JWSC U23 Women sprint (C)

Thursday, February 11, 2021 12:00 (GMT+2) - Start list

Race info
Sport: Skiing - cross-country
Location: Vuokatti, Finland
Start type: Interval start
Racers: 57
Updated: Wednesday, February 10, 2021 18:52 (GMT+2)
Organized by: Vuokatti
Race website: https://hiihtoliitto.fi/jwsc2021/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Start list
Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Start time
1 BERANOVA Tereza Olfin Ski Team Trutnov  1.100 km N23 12:00:15
2 MATSOKINA Hristina   1.100 km N23 12:00:30
3 SWIRBUL Hailey Alaska Pacific University Nordic Sk  1.100 km N23 12:00:45
4 AMUNDSEN Hedda Oestberg Asker Skiklubb  1.100 km N23 12:01:00
5 QUINTIN Lena S.C grand bornand  1.100 km N23 12:01:15
6 EIDUKA Patricija Aizkraukle  1.100 km N23 12:01:30
7 HOLIKOVA Zuzana Wikov Ski skuhrov nad belou  1.100 km N23 12:01:45
8 DANNER Alexandra Sc Lenggries  1.100 km N23 12:02:00
9 ROFSTAD Hanne Wilberg Byaasen Il  1.100 km N23 12:02:15
10 FISCHER Lea SAS Bern  1.100 km N23 12:02:30
11 STEINER Desiree Davos  1.100 km N23 12:02:45
12 MEKRYUKOVA Nataliya   1.100 km N23 12:03:00
13 MARCISZ Izabela SS Przadki Ski  1.100 km N23 12:03:15
14 DE ZOLT PONTE Chiara C.S. CARABINIERI SEZ. SCI  1.100 km N23 12:03:30
15 MONSORNO Nicole GRUPPO SCIATORI FIAMME GIALLE  1.100 km N23 12:03:45
16 KAHARA Jasmin Mikkelin Hiihtajat  1.100 km N23 12:04:00
17 LOESCHKE Jessica TSV Leuna  1.100 km N23 12:04:15
18 HALVORSEN Hannah Alaska Pacific University Nordic Cl  1.100 km N23 12:04:30
19 NEKRASOVA Polina   1.100 km N23 12:04:45
20 LINDSTROEM Louise Falun Borlaenge SK  1.100 km N23 12:05:00
21 GULBRANDSEN Ingrid Boif Ski  1.100 km N23 12:05:15
22 KNUDSEN Tiril Liverud Konnerud Il  1.100 km N23 12:05:30
23 FALEEVA Anastasiya   1.100 km N23 12:05:45
24 SHALYGINA Kseniya   1.100 km N23 12:06:00
25 LOHMANN Lisa Wsv Oberhof  1.100 km N23 12:06:15
26 UUSTALU Aveli Alutaguse Skiclub  1.100 km N23 12:06:30
27 LAMSA Emmi Visa Ski Team Kemi  1.100 km N23 12:06:45
28 PULLES Mariel Merlii Karupesa Team  1.100 km N23 12:07:00
29 KOBIELUSZ Magdalena SSR LZS Sokol Szczyrk  1.100 km N23 12:07:15
30 GAL Melissa S.C NORDIQUE PAYS ROCHOIS  1.100 km N23 12:07:30
31 KARALIOVA Hanna   1.100 km N23 12:07:45
32 CENTA Martina DI C.S. CARABINIERI SEZ. SCI  1.100 km N23 12:08:00
33 LAWSON Alexandra Middlebury College ski team  1.100 km N23 12:08:15
34 KAASIK Hanna-Brita Kuningamae Sportclub  1.100 km N23 12:08:30
35 STENMAN Ebba Aelvsby If sk  1.100 km N23 12:08:45
36 DAVYDZENKA Valeryia   1.100 km N23 12:09:00
37 BOOK Josefiina Jamin Janne  1.100 km N23 12:09:15
38 YOKOHAMA Shiori Nihon Unv.  1.100 km N23 12:09:30
39 ANDRYIUK Sviatlana   1.100 km N23 12:09:45
40 MELNIK Anna   1.100 km N23 12:10:00
41 LOEWEN Shaylynn Georgian Nordic  1.100 km N23 12:10:15
42 NOVAKOVA Adela SPORT CLUB PLZEN  1.100 km N23 12:10:30
43 STEPASHKINA Nadezhda   1.100 km N23 12:10:45
44 ELLIOTT Elizabeth Revelstoke Nordic  1.100 km N23 12:11:00
45 RICHARDSON Annika Hollyburn Cross Country  1.100 km N23 12:11:15
46 ABRAHAMSSON Hanna Ulricehamns IF  1.100 km N23 12:11:30
47 MAKHMUTOVA Kamila   1.100 km N23 12:11:45
48 KECK Lena Tsv Buchenberg  1.100 km N23 12:12:00
49 KOBAYASHI Chika Waseda Unv.  1.100 km N23 12:12:15
50 MEHAIN Hannah Sovereign Lake  1.100 km N23 12:12:30
51 LAUKLI Sophia Middlebury College ski team  1.100 km N23 12:12:45
52 RUBLOVA Daria   1.100 km N23 12:13:00
53 RIEDENER Nina Nordic Club liechtenstein  1.100 km N23 12:13:15
54 DUMAN Aysenur   1.100 km N23 12:13:30
55 SAARI Amanda Tampereen Pyrinto  1.100 km N23 12:13:45
56 KACMAZ Seher   1.100 km N23 12:14:00
57 AYALA Natalia Usdemont  1.100 km N23 12:14:15