Helsinki Twilight Run & Walk 2020

Saturday, August 1, 2020 20:30 (GMT+3) - Start list

Race info
Sport: Running - road
Location: Helsinki, Finland
Start type: Mass start
Racers: 460
Updated: Saturday, August 1, 2020 20:12 (GMT+3)
Organized by: Runners High
Race website: https://www.twilightrun.fi/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Page / 2
Racers per page:
Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Gender Start time
1 Josefina Aalto Runner's high challenge  10k Women F
2 Heidi Aaltonen   10k Women F
3 Matti Aaltonen Visma  10k Men M
4 Dunia Abdo   10k Women F
5 Heli Ahokas   10k Women F
6 Ella Ahti   10k Women F
7 Jyri Ahti   10k Men M
8 Ida Åkerblom   10k Women F
9 Karin Akrong Springflickona  10k Women F
10 Salli Alanko   10k Women F
11 Aarni Alasaarela Underground  10k Men M
12 Matias Alderin Helsinki  10k Men M
13 Reija Antila   10k Women F
14 Julia Avenido   10k Women F
15 Christian Bergman   10k Men M
16 Jan Beyeler   10k Men M
17 Laura Bosco 10k Women F
18 Bruno Carteron   10k Men M
19 Arthur Estevenson Codod   10k Men M
20 Kukka Corander   10k Women F
21 Ann-Marie Dahlqvist   10k Women F
22 Mia Derichs   10k Women F
23 Maxim Enckell   10k Men M
24 Ville Fagerholm Ski or Die  10k Men M
25 Amine FARAJ   10k Men M
26 Heidi Florström   10k Women F
27 Kaj Florström   10k Men M
28 Nina-Maria Fredriksson   10k Women F
29 Juan Sebastian Garcia   10k Men M
30 Sara Juliana Garcia   10k Women F
31 Will Graham Remedy Entertainment  10k Men M
32 Tea Grönfors   10k Women F
33 Simone Güntert   10k Women F
34 Marjo Haapala   10k Women F
35 Oona Haavisto   10k Women F
36 Arttu Haglund Amazement  10k Men M
37 Johanna Haiko   10k Women F
38 Theo Halomoan Underground  10k Men M
39 Helen Hänninen   10k Women F
40 Dominick Hardy Eye Community Runners  10k Men M
41 Ia Harjunpää   10k Women F
42 Pinja Harjunpää   10k Women F
43 Aleksi Harkko Jokkari  10k Men M
44 Heidi Härmälä   10k Women F
45 Kauko Harteva TeamRaju  10k Men M
46 Anu Heikkilä   10k Women F
47 Jussi Heikkilä   10k Men M
48 Helinä Heino   10k Women F
49 Laura Helander-Tuomi   10k Women F
50 Henna Hellstén   10k Women F
51 Sari Herranen Runner's High Juoksuklubi  10k Women F
52 Aino Himanen   10k Women F
53 Markus Himanen   10k Men M
54 Jonna Hirvonen   10k Women F
55 Sanna Hirvonen Kansallisgallerian Kiito  10k Women F
56 Anniina Hjelt   10k Women F
57 Patrick Hofmann Remedy Entertainment  10k Men M
58 Ralf Holmberg Ekenäs Tennisklubb  10k Men M
59 Timo Holopainen   10k Men M
60 Antti Honkimaa   10k Men M
61 Sirpa Horppu Kestävyyttä pintakaasulla KPK 24/7  10k Women F
62 Nathalie Huber NaPe Team  10k Women F
63 Sara Huhtinen   10k Women F
64 Raisa Huotari Yle Run  10k Women F
65 Maija Hyle   10k Women F
66 Tiina Hyttinen   10k Women F
67 Hanna Ikonen   10k Women F
68 Jenny Illman   10k Women F
69 Nea Inkinen   10k Women F
70 Sanna Jolanda Jaatinen   10k Women F
71 Jonna Jalassola   10k Women F
72 Nelli Jalassola   10k Women F
73 Pauliina Jalonen   10k Women F
74 Taina Jäppinen   10k Women F
75 Katja Järvenpää   10k Women F
76 Marja Järvinen   10k Women F
77 Lisa Jokinen   10k Women F
78 Sami Jokinen   10k Men M
79 Johan Jokisaari ei  10k Men M
80 Petri Joutsi   10k Men M
81 Elias Jungman PItäjänmäen Luuserit  10k Men M
82 Ville Jungman PItäjänmäen Luuserit  10k Men M
83 Mervi Juuti Kurjala Sunrise Runners  10k Women F
84 Heli Juutinen Siiat  10k Women F
85 Seppo Jylhäaho Runner's high challenge  10k Men M
86 Nikita Kalashnikov   10k Men M
87 Nea Kallio   10k Women F
88 Anne-Mari Kangas   10k Women F
89 Raisa Kardin Itä-Helsingin Kunnon Nartut  10k Women F
90 Risto Karinkanta   10k Men M
91 Riikka Karvonen   10k Women F
92 Katja Keiho-Lintula   10k Women F
93 Sari Kellokumpu   10k Women F
94 Jaakko Keskiväli Brokeback Kalkkinen Runners  10k Men M
95 Anna Kilpinen Hämeenlinnan lentopallokerho  10k Women F
96 Harriet Kinnari   10k Women F
97 Aapo Kinnunen Runner's Club  10k Men M
98 Joni Kiurunen Masalan lenkkiryhmä  10k Men M
99 Jaakko Knuutila   10k Men M
100 Mariam Kojo   10k Women F
101 Petra Korkiakoski   10k Women F
102 Anu Kostiainen   10k Women F
103 Tuula Kuha 10k Women F
104 Heini Kuivanen   10k Women F
105 Aki Kutvonen Kuvansin Kuohu  10k Men M
106 Henni Kuusisto   10k Women F
107 Anastasiia Kuzmina   10k Women F
108 Jussi Laitila   10k Men M
109 Anna-Kaisa Lampela   10k Women F
110 Riitta Lampela Meriuimarit ry.  10k Women F
111 Vilma Lappi Siiat  10k Women F
112 Eeva Laukkanen   10k Women F
113 Timo Lauronen   10k Men M
114 Christel Lehtinen   10k Women F
115 Kari Lehtinen   10k Men M
116 Niklas Lehtinen   10k Men M
117 Sara Lehtolainen   10k Women F
118 Piia Lehtonen   10k Women F
119 Juho Lehtoviita Musta Neliö  10k Men M
120 Tatu Leppämäki   10k Men M
121 Junalyn Lim   10k Women F
122 Emilia Lindberg   10k Women F
123 Cecilia Linnanen   10k Women F
124 Juha Linnanen   10k Men M
125 Petri Lintula   10k Men M
126 Jenna Louhela   10k Women F
127 Mikaela Lövgren   10k Women F
128 Kertu Luht   10k Women F
129 Petri Lujanen Masalan lenkkiryhmä  10k Men M
130 Juha Luoto   10k Men M
131 Tuuli Luoto   10k Women F
132 Anne Lyytinen Runner's Club  10k Women F
133 Minna Maasilta Runner's Club  10k Women F
134 Shital Mahajan NA  10k Women F
135 Tapio Mäkelä Helsingin Jyry  10k Men M
136 Outi Mäkinen   10k Women F
137 Miika Makkonen   10k Men M
138 Jani Malin Sähy ry  10k Men M
139 Mikko Malm Espoon Tapiot  10k Men M
140 Sara Malmberg   10k Women F
141 Noora Mannerheimo   10k Women F
142 Peter Mashkilleyson   10k Men M
143 Saara Mehto   10k Women F
144 Ibai Mendia Iztueta JäPy  10k Men M
145 Jaana Miettinen   10k Women F
146 Mirella Miiluvaara   10k Women F
147 Vilho Moilanen   10k Men M
148 Merja Moliis   10k Women F
149 Thom Monckton   10k Men M
150 Sofia Muinonen Espoon Tapiot  10k Women F
151 Kaisa Murdoch   10k Women F
152 Soile Näppi Sähy ry  10k Women F
153 Naoko Nousiainen   10k Women F
154 Timo Nurminen Kansallisgallerian Kiito  10k Men M
155 Olena Obi   10k Women F
156 Rinja Oksanen   10k Women F
157 Jussi Omaheimo   10k Men M
158 Marika Paananen   10k Women F
159 Cintia Pacchiano   10k Women F
160 Eetu Paju   10k Men M
161 Hanna Pakkala   10k Women F
162 Olli Pakonen   10k Men M
163 Lydia Palo   10k Women F
164 Lauri Palsa   10k Men M
165 Johanna Parisi   10k Women F
166 Kaisa Parker   10k Women F
167 Kari Parrott   10k Women F
168 Karoliina Pekkala   10k Women F
169 Krista Pekkarinen   10k Women F
170 Suvi Peltomäki Solita Oy  10k Women F
171 Henna Perätalo   10k Women F
172 Chiara Perazzolo   10k Women F
173 Tea Perttula Sähy ry  10k Women F
174 Emilia Perttunen   10k Women F
175 Annaliina Pesonen   10k Women F
176 Henri Pesonen   10k Men M
177 Anastasia Petrenko   10k Women F
178 Amnuaychai Poosri Underground  10k Men M
179 Jenni Pyöttiälä   10k Women F
180 Piia Rajakallio   10k Women F
181 Esa Rauhala RRIF  10k Men M
182 Benoit Renault   10k Men M
183 Merja Reunanen   10k Women F
184 Claudia Rimondo   10k Women F
185 Tuukka Rintala Runner’s Club  10k Men M
186 Niklas Rönnqvist Sähy ry  10k Men M
187 Richard Roos   10k Men M
188 Satu Ruutiainen   10k Women F
189 Taina Rytkönen   10k Women F
190 Linda Sainio Sähy ry  10k Women F
191 Milla Sallinen   10k Women F
192 Johan Salmelin   10k Men M
193 Josefiina Salmén   10k Women F
194 Suvi Salmevaara   10k Women F
195 Salla Salokanto   10k Women F
196 Minna Salorinne RH juoksuklubi  10k Women F
197 Tuomas Salovaara   10k Men M
198 Mia Sandell   10k Women F
199 Sebastian Sandell   10k Men M
200 Larissa Säntti Still Running Team  10k Women F
201 Kristiina Savonsaari Kopse  10k Women F
202 Chris Schmitz Remedy Entertainment  10k Men M
203 Joanna Scott   10k Women F
204 Jenni Seise   10k Women F
205 Kristian Seppänen HARALD PIHL Ab  10k Men M
206 Kirsi Siika-Aho   10k Women F
207 Aimo Sinkkonen Karjalan Uimarit Triathlon  10k Men M
208 Ronda Sjöblom   10k Women F
209 Tomas Sjödahl   10k Men M
210 Anna Sjölund   10k Women F
211 Jarkko Soikkeli Runner's Club  10k Men M
212 Igor Soroka Soroka Tech  10k Men M
213 Mika Suokas   10k Men M
214 Niklas Tallqvist   10k Men M
215 Piritta Tanila   10k Women F
216 Julia Tarvainen Runner's high challenge  10k Women F
217 Rosa Thurman   10k Women F
218 Arttu Tiainen   10k Men M
219 Totti Toivonen   10k Men M
220 Van Truong   10k Women F
221 Leevi Turklin   10k Men M
222 Tanja Turpeinen   10k Women F
223 Tommy Uhtio   10k Men M
224 Petri Uronen NaPe Team  10k Men M
225 Pia Valkama   10k Women F
226 Riku Valtasola Mikkeller Running Club Helsinki  10k Men M
227 Anastasiia Vasileva   10k Women F
228 Georgios Venos   10k Men M
229 Meri Verho TriathlonSuomi  10k Women F
230 Olli Vesanto Ärvinge utegym  10k Men M
231 Anne Vilppula   10k Women F
232 Henri Wahlman   10k Men M
233 Rosa Waris   10k Women F
234 Satu Wennberg   10k Women F
235 Liisa Säkkinen   10k Women F
236 Teija Rauhala Espoon Tapiot Juoksuklubi  10k Women F
237 Kätlin Mei   10k Women F
238 Janne Kalliomäki   10k Men M
239 Seija Finnilä   10k Women F
240 Jonas Tufvesson   10k Men M
241 Ilppo Kaukola   10k Men M
242 Karoliina Puolakka   10k Women F
243 Tommi Teräsalo   10k Men M
244 Jouni Heinäharju   10k Men M
245 Omar El-Begawy   10k Men M
246 Pia Valkama.   10k Women F
301 Lee Aalam   21,1k Women F
302 Najmo Abdirahman Running Midwives  21,1k Women F
303 Santeri Aila   21,1k Men M
304 Mikko Ailisto Finnmap Infra Oy  21,1k Men M
Page / 2
Racers per page: