Chop K-F 19:00:49
546 Selena Soo/Pake Nui Big Chop OC2-C 19:00:49
28 Catherine Pulkinghorn Little Chop K-F 19:00:49
545 Kate Naus Little Chop SUP-F 19:00:49
548 Melissa Haller/Tunoyo Tanoko Little Chop Canoe 19:00:49
378 Trevor Davison Big Chop Surf-M 19:00:49
200 Trista Bilmer/Robyn Tkatch Big Chop Dsurf-F 19:00:49
554 Rob Magus Big Chop OC1-M 19:00:49
4 Toshiko Matsuda Little Chop K-F 19:00:49
338 Dusan Kafka Big Chop Surf-M 19:00:49
488 Scott Schroeder Big Chop OC1-M 19:00:49
11 Nikki Pearson/SP Smith Big Chop OC2-F 19:00:49
403 Peter Gumplinger/Silke Gumplinger Big Chop DK-C 19:00:49
330 Brian Page Big Chop Surf-M 19:00:49
212 Sean Gibson Big Chop Surf-M 19:00:49
244 Bob Stewart Big Chop OC1-M 19:00:49
1339 Jessel Aquing Big Chop Surf-M 19:00:49
201 Abe Asrat Big Chop OC1-M 19:00:49
6 Cynthia Wonham Big Chop Surf-F 19:00:49
69 Clay Ronaghan Big Chop Surf-M 19:00:49
339 Mike Bernemann/Jayda Williams Big Chop OC2-C 19:00:49
431 Christine Pogue Big Chop OC1-F 19:00:49
88 Jim Smith Big Chop OC1-F 19:00:49
2 Marcy Bennett Little Chop K-F 19:00:49
558 David Jianu Big Chop SUP-M 19:00:49
429 Tricia Ritchie Big Chop OC1-F 19:00:49
303 Lisa Stevenson Little Chop Surf-F 19:00:49
547 Kat Pearson Little Chop SUP-F 19:00:49
25 John Scott Big Chop K-M 19:00:49
552 Kira Jackson Big Chop OC1-F 19:00:49
18 Sophia Chan/Joan Macasiray Little Chop DK-F 19:00:49
544 Ruth Hughes Little Chop SUP-F 19:00:49
555 Kevin Hughes Little Chop SUP-M 19:00:49