2013 Canadian Nationals Classic

Tuesday, March 26, 2013 9:00 AM (GMT-7) - Start list

Race info
Sport: Skiing - cross-country
Location: Whistler, BC, Canada
Start type: Interval start
Racers: 512
Updated: Wednesday, March 27, 2013 9:22 AM (GMT-7)
Race notes
Unofficial results.
Show more Show less

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

2013 Canadian Nationals Classic

Page / 3
Racers per page:
Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Start time Handicap
1 Sarah Dostie-Ménard Skinouk  10 km Classic Girls Junior Girls 0:00 100.0000
2 Johanne Jensen-LeBlanc Caledonia  10 km Classic Girls Junior Girls 0:15 100.0000
3 Kendall Chong Foothills Nordic  10 km Classic Girls Junior Girls 0:30 100.0000
5 Emilynn Sim Larch Hills  10 km Classic Girls Junior Girls 1:00 100.0000
7 Emily Jones Arrowhead  10 km Classic Girls Junior Girls 1:30 100.0000
8 Andréanne Dumont Skinouk  10 km Classic Girls Junior Girls 1:45 100.0000
9 Jeanne Lavoie-Trudeau Mauriski  10 km Classic Girls Junior Girls 2:00 100.0000
10 Amandine Drew Nakkertok  10 km Classic Girls Junior Girls 2:15 100.0000
11 Ariel Becherer Strathcona Nordics  10 km Classic Girls Junior Girls 2:30 100.0000
12 Chloe Selerier Chelsea Nordiq  10 km Classic Girls Junior Girls 2:45 100.0000
13 Adrienne Hynes Whitehorse CC - Yukon Ski Team  10 km Classic Girls Junior Girls 3:00 100.0000
14 Anna Kroeker Red River Nordic - Team Manitoba  10 km Classic Girls Junior Girls 3:15 100.0000
15 Alana Hennessy Chelsea Nordiq  10 km Classic Girls Junior Girls 3:30 100.0000
16 Nicole Vermey Overlander  10 km Classic Girls Junior Girls 3:45 100.0000
17 Elizabeth Mckenzie-Case Overlander  10 km Classic Girls Junior Girls 4:00 100.0000
19 Jennifer Wildi Hollyburn  10 km Classic Girls Junior Girls 4:30 100.0000
20 Ruth Hanthorn Arctic Nordic  10 km Classic Girls Junior Girls 4:45 100.0000
21 Marianne St-Louis-Morneau Skibec  10 km Classic Girls Junior Girls 5:00 100.0000
22 Phoebe Berkeley Nakkertok  10 km Classic Girls Junior Girls 5:15 100.0000
23 Gabrielle Petitclerc Mont Ste-Anne  10 km Classic Girls Junior Girls 5:30 100.0000
24 Kes Carson U of A Nordic - University of Alberta/ADT  10 km Classic Girls Junior Girls 5:45 100.0000
26 Kiersten Aller Nakkertok  10 km Classic Girls Junior Girls 6:15 100.0000
28 Emily Marcolini Walden Cross Country  10 km Classic Girls Junior Girls 6:45 100.0000
29 Beatrice Kaiser Big Thunder  10 km Classic Girls Junior Girls 7:00 100.0000
30 Logan Hong Georgian Bay N  10 km Classic Girls Junior Girls 7:15 100.0000
31 Rozie Brochu Nakkertok  10 km Classic Girls Junior Girls 7:30 100.0000
32 Katherine Denis Temiskaming - North Bay Nordic  10 km Classic Girls Junior Girls 7:45 100.0000
33 Anika Asfeldt Athabasca Nordic - Alberta Development Team  10 km Classic Girls Junior Girls 8:00 100.0000
34 Caitlyn Pink Aurora - XCNL  10 km Classic Girls Junior Girls 8:15 100.0000
36 Keira Niemi Skinouk  10 km Classic Girls Junior Girls 8:45 100.0000
37 Camille Hamm Big Thunder  10 km Classic Girls Junior Girls 9:00 100.0000
38 Lauren Doak Whistler Nordics - BC Development Squad  10 km Classic Girls Junior Girls 9:15 100.0000
40 Natasha Harvey Canmore  10 km Classic Girls Junior Girls 9:45 100.0000
41 Holly Brown Nakkertok  10 km Classic Girls Junior Girls 10:00 100.0000
42 Kathleen Woods Bulkley Valley  10 km Classic Girls Junior Girls 10:15 100.0000
43 Alexandra Slobodian Nakkertok  10 km Classic Girls Junior Girls 10:30 100.0000
44 Rosalie Vézina Mont Ste-Anne  10 km Classic Girls Junior Girls 10:45 100.0000
45 Annah Hanthorn Arctic Nordic  10 km Classic Girls Junior Girls 11:00 100.0000
46 Kirsten Gillett Canmore  10 km Classic Girls Junior Girls 11:15 100.0000
47 Emanuelle Langlois Skinouk  10 km Classic Girls Junior Girls 11:30 100.0000
48 Emily McIlroy Avalon Nordic - XCNL  10 km Classic Girls Junior Girls 11:45 100.0000
49 Danielle Vrielink Rocky Mtn Racers  10 km Classic Girls Junior Girls 12:00 100.0000
50 Dafné Théroux Izquierdo Fondeurs-Laurentides  10 km Classic Girls Junior Girls 12:15 100.0000
51 Isabelle Maclean Walden Cross Country  10 km Classic Girls Junior Girls 12:30 100.0000
52 Madi Fraser North Bay Nordic - Ontario Ski Team  10 km Classic Girls Junior Girls 12:45 100.0000
53 Isabella Howden Team Hardwood  10 km Classic Girls Junior Girls 13:00 100.0000
54 Sadie White Big Thunder - Ontario Ski Team  10 km Classic Girls Junior Girls 13:15 100.0000
55 Delphine Duvernay-Tardif Montériski  10 km Classic Girls Junior Girls 13:30 100.0000
56 Ember Large Edmonton Nordic  10 km Classic Girls Junior Girls 13:45 100.0000
57 Jessica Demers Porcupine Ski Runners - North Bay Nordic  10 km Classic Girls Junior Girls 14:00 100.0000
58 Mia Serratore Big Thunder - Ontario Ski Team  10 km Classic Girls Junior Girls 14:15 100.0000
59 Megan Evans Revelstoke Nordic - BC Ski Team  10 km Classic Girls Junior Girls 14:30 100.0000
60 Alexandra Myshak-Davis Telemark - BC Ski Team  10 km Classic Girls Junior Girls 14:45 100.0000
61 Andrée-Anne Théberge Skibec  10 km Classic Girls Junior Girls 15:00 100.0000
63 Sophie Carrier-Laforte Skinouk  10 km Classic Girls Junior Girls 15:30 100.0000
70 Maxine Forder Hollyburn  5 km Classic Girls Juvenile Girls 20:00 100.0000
71 Maya Swift Strathcona Nordics  5 km Classic Girls Juvenile Girls 20:15 100.0000
72 Madeleine Guimond Strathcona Nordics  5 km Classic Girls Juvenile Girls 20:30 100.0000
73 Kaia Barth-Lessard Kimberley Nordic  5 km Classic Girls Juvenile Girls 20:45 100.0000
74 Michaela McLean Black Jack  5 km Classic Girls Juvenile Girls 21:00 100.0000
75 Annika Ackermann Kimberley Nordic  5 km Classic Girls Juvenile Girls 21:15 100.0000
76 Rachel May Larch Hills  5 km Classic Girls Juvenile Girls 21:30 100.0000
77 Jenna Sim Hollyburn - BC Talent Squad  5 km Classic Girls Juvenile Girls 21:45 100.0000
78 Anna Goodwin Hollyburn  5 km Classic Girls Juvenile Girls 22:00 100.0000
79 Sage Robine Black Jack  5 km Classic Girls Juvenile Girls 22:15 100.0000
81 Madeleine Ertel Telemark  5 km Classic Girls Juvenile Girls 22:45 100.0000
82 Sally Brown Strathcona Nordics  5 km Classic Girls Juvenile Girls 23:00 100.0000
83 Heather Vermey Overlander  5 km Classic Girls Juvenile Girls 23:15 100.0000
84 Pippa Roots Caledonia  5 km Classic Girls Juvenile Girls 23:30 100.0000
85 Sarah Manhard Overlander  5 km Classic Girls Juvenile Girls 23:45 100.0000
86 Alyssa Manhard Overlander  5 km Classic Girls Juvenile Girls 24:00 100.0000
87 Michelle Metza Sovereign Lake  5 km Classic Girls Juvenile Girls 24:15 100.0000
88 Glynis Sim Larch Hills  5 km Classic Girls Juvenile Girls 24:30 100.0000
89 Morgan Meckert Strathcona Nordics  5 km Classic Girls Juvenile Girls 24:45 100.0000
90 Charlotte Cormier Boules de Neige  5 km Classic Girls Juvenile Girls 25:00 100.0000
91 Mackenzie Cameron Highlands  5 km Classic Girls Juvenile Girls 25:15 100.0000
92 Veronika Dimova Telemark  5 km Classic Girls Juvenile Girls 25:30 100.0000
94 Elena Bruns Larch Hills  5 km Classic Girls Juvenile Girls 26:00 100.0000
95 Tayla Koerber Revelstoke Nordic  5 km Classic Girls Juvenile Girls 26:15 100.0000
96 Allie Crowley Avalon Nordic - XCNL  5 km Classic Girls Juvenile Girls 26:30 100.0000
97 Megan Bankes Foothills Nordic  5 km Classic Girls Juvenile Girls 26:45 100.0000
98 Gina Cinelli Larch Hills  5 km Classic Girls Juvenile Girls 27:00 100.0000
100 Erin Cays Team Hardwood  5 km Classic Girls Juvenile Girls 27:30 100.0000
101 Sarah Hill Team Hardwood - Team Hardwood  5 km Classic Girls Juvenile Girls 27:45 100.0000
102 Dot Forder Hollyburn  5 km Classic Girls Juvenile Girls 28:00 100.0000
103 Emma Holmes Foothills Nordic  5 km Classic Girls Juvenile Girls 28:15 100.0000
104 Nicola Goldsmith Nakkertok  5 km Classic Girls Juvenile Girls 28:30 100.0000
105 Elora Adamson Red River Nordic - Team Manitoba  5 km Classic Girls Juvenile Girls 28:45 100.0000
106 Katrine Gillett Canmore  5 km Classic Girls Juvenile Girls 29:00 100.0000
107 Sage Bialuski Caledonia  5 km Classic Girls Juvenile Girls 29:15 100.0000
108 Bryn Robertson Foothills Nordic  5 km Classic Girls Juvenile Girls 29:30 100.0000
109 Hanna Smith Nakkertok  5 km Classic Girls Juvenile Girls 29:45 100.0000
110 Makaila Hudson Menihek Nordic - XCNL  5 km Classic Girls Juvenile Girls 30:00 100.0000
111 Zoe Pekos Team Hardwood  5 km Classic Girls Juvenile Girls 30:15 100.0000
112 Erica Kreitz Caledonia  5 km Classic Girls Juvenile Girls 30:30 100.0000
113 Georgia Turcot Canmore  5 km Classic Girls Juvenile Girls 30:45 100.0000
114 Hannah Mehain Sovereign Lake  5 km Classic Girls Juvenile Girls 31:00 100.0000
115 Alix Stephen Foothills Nordic  5 km Classic Girls Juvenile Girls 31:15 100.0000
117 Darya Sepandj Foothills Nordic  5 km Classic Girls Juvenile Girls 31:45 100.0000
118 Lisle Compton Kenora Nordic - Team Manitoba  5 km Classic Girls Juvenile Girls 32:00 100.0000
119 Kennedy Howatt Canmore  5 km Classic Girls Juvenile Girls 32:15 100.0000
120 Jessica Kuzik Canmore - Alberta Development Team  5 km Classic Girls Juvenile Girls 32:30 100.0000
121 Claire Grall-Johnson Nakkertok  5 km Classic Girls Juvenile Girls 32:45 100.0000
122 Audrey-Anne Dufresne Mauriski  5 km Classic Girls Juvenile Girls 33:00 100.0000
123 Katherine Marshall Nakkertok  5 km Classic Girls Juvenile Girls 33:15 100.0000
124 Anna Zimmerman Red Deer Nordic  5 km Classic Girls Juvenile Girls 33:30 100.0000
126 Annika Richardson Hollyburn  5 km Classic Girls Juvenile Girls 34:00 100.0000
127 Laura Inkila Lappe Nordic  5 km Classic Girls Juvenile Girls 34:15 100.0000
128 Soren Meeuwisse Team Hardwood  5 km Classic Girls Juvenile Girls 34:30 100.0000
129 Katie Weaver Hollyburn - BC Development Squad  5 km Classic Girls Juvenile Girls 34:45 100.0000
130 Morgan Rogers Canmore - Alberta Development Team  5 km Classic Girls Juvenile Girls 35:00 100.0000
131 Heidi Ohrling Highlands  5 km Classic Girls Juvenile Girls 35:15 100.0000
132 Catherine Reed-Métayer Mont Ste-Anne  5 km Classic Girls Juvenile Girls 35:30 100.0000
133 Alison Pouw Nakkertok  5 km Classic Girls Juvenile Girls 35:45 100.0000
134 Lauriane Grégoire DÉFI-TM  5 km Classic Girls Juvenile Girls 36:00 100.0000
135 Erika Mihell Soo Finnish  5 km Classic Girls Juvenile Girls 36:15 100.0000
136 Leanne Weller Chelsea Nordiq  5 km Classic Girls Juvenile Girls 36:30 100.0000
137 Alyssa Stowe Nakkertok  5 km Classic Girls Juvenile Girls 36:45 100.0000
138 Sara McLean Foothills Nordic - Alberta Development Team  5 km Classic Girls Juvenile Girls 37:00 100.0000
139 Emmy Phillips Canmore - Alberta Development Team  5 km Classic Girls Juvenile Girls 37:15 100.0000
140 Molly-Jane Strum Canmore  5 km Classic Girls Juvenile Girls 37:30 100.0000
141 Marie Corriveau Mont Ste-Anne  5 km Classic Girls Juvenile Girls 37:45 100.0000
142 Lauren Turcot Canmore  5 km Classic Girls Juvenile Girls 38:00 100.0000
143 Zoë Williams Nakkertok  5 km Classic Girls Juvenile Girls 38:15 100.0000
144 Florence Dostie-Ménard Skinouk  5 km Classic Girls Juvenile Girls 38:30 100.0000
145 Laura Leclair Chelsea Nordiq  5 km Classic Girls Juvenile Girls 38:45 100.0000
146 Gabrielle Sarthou Monteriski  5 km Classic Girls Juvenile Girls 39:00 100.0000
147 Laurence Dumais Fondeurs-Laurentides  5 km Classic Girls Juvenile Girls 39:15 100.0000
149 Sheridan Meckert Strathcona Nordic  7.5 km Classic Boys Junior Boys 44:45 100.0000
150 Isaak Andal Caledonia  7.5 km Classic Boys Junior Boys 45:00 100.0000
151 Gordon Mason Revelstoke Nordic  7.5 km Classic Boys Junior Boys 45:15 100.0000
152 Michael Wilford Bulkley Valley  7.5 km Classic Boys Junior Boys 45:30 100.0000
153 Émile Plazanet DÉFI-TM  7.5 km Classic Boys Junior Boys 45:45 100.0000
154 Andrew Cays Team Hardwood  7.5 km Classic Boys Junior Boys 46:00 100.0000
155 Alex Brown Strathcona Nordics  7.5 km Classic Boys Junior Boys 46:15 100.0000
156 Michael Solomon Chelsea Nordiq  7.5 km Classic Boys Junior Boys 46:30 100.0000
157 Vincent Leclair Les Aventuriers - Team New Brunswick  7.5 km Classic Boys Junior Boys 46:45 100.0000
158 Quinn Wildi Hollyburn  7.5 km Classic Boys Junior Boys 47:00 100.0000
159 Alec Stapff Strathcona Nordics  7.5 km Classic Boys Junior Boys 47:15 100.0000
160 Luke Taylor Avalon Nordic - XCNL  7.5 km Classic Boys Junior Boys 47:30 100.0000
161 Nils Asfeldt Athabasca Nordic  7.5 km Classic Boys Junior Boys 47:45 100.0000
162 August Myers Orford  7.5 km Classic Boys Junior Boys 48:00 100.0000
163 James Wasteneys Strathcona Nordics  7.5 km Classic Boys Junior Boys 48:15 100.0000
164 Pierre-Alexandre Vézina Mont Ste-Anne  7.5 km Classic Boys Junior Boys 48:30 100.0000
165 Nick Lanctot North Bay Nordic  7.5 km Classic Boys Junior Boys 48:45 100.0000
166 Paul Place Chelsea Nordiq  7.5 km Classic Boys Junior Boys 49:00 100.0000
167 Judah Bucher Larch Hills  7.5 km Classic Boys Junior Boys 49:15 100.0000
168 Brady Harkonen Lappe Nordic  7.5 km Classic Boys Junior Boys 49:30 100.0000
169 Émile Vogel-Nakamura Hollyburn  7.5 km Classic Boys Junior Boys 49:45 100.0000
170 Alexandre Leclerc Chelsea Nordiq  7.5 km Classic Boys Junior Boys 50:00 100.0000
171 Gabriël Houde DÉFI-TM  7.5 km Classic Boys Junior Boys 50:15 100.0000
172 Nathan Johnston Walden Cross Country  7.5 km Classic Boys Junior Boys 50:30 100.0000
173 Jesse Williams Nakkertok  7.5 km Classic Boys Junior Boys 50:45 100.0000
174 Clovis Lamarre Monteriski  7.5 km Classic Boys Junior Boys 51:00 100.0000
175 Jonathan Bakker Larch Hills  7.5 km Classic Boys Junior Boys 51:15 100.0000
176 Ben Dearing Whiteshell - Team Manitoba  7.5 km Classic Boys Junior Boys 51:30 100.0000
177 Samuel Pouliot Fondeurs-Laurentides  7.5 km Classic Boys Junior Boys 51:45 100.0000
178 Pearce Hanna Edmonton Nordic - Alberta Development Team  7.5 km Classic Boys Junior Boys 52:00 100.0000
179 Robert Simpson-Spook Team Hardwood  7.5 km Classic Boys Junior Boys 52:15 100.0000
180 Timothy Austen Nakkertok  7.5 km Classic Boys Junior Boys 52:30 100.0000
181 Liam Ortiz Soo Finnish  7.5 km Classic Boys Junior Boys 52:45 100.0000
182 Kieran Wilson Nakkertok  7.5 km Classic Boys Junior Boys 53:00 100.0000
183 Sean Carter Red River Nordic - Team Manitoba  7.5 km Classic Boys Junior Boys 53:15 100.0000
184 Alexandre Joly Monteriski  7.5 km Classic Boys Junior Boys 53:30 100.0000
185 Idan Wolach Rocky Mtn Racers - Alberta Ski Team  7.5 km Classic Boys Junior Boys 53:45 100.0000
186 Olivier Peloquin Monteriski  7.5 km Classic Boys Junior Boys 54:00 100.0000
187 Graham Perry Mono Nordic  7.5 km Classic Boys Junior Boys 54:15 100.0000
188 Kyle Flatman Larch Hills  7.5 km Classic Boys Junior Boys 54:30 100.0000
189 Thomas Gore Laurentian Nordic  7.5 km Classic Boys Junior Boys 54:45 100.0000
190 Eric Byram Black Jack  7.5 km Classic Boys Junior Boys 55:00 100.0000
191 Matt Strum Canmore  7.5 km Classic Boys Junior Boys 55:15 100.0000
192 John Connor Larch Hills  7.5 km Classic Boys Junior Boys 55:30 100.0000
193 Antoine Hébert Montériski  7.5 km Classic Boys Junior Boys 55:45 100.0000
194 Sacha Morin-Sirois Nakkertok  7.5 km Classic Boys Junior Boys 56:00 100.0000
195 Tate MacDonald U of A Nordic - University of Alberta/ADT  7.5 km Classic Boys Junior Boys 56:15 100.0000
197 Isaac Alexander-Cook Nakkertok  7.5 km Classic Boys Junior Boys 56:45 100.0000
198 Avery Vreugdenhil-Beaucler Big Thunder  7.5 km Classic Boys Junior Boys 57:00 100.0000
199 Nelson Allan Canmore - Alberta Ski Team  7.5 km Classic Boys Junior Boys 57:15 100.0000
200 Andrew Avis Highlands  7.5 km Classic Boys Junior Boys 57:30 100.0000
201 Aaron Fahey Chelsea Nordiq  7.5 km Classic Boys Junior Boys 57:45 100.0000
202 Eloi Lemay Fondeurs-Laurentides  7.5 km Classic Boys Junior Boys 58:00 100.0000
203 Sam Greer Highlands  7.5 km Classic Boys Junior Boys 58:15 100.0000
204 Aidan Millar Canmore - Alberta Ski Team  7.5 km Classic Boys Junior Boys 58:30 100.0000
205 Anders Cowper Rocky Mtn Racers - Rocky Mountain Racers  7.5 km Classic Boys Junior Boys 58:45 100.0000
206 Zacharie Turgeon Skinouk  7.5 km Classic Boys Junior Boys 59:00 100.0000
207 Curtis Marchand Skinouk  7.5 km Classic Boys Junior Boys 59:15 100.0000
208 Aaron Birosh North Bay Nordic - Ontario Ski Team  7.5 km Classic Boys Junior Boys 59:30 100.0000
209 Konrad Kuhne Menihek Nordic - XCNL  7.5 km Classic Boys Junior Boys 59:45 100.0000
210 Sam Morris Hollyburn - BC Ski Team  7.5 km Classic Boys Junior Boys 1:00:00 100.0000
211 Joey Foster Midland  7.5 km Classic Boys Junior Boys 1:00:15 100.0000
212 Kieran Jones Team Hardwood  7.5 km Classic Boys Junior Boys 1:00:30 100.0000
213 David Askwith Georgian Bay N  7.5 km Classic Boys Junior Boys 1:00:45 100.0000
214 Liam Patterson Big Thunder  7.5 km Classic Boys Junior Boys 1:01:00 100.0000
215 Jordan McTaggart Nakkertok  7.5 km Classic Boys Junior Boys 1:01:15 100.0000
216 Brendon Howard Nakkertok - Ontario Ski Team  7.5 km Classic Boys Junior Boys 1:01:30 100.0000
217 Peter Hicks Canmore - Alberta Ski Team  7.5 km Classic Boys Junior Boys 1:01:45 100.0000
218 Angus Foster Big Thunder  7.5 km Classic Boys Junior Boys 1:02:00 100.0000
219 Maxime Raymond Skibec  7.5 km Classic Boys Junior Boys 1:02:15 100.0000
220 Julian Smith Georgian Bay N - Ontario Ski Team  7.5 km Classic Boys Junior Boys 1:02:30 100.0000
221 Frédéric Samson Skibec  7.5 km Classic Boys Junior Boys 1:02:45 100.0000
222 Antoine Briand Skibec  7.5 km Classic Boys Junior Boys 1:03:00 100.0000
223 Edouard Reed-Métayer Mont Ste-Anne  7.5 km Classic Boys Junior Boys 1:03:15 100.0000
224 William Dumas Chelsea Nordiq  7.5 km Classic Boys Junior Boys 1:03:30 100.0000
225 Zachary Cristofanilli Orford  7.5 km Classic Boys Junior Boys 1:03:45 100.0000
226 Olivier Hamel Skibec  7.5 km Classic Boys Junior Boys 1:04:00 100.0000
227 Thomas Hardy Larch Hills  7.5 km Classic Boys Junior Boys 1:04:15 100.0000
228 Nicholas Pigeon Skinouk  7.5 km Classic Boys Junior Boys 1:04:30 100.0000
229 Colin Foley Nakkertok - Ontario Ski Team  7.5 km Classic Boys Junior Boys 1:04:45 100.0000
230 Alexis Dumas Skibec - Équipe du Québec  7.5 km Classic Boys Junior Boys 1:05:00 100.0000
231 Ricardo Izquierdo-Bernier Fondeurs-Laurentides - Équipe du Québec  7.5 km Classic Boys Junior Boys 1:05:15 100.0000
240 Michael Murdoch Whistler Nordics  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:10:00 100.0000
241 Mark Grant Strathcona Nordics  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:10:15 100.0000
243 Connor McGrady Strathcona Nordics  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:10:30 100.0000
244 Ross Lamon Strathcona Nordics  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:10:45 100.0000
246 Tallon Noble Strathcona Nordics  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:11:00 100.0000
247 James Grant Strathcona Nordics  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:11:15 100.0000
248 Daniel Blackie Revelstoke Nordic  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:11:30 100.0000
249 Luke Hanson Edmonton Nordic - Stanski  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:11:45 100.0000
250 Lucas Fabbri Canmore  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:12:00 100.0000
251 Sebastien Gingras Soo Finnish  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:12:15 100.0000
252 Alexander Spice Overlander  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:12:30 100.0000
253 Simon Smith Georgian Bay N  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:12:45 100.0000
254 Matteo Reich Soo Finnish  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:13:00 100.0000
255 James Hardy Larch Hills  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:13:15 100.0000
256 Skyler Recknell Bulkley Valley  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:13:30 100.0000
257 Eric Embleton Sovereign Lake  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:13:45 100.0000
258 Hamish Woods Bulkley Valley  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:14:00 100.0000
259 Seth van Varseveld Larch Hills  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:14:15 100.0000
260 Nelson Kleer Larch Hills  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:14:30 100.0000
261 David Lanteigne Team New Brunswick  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:14:45 100.0000
262 Kieran Lumb Hollyburn  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:15:00 100.0000
263 Leo Dube Big Thunder  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:15:15 100.0000
264 Rowan Morris Hollyburn - Hollyburn Racers  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:15:30 100.0000
265 Cam Fitzmaurice Hollyburn  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:15:45 100.0000
266 Matan Guttmann Hollyburn  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:16:00 100.0000
267 Hudson Lucier Whitehorse CC - Yukon Ski Team  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:16:15 100.0000
268 Noah Taylor Avalon Nordic - XCNL  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:16:30 100.0000
269 Hayden Munn Foothills Nordic  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:16:45 100.0000
270 Noah Cooke Foothills Nordic  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:17:00 100.0000
272 Jacob Hanson Walden Cross Country  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:17:30 100.0000
273 Kellen Viznaugh Larch Hills  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:17:45 100.0000
274 Morris Moore Foothills Nordic  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:18:00 100.0000
275 Alexander Nemethy Nechako Nordics  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:18:15 100.0000
277 Max Elgert Athabasca Nordic - Alberta Development Team  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:18:45 100.0000
278 Marc Dupuis Canmore - Alberta Development Team  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:19:00 100.0000
279 Patrick Mcilroy Avalon Nordic - XCNL  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:19:15 100.0000
280 Caelan Mclean Whitehorse CC - Yukon Ski Team  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:19:30 100.0000
281 Marcus Deuling Whitehorse CC - Yukon Ski Team  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:19:45 100.0000
282 Andrew Nash Larch Hills  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:20:00 100.0000
283 Riley Millar Canmore  7.5 km Classic Boys Juvenile Boys 1:20:15 100.0000
Page / 3
Racers per page: