TNR-Aug 5- bedwell bay 5knot

Tuesday, August 5, 2014 7:02 PM (GMT-7) - Start list

Race info
Sport: Paddling
Location: North Vancouver, BC, Canada
Start type: Manual wave start
Wave grouping: By distance
Racers: 59
Updated: Tuesday, August 12, 2014 8:49 PM (GMT-7)
Organized by: Deep Cove Outdoors
Race website: http://www.deepcovekayak.com/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Gender Start time
519 Corey Hamilton   Long Course HPK Long Course M 0:00
666 Warren Bruce   Long Course HPK Long Course M 0:00
8 Chris Dobrovolny   Long Course HPK Long Course M 0:00
66 Daryl Remmler HTC  Long Course HPK Long Course M 0:00
88 Marshall House/Katja R   Long Course HPDK Long Course F/M 0:00
670 Sean Hulscher   Long Course HPK Long Course M 0:00
7 Micky Mcdonald   Long Course HPK Long Course M 0:00
23 Rene Chong   Long Course HPK Long Course M 0:00
826 Hugh Fisher   Long Course HPK Long Course M 0:00
300 Paul Hansen HTC  Long Course HPK Long Course M 0:00
859 Bruce Seymour   Long Course HPK Long Course M 0:00
47 Eric Broberg   Long Course HPK Long Course M 0:00
6 Cynthia Wonham   Long Course HPK Long Course F 0:00
312 Mark Whorrall   Long Course HPK Long Course M 0:00
40 Bernd Groll   Long Course HPK Long Course M 0:00
104 Corky Armstrong HTC  Long Course HPK Long Course M 0:00
700 Tom Hoskin   Long Course HPK Long Course M 0:00
812 Mark Hatton   Short Course SUP 14' Long Course M 0:00
20 Gary Cassulis/Andrea Cassulis   Long Course HPDK Long Course F/M 0:00
61 Clay Ronaghan   Long Course HPK Long Course M 0:00
611 Carmen Merkel   Short Course SUP 14' Long Course F 0:00
807 Graham Farrell   Short Course HPK Long Course M 0:00
413 Chris Mulder   Long Course HPK Long Course M 0:00
627 Iona Fisher   Long Course PK Long Course F 0:00
102 Dan Bisalputra   Long Course HPK Long Course M 0:00
827 Peter Zubick   Long Course HPK Long Course M 0:00
460 Jason Bennett   Long Course SUP 14' Long Course M 0:00
854 Ross O'Donnell   Long Course SUP 14' Long Course M 0:00
576 Liam Fisher   Long Course SUP 14' Long Course M 0:00
11 Dion Maxwell   Long Course SUP 14' Long Course M 0:00
434 Adam Cole   Long Course SUP 14' Long Course M 0:00
303 Gary Coulter   Long Course PK Long Course M 0:00
33 Kelvin Humenny   Long Course SUP 14' Long Course M 0:00
4 Tim Quarles   Long Course SUP 14' Long Course M 0:00
101 Philippa Wall   Long Course PK Long Course F 0:00
469 Jamie Stirling   Long Course SK Long Course M 0:00
618 Harry Saini   Long Course SUP 14' Long Course M 0:00
392 Ali Birtwell   Long Course SUP 14' Long Course M 0:00
520 Stacey Wyatt   Long Course PK Long Course F 0:00
608 Alison Wood   Long Course SUP 14' Long Course F 0:00
535 Mardy Grossman   Long Course SK Long Course M 0:00
75 Sandee Doxtdator   Long Course SK Long Course F 0:00
147 Julia Bernhard   Long Course SK Long Course F 0:00
54 Jay And Hana Inouye   Short Course DSK Short Course F/M 2:58
613 Evan Gerbrecht   Short Course SUP 12'6" Short Course M 2:58
343 Kahlyn Adie   Short Course PK Short Course F 2:58
803 Ron Garza   Short Course SUP 12'6" Short Course M 2:58
188 Jason Lexa   Short Course SUP Unlimited Short Course M 2:58
10 Kathleen McCormick   Short Course SUP 12'6" Short Course F 2:58
686 Ray Mar   Short Course SK Short Course M 2:58
856 Mark Dear   Short Course SUP 12'6" Short Course M 2:58
35 Robin Craig   Short Course SUP 12'6" Short Course F 2:58
805 Adam Gerbrecht   Short Course SUP 12'6" Short Course M 2:58
804 John Gerbrecht   Short Course SUP 14' Short Course M 2:58
443 Suzanne Taylor   Short Course SUP 12'6" Short Course F 2:58
814 Kyler Garza   Short Course SUP 12'6" Short Course M 2:58
824 Kim Hall   Short Course SUP Surf Short Course F 2:58
697 Leigh Stratton   Short Course SUP Surf Short Course F 2:58
858 Katie McAleer   Short Course SUP 12'6" Short Course F 2:58