2021 National Marathons Singles Short Course

Friday, June 4, 2021 10:00 (GMT+10) - Start list

Race info
Sport: Paddling - outrigger
Location: Emu Park, Australia
Start type: Mass start
Racers: 51
Updated: Tuesday, June 1, 2021 19:09 (GMT+10)
Organized by: AOCRA National
Race website: www.aocra.com.au

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Start time
- B.Jones (M)/B.Johnson (M) Sunshine Coast Dragon Boat OCC  OM OC2 OC2
- F.Tofa (M)/D.Lingard (M) Polynesian Va`a-alo Outrigger Canoe Club  OM OC2 OC2
102 P.Ahrens (M)/L.Ahrens (F) Hekili Outrigger Canoe Club Cairns Inc.  GMMx OC2 OC2
104 Karen Aihi Newcastle Outrigger Canoe Club  SMW OC1 OC1
105 S.Alvsaker (F)/N.Cameron (F) Noosa OCC  SMW OC2 OC2
106 P.Anderson (M)/C.Cashin (F) Burleigh Point OCC  GMMx OC2 OC2
108 Gail Barclay Redcliffe OCC  SMW OC1 OC1
110 C.Mood (F)/G.Baynes (M) Gold Coast OCC  MMx D/SKI D/SKI
112 J.Behne (F)/S.Doyle (F) Mooloolaba OCC  SMW OC2 OC2
114 Mark Bell Club Outrigger Whitsunday  GMM OC1 OC1
115 S.Bennett (F)/M.Pokia (F) Hekili Outrigger Canoe Club Cairns Inc.  SMW OC2 OC2
120 M.Lloyd (F)/J.Brennan (M) Mission Beach Outrigger Canoe Club  MMx OC2 OC2
125 N.Cameron (F)/S.Alvsaker (F) Noosa OCC  SMW OC2 OC2
127 J.Casey (M)/J.Tyler (M) Ikaika Outrigger Canoe Club  GMM OC2 OC2
129 A.Chang (F)/R.Mccallum (F) Polynesian Va`a-alo Outrigger Canoe Club  MMx OC2 OC2
132 Pete Collins Outrigger Australia  SMM OC1 OC1
133 Cherie Collison GC Wave Academy Outrigger Canoe Club  OW V1 V1
134 Leon Collison GC Wave Academy Outrigger Canoe Club  MM V1 V1
139 Sharon Corsbie Hurricane Outrigger Canoe Club  SMW OC1 OC1
144 D.Kalff (M)/A.Crozier (M) Rocky Outrigger Canoe Club Inc.  OM OC2 OC2
146 Beau Crummer Coral Sea Outrigger Canoe Club Inc.  SMM OC1 OC1
152 W.Davis (M)/G.Southam (M) Outrigger Australia  OM OC2 OC2
153 S.Dawes (M)/S.Nunn (M) Newcastle Outrigger Canoe Club  GMM OC2 OC2
154 L.De vries (F)/G.Morris (M) Bundaberg OCC  MMx OC2 OC2
158 Robert Edmonds Outrigger Australia  GMM OC1 OC1
171 Mark Gravolin Noosa OCC  GMM OC1 OC1
178 Emma Harding Mooloolaba OCC  SMW OC1 OC1
181 Craig Harris Mission Beach Outrigger Canoe Club  SMM OC1 OC1
184 Kris Hewitt Capricorn Coast Outrigger Canoe Club  GMW OC1 OC1
188 Roland Humphries Rocky Outrigger Canoe Club Inc.  SMM OC1 OC1
190 Clare James Mission Beach Outrigger Canoe Club  SMW OC1 OC1
193 M.Jones (M)/A.Wythes (M) Hekili Outrigger Canoe Club Cairns Inc.  OM OC2 OC2
195 Anthony Keenan Outrigger Australia  GMM OC1 OC1
198 Jacob Killer Fraser Coast OCC  19UB V1 V1
204 Sue Lockwood Hekili Outrigger Canoe Club Cairns Inc.  SMW OC1 OC1
213 Steven MILLER Gold Coast OCC  MM OC1 OC1
221 Ada Nebauer Mooloolaba OCC  OW V1 V1
234 Yohann Jeff Renvoye Sunshine Coast Dragon Boat OCC  MM V1 V1
237 Charles Rickertt Capricorn Coast Outrigger Canoe Club  MM OC1 OC1
240 Kate Rolfe Mission Beach Outrigger Canoe Club  MW OC1 OC1
241 Max Rowe Hekili Outrigger Canoe Club Cairns Inc.  OM OC1 OC1
249 Tui Simmonds Redcliffe OCC  MW OC1 OC1
252 Christina Smith Newcastle Outrigger Canoe Club  MW OC1 OC1
253 Sharyn Smith Bundaberg OCC  SMW OC1 OC1
258 Jerry Turvey Northern Beaches Outrigger Canoe Club  OM OC1 OC1
263 Geoffrey Webb Mooloolaba OCC  SMM OC1 OC1
271 Diane Wood Sunshine Coast Dragon Boat OCC  GMW OC1 OC1
276 Alish Conley Polynesian Va`a-alo Outrigger Canoe Club  SMW OC1 OC1
279 R.Seed (M)/J.Dunn (F) The Dam Outrigger Canoe Club Inc.  GMMx OC2 OC2
284 Roschelle Hawton Mooloolaba OCC  MW OC1 OC1
285 Julia Murling Gold Coast OCC  MW OC1 OC1