Race 3 Clements Haulashore Circuit 2.8km

Sunday, February 9, 2020 10:33 (GMT+13) - Start list

Race info
Sport: Swimming - open water
Location: Nelson, New Zealand
Start type: Manual wave start
Wave grouping: By distance
Racers: 79
Updated: Thursday, February 13, 2020 20:15 (GMT+13)
Organized by: Nelson Triathlon Club
Race website: https://www.nelsontriclub.co.nz

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Summary »
  • All racers : Wave Long Course
Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Age Gender Start time
2 Brian McGurk   Long Course 60-69 Long Course 60 M 0:00
6 Mark Bryant non-wetsuit  Long Course 50-59 Long Course 59 M 0:00
7 Kay McPherson wetsuit  Long Course 50-59 Long Course 55 F 0:00
11 Paula Meer non-wetsuit  Long Course 40-49 Long Course 47 F 0:00
12 Jonathan Linyard   Long Course 40-49 Long Course 47 M 0:00
19 Derek Eaton   Long Course 70+ Long Course 78 M 0:00
26 Peter Gibbs   Long Course 70+ Long Course 71 M 0:00
27 Marina Buonocore   Long Course 50-59 Long Course 53 F 0:00
28 Stuart Hebberd   Long Course 70+ Long Course 71 M 0:00
30 David Marriott non-wetsuit  Long Course 60-69 Long Course 60 M 0:00
36 Christina Harris   Long Course 50-59 Long Course 56 F 0:00
48 Jacqui Maitland   Long Course 50-59 Long Course 54 F 0:00
58 Cheryl De Lange non-wetsuit  Long Course 60+ Long Course 62 F 0:00
60 Bill Revell   Long Course 60-69 Long Course 63 M 0:00
61 Ben Van Dyke   Long Course 60-69 Long Course 69 M 0:00
65 Simon Bloomberg   Long Course 50-59 Long Course 61 M 0:00
69 Paul Sell   Long Course 50-59 Long Course 50 M 0:00
77 Peter Thomas non-wetsuit  Long Course 60-69 Long Course 65 M 0:00
90 Matt Hansen   Long Course 40-49 Long Course 43 M 0:00
97 Maggy Johnston   Long Course 60+ Long Course 65 F 0:00
106 Dick Bennison   Long Course 60-69 Long Course 66 M 0:00
117 Eileen Searle   Long Course 50-59 Long Course 58 F 0:00
120 Andrew Martin   Long Course 50-59 Long Course 57 M 0:00
127 Rob Boomer   Long Course 40-49 Long Course 40 M 0:00
130 Wendy Healey   Long Course 40-49 Long Course 45 F 0:00
134 Ralph Hetzel   Long Course 70+ Long Course 76 M 0:00
145 Rob Searle   Long Course 50-59 Long Course 54 M 0:00
151 Lisa Gant non-wetsuit  Long Course 50-59 Long Course 50 F 0:00
167 Sierra Thomas   Long Course 16-19 Long Course 16 F 0:00
171 Alice Sagar non-wetsuit  Long Course 30-39 Long Course 39 F 0:00
182 Peter Johnson non-wetsuit  Long Course 50-59 Long Course 59 M 0:00
194 Jude Vincent non-wetsuit  Long Course 50-59 Long Course 57 F 0:00
198 Les Le Bas   Long Course 70+ Long Course 75 M 0:00
207 Eric Wylde   Long Course 50-59 Long Course 58 M 0:00
209 Doug Robinson non-wetsuit  Long Course 40-49 Long Course 44 M 0:00
220 Terry bone   Long Course 40-49 Long Course 48 M 0:00
221 Erin O'Connor   Long Course 40-49 Long Course 43 F 0:00
235 Ben Marshall non-wetsuit  Long Course 30-39 Long Course 34 M 0:00
240 Michele Surcouf   Long Course 60+ Long Course 64 F 0:00
242 Liz Coke   Long Course 60+ Long Course 61 F 0:00
248 Jess Fulford   Long Course 30-39 Long Course 35 F 0:00
249 Roger Matheson   Long Course 50-59 Long Course 58 M 0:00
252 Ruth Thomas   Long Course 30-39 Long Course 39 F 0:00
264 Kelly Tohovaka   Long Course 30-39 Long Course 31 F 0:00
281 Odette Llewellin   Long Course 60+ Long Course 67 F 0:00
302 Paul Thornton   Long Course 60-69 Long Course 61 M 0:00
305 Kevin Edgar   Long Course 50-59 Long Course 54 M 0:00
311 Conway Taylor   Long Course 40-49 Long Course 47 M 0:00
314 Mike Crowe   Long Course 40-49 Long Course 45 M 0:00
317 Jan Thompson   Long Course 50-59 Long Course 59 F 0:00
327 Frances Rily   Long Course 20-29 Long Course 28 F 0:00
350 Stephen Taylor   Long Course 50-59 Long Course 51 M 0:00
353 Jo Hatton non-wetsuit  Long Course 50-59 Long Course 59 F 0:00
365 Brian Mills   Long Course 50-59 Long Course 55 M 0:00
385 Fiona Young   Long Course 50-59 Long Course 56 F 0:00
396 Dallas Thompson   Long Course 50-59 Long Course 58 M 0:00
397 James Coleman   Long Course 40-49 Long Course 48 M 0:00
460 Joaquin Lopel   Long Course 30-39 Long Course 34 M 0:00
474 Oxford Bayley   Long Course 16-19 Long Course 16 M 0:00
501 Fergus Drummond   Long Course 16-19 Long Course 16 M 0:00
526 Alec Swan   Long Course 16-19 Long Course 16 M 0:00
578 Jude Bishell   Long Course 50-59 Long Course 54 F 0:00
751 Gareth Cashin   Long Course 50-59 Long Course 50 M 0:00
766 Stephanie Barker   Long Course 30-39 Long Course 37 F 0:00
795 Stephen Neas   Long Course 50-59 Long Course 52 M 0:00
845 Victoria Charles   Long Course U16 Long Course 12 F 0:00
846 Renato Melo   Long Course 40-49 Long Course 44 M 0:00